• Welcome to Българският националистически форум.
 

Полицията арестува стотици черноризци в Унгария

Започната от Nordwave, 05 Юли 2009, 16:03:55

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NordwaveTopic starter

Унгарската полиция използва сълзотворен газ снощи, за да разпръсне протеста на забранена крайнодясна групировка в центъра на Будапеща и задържа близо 200 демонстрантии, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА. Според националната агенция МТИ е задържан и лидерът на крайнодясната партия Йоббик (За по-добра Унгария) Габор Вона. Местен уебсайт съобщи, че той е бил сред демонстрантите, но полицията не потвърди информацията.
Съдът постанови тази седмица, че Унгарската гвардия, подкрепяна от партията Йоббик, която спечели три места на европейските избори миналия месец, трябва да се разпусне, защото демонстрациите й пораждат етническо напрежение и водят до нарушаване на обществения ред. Гвардията отказа да се подчини на съдебното решение и заяви, че ще продължи дейността си.
Полицейски представител заяви, че демонстрацията е била забранена и се е провела без разрешение, като цитира съдебното решение, според което членовете й не могат да носят черните си униформи на обществени места. Първоначално са били задържани 110 души, а 30 са получили леки наранявания. По-късно вечерта броят на арестваните достигна 184 души.
Гвардията е обвинявана от правозащитници, че организира шествия с цел сплашване в цялата страна като реакция срещу вълната от дребни престъпления, извършвани предимно от роми. Унгария има една от най-големите ромски общности в Европа - 5-7 процента от населението от 10 млн. души. Според социологическите проучвания, ако изборите бяха днес, Йоббик щеше да получи места и в националния парламент. Парламентарните избори в Унгария са догодина. http://dnes.dir.bg/2009/07/05/news4716921.html

Сит

Същото ги чака и от БНС :lol: :lol: :lol:

Та така, драги мои съфорумци, не се подвеждайте ;D

Радко


Радко

ЕТО Я И НАШАТА  :bgflag:
                                                                                                   
http://www.youtube.com/watch?v=0oUcnN4wJjM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d1XXsaag0mQ&feature=related

Балкани

Цитат на: Сит - 05 Юли 2009, 18:12:02
Същото ги чака и от БНС :lol: :lol: :lol:

Та така, драги мои съфорумци, не се подвеждайте ;D...
...стойте си по дупките и цикайте по клавиатурата  :)
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Сит

Цитат на: Балкани - 05 Юли 2009, 22:11:12

...стойте си по дупките и цикайте по клавиатурата  :)
По-добре по клавиатурата, отколкото по решетките ;D ;D ;D

Генерал Колев

Управляващите в Мадажарско са същите идиоти като нашите социалисти- унгарските социалисти. Имат един женствен премиер- също като серГЕЙ! Защото са социалисти! :-P
България над всичко!

Балкани

Цитат на: Сит - 05 Юли 2009, 22:20:05
По-добре по клавиатурата, отколкото по решетките ;D ;D ;D
Естествено. По-добре по клавиатурата, отколкото по цигански и чифутски глави...няма да си рискуваме маникюра, я :)
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Сит

Цитат на: Балкани - 05 Юли 2009, 23:17:38
Естествено. По-добре по клавиатурата, отколкото по цигански и чифутски глави...няма да си рискуваме маникюра, я :)
Нямам маникюри ;D

Балкани

Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Сит


Балкани

Уважителна форма се пише с главна буква (Вас) ;)
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Сит

Пиша в множествено число, неуважителна форма ;D ;D

Балкани

Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Сит


Similar topics (5)