• Welcome to Българският националистически форум.
 

Краят на света ще е на 21 декември 2012 г.

Започната от Nordwave, 27 Авг 2009, 13:02:44

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NordwaveTopic starter

Пожар, потоп, опустошително бедствие или дори краят на света... На 21 декември 2012 година със сигурност ще настъпи прелом в нашия живот, ако се вярва на множеството самопровъзгласили се пророци. Ето техните прокоби, пише DW: Нова вълна от предсказания залива света. Все повече самопровъзгласили се пророци предричат, че през 2012 година ще настъпи краят на света. Твърдението им споделят дори някои научни изследователи. Но може ли да се вярва на предсказанията им? Редица пророци аргументират прогнозите си, позовавайки се на календара на маите – онази тайнствена цивилизация, изчезнала от света преди повече от 1000 години. Маите са били особено добри астролози - така например те са предсказвали слънчевите и лунните затъмнения с голяма точност. Те съумяват да отброят периоди от милиони години, свеждайки ги до цикли от по 104 000 години, които пък съдържат 4 по-малки цикъла от по 26 000 годините, които от своя страна се делят на 5 цикъла от по 5200 години, които се състоят от 13 цикъла от по 400 години, наречени бактуни, и т.н. Според календара на маите в момента човечеството се намира в последните години на един период от 104 000 години, а с него приключват и всички останали по-малки периоди. Така стигаме до зимното слънцестоене на 21 декември 2012, когато е краят на всички отброявания на древните учени. Но достатъчно ли е това обяснение за предсказанията на пророците? Приживе американският етнолог Терънс Маккена твърди, че е много вероятно по същото време да се стигне до изключително рядко срещано разположение на небесните тела, т.е. слънцето да застане по средата на Млечния път, което се случва веднъж на 25 800 години. Така излиза, че човечеството, съществуващо от близо 200 000 години, е преживявало подобно явление вече няколко пъти. През 2012 година обаче в Космоса ще се случат и други неща. Поне така твърдят биофизици като д-р Дитер Броерс. Според него през 2012 можем да очакваме екстремна слънчева активност, която ще доведе до огромни промени в магнитното поле на Земята. Представете си слънчеви бури, по време на които заредени с енергия частици валят върху нашата планета и унищожават всичко, което има някаква връзка с електричеството. Д-р Броерс казва освен това, че е възможно земята и човекът да претърпят коренна промяна посредством така наречения лъч на синхронизацията. Този лъч щял да изпрати човека в "петото измерение". Биофизикът си представя това като скок в съзнанието на човека, т.е. човекът ще се превърне в свръхчовек. Остава обаче въпросът защо пък точно маите, които може би не са си и представяли, че ще изчезнат, са знаели кога ще настъпи краят на света. Критиците твърдят, че техният календар не бива да бъде свързван с нашия. "В момента има 52 предложения за възможни съответствия", пишат създателите на сайта Esowatch. В зависимост от начина на пресмятане възможната дата за края на света варира между 5 ноември 1734 и 12 август 2532 година. Всъщност от началото на нашето съществуване до днес краят на света е бил предричан над 100 пъти. Още през 30 година сл.Хр. прахристиянските общности са предричали фаталния край. Според папа Силвестър Втори краят на света е трябвало да настъпи през 999 година. Свидетелите на Йехова пък са посочили няколко възможни дати – през 1874, 1914, 1925 и, разбира се, 2000 година. Впрочем телевизионната астроложка Елизабет Тесие също пророкуваше, че краят ще настъпи през 2000 година. Въпросът за възможния край ни вълнува от самото начало на света. Всъщност отговорът му не се крие в науката. И всеки сам трябва да реши как да приема евентуалния фатален обрат. Мартин Лутер е формулирал своето становище така: "Ако знаех, че утре светът ще изчезне, бих засадил днес ябълково дърво". http://www.plovdivmedia.com/14882.html

Борисъ

#1
Самопровъзгласилите се пророци обещаваха за 2000-та, 2001-ва и така нататък. А щом и филм ще правят, ясна е работата.

опълченец

Всички че чекаме изпълнението на предказанието,което ще се излъчва пряко по тивито.За целта се запаяваме с досатъчно количество пуканки crazy :taz: :negro: :kon:

Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

killed_by_death

Филмът ще излезне през ноември тази година, че го отлагали заради големите очаквания.

В Замунда може да излезне още октомври.  :-D

Sol Invictus

Краят на света е едно от най-очакваните събития от както свят светува :D
Изгори след прочитане!

Дашо

Дали има хора, които все още да им се връзват на падабни лъжепророци  :^)
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

опълченец

Цитат на: Дашо - 28 Авг 2009, 12:22:03
Дали има хора, които все още да им се връзват на падабни лъжепророци  :^)
Има доста,в библията е казано.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Дашо

Цитат на: опълченец - 28 Авг 2009, 12:30:46
Цитат на: Дашо - 28 Авг 2009, 12:22:03
Дали има хора, които все още да им се връзват на падабни лъжепророци  :^)
Има доста,в библията е казано.
Кое е казано в Библията???
За лъжепророците или за края на света?
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

опълченец

Цитат на: Дашо - 28 Авг 2009, 12:36:26
Цитат на: опълченец - 28 Авг 2009, 12:30:46
Цитат на: Дашо - 28 Авг 2009, 12:22:03
Дали има хора, които все още да им се връзват на падабни лъжепророци  :^)
Има доста,в библията е казано.
Кое е казано в Библията???
За лъжепророците или за края на света?
и двете
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Генерал Колев

А там казано ли е за лъженационалистите, дето лижат задника на Русия?
България над всичко!

Sol Invictus

Цитат на: Генерал Колев - 28 Авг 2009, 14:11:48
А там казано ли е за лъженационалистите, дето лижат задника на Русия?
Не, те по-скоро са в "Ад" на Данте :-D
Изгори след прочитане!

опълченец

Цитат на: Генерал Колев - 28 Авг 2009, 14:11:48
А там казано ли е за лъженационалистите, дето лижат задника на Русия?
Православната Святая Русь е в сърцето на всички вярващи,дано махнеш злобата от сърцето си.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

опълченец

Цитат на: Wladyslaw Warnenczyk - 28 Авг 2009, 17:29:06
Цитат на: опълченец - 28 Авг 2009, 17:16:29
Цитат на: Генерал Колев - 28 Авг 2009, 14:11:48
А там казано ли е за лъженационалистите, дето лижат задника на Русия?
Православната Святая Русь е в сърцето на всички вярващи,дано махнеш злобата от сърцето си.

И с какво е свята тази Рус? Защото тя така казва? Защото го налага през вековете? Всъщност точно българите дават Православието на руснаците, барабар с писмеността
Прав си.
Свята е с това,че запазва жив духа на Православието,след като България и Византия падат под турския ятаган.
Както казах и в друга тема,единствената надежда на православните славяни за спасение през цялото Възраждане.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

SSK

как бе....най-големите православни християни са руснаците дето колят и бесят всичко което им се противи,сърбите дето те псуват на вяра и гърците който с толкова кланета на невинни българи направо са си за Рая  :-D
Трябва да покажем на Света,че не всички сме като тях.

опълченец

Цитат на: Wladyslaw Warnenczyk - 28 Авг 2009, 19:40:46
Цитат на: опълченец - 28 Авг 2009, 17:59:15
Прав си.
Свята е с това,че запазва жив духа на Православието,след като България и Византия падат под турския ятаган.
Както казах и в друга тема,единствената надежда на православните славяни за спасение през цялото Възраждане.

Интересно как го запазва, след като не го практикува. Християнството е напълно непознато на руските политици от времето на изрода Иван Грозни до ден днешен, независимо колко църкви построят и на какви се правят. Докато се правят на големи пазители на християнството, руските царе нареждат окупацията на множество народи, както и жестоко, безмилостно изтребление на всеки съпротивляващ се. Досущ като турците. Каква е разликата между тях, освен, че едните почитат полумесец, а другите кръст?
Ти нямаш право да коментираш Православието или ако го правиш не е състоятелно.
Кои народи имаш предвид,ако говориш за татарите,незнайно защо наричани от някои българи,те са били заплаха за вътрешната сигорност на Русия защото подкрепят монголите,а след това и османците,по простата причина,че са мюсюлмани.
Съжалявам,че си сляп или твърде предубеден,та не можеш да видиш духовната линия на Православието Константинопол-Търново-Санкт Петербург.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Similar topics (4)

Отговори: 12
Прегледи: 6378

Отговори: 16
Прегледи: 5328