Автор Тема: Толерантност, която може да ни заличи като нация  (Прочетена 8549 пъти)  Share 

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4856
  • Country: bg
  • Web Master Site
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Унас напоследък стана модно да се говори и пише за толерантността на българския народ. Учени и не толкова учени представители на българското общество се надпреварват да ни поучават как да се държим с различните религиозни и етнически групи у нас, за да спечелим овациите на Европа и да излезем от сянката на "тъмните балкански субекти", където десетилетия наред бяхме незаслужено натикани от днешните ни партньори в ЕС. И докато ние българите се стараем да докажем, че сме един от най-толерантните народи в нашия регион, французи и италианци ни демонстрираха коренно различно поведение като показаха, че националните им интереси са много по-важни от Одата на радостта и всеобщото братство в Европа. Ловът на български и румънски цигани и тяхното репатриране по родните места за сетен път ни убедиха, че толерантността на една нация трябва да е в абсолютен синхрон с достойнството и суверенитета на нейните представители.
Точно обратното става у нас. Циганските безчинства отдавна се превърнаха в неотделима част от нашето всекидневие, насърчавани от пасивното поведение на цялото българското общество. Епизодичните протести на пострадали от тях наши сънародници не трогват политическите партии и на първо място ДПС и БСП, които използват ромските водачи за осигуряване на електорална подкрепа по време на изборните кампании. И докато циганската вакханалия все още може да бъде ограничена и дори изолирана, една много по-сериозна опасност надвисва над българския народ и неговата 14-вековна държава.
С всеки изминат ден мрачни облаци забулват бъдещето на християнска България. От югоизток настъпва призракът на една изчезнала империя, която днешните политически кръгове в Турция се опитват да съживят и използват активно за своята геополитическа експанзия към Балканите и Европа. България е първото и най-уязвимо препятствие пред новите османски нашественици и нейното преодоляване е задача № 1 за сегашните управници в Анкара.
През последните няколко месеца сме свидетели на истинска турска канонада срещу държавния суверенитет и националното достойнство на българите. С ориенталска помпозност и анадолска арогантност Анкара изпрати у нас т. нар. "Влак на дружбата", който трябваше да ни съобщи благата вест, че Турция победоносно се завръща в своите стари османски владения. Реакцията на Външното ни министерство и на голяма част от медиите беше повече от гузна и позорна. После долетяха анкетьорите от "Бултюрк", за да ни подготвят за поредния "възродителен" процес и по-точно за връщането на турската именна система по нашите земи. Вместо да скочим като един срещу новите поробители, отново се оплетохме в псевдонаучни разсъждения за ползата и вредата от подмяната на "традиционните" османски наименования. Продажни български "учени" и медии дори изтъкваха какво езиково "богатство" били тези географски имена, внасящи "екзотичен" елемент в българската топонимия!? Много интересно, защо пък нашите анадолски съседи не се захласнаха по древните гръцки и славянски имена из техните земи, а с един замах още на времето ги заличиха и замениха с турската лексика.
Почти всеки божи ден научаваме за пораженията срещу българската държавност, които нанася един нестихващ десант на турски емисари от най-различен калибър. Последната атака беше в град Джебел, една от най-невралгичните точки на българският национален суверенитет. Там се изсипа една сюрия от официални представители на Високата порта, от ръководители на изселнически организации, от специално подбрани турски журналисти и, естествено, от хора на анкарските спецслужби, за които България отдавна е гостоприемна територия.
Главната цел на тези неканени гости да демонстрират, че Югоизточна България вече е под неофициалното ръководство на съседна Турция. Държавният министър Фарук Челик, отговарящ за "външните турци" в анкарското правителство, заяви в прав текст, че неговата страна от сега нататък ще се намесва по-често в защита на мюсюлманите и техните религиозни и политически права в България. Недвусмислено бе подчертано, че София трябва да се откаже от администриране на мюсюлманското вероизповедание, т.е., от "лошия" гръцки модел, и да даде пълна свобода на турците у нас да си избират Главен мюфтия и ръководители на останалите ислямски организации.
От скромност г-н Челик пропусна да съобщи, че този избор естествено ще бъде съгласуван и координиран с правителството в Анкара. Тоест, вместо "българският агент" Генджев, за главен мюфтия ще бъде избран турският агент, посочен от правителството на Ердоган. Нахалството на анадолските нашественици стигна до това, че един от тях - Емин Балкан, шеф на шпионската изселническа организация "Бал-гьоч", предупреди представители на Главното мюфтийство в София да внимават много, защото българските тайни служби "вилнеели" с пълна сила в Турция, а в България се опитвали да разцепят единството между местните турци и останалите мюсюлмани. Цялата тази демонстрация на новото османско влияние в България беше широко отразена в турския печат, докато у нас млъкнаха не само казионните медии, но и БТА, която е длъжна да отразява подобни антибългарски сборища и нападки.
За нов връх на нашата толерантност може да се счита и наскоро излязлата луксозна книга "Смърт и изгнание" на американеца Джъстин Маккарти, известен в научния свят като високоплатено турско мекере. На близо 500 страници в нея се разказва за етническото прочистване на мюсюлманите по нашите земи! Да, правилно сте прочели, не християните, а мюсюлманите са били клани и разселвани по време на Османската империя! И не турско, а българско издателство и то на Софийския университет, публикува този нагъл пасквил, опитващ се да преобърне историята и да поднесе поредната антибългарска провокация след скандалния случай с така нар. "Мит за Батак".
Явно е, че душманите на България и занапред ще продължават да ни атакуват, защото добре усещат пробойните в крепостта на българската държавност. И вместо излишно да бърборим за толерантност и човешки права, нека си спомним думите на френския президент Саркози: "Френското гражданство е титла и знак за достойнство". Нищо не ни пречи да кажем същото и за принадлежността към българската нация. Защото варварите вече са сред нас и само достойните и родолюбиви българи могат да ги спрат. Автор: в. Атака http://vestnikataka.bg

Редактирано от модератор: Премахване на невалиден линк.
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 07:44:03 от Hatshepsut »
Facebook  account - Kaloian Ivanov Macedonbg
Bulgarian nationalist forum has been upgraded SMF 2.0. Final

Неактивен Симеон Велики

• Senior Member
  • Публикации: 538
  • Country: 00
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Зодия: Libra Libra
Re:Толерантност, която може да ни заличи като нация
« Отговор #1 -: Август 03, 2010, 22:32:10 »
Добре, бе, синковци от Атака, защо не спрете новините на турски език? Нали сте пробългарски настроени? Нали сте нетолерантни? Защо мълчите за циганските квартали, които с години не плащат ток? Ама да пишете смешни статии като тази можете.
България на българите!

Неактивен ген. Вазов

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1506
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #2 -: Август 04, 2010, 10:42:59 »
Ама да пишете смешни статии като тази можете.

А ти и това не можеш.

Неактивен Симеон Велики

• Senior Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #3 -: Август 04, 2010, 14:51:11 »

А ти и това не можеш.

:-)
България на българите!

Неактивен ген. Вазов

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #4 -: Август 04, 2010, 17:18:33 »

А ти и това не можеш.

е какво се смееш, така си е. Всички казвате: "аз много направих за България" и всъщност какво си направил? Дърлял си се с някой пред 20 човека в някой форум. Най много си се включил в някоя акция на БНС или ВМРО и си раздал 100-тина листовки, който половината хора на които си ги дал не са ги и погледнали. А една такава статия стига на ден до десетки хиляди читатели. И те понеже дават пари за вестника я и четат. Тоест само с един дневен брой на АТАКА прави много повече по вашите критерии от всички останали партии и организациии взети заедно.

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • Публикации: 8617
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
    • http://www.spletnik.ru/avatar/2000/1831.jpg?908
« Отговор #5 -: Август 04, 2010, 17:41:04 »

А ти и това не можеш.

е какво се смееш, така си е. Всички казвате: "аз много направих за България" и всъщност какво си направил? Дърлял си се с някой пред 20 човека в някой форум. Най много си се включил в някоя акция на БНС или ВМРО и си раздал 100-тина листовки, който половината хора на които си ги дал не са ги и погледнали. А една такава статия стига на ден до десетки хиляди читатели. И те понеже дават пари за вестника я и четат. Тоест само с един дневен брой на АТАКА прави много повече по вашите критерии от всички останали партии и организациии взети заедно.

Цитат
Тоест само с един дневен брой на АТАКА прави много повече по вашите критерии от всички останали партии и организациии взети заедно.
Прави,ама новините на турски ги има...

Неактивен ген. Вазов

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #6 -: Август 04, 2010, 17:55:19 »
Има ги, но с влизането на новия закон няма да ги има...

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • Публикации: 8617
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
    • http://www.spletnik.ru/avatar/2000/1831.jpg?908
« Отговор #7 -: Август 04, 2010, 18:12:05 »
Дай Боже!
 :pop:

Неактивен Симеон Велики

• Senior Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #8 -: Август 04, 2010, 19:04:42 »

Лъжа!

А за вестник Атака- не забравяй, че той се купува само и единствено от членове и симпатизанти на Атака. КОито все повече намаляват. А тези, които са останали, едав ли имат нужда да им се обяснява що е то толерантност.
България на българите!

Неактивен ген. Вазов

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #9 -: Август 04, 2010, 20:15:39 »
Не, напротив, няма да ги има. Ти лъжеш без да си запознат. Ти не се водиш от истината, а само от омраза.
и за вестник АТАКА ще ти кажа, може би ти забравяш, е си само един обикновен анонимник, дето си не е влизал през живота си в редакция на който и да е вестник, и си няма идея как се прави медия. Да, вестник АТАКА постоянно вдига тиража си. И това ти го казвам аз, който съм запознат в детайли, а ти лъжеш заслепен само и единствено от омразата си. Може би си бил като румбата кандидат я за депутат, я за нещо друго , пък не те е огряло, знам ли?!?!?!

Неактивен Симеон Велики

• Senior Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #10 -: Август 04, 2010, 22:40:26 »
Не, напротив, няма да ги има. Ти лъжеш без да си запознат. Ти не се водиш от истината, а само от омраза.
и за вестник АТАКА ще ти кажа, може би ти забравяш, е си само един обикновен анонимник, дето си не е влизал през живота си в редакция на който и да е вестник, и си няма идея как се прави медия. Да, вестник АТАКА постоянно вдига тиража си. И това ти го казвам аз, който съм запознат в детайли, а ти лъжеш заслепен само и единствено от омразата си. Може би си бил като румбата кандидат я за депутат, я за нещо друго , пък не те е огряло, знам ли?!?!?!

Какво те кара да мислиш, че не съм влизал в редакцията на вестник? Не съм длъжен да ти давам обяснения, но все пак ще ти кажа, че съм влизал в редакцията на не един вестник.
Не съм бил кандидат за депутат, нито за съветник, нито за кмет, нито дори за председател на класа в училище. Нямал съм амбиции към властта. Но те признавам- във фантазирането нямаш равен.  (bow)
Повтарям ти- омразата ми към Атака идва от прекомерната ми любов към нея до преди изборите. Но промяната не е в мен, а при вас. И повярвай ми- не е за добро тази промяна.
Хайде да се обзаложим, щом като си толкова сигурен- кажи ми един срок, до който новините на турски език ще бъдат спрени. Айде, да не е дата, да не е дори месец. Кажи ми един срок, вариращ в рамките на плюс/минус три месеца. Казваш- декември, аз ще разбирам октомври- март. Пък да видим.
България на българите!

Неактивен ген. Вазов

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #11 -: Август 04, 2010, 22:46:40 »
В момента в който влезе новия закон за медиите. Един такъв закон, още повече че трябва да се обсъждат и мултиплексите не е ясно кога ще влезе. Писането на закон не става за един ден. Планът беше за пролетта-лятото. Други по важни неща го отложиха. Както и закона за изборите. Закон за лова например( това мен ме интересува повече) започва обсъждането му през септември. Та евентуално може да влезе в пленарна зала тая година, но не е сигурно. Виж пич, законодателната работа е доста трудна работа, не е както си го представят лумпените.

Неактивен Симеон Велики

• Senior Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #12 -: Август 04, 2010, 22:52:46 »
В момента в който влезе новия закон за медиите. Един такъв закон, още повече че трябва да се обсъждат и мултиплексите не е ясно кога ще влезе. Писането на закон не става за един ден. Планът беше за пролетта-лятото. Други по важни неща го отложиха. Както и закона за изборите. Закон за лова например( това мен ме интересува повече) започва обсъждането му през септември. Та евентуално може да влезе в пленарна зала тая година, но не е сигурно. Виж пич, законодателната работа е доста трудна работа, не е както си го представят лумпените.

Някой слънчев ден... Ама айде- девет години ги търпим, какво са още девет месеца, примерно. Ако това стане, аз ще съм от първите, които ще поздравят и Атака, и ГЕРБ (колкото и да са ми противни вторите). Не била лесна законодателната работа. Ами да не са се хващали, като им е трудно. Все чакаме ли, чакаме... От кога чакаме декларация, осъждаща арменския и българския геноцид. Нямало време. Аз ще им я напиша, ако искат. Те само да я пуснат в деловодството. Ама не. Те се правят на интересни и чакат да дойдат изборите. Може би последните за вашите хора.
България на българите!

Неактивен ген. Вазов

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #13 -: Август 04, 2010, 23:16:13 »
Стига с тея простотии , декларации, новини... в интерес на истината много по важно е да се вдигат доходите на хората..защото с тия декларации нищо не ти влиза в джоба, нали? И ще я пуснат декларацията и какво? Ще напишат от 2-3 вестника. И ще отмине за 1 ден, като 90% от хората даже няма и да разберат че е имало такава декларация. и какво от това да попитам пак? Ще намалее цената сиренето ли? Или на хляба?
Относно законодателната работа, ми не е лесна, ако можеш по лесно да ги правиш законите-заповядай. Никой няма да те върне.

п.п. Относно арменците да ти кажа-дреме ми на оная работа за тях. Нали знаеш, най краткия виц:Арменец-миньор.

Неактивен Губернатора

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 153
  • Губернатор на 51-вия щат на СЕЩ
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #14 -: Август 04, 2010, 23:20:50 »
Вазов, защо тогава въобще коментираме тази статия, след като след 1 ден никой няма да си я спомни. Парите са най-важни, ама само за хората които не обичат Родината си.
Да живее българо-американската дружба между народите!
Да живее международното положение!
Да живее НАТО!
Да живеят Съединените Европейски щати! 8-)

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf