Author Topic: Годишнина от Ньойския диктат  (Read 33226 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Огражден

• Forum Member
  • **
Re: Годишнина от Ньойския диктат
« Reply #15 on: 14 Nov 2008, 21:38:05 »
На 27ми ще съм в София. А на 3 декември е шествието за Ньой във Велико Търново.

Offline ѣ

• Forum Member
  • **
« Reply #16 on: 14 Nov 2008, 23:14:26 »
А защо не дойдеш в Пловдив?

Offline Хитлер

• Вечното присъствие
  • Registered user
  • Senior Member
  • ! Смърт за всички предатели !
    • SS GROUP
  • Зодия: Aries Aries
« Reply #17 on: 15 Nov 2008, 09:39:05 »
В София ще се прави ли нещо?
Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - Член 39 от Конституцията на Република България

Offline Огражден

• Forum Member
  • **
« Reply #18 on: 15 Nov 2008, 13:26:28 »
А защо не дойдеш в Пловдив?

Ами познатите ми ще ходят в София - затова ще съм там. В Пловдив нямам с кой да ида.
Редакция: Чак сега обърнах внимание, че шествието в Пловдив е на 22ри, а не на 27ми. При това положение бих дошъл. Само да си взема изпита на 22ри сутринта и хващам нещо за Тепетата :)
« Last Edit: 15 Nov 2008, 13:28:55 by Огражден »

Offline Мамарчев

• Senior Member
  • Зодия: Taurus Taurus
« Reply #19 on: 15 Nov 2008, 18:33:50 »
Огражден, ще има и нашо присъствие там... Има с кого да се отиде.  ;)
БОГ, НАЦИЯ, ОРГАНИЗАЦИЯ!!!

Offline Ванадий

• Hero Member
« Reply #20 on: 15 Nov 2008, 18:41:43 »
А някой да се сети и да проумее, че такова шествие е напълно безсмислено в Пловдив? Такива шествия не трябва да има в България, а в Северна Добруджа, Беломорието, Македония, Западните Български Покрайнини и т.н. В българските земи извън България и да го провеждат българите от там с подкрепата и участието на българите от тук.

Чак тогава ще става дума за истински протест срещу Ньой.

Все пак и това е добро дело.

Offline club28

• Junior Member
  • *
« Reply #21 on: 15 Nov 2008, 20:52:41 »
Само,че много голупости се пишат и нещата няма да станат така като на много хора им се иска.Това шествие се организира от Българска национално радикална партия това трябва да се знае и на всички да им е ясно,а не да се пишат глупости.

Offline Android_Swarm

• Banned
  • Forum Member
  • *
  • Зодия: Libra Libra
« Reply #22 on: 15 Nov 2008, 22:17:14 »
Ще ходя. Стига да не изникне нещо по работа. Няма покой хора, откакто съм започнал да бачкам не съм почивал(което ще рече от три години), като изключим само януари месец тази година няколко дни когато бяха големите снегове.
Крайно време ще е да си почина малко.

Та, ще се свържа с необходимите хора и ще отида.

Offline skadansk

• Senior Member
« Reply #23 on: 16 Nov 2008, 00:17:44 »
Само,че много голупости се пишат и нещата няма да станат така като на много хора им се иска.Това шествие се организира от Българска национално радикална партия това трябва да се знае и на всички да им е ясно,а не да се пишат глупости.

БНРП пускат заявлението по причини, които са ми неизвестни. В крайна сметка и момчетата от Пловдив биха могли да го направят това сами. Точно за да избегнат такива глупави и профански коментари от типа "БНРП организира". Какво организира БНРП? Две отивания до общината за заявлението и това е. Всичко останало, което всъщност е реалната организация се прави от съвсем други хора, тъй че...  :-X
КОПНЕНИЕ

Все туй копнение в духът
все туй скиталчество из път
на който не съзирам края.

И поглед вечно устремен
напред, към утрешния ден
без там пристанище да зная...

Offline Огражден

• Forum Member
  • **
« Reply #24 on: 16 Nov 2008, 10:59:00 »
А и какво ще рече това "БНРП организира"? Че хора, които не са членове на БНРП не са добре дошли на шествието ли?
А за това, че такива шествия трябва да се провеждат в поробените ни земи - ами хайде иди направи шествие в Северна Добруджа като си надъхан? Несериозно е да се говорят подобни неща. То че трябва - трябва, но че няма да бъде позволено - няма.
Да не говорим, че такива шествия - в границите на България е имало още веднага след подписването на договора в Ньой и те стават традиционни! Предимно под формата на студентски шествия - най-вече на македонските младежки организации... Интересни снимки от тези шествия има в Алманах Македония.
Пък и тези шествия винаги имат отзвук извън днешните граници на България.

Offline Nordwave

• Webmaster
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
  • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
« Reply #25 on: 17 Nov 2008, 19:26:07 »
Аз съм от Пловдив, И ако имам възможност ще съм там.  :)

Offline Nordwave

• Webmaster
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
  • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
« Reply #26 on: 20 Nov 2008, 19:35:46 »
Сборния пункт на демонстрацията е променен. Шествието ще започне от пл. Аптека Марица.

Групата от София ще тръгне за Пловдив в 12:00 часа на 22 ноември  (събота) от Централния щаб на БНС. Желаещите да се запишат могат да го направят на телефони 02/831 07 67 и 0878/215 375.

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Last Edit: 07 Oct 2011, 10:15:00 by Hatshepsut »

Offline logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Reply #27 on: 23 Nov 2008, 16:31:02 »
Императоре, надявах се да се видим. :)
И така животът продължава
вечният си мъдър кръговрат.
Някой постоянно оцелява,
защото други срещу бурята, стърчат.

Offline МИГ

• Banned
  • Forum Member
  • *
  • Зодия: Cancer Cancer
« Reply #28 on: 23 Nov 2008, 17:17:11 »
Кораво беше, добре че беха факлите иначе не си чувствах ръцете  :-P :-P Корави ладове ей!!Кораво пого, всичко беше кораво и студа също  :-P
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Offline Machtwille

• Forum Member
  • **
« Reply #29 on: 23 Nov 2008, 17:22:11 »
Националисти гориха знамена, искат възмездие

На 22-ри ноември (събота) в Пловдив стотици националисти се събраха за да покажат несъгласието си с престъпния Ньойски договор. Той бива подписан на 27-ми ноември 1919г. и с него от България биват откъснати Добруджа, Беломорието и Западните покрайнини. Също така България е принудена да се разоръжи и да плаща непосилни репарации на победителите в Първата световна война. За пръв път националисти от различни организации се обединиха и вървяха рамо до рамо, в името на общата кауза. Този път Националната съпротива беше единна.

„Престъплението няма давност. Независимо преди колко време е извършена една неправда, тя продължава да си бъде неправда, а неправдите трябва да бъдат поправяни. Ние не искаме нищо чуждо, а само това, което си е наше и някога ни е било откраднато. Не е престъпление да си искаш обратно нещо, което бандит ти е взел преди време” – коментира лидерът на БНС/ГВАРДИЯ Боян Расате, чието движение бе сред организаторите на мероприятието.

Шествието тръгна от подлеза на аптека „Mарица”. Националистите се подредиха в стройни редици, запалиха своите факли и развяха Български знамена. Огнената процесия премина през главната улица на Пловдив, която бе разтресена от възгласите на младите родолюбци, които скандираха „СВОБОДЕН – СОЦИАЛЕН – НАЦИОНАЛЕН”, „ПРЕДАТЕЛИТЕ – НА СЪД, НА СЪД, НА СЪД”, „БЪЛГАРИЙО, СЪБУДИ СЕ”, „ДОЛУ НЬОЙ” и други. По време на маршът бе изпълнен и химнът „Шуми Марица”. Проявата завърши на паметника Гюро Михайлов, където някои от организаторие изнесоха речи.

След шествието имаше концерт на патриотични рок-групи. Кулминацията на събитието достигна, когато младежи изгориха знамената на Гърция и Сърбия - символично... някога сърби и гърци са горили живи Българите в заграбените след Ньойския договор земи и до днес се възползват от териториалните придобивки, получени от диктата.

Тук може би е и мястото да се спомене, че според клаузите на въпросния договор, през 1999г. Гърция трябваше да върне на България Беломорска Тракия. За жалост обаче месец преди това Петър Стоянов заяви пред гръцкия външен министър, че България нямала териториални претенции към Гърция. Еми няма защо да се чудим защо днес живеем в толкова жалка държава - десетилетия наред ни управляват жалки същества и нормално държавата ни също да е такава. Хубаво е обаче, че много Българи виждат, че не всичко е изгубено и изход за народа ни има и този изход е именно национализма.

http://nakev.blog.bg/viewpost.php?id=257989

Tags: