Poll

Какво е за вас датата на Обесването на Васил Левски?

Обесването на Левски е национална трагедия
10 (100%)
Обесването на Левски е велик български празник
0 (0%)
Нямам мнение
0 (0%)

Total Members Voted: 8

Author Topic: Обесването на Левски - трагедия или празник?  (Read 2170 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Симеон Велики

• Senior Member
  • Зодия: Libra Libra
Може да сте изненадани от въпроса, но не по- малко изненадан бях аз, когато прочетох статията във в-к Атака, разказваща за факелното шествие на "патриотите". И тъй като те навсякъде тръбят, че са най- големите патриоти и националисти, осъмних се в себе си, викам си, абе може пък те да са по- по- най, аз нещо криво да го разбирам тоя национализъм... За какво говоря?! Ето цитати от въпросната статия:

"Хората коментираха, че официалното честване минало тихо и вяло, дори без обичайната заря. Факлите, разветите знамена и венците на националистите придадоха празничен характер на шествието, а скандирането "БЪЛ-ГА-РИ-Я!" повдигаше духа на всички."

"В словото си лидерът на АТАКА отбеляза основната причина националистите да не празнуват с управляващите..."

Та затова реших да попитам вас, уважаеми съфорумци, защото започти всички ви имам добро мнение.
П.П.: В една друга тема по въпроса с честването на Левски от Атака, генерал Вазов ми каза, че не съм поканен. Сега му отговарям- не, благодаря! Не искам да ме каните на празненства послучай ОБЕСВАНЕТО НА ЛЕВСКИ! Аз, както и останалите истински патриоти, поднесох цвете и се поклоних пред черната дата. А Атакистите, вездесъщите патриоти, както личи и от статията, сте празнували. Вече и аз не съм сигурен в какво се заклехте пред паметника на Апостола преди години...
Майчице Българийо!
« Last Edit: 23 Jul 2012, 11:25:24 by Hatshepsut »
България на българите!

Offline генерал Вазов

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Religion: Atheism Atheism
  • Politics: None None
една сгрешена статия във вестник не омаловажава въпроса ти, какво ще прави АТАКА на 19-ти и подигравателния тон с който се присмиваше, че АТАКА нямало да прави нищо. След като дори по БТВ казаха че АТАКА са 2000 човека с факелно шествие, след като АТАКА бяха в Босилеград да се поклонят на тамошния паметник на Левски, и след като АТАКА днес в студа беше пак на протест срещу сръбския премиер, не можах да повярвам че си толкова дебелокож, за да продължаваш да се заяждаш с АТАКА.

Offline Петкан

• Banned
  • Veteran
  • *
  • България преди всичко!
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
Може да сте изненадани от въпроса, но не по- малко изненадан бях аз, когато прочетох статията във в-к Атака, разказваща за факелното шествие на "патриотите". И тъй като те навсякъде тръбят, че са най- големите патриоти и националисти, осъмних се в себе си, викам си, абе може пък те да са по- по- най, аз нещо криво да го разбирам тоя национализъм... За какво говоря?! Ето цитати от въпросната статия:

"Хората коментираха, че официалното честване минало тихо и вяло, дори без обичайната заря. Факлите, разветите знамена и венците на националистите придадоха празничен характер на шествието, а скандирането "БЪЛ-ГА-РИ-Я!" повдигаше духа на всички."

"В словото си лидерът на АТАКА отбеляза основната причина националистите да не празнуват с управляващите..."

Та затова реших да попитам вас, уважаеми съфорумци, защото започти всички ви имам добро мнение.
П.П.: В една друга тема по въпроса с честването на Левски от Атака, генерал Вазов ми каза, че не съм поканен. Сега му отговарям- не, благодаря! Не искам да ме каните на празненства послучай ОБЕСВАНЕТО НА ЛЕВСКИ! Аз, както и останалите истински патриоти, поднесох цвете и се поклоних пред черната дата. А Атакистите, вездесъщите патриоти, както личи и от статията, сте празнували. Вече и аз не съм сигурен в какво се заклехте пред паметника на Апостола преди години...
Майчице Българийо!
Не бих се ангажирал с прогноза,дали ПП АТАКА правилно празнуват 19.02. или неправилно,но съм сигурен в това,че Васил Левски ще го знаят и след стотици години,а за Сидеров и групата му няма да си спомнят и след пет(5) години.
Ad honores

Offline perfuratorabg

• Forum Member
  • **
  Стига сме се гаврили с паметта на великите българи бе.На всеки е ясно кой какъв е в днешната политика и няма нужда да го уточняваме използвайки името на този велик българин.Оставете го да почива в мир.Кво му вадите костите за били и не било и за всякакви глупости.нито един съвременен български политик нее достоен името му да се споменава в един текст с името на Васил Левски (дякон Игнати).

Offline Иван Д.

• Forum Member
  • **
Пицария "Дон Вито" ви честити празника:

Чуйте вие, журналисти!
Чуйте вие, западни търгаши!
Чуйте вие, жалки педер@сти!
България не се предава!!!
България не се продава!!!
БЪЛГАРИЯ - ТОВА Е СЛАВА !!!

Offline Ник

• Junior Member
  • *
Мисля,че от недомислие,липса на образование,инертност и не на последно място,откъсване от Християнството,липса на църковни деятели и съответна служба се е стигнало до това да "честваме".Най-вероятно има и умисъл,както с егн-тата,например.И заради инерцията никой не се сеща за парадокса,народ да "чества" смъртта на свой герой!Затова е похвално,че има будни хора,които забелязват това и алармират.Според мен правилното е "Да се почете паметта" на един велик Българин-Дякона Левски!

Offline perfuratorabg

• Forum Member
  • **
   Ми толкоз ли няма кой да му разбие физиономията на шефа им на пицата "дон вито"?

Offline генерал Вазов

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Religion: Atheism Atheism
  • Politics: None None
Защо не опитате вие?

Offline perfuratorabg

• Forum Member
  • **
Защо не опитате вие?

Ми нямам безчестието да го знам кой е.Иначе с удоволствие бих го направил.

Offline Сосипатор

• Registered user
  • Senior Member
Ако наистина почитате Левски, би трябвало като негов Ден да чествате смъртта му.

Ние в Християнството паметта за мъчениците честваме точно  на датата на която са убити. 

Ако не чествате датата на смъртта на Левски, това означава три неща. Или не разбирате, или Левски не е това което трябва да бъде, или ценностите не са наред. Или всичко заедно.

Offline perfuratorabg

• Forum Member
  • **
Ако наистина почитате Левски, би трябвало като негов Ден да чествате смъртта му.

Ние в Християнството паметта за мъчениците честваме точно  на датата на която са убити. 

Ако не чествате датата на смъртта на Левски, това означава три неща. Или не разбирате, или Левски не е това което трябва да бъде, или ценностите не са наред. Или всичко заедно.

Първо си збъркал темата.После Левски нее православен светия а е национален герой.Православни светии са тези които са дали животе си за православната вяра.Православните светии са проповядвали православната вяра а Левски е проповядвал борба за национално освобождение което няма нищо общо с православието.Комунистите които са безбожници и атеисти и използват църквата за политически цели искат да напълнят храмовете с портрети на политици редом с иконите на православните светии с намерението постепено православните светии да бъдат изхвърлени от църквата и така да се получи комунистическа църква с култ към комунистическата партия (мафия).Тези им намерения датират от времето на Тодор Живков та до днес и действащите до един комунистически свещеници в църквата ни днес я усъществяват тази идея доста успешно.Затова аз съм против канонизацията на Левски за светия.

Вярно че той има и духовно православно име Игнати и е дякон.Но нее бил убит от турците заради вярата му а за борбата му срещу поробителите ни и за освобождението на България от османско робство.Затова смърта му няма нищо общо с православната вяра и църква и не бива да го причисляваме към православните светии колкото и извратеното ни от комунизма съзнание да го иска.

Offline Сосипатор

• Registered user
  • Senior Member

Първо си збъркал темата.После Левски нее православен светия а е национален герой.Православни светии са тези които са дали животе си за православната вяра.Православните светии са проповядвали православната вяра а Левски е проповядвал борба за национално освобождение което няма нищо общо с православието.Комунистите които са безбожници и атеисти и използват църквата за политически цели искат да напълнят храмовете с портрети на политици редом с иконите на православните светии с намерението постепено православните светии да бъдат изхвърлени от църквата и така да се получи комунистическа църква с култ към комунистическата партия (мафия).Тези им намерения датират от времето на Тодор Живков та до днес и действащите до един комунистически свещеници в църквата ни днес я усъществяват тази идея доста успешно.Затова аз съм против канонизацията на Левски за светия.

Вярно че той има и духовно православно име Игнати и е дякон.Но нее бил убит от турците заради вярата му а за борбата му срещу поробителите ни и за освобождението на България от османско робство.Затова смърта му няма нищо общо с православната вяра и църква и не бива да го причисляваме към православните светии колкото и извратеното ни от комунизма съзнание да го иска.

E, че нали точно това и аз казвам.
Обаче колкото и да е различно, ако датата на смъртта му я честваме като поражение а не като победа, тогава в крайна сметка победа няма, а само поражение.
Но прав си, само светците побеждават смъртта, и тяхната смърт е радост за нас защото е единственото свидетелство че живота побеждава смъртта.

А колкото до Дон Вито, не се впрягайте толкова. Щом като едно Рождество Христово може да се изкомерсиализира и превърне в такава жалка пародия, то националните герои минават в боклука също. Потребителското общество не търпи такива неща.

Offline omerzen

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2015
Как може да ни поздравяват с обесването на Левски!
Или става въпрос за колосално недомислие, или за голяма подигравка.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Offline Петко Войвода

• Junior Member
  • *
Как може да ни поздравяват с обесването на Левски!
Или става въпрос за колосално недомислие, или за голяма подигравка.

Подигравка е. Слушай чичо ти Петко какво ти казва. Поздрав за смъртта на някой и то от величината на Васил Левски е като да отидеш на погребение и да кажеш, "Честито Погребение!" и ако ония са по-луди, голям пердах ще ти ударят.  (punch)

Offline perfuratorabg

• Forum Member
  • **
   Тая пицария още ли не са я взривили бе?Има ли изобщо българи в тази България? (envy)