Author Topic: Левски и съвременния Левски  (Read 3400 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Партиен секретар

• Junior Member
  • *
Левски и съвременния Левски
« on: 20 Jul 2011, 20:52:38 »
Онзи ден бях в Карлово, за да почета живота и делото на Апостола. Разхождайки се из красивия балкански град се позамислих за това какви са приликите и разликите между най-великия син на българската нация и неговия самопровъзгласил се съвременен наследник (чийто имидж като новия Левски все още се поддържа от неколцина платени клакьори от типа на Владо Лалов :& :& :&).

1. Левски е посветил целия си  живот на великата идея за Освобождението на България, докато неговия съвременен приемник не вижда по-далеч от циците на жена си.

2. Братята на Левски също са били патриоти, но той не ги е изтиквал напред, в ръководството на революционното движение, докато днешният Апостол е отредил за родата си всички важни места в ръководството на водената от него организация.

3. Левски е отчитал всеки грош, изразходван за революционното дело, докато съвременният му наследник реве за това, че е загубил 50 000 лв. от субсидията на партията си, която е над 5 000 000 лв. за целия мандат на парламента.

4. Левски е карал съратниците си да се заклеват върху Библията, докато днешният Апостол използва записи на заповеди.

5. Левски никога не е предавал свои сподвижници, докато съвременният му приемник предаде цялата кауза, която сплотяваше последователите му.

Offline Щурмовак

• Forum Member
  • **
  • България над всичко и всичко за България!
  • Зодия: Aquarius Aquarius
  • Religion: None None
Re:Левски и съвременния Левски
« Reply #1 on: 20 Jul 2011, 20:59:11 »
От къде на къде Волен Сидеров е съвременният Левски? На теб ли ти хрумна това сравнение или съм изпуснал нещо (think)
Национална Съпротива България

Offline Партиен секретар

• Junior Member
  • *
« Reply #2 on: 20 Jul 2011, 21:03:38 »
От къде на къде Волен Сидеров е съвременният Левски? На теб ли ти хрумна това сравнение или съм изпуснал нещо (think)

Много буквално ги четеш  нещата. Идеята ми е да се разобличат онези платени клакьори, които все още поддържат тезата, че той е новият Левски.

Надявам се сега да си рзбрал.

Offline Щурмовак

• Forum Member
  • **
  • България над всичко и всичко за България!
  • Religion: None None
« Reply #3 on: 20 Jul 2011, 21:10:32 »
Просто до сега не бях чувал някой да сравнява Волен Сидеров с Левски :)

Може и да съм чувал де, ама едва ли съм обърнал внимание на подобни глупости!
Национална Съпротива България

Offline Партиен секретар

• Junior Member
  • *
« Reply #4 on: 20 Jul 2011, 21:16:10 »

Това че самият Волен е провеждал не един или два митинга пред паметника на Апостола, както в София, така и в Карлово, не ти ли говори, че той самият се оприличава на него?

Offline Panzerfaust

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • Интереси: история, политика, психология, военно дело, икономика
  • Зодия: Virgo Virgo
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
  • Politics: Conservator Conservator
« Reply #5 on: 20 Jul 2011, 21:23:04 »
Е, стига бе! Честно ли?
Всеки знаеше, че това е новият Левски! :-D

Offline Panzerfaust

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • Интереси: история, политика, психология, военно дело, икономика
  • Politics: Conservator Conservator
« Reply #6 on: 20 Jul 2011, 21:24:13 »
1. Левски е посветил целия си  живот на великата идея за Освобождението на България, докато неговия съвременен приемник не вижда по-далеч от циците на жена си.

2. Братята на Левски също са били патриоти, но той не ги е изтиквал напред, в ръководството на революционното движение, докато днешният Апостол е отредил за родата си всички важни места в ръководството на водената от него организация.

3. Левски е отчитал всеки грош, изразходван за революционното дело, докато съвременният му наследник реве за това, че е загубил 50 000 лв. от субсидията на партията си, която е над 5 000 000 лв. за целия мандат на парламента.

4. Левски е карал съратниците си да се заклеват върху Библията, докато днешният Апостол използва записи на заповеди.

5. Левски никога не е предавал свои сподвижници, докато съвременният му приемник предаде цялата кауза, която сплотяваше последователите му.

+1!
Страшно си прав!
Иначе на мене ямболският Левски винаги ми е бил ясен!

Offline Sirena

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Зодия: Cancer Cancer
« Reply #7 on: 20 Jul 2011, 22:09:19 »
Подкрепям на 1000% мнението на автора!!!

Offline Волен

• Banned
  • Forum Member
  • *
« Reply #8 on: 21 Jul 2011, 09:30:46 »
Сравнението е нелепо. Никой не може да се сравнява с Апостола. Но това сравнение, между другото, не е измислено от Сидеров, а от негови фанатизирани симпатизанти, още в добрите стари времена на "АТАКА-СКАТ". Самият Волен винаги се е разграничавал от такъв паралел. Сидеров не е Левски. Сидеров е просто един достоен български националист.
Благодаря за вниманието!

Offline Индивидуалист

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
  • Religion: Christianity-Other Christianity-Other
« Reply #9 on: 21 Jul 2011, 09:39:45 »
сегашните съратници биха се заклели върху Библията без проблем

за тях Библията не е нищо
виж ако имаш респект от нея и от Бога тогава е друго

гумнеров,хюмнеров и другите биха без проблем се заклели едновременно с едната ръка върху Библията и с другата върху курана

и след 5 минути отиват в стаята на герб да си получат десетките хиляди лева или евра
не знам
 :-)
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Offline omerzen

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2015
« Reply #10 on: 21 Jul 2011, 13:00:15 »
Сравнението е нелепо. Никой не може да се сравнява с Апостола. Но това сравнение, между другото, не е измислено от Сидеров, а от негови фанатизирани симпатизанти, още в добрите стари времена на "АТАКА-СКАТ". Самият Волен винаги се е разграничавал от такъв паралел. Сидеров не е Левски. Сидеров е просто един достоен български националист.
Благодаря за вниманието!

Волене, ако се вгледаш наистина ли не намираш някъква прилика?
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Offline Veskou

• Registered user
  • Senior Member
  • Всичко за България!
« Reply #11 on: 22 Jul 2011, 01:38:05 »
Благодаря за вниманието!

Волене, ако се вгледаш наистина ли не намираш някъква прилика?

Кой говори за външния вид... То ако става на въпрос вуйчо ми много прилича на Волен (без майтап) - т'ва значи ли, че прилича и на Левски?!
БОГ ПРОЩАВА, ВМРО - НЕ!

ЦИГАНИТЕ СА НАШЕТО НЕЩАСТИЕ!