Не знам каква е властта на Путин над "Газпром" и "Лукойл", но след като от 2002 година досега той управлява Русия, логично е да се мисли, че съществува някаква взаимна връзка между тези фирми, респ. между евреите и него, т.е. те са му нужни и той на тях.
По този начин не може да се игнорира влиянието на на нито един от посочените субекти, защото всеки един от тях преследва своите стратегически цели, а именно-евреите да правят пари и да оказват влияние върху политиката на САЩ и Русия в контекста на своите интереси, а САЩ и Русия да си разпределят световната баница, както намерят за добре,
НО ненарушавайки еврейските интереси.
Това е пресметлива политика в името на жесток бизнес, който е обвързан с желанието за световно господство.
По-малките участници нямат място в тази голяма игра и те много добре знаят това, и заради това приемат ролята на сателити на този или онзи от двамата големи.
Мисля, че в съвремието ни е абсолютно немислимо да се говори за вариант на световна хегемония на САЩ или на Русия с помощта на оръжията , а по-сполучливо тези хегемонистични стремежи биха могли да се сравнят с желанията на участниците, които играят "Монопол"-всеки от тях се стреми да заеме колкото може печеливши позиции, които им носят повече печалба.
Що се отнася до взаимоотношенията между Иран и Израел , Русия засега има по-балансирана позиция, отколкото САЩ.
Как ще бъде използвана тази позициция в бъдеще и колко устйчива ще бъде, зависи от това, доколко тя ще успее да удовлетвори политиките на САЩ, Иран и Израел.
...
Саудитците се съпротивляват срещу всяко предложение за намаляване на добиваните в света количества. Това се прави с няколко цели-първо, да се накажат държави като Русия и Иран, които подкрепят режима на Башар Асад в Сирия. Второ, да се запази ниската цена, за да се ударят и американските производители на енергоносители.
В Рияд смятат, че тяхната държава е най-добре подготвена да издържи дълъг период ан ниски цени на петрола. Но в този план като че ли не бе взето предвид връщането на Иран на пазара и неговите, вероятно до 1 милион барела дневно ,които ще излязат на цени, конкурентни на тези на Saudi Aramco.
От 2014 година обаче основен фактор за поевтиняването на петрола стана сериозният ръст на производството в САЩ, който скочи от 5.5 милиона барела през януари 2010 година до 9.6 милиона барела през юни 2015 година. Освен това, Америка вече е открила и алтернативни енергийни източници и затова продължава да намалява потреблението на петрол, а тя е сред основните купувачи досега.
Същото се вижда и в Европа- много автомобилопроизводители вече се насочват към хибридни и електрически коли и поощряват алтернативни видове транспорт. Развитието на ВЕИ енергиите също е от значение, през следващото десетилетие прогнозите са за драстичното увеличаване на производството от екоцентралите и драматично спадане търсенето на петрол.
Така постепенно Близкият Изток ще отпадне от приоритетите на Вашингтон, където вече няма да са заинтересувани от поддържането на стабилността на държавите в региона както досега. Това ще генерира нова нестабилност, като конфилктът по линията Иран срещу Саудитска Арабия ще се развива не само като религиозен, но и като икономически и вероятно и военен.
http://www.flagman.bg/article/94768 ...