https://www.exopolitics.org/qanon-unmasks-britain-as-state-actor-that-interfered-in-us-presidential-election/
QAnon Unmasks Britain as State Actor that Interfered in US Presidential Election
...
Пише, че държавите от споразумението, наречено "Пет очи", т.е. САЩ, Великобритания, Канада, Австралия и Нова Зеландия, постоянно заобикалят местните закони, забраняващи на разузнавателните агенции да шпионират собствените си граждани без сътветното съдебно производство.
Добре казано и много вероятно, но...
Публикуването на кампанията "QAnon" има история на правене на фалшиви и неразумни твърдения в областта на теорията на конспирацията.
Например "QAnon" многократно заявява, че върховният лидер на Северна Корея Ким Чен Ин е владетел-марионетка, създаден от Централното разузнавателно управление.
На 16 февруари 2018 г. "QAnon" прави фалшиви обвининения срещу представителя на САЩ и бившия председател на Демократичния национален комитет Деби Васерманн Шулц за наемането на салвадорската бандата MS-13 за убийството на служителя на DNC Сет Рич.
Ами тогава "QAnon" трябва да напишат и за разни други споразумения, които вероятно биха могли да се наричат "Шест очи" или "Седем очи", защото и в други страни разузнавателните служби и социологически агенции шпионират и облъчват гражданите си с определени изборни цели.
А и от времето на бай Ганя в България има подобни традиции.
Има книжка една от писателя Алеко Константинов, нарича се "Бай Ганьо", в която главният герой се занимава с търговия, правене на избори и др.
За разлика от съвременните анализатори, които само могат да гадаят кои са хакерите и централите, опитващи се да променят хода на изборите в някоя страна, гениалността на Алеко Константинов е успяла да назове имената на тогавашните "хакери"-Данко Хаирсъзина,Петреску, Данковото унуче, Серсем Пециното,Топачоолу, хайдук Бончо, Спиро Копоя, Топал Мустафа, жандармите и циганите.
Принципът на вмешателството в изборите по онова време и сега е един и същ, и се нарича омаскаряване, само, че тогава не се е вдигало толкова много шум, не заради това, че хората са били други, а заради това, че идеалите винаги са недостижими.
И Алеко го доказва с думите си:
"Народа, в когото ти вярваш, е роб, казвам ти, роб; робуването е за него блаженство, тиранията благодеяние, роболепието геройство, презрителното хъркане отгоре - музика! И пак този народ е клет и нещастен, трижд нещастен! Бит от съдбата, осъден да страда и да тегли за други, мъчен от неприятели, а още повече от приятели и спасители, той нямаше нито една твърда точка, на която да спре погледа си, една дръжка, на която да се ослони, той е изгубил вярата в себе си и в съдбата си и е станал тъй "практичен" и трезвен, трезвен до безчувственост. Без помощ, без съвет, съкрушен и разкъсан външно и вътрешно, ето го на, една печална, от бури разсипана останка от стари времена...
Има ли кой да го съживи, да го повлече подире си? - Идеали? - Суета, вятър!..."