Poll

Какъв от долу изброените мислите че е българският национализъм?

Конструктивен
Деструктивен
Хейтърски (предимно пуберменшове)
Направляван от другаде
Какъвто, такъв за сега по-добра опция нема.
Нищо му нема на БГ национализма
в окаяно състояние за сега.
Псевдо
Истински, и набиращ скорост

Author Topic: Анкета за Българския Национализъм  (Read 1311 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Сосипатор

• Registered user
  • Senior Member
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
Какво мислите по въпроса?

Според мен Това е един въпрос върху който требе да помислим съвсем сериозно.

Дали БГ национализма не играе според играта на кукловодите, и дали състоянието в което е сега ще помогне да се избавим от този ад в който се намира страната ни?
Дали вече не е времето да мислим вместо слепо да мразим?

Дали некой не ни дърпа за носа като глупаци използвайки омразата ни и предразсъдъците ни?

Какво мислите по въпроса?

Моля тук да пишат само сериозни хора,

Пуберменшовете да се въздържат от хейтърски коментари.

Благодаря.

Offline АТАКА В МРАКА

• Banned
  • Forum Member
  • *
  • НЕ МОЖ' СПРЯ ТОЯ ВЛАК!!!
  • Religion: None None
  • Politics: Communist Communist
те не са пубер.../там както им викаш/, те са нашето бъдеще, пази боже :-P :-P :-P :-P
ЛОКОМОТИВ СОФИЯ

Offline Nik

• Forum Member
  • **
Много добра анкета и повод за истински дебат!Моето мнение,че в морето от бездушни,неграмотни и промити от тоталната мръсотиия на медиите,хора,има островчета от будни и мислещи,милеещи за България,националисти!За голямо съжаление всяко от теченията,носи и своя негатив,в смисъл-даване приоритет на други-собствени ценности,изведени,като приоритетни в любовта към Отечеството!Често се казва "България над всичко!",но едновременно с това върви и славянофилство и славянофобство,германофилство и германофобство,до степен,да не се чува България,проява на омраза към народи,забележете,не към правителства и доктрини,а към народи,което си е чиста глупост/да ме прощавате/, деструктивизъм и липса на елементарна мъдрост,расизъм и пр.Все неща,които не градят,носят минуси за Българският национализъм!Не говоря,че не трябва да си познаваме историята,да не си знаем враговете и приятелите.Не!Но да акцентираме на неща,които могат да бъдат полезни и ГРАДИВНИ! Какъв е смисълът да псуваш и плюеш един народ,че на всичко отгоре и публично и какво печелиш?Къде е Благородството на Българина!Дори и врага трябва да се уважава!Там също започват да те плюят и те цитират за доказателство.Значи сам им даваш оръжие! :-\Та и нашият народ и руският и американският-какво общо имат с политиците си и с политиката ИМ? Мисля,че емоцията,/присъща особено на по-младите/, е може би добър мотиватор,но лош съветник!Би могло да се поразсъждава,за нещата,които ни раздселят и нека всеки да добави по нещо.Аз горе цитирах за филиите и фобиите и едва ли някой ще го оспори!Освен това,многото тези за произхода ни,липсата на еднаквост в познанията ни за собствената ни история,за приятелите ни,враговете ни,събития и факти,нееднаквост и неразбиране при оценката им, подценяване смисълът и необходимостта от православието,като единна религия на целия Български народ,като душа на тялото наречено държава.Липсата на АРБИТЪР,ПРИЗНАТ ОТ ВСИЧКИ КОРЕКТИВ,непреодолимите и дълбоко вкоренени,станали  народностни черти-"аз знам най-много,което съм прочел е най-вярно,тоя ли ще ме командва,липсата на толерантност,разбиране,съпричастие,признание на добрите неща у другия,желанието да жертваш в името на идеала" и много,много още,разяждащи  единството ни!Често се водят яростни и безмислени, битки по форумите,придружени с лични нападки и закани!Ползващите тези оръжия са априори неспособни,/но и вредни,колкото и да са несъгласни/, да бъдат националисти, в истинския смисъл на думата защото внасят  разкол и обезсилват,правят невъзможно, нашето най-древно, най-ценно и най-рядко постигано оръжие-ЕДИНСТВОТО!Някак си все още не можем да разберем сладостта да си сред еднаквомислещи,подкрепящи те и разбиращи те сънародници.Как се заражда сила и сигурност и се затвърждава  и сплотява ОБЩНОСТТА! Различието на мнения не може и не трябва да бъде повод за разединение!Други народи,показват това и ние трябва да се поучим!Трябва да се учим и от враговете си дори! Никога да не забравяме,че насреща си имаме също  Българи и националисти. Да имаме съответно отношение,като към братя и членове на голямото ни  семейство ,наречено България!Уважение  и стремеж да се разбере опонента, да се извлече най-ценното от неговите разсъждения,да му се признава,ако е по-добър.Всеки от нас е носител на частица  от истината,която не може да бъде притежание само на един.Два са пътищата-да се изпокараме/което най-често правим/ или да наредим пъзела,да обединим знанията и усилията си ,всичко,за да се получи цялата,нашата,Българската- картина-истина!..Това е пътят към успеха!     Попитали щастието-"Къде отиваш?!,а то отговорило-"При задружните!" Е,аз така мисля!

Tags: