Автор Тема: Грчки неонацисти ja прекинаа промоциjатa на грчко-македонскиот речник во Атина  (Прочетена 13826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЛефторовTopic starter

 • Forum Member
 • **
 • Публикации: 150
 • Пол: Мъж
 • Тоа што нема да ме убие, ме прави посилен
 • Religion: None None
Нели сме ист народ!!!
Како вие ќе го оцените ова однесување на грчките смрдливи копилиња!!!
Дваесеттина активисти на грчката фашистичка организација „Хриси авги“ (Златна зора) синоќа насилно ја прекинаа промоцијата на Грчко-македонскиот речник во Атина, што ја организираше партијата на Македонците во Грција „Виножито“.

Половина час по почетокот на промоцијата, групата маскирани лица влегле во Меѓународниот прес-центар лоциран веднаш до Министерството за надворешни работи на Грција со цел да предизвикаат инцидент. Тие дивееле во салата, ја оштетиле опремата на присутните сниматели, го уништиле промотивниот материјал и вербално ги нападнале промоторите, но никој не е повреден. Во обид да ги сними со својата камера, од физички напад се спасил и еден од промоторите, познатиот американски славист и лингвист Викор Фридман кој беше гостин на промоцијата.

На снимките на телевизијата „Сонце“ што ги објави ТВ „Канал 5“ се гледа како еден од членовите на групата насилници се заканува на професорка од Универзиетот во Волос и се обидува со својот шлем да го удри Фридман во што е спречен од предводникот на групата насилници. Откако не усепале да испровоцираат потежок инцидент  и добиле информации дека кон прес-центарот се приближува полиција, членовите на „Хриси авги“ кои од неодамна се регистрирани како политичка партија, а досега беа во тесни врски со парламентарната националистичка партија ЛАОС на Јоргос Караџаферис, избегале, и промоцијата иако со тензија продолжила.По доаѓањето на полицијата и по инфорамциите дека други групи на грчки радикални структури се подготвуваат за други инциденти и напади на членовите на „Виножито“ се повлекле на периферија на Атина. Еден од лидерите на „Виножито“ Павле Васкопулос, за „Канал 5“ изјави дека ова е сигнал дека „грчките власти почнуваат да се плашат од македонштината во Грција“. Инцидентот, вели, е голем срам за Грција што не може да го скрие од европската јавност.

Синоќешниот инцидент се случува пет дена пред изборите во Грција за Европарламентот  кои се одржуваат в недела. Според грчките националисти, Грчко-македонскиот речник со 15.000 зборови подготвен од Васко Караџа не требало да биде воопшто печатен затоа што македонскито јазик не постоел. Промоторите на речникот, кој е прво такво издание во Грција, пак, истакнуваат дека тој е сведоштво за постоењето на Македонците во таа земја и одговор против режимски став на Атина за наводното непостоње на македонскиот јазик.
Видеото тука.
« Последна редакция: 29 Юли 2011, 19:47:00 от Hatshepsut »
 

Неактивен Nordwave

 • Webmaster
 • Founder
 • Hero Member
 • *
 • Публикации: 4,365
 • Thanked: 1 times
 • Пол: Мъж
 • R.I.P. 2017
  • Български националисти
 • Интереси: История
 • Зодия: Capricorn Capricorn
 • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
 • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
                                                                                                 в."Сфера" септември 1959 г.

Близо до Флорина
ТРИ СЕЛА СЕ ЗАКЛЕХА...

"ЗАКЛЕВАМ СЕ В ИМЕТО НА БОГА, НАРОДА И ЧЕСТТА СИ ДА НЕ ГОВОРЯ ПОВЕЧЕ БЪЛГАРСКИ"
 

Неактивен Nordwave

 • Webmaster
 • Founder
 • Hero Member
 • *
 • Публикации: 4,365
 • Thanked: 1 times
 • Пол: Мъж
 • R.I.P. 2017
  • Български националисти
 • Интереси: История
 • Зодия: Capricorn Capricorn
 • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
 • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
                                                                                                 в. "Елефтерия" , октомври 1959 г.

Заклеха се повече да не говорят на славянски диалект

"В село Кардия / Требино /, регион Птолемаида всички жители се събраха в училището и дадоха обещание да не говорят на славянски диалект..."
 

Неактивен Дашо

 • Registered user
 • Senior Member
 • ***
 • Публикации: 915
 • Пол: Мъж
 • православен българин
 • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Нели сме ист народ!!!
Како вие ќе го оцените ова однесување на грчките смрдливи копилиња!!!
...
Че гърците са боклуци - няма спор.
Тези гърци провалят представянето на Гръцко - Македонския речник, поради спора който тези две държави водят от доста време. Но на македонският език у нас не се гледа с добро око. Всички българи знаят, че македонският "език" е изкуствено създаден от другарите от Коминтерна, с цел да се разделят хората от двете страни на българо - македонскита (тогава югославската) граница. Македонският всъщност е един от множеството диалекти в българския език, само че в последните 50 - 60 години в него насила са вкарани сърбизми та да се отдалечи максимално от българския език, но нещата не се получават особено сполучливо. ;) А македонското малцинство в Северна Гърция е като македонското "малцинство" в България - по съществото си е българско ;)
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!
 

Неактивен Балкани

 • Hero Member
 • ****
 • Публикации: 1,076
 • Пол: Жена
Re:ГРЧКИ НЕОНАЦИСТИ ЈА ПРЕКИНАА ПРОМОЦИЈАТ
« Отговор #4 -: 03 Юни 2009, 20:14:46 »
Е па издайте го с правилно име и никой нема да ви прави проблеми бе :-P
Българо-гръчки речник пишете и Хриси Авги или там които са тия "грчки неонацисти" нема да кажат нищо.
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!
 

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

 • Senior Member
 • ***
 • Публикации: 729
 • Пол: Мъж
 • Зодия: Cancer Cancer
Хриси авги (името се превеждаше  златната  нещо си там.. май златната ръка)са пичове , анти-чифути и анти-турци , а ти си гадно сърбоманче .
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.
 

Неактивен ЛефторовTopic starter

 • Forum Member
 • **
 • Публикации: 150
 • Пол: Мъж
 • Тоа што нема да ме убие, ме прави посилен
 • Religion: None None
Жално!..., :) тогаш Македонија ке ви остане само во песните :) ...
 

Неактивен Балкани

 • Hero Member
 • ****
 • Публикации: 1,076
 • Пол: Жена
Хриси Авги са мръсни гадни гърци, така че нема начин да бъдат яки и "пичове".
Да се давят у еГЕЙско море, ние си го искаме белото море.
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!
 

Неактивен Sol Invictus

 • Senior Member
 • ***
 • Публикации: 617
 • Пол: Жена
 • Степен вълк
Хриси авги (името се превеждаше  златната  нещо си там.. май златната ръка)са пичове , анти-чифути и анти-турци , а ти си гадно сърбоманче .
Златна зора.
И анти-българи, въпреки че не толкова официално. Само ни смятат за татари, дето сме им окупирали земите, нищо повече :lol:
Изгори след прочитане!
 

Неактивен Nordwave

 • Webmaster
 • Founder
 • Hero Member
 • *
 • Публикации: 4,365
 • Thanked: 1 times
 • Пол: Мъж
 • R.I.P. 2017
  • Български националисти
 • Интереси: История
 • Зодия: Capricorn Capricorn
 • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
 • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
Малко извадки от Карнегиевата анкета за гръцките андарти...

Всеки ден българите са представяни като народ от чудовища и общественото мнение стигна до някакъв връх на шовинизъм, при който се приема като нещо естествено, че една неминуема война ще бъде безогледна. Както писмено, така и устно се набляга на една фраза, която обобщава чувството на гърците спрямо българите, а тя е: „Те не са човешки същества." В своята възбуда и негодувание гърците започнаха да се изживяват в ролята на предопределени отмъстители за цивилизацията срещу един народ, който се намира извън границите на човечността.
Един плакат с ярки цветове, който видяхме на улиците в Солун и Пирея и който се купуваше от много гръцки войници, завръщащи се по домовете си, разкрива дълбините на жестокостта, до които бе достигнала тази нация. Плакатът показва как един гръцки евзон държи български войник с двете си ръце, а същевременно захапва лицето на своята жертва със зъби си като някакво хищно животно. Плакатът е озаглавен „Българоядецът" и е украсен със следния стих:
Огненото море, което кипи в моите гърди
и призовава към отмъщение с дивите вълни на душата ми,
ще се успокои, когато чудовищата от София са мъртви
и когато твоята кръв угаси моята омраза.

Друго едно популярно изображение на бойна сцена показва как гръцки войник избожда очите на жив българин. Трети плакат показва подвига на българоядеца като епизод от бойна сцена. Тези неща представляват свидетелство за чувствата, вълнуващи гръцката армия. Казано с най-прости думи, те означават, че гръцките войници смятат за възможно и нормално те и техните другари да извършват такива зверски жестокости. В някоя западна страна продавач на подобни плакати щеше да бъде подведен под отговорност и даден под съд за груба клевета срещу националната армия.

Самите писма не се нуждаят от никакъв коментар. Някои от техните автори се хвалят с жестокостите, извършвани от гръцката армия. Други съжаляват за тях. Излагането на фактите (вж. приложение С 51) е просто, брутално и прямо, то винаги има един и същи резултат. Всички войници заявяват, че където и да са били, са опожарявали българските села. Двама от тях се хвалят с убиването на военнопленници. Един войник отбелязва, че са изнасилвали всички момичета, които били срещнали. Повечето от писмата съобщават за избиването на мирни жители, нямащи нищо общо с войската, включително жени и деца. Даваме няколко откъса, всеки от които е взет от отделно писмо, с надежда, че те са достатъчни да предадат общия смисъл на тези писма:
„По заповед на краля палехме всички български села, защото българите запалиха красивите градове Серес, Нигрита и няколко гръцки села. Ние се показахме далеч по-жестоки от българите..."

„Тук ние горим селата и убиваме българите, както жени, така и деца..."

„Ние взехме само няколко (военнопленници) и ги убихме, защото това бе заповедта, която получихме...

„Ние трябва да опожарим селата - такава е заповедта - да избием младите хора и да пожалим само стари хора и деца..."

„Това, което вършим с българите, е неописуемо; също и с българските селяни. Това е клане. Няма ни един български град или село, които да не са опожарени."

„Избиваме всички българи, които паднат в ръцете ни и изгаряме селата."

„От 1200 пленници, които взехме при Нигрита, само 41 останаха в затворите и никъде не сме оставили нито едно коренче от този народ."

„Избодохме им очите (на пет български военнопленници), докато те все още бяха живи."

„Гръцката армия пали всичките села, в които има българи, и избива всичко, което й се изпречи насреща... Господ знае кога и къде ще свърши това."

Тези писма ни освобождават от задачата да обобщим събраните сведения. Започвайки от Кукуш и стигайки до българската граница, гръцката армия е опустошавала селата, изнасилвала жените и убивала мъже, които нямат нищо общо с войската. Очевидно тя е изпълнявала по нечия заповед подобни репресии. Разрушенията на този сравнително голям град дълго време влияят върху представите на цивилизования свят. Систематично и хладнокръвно гърците са изгорили 160 български села и разрушили най-малко 16 хиляди български домове. Тези цифри не се нуждаят от коментар.
 

Неактивен Nordwave

 • Webmaster
 • Founder
 • Hero Member
 • *
 • Публикации: 4,365
 • Thanked: 1 times
 • Пол: Мъж
 • R.I.P. 2017
  • Български националисти
 • Интереси: История
 • Зодия: Capricorn Capricorn
 • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
 • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
Пощенска картичка с последните думи на Мелас „Българин да не остане “.
 

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

 • Senior Member
 • ***
 • Публикации: 729
 • Пол: Мъж
 • Зодия: Cancer Cancer
Балкани и Сурав Елен, вижте сега ние имаме противоречия ,НО нека не забравяме че имаме общи врагове дето са много по-страшни от гърците и сърбите (турци и чифути).Това с татарите го учим в училище а ти па очакваш да знаят че сме арийци.Вие дето викате сърбите са боклуци дай да сме врагове с тях ,гърците дайте да мрът,румънците да мрът ,вие с всички искате да се против.Кво сами срещу всички (тва като ония от София Запад и те така викат) , според вас без обединените усилия мислите ли че можеше България , Гърция и Сърбия да успеят  отделно да постигнат нещо срещу Османската империя.Разсъждавате като малки деца  опознали шовинизъма .
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.
 

Неактивен Балкани

 • Hero Member
 • ****
 • Публикации: 1,076
 • Пол: Жена
Re:ГРЧКИ НЕОНАЦИСТИ ЈА ПРЕКИНАА ПРОМОЦИЈАТ
« Отговор #12 -: 03 Юни 2009, 22:54:26 »
Ти май не познаваш гърци и сърби а? И май нямаш корени в български територии, пострадали от сърби и гърци. Щото аз мразя повече сърбите и гърците от турците. Да, чифутите владеят и сърбия и гърция ( както и турция де), само дето и народите са подчовешки изроди, така че аз освен да ги трепя, друго с тях няма да правя.
« Последна редакция: 03 Юни 2009, 22:56:21 от Балкани »
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!
 

Неактивен Sol Invictus

 • Senior Member
 • ***
 • Публикации: 617
 • Пол: Жена
 • Степен вълк
Re:ГРЧКИ НЕОНАЦИСТИ ЈА ПРЕКИНАА ПРОМОЦИЈАТ
« Отговор #13 -: 03 Юни 2009, 22:59:25 »
Не мислиш ли че понякога гръцкия и сръбския народ са се радвали повече на подкрепата от споменатите горе световни сили, отколкото ние самите? Защо си мислиш, че подобни големи организации са абсолютно самосиндикални, чисти и независими? Не визирам само чужди такива, но и родни, проблемът със скрития враг е голям.
Не се впрягам толкова от теория на конспирациите, но мисля че всички обикновени хора от всички народи са в определена степен марионетки в нечии ръце, играещи нечии правила за нечие благо. Не съм шовинист, нито мога да кажа че мразя някоя нация наистина, по-скоро мразя тъпите, слепи хора. Намирала съм общ език както с гърци, така и със сърби и румънци и мога да ти кажа че се намират свестни хора, които не вярват на тая масова "балканска пропаганда", нито ни мразят. Обикновените чифути и турци също не са от най-приливигированите хора на тая земя, а по-скоро нещо като пушечно месо. Това не значи, че трябва да бъдем приятели с тях.
Изгори след прочитане!
 

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

 • Senior Member
 • ***
 • Публикации: 729
 • Пол: Мъж
 • Зодия: Cancer Cancer
Re:ГРЧКИ НЕОНАЦИСТИ ЈА ПРЕКИНАА ПРОМОЦИЈАТ
« Отговор #14 -: 03 Юни 2009, 23:03:19 »
Ти май не познаваш гърци и сърби а? И май нямаш корени в български територии, пострадали от сърби и гърци. Щото аз мразя повече сърбите и гърците от турците. Да, чифутите владеят и сърбия и гърция ( както и турция де), само дето и народите са подчовешки изроди, така че аз освен да ги трепя, друго с тях няма да правя.
Браво уврен съм че би ни повела към национална катастрофа , нормално е да влагаш чувства след като си жена .Трябва мисъл , а не да се водиш от емоциите , виж турците как търпеливо си работят и потурчват българо-мохамеданите  в Родопите , ти ако беше на тяхно място щеше да искаш да се вземат със сила което можеше да се тълкува като 2ро нашествие на Турция на Балканите и Европа да се досети какво ще последва.
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.
 

Tags:
   

  Разногласия за построяването на джамия в Атина

  Започната от Франкист

  Отговора: 3
  Прегледи: 3881
  Последна публикация 05 Авг 2016, 13:09:20
  от Hatshepsut
  Остров Икария обмисля референдум за отцепване от Атина

  Започната от Death angel

  Отговора: 1
  Прегледи: 1235
  Последна публикация 22 Юли 2012, 19:42:56
  от Петкан