Author Topic: ПП "АТАКА" - вчера и днес  (Read 9976 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rumbata

• Forum Member
  • **
  • Аз съм от Опозицията, която се нарича Живот!
    • Р.Н.Б.
  • Зодия: Pisces Pisces
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
ПП "АТАКА" - вчера и днес
« on: 12 Feb 2011, 19:57:40 »
В 40-то Народно събрание "Волен Сидеров и верните му съратници не направиха компромис" с принципите си. "Парламентарната група на АТАКА внесе 20 законопроекта, 18 проекторешения и декларации, зададе 122 въпроса към изпълнителната власт..."

"С промените, предложени от нас искахме:

1. Да се свалят новините на турски по БНТ.
2. Да се обявят за нищожни актовете, с които дадоха имотите на Сакскобургготски.
3. Да се върне правото на прокуратурата да анулира сделки, ограбващи българите - каквито бяха повечето приватизационни договори.
4. Да се прекрати приватизацията в енергетиката,която дотук е доказано престъпна.
5. Да се одържавят отново неизгодно продадените национални активи на България за над 100 млрд долара и да се търси отговорност от крадците.
6. Замразяване на цените на ток и парно.
7. Насочване на финансовите излишъци към нуждаещите се българи.
8. Преразглеждане на затварянето на блокове на АЕЦ Козлодуй.
9. Забрана за настаняване на чужди военни бази у нас.
10. Преразглеждане на пенсионната система и създаване на гарантиран от държавата пенсионен фонд.
11. Намаляване на косвените и преки данъци за гражданите.
12. Съкращаване на администрацията в луксовете й.
13. Прекратяване на концесиите и приватизацията.
14. Промени в избирателния закон, спиращи престъпните машинации на ДПС."

(Из брошура на ПП "АТАКА" за президентските избори през 2006 година)

Така, сега ако мога да попитам, какво пречи днес на ПГ на "АТАКА" да постави същите тези искания - този път от съвсем друга позиция, като част от управляващото мнозинство, на което се крепи сегашното правителство? В 40-то Народно събрание ПП "АТАКА" беше в опозиция и при тогавашното мнозинство на Тройната коалиция едва ли е имала някакви шансове да прокара тези свои намерения. Но сега...
Причината за това отстъпление явно е еволюцията на ПП "АТАКА", която от националистическа явно се превръща в народна партия, партньор на ГЕРБ в ЕНП. Ако имате друго обяснение, споделете.
Много моля модераторите от "АТАКА" да подходят разумно към темата. 
Долу комунистите и ченгетата!

Offline Авитохол-165

• Senior Member
Re:ПП "АТАКА" - вчера и днес
« Reply #1 on: 12 Feb 2011, 20:29:33 »
1. Да се свалят новините на турски по БНТ.
АТАКА успя да убеди Боко Тиквата да се проведе референдум по въпроса, но той доказа, че си е тъпо парче и се отметна, след малко натиск от толерастите. В момента се провежда подписка и след приключването и, най-вероятно въпросът отново ще бъде поставен и най-вероятно, Боко Тиквата от страх да не разсърди малцинствената сган, няма да се навие.
2. Да се обявят за нищожни актовете, с които дадоха имотите на Сакскобургготски.
Ако не се лъжа, върху имотите има мораториум и държавата ще води дела за връщането им.
3. Да се върне правото на прокуратурата да анулира сделки, ограбващи българите - каквито бяха повечето приватизационни договори.
4. Да се прекрати приватизацията в енергетиката,която дотук е доказано престъпна.
5. Да се одържавят отново неизгодно продадените национални активи на България за над 100 млрд долара и да се търси отговорност от крадците.
6. Замразяване на цените на ток и парно.
7. Насочване на финансовите излишъци към нуждаещите се българи.
8. Преразглеждане на затварянето на блокове на АЕЦ Козлодуй.
9. Забрана за настаняване на чужди военни бази у нас.
10. Преразглеждане на пенсионната система и създаване на гарантиран от държавата пенсионен фонд.
11. Намаляване на косвените и преки данъци за гражданите.
12. Съкращаване на администрацията в луксовете й.
13. Прекратяване на концесиите и приватизацията.
По тези въпроси АТАКА говори непрекъснато и прави предложения. Доколко герберите се вслушват, е друг въпрос. Може би само по базите и АЕЦ Козлодуй може да се иска повече активност, но все ще се намерят въпроси, по които не се е взело по-сериозно отношение, не може да се огрее навсякъде еднакво. А и не съм сигурен, дали вече е възможно пускането на блоковете от техническа гледна точка, а и базите вече са натресени. Така или иначе, едва ли някой повече от АТАКА е изразил по-ясно мнение и е направил повече точно по тези два въпроса.
Тук беше направено немалко с новия изборен кодекс. Има какво още да се желае, но все пак е стъпка в правилната посока.
Така, сега ако мога да попитам, какво пречи днес на ПГ на "АТАКА" да постави същите тези искания - този път от съвсем друга позиция, като част от управляващото мнозинство, на което се крепи сегашното правителство?
Въпросите общо взето се поставят. И общо взето преобладаващата част на управляващото мнозинство рядко бива подтикната към по-решителни действия и мерки. Решаващият въпрос е, струва ли си тогава да се крепи това правителство? Според мен - да.
« Last Edit: 12 Feb 2011, 20:50:31 by Авитохол-165 »

Offline генерал Вазов

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Religion: Atheism Atheism
  • Politics: None None
« Reply #2 on: 12 Feb 2011, 21:52:15 »
Румба, защо 80% от всичките ти постове са все свързани с АТАКА? Още не можеш да преживеш,че не стана съветник ли? Кажи след като сме такива лоши, защо не ни оставиш и не си гледаш "национализма" ?

Offline Rumbata

• Forum Member
  • **
    • Р.Н.Б.
« Reply #3 on: 12 Feb 2011, 22:50:14 »
Румба, защо 80% от всичките ти постове са все свързани с АТАКА? Още не можеш да преживеш,че не стана съветник ли? Кажи след като сме такива лоши, защо не ни оставиш и не си гледаш "национализма" ?

Едно си баба знае - едно си баба бае!
1. Напомням ти, че в този форум, след като ти не си този, който си, а "генерал Вазов", аз ще съм "rumbata" (моля модераторите да имат това предвид).
2. Явно си слаб по математика, за да твърдиш подобни неща - че тук аз основно се занимавам с вашата народна партия.
3. Аз общински съветник щях да стана, защото заслужавах, ама ако бехте останали верни на принципите си. Сега в Монтана вие немате общински съветници. Имате ги само на книга. Явно и отец Емил, и Светозар Григоров са ви усетили.
4. Е много ви се иска да ви оставим, ама нема как - ще почакаме още 3-4 години и ако идеите на Сидеров не бъдат осъществени (както той се зарече в Народното събрание, когато застана мирно пред кабинета), ще ви гледаме чудото.

Искам само да питам, за какво принципно поведение в политиката на ПП "АТАКА" можем да говорим, след като Сидеров твърди, че ще оттеглят подкрепата си за това правителство, само ако то направи рязък завой в политиката. Това може да значи само едно, драги ми атакисти: вашият лидер подкрепя политиката на настоящия кабинет. Затова и виждаме пораженческа политика на ПП "АТАКА" - примирява се със статуквото - брани законите, съдебната система, законодателната и изпълнителна власт. Какво повече да говорим? За всеки разумен човек нещата са пределно ясни.
И за АЕЦ, и за американските бази нямате никакво оправдание! Никога не е късно. И никаквъ технически проблем няма. Проблемът го търсете другаде.
Ние бяхаме на протестите срещу американските бази. И тогава милицията ни записа ЕГН-тата - на всички в автобуса. Заложихме на карта авторитета си, работата си и т. н. А вашият лидер ни предаде и предпочете мутрите! Това е истината! Само че... ние не съжаляваме. Напротив - огромна тежест и огромно бреме падна от гърба ни. Лошото е само, че още не можем да изчистим името си и като ни видят, все ни питат какво става в АТАКА. Иди обяснявай, че немаш сестра! Който чете, нека разбира!
« Last Edit: 12 Feb 2011, 22:53:11 by rumbata »

Offline Симеон Велики

• Senior Member
  • Зодия: Libra Libra
« Reply #4 on: 12 Feb 2011, 22:57:33 »
Както винаги генерал ВАзов не коментира темата, а започва да обижда...
България на българите!

Offline генерал Вазов

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Reply #5 on: 12 Feb 2011, 23:06:36 »
Е то във всека тема коментираме едно и също, на мен ми писна. Аз на ВЕФ-а на вилата да му бях говорил толкова щеше да млъкне. Вие сте по зле от радио.

Offline Rumbata

• Forum Member
  • **
    • Р.Н.Б.
« Reply #6 on: 12 Feb 2011, 23:19:37 »
Глупости, "генерал Вазов", ето че Авитохол отговори в духа на темата - съвсем възпитано и аргументирано - от неговата си позиция и гледна точка. А аз имам правото да опонирам, или?

Offline Петкан

• Banned
  • Veteran
  • *
  • България преди всичко!
« Reply #7 on: 12 Feb 2011, 23:28:15 »
"Пази Боже от такъв,който е карал "Запорожец" да се качи на БМВ!"(Мирон Иванов-голям български хуморист(Лека му пръст!))
Ad honores

Offline Nordwave

• Webmaster
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
  • Politics: Bulgarian Nationalist Bulgarian Nationalist
« Reply #8 on: 12 Feb 2011, 23:34:51 »
За мен всички от основните националистически организации имате равни права в този форум. Българският националистически форум има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят; да се срещнат хора с общи интереси; да има ползотворни материали и дискусии и да се отсее в тях истината. Желателно е всеки да се придържа към правилата на форума!

Offline Nordwave

• Webmaster
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
« Reply #9 on: 12 Feb 2011, 23:40:45 »
[admin]Полезни съвети при водене на дискусия в Българският националистически форум.1. Уважавай опонента си, изслушвай го и не го обиждай. Така не ставаш по-убедителен, а напротив - то е признак, че си изчерпал аргументите си в своя защита.2. Добре обмисли темата, подготви се за нея, като прочетеш допълнителна литература и когато коментираш, се стреми да не се отклоняваш от поставения въпрос.3. Разсъждавай логично и се старай да илюстрираш с примери тезата си, там където това е възможно, за да може доводите ти да бъдат убедителни.4. Старай се да формулираш точни и ясни изречения с правилен словоред, които да изразяват завършена мисъл, за да бъдеш разбран правилно от останалите участници.5. Особено важно е умението да се различава аргумент от факт, който нищо не доказва, за да не се изпада в празнодумстване.6. Внимателно прецени дали си достатъчно компетентен по дискутирания въпрос и ако имаш известни съмнения, по-добре е да се въздържаш от коментари.6. Задължително спазвай благоприличие и цензура при избора на изразните си средства. Не обиждайте и не използвайте изрази като - ( "бАТАКА","Болен Лидеров","Боян Педе - Расате","МВРО-ДС" ). и.т.н8. Помни, че не е достатъчно само да изразиш несъгласие или съгласие с дадената теза, а и да обясниш причините, заради които заемаш тази позиция.9. Избягвай да правиш категорични изявления от рода „това е така" или „това не е така", без да се обосновеш по някакъв начин.10. През цялото време, докато тече дискусията, спазвай задължително добрия тон и помни, че както и да завърши тя, финалът й в никакъв случай не бива да бъде основание за бъдещи конфликти в междуличностен план.[/admin]

Offline penko

• Registered user
  • Senior Member
« Reply #10 on: 12 Feb 2011, 23:43:58 »
Стига с тая цензура  - пак  техните  правила  .

Offline rumena moma

• Premium user
  • Senior Member
  • *
  • OPS !
  • Зодия: Leo Leo
« Reply #11 on: 13 Feb 2011, 00:07:42 »
 + 1  (clap)

Интересното е обаче , че в повечето случаи , сама под моите и твоите постове ги слага .
 А през останалото време активната  "агитка" си плюва и обижда на воля .

Offline Nordwave

• Webmaster
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
« Reply #12 on: 13 Feb 2011, 00:25:31 »
+ 1  (clap)

Интересното е обаче , че в повечето случаи , сама под моите и твоите постове ги слага .
 А през останалото време активната  "агитка" си плюва и обижда на воля .
В този форум никои никого не може да обижда. - Всяка една тема и публикация се следи от мен.

Offline Преспанец

• Registered user
  • Senior Member
« Reply #13 on: 13 Feb 2011, 10:03:20 »
и Светозар Григоров са ви усетили.
Светозар не е ли общински съветник от Атака вече?
« Last Edit: 13 Feb 2011, 10:30:18 by Наско »

Offline генерал Вазов

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Reply #14 on: 13 Feb 2011, 10:08:18 »

Я посочи кой съм обидил?