Автор Тема: Защо съм български националист?  (Прочетена 18040 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1496
Re: Защо съм български националист?
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2007, 23:17:41 »
...  Правилното според мен е да повторите школото от 7-годишна възраст още веднъж, и тогава има някакъв шанс. Тук нее ускорен курс за повишение или наваксване на квалификации и знания.
Пасков, ти от къде си сигурен, че този не е зациклил някъде още в началните класове ?
                                    :-P  :lol:  :-P
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Sasko

• Newbie
  • Публикации: 2
« Отговор #16 -: Октомври 30, 2007, 09:32:16 »
...  Правилното според мен е да повторите школото от 7-годишна възраст още веднъж, и тогава има някакъв шанс. Тук нее ускорен курс за повишение или наваксване на квалификации и знания.
Пасков, ти от къде си сигурен, че този не е зациклил някъде още в началните класове ?

Само потвърждаваш мнението ми за хората, които се смеят сами на "шегите", които са измислили.

Поне си въобразявах, че някой от Вас ще може да каже нещо смислено, явно тук не може да се води дискусия обаче. Gemeto, защо си националист, всъщност в какво вяврваш? Явно и сам не знаеш каква ти е тезата, най-малкото досега не си казал нищо, само нападки съм видял от теб. В живота така ли спориш когато някой не е на твоето мнение?

Неактивен Пол Пот

• Banned
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 409
  • бахмааму...
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #17 -: Октомври 30, 2007, 12:07:01 »
аз съм български националист по точка 21

21. ЗАЩОТО ЕВРОПЕЙСКИ И АМЕРИКАНСКИ ВАРВАРИ УНИЖАВАТ И ГРАБЯТ БЪЛГАРИЯ!!!

Неактивен Sasko

• Newbie
« Отговор #18 -: Октомври 30, 2007, 13:26:49 »
Ти нали си имаш мама, татко и гадже надявам се, като всички нас. Ами по твоята блестяща логика на средно интелигентен киборг те са човеци с един нос две очи кожа кости и всички неща които запълват пространсвото под кожата (извинявам се за натуралистичното описание, но твоето за България е даже по-грубо, а ти не се извини) и спокойно може да не им се обръща внимание по-голямо от вниманието което би обърнал към всеки един от шестте милиарда щъкащи наоколо...

Не мисля, че има място за сравнение между държава и роднини/приятели. Нека бъда по-конкретен.

Моята баща ме е създал, той ми е баща, той ме е обичал, той се е грижел за мен и сега аз му се отплащам подобаващо за всичко което той е направил за мен.
Същото с майка ми. Брат ми също. Всички са били значими за мен, без техните личности аз нямаше да съм това, което съм. Те са ме изградили като характер.
Гаджето ми е нещо повече, защото с нея се разбираме великолепно и винаги ни е добре заедно.

Сега осъзнаваш ли какво сравнение правиш? Хората са личности, и взаимодействат пряко с мен, затова имам отношение към тях.

Какво отношение мога да имам аз към моята страна, след като това е просто една територия? Хората ли да обичам в нея? Защото тук е пълно с идиоти по мое мнение. Не че никъде другъде няма, навсякъде има но тук концентрацията им е по-висока. Историята ли да обичам? Някакви хора, нямащи общо с мен по какъвто и да е начин освен че имаме общи прадеди са извършили подвизи в миналото. Е? С това ли да се гордея, ако толкова се свързвате с нашите прадеди че чак се гордеете с техните подвизи защо не се асоциирате с боклуците да кажем. Поп кръстьо какъв е бил, един изнасилвач на малки момиченца българин ли е?

Държавата ни не е нищо повече от място на което сме се родили, всяка една страна е така нали?
Емоционално не мога да бъда привързан към едно място съжалявам, мога да имам хубави спомени на някоя детстка площадка или в някой парк, но не си спомням за тези места с добри чувства заради самите места а заради хората и случките, които са ми се случили там.

България е място, италия е място, норвегия е място. И ми се струва направо смешно независимо къде се е родил човек да изпитва едни и същи чувства към "родината". Някак си не виждам логика, защото така излиза, че всички държави са еднакви.

И последно за разликата между родителите и държавата. Ако бях се родил в друга държава условно със същите родители щях ли да бъда по-различен човек? Според моето мнение щях да съм си същия човек, с различно име, различни навици в зависимост от града в който съм израстнал(или село). Върху мен щяха да имат влияние икономическите фактори и точка.

Въпросът ми е защо да съм привързан към това място. Ако пък е нещо повече от място то какво е? Никой не е дал дефиниция.
« Последна редакция: Декември 12, 2016, 19:56:04 от Hatshepsut »

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 92
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2007, 19:26:27 »
Ти нали си имаш мама, татко и гадже надявам се, като всички нас. Ами по твоята блестяща логика на средно интелигентен киборг те са човеци с един нос две очи кожа кости и всички неща които запълват пространсвото под кожата (извинявам се за натуралистичното описание, но твоето за България е даже по-грубо, а ти не се извини) и спокойно може да не им се обръща внимание по-голямо от вниманието което би обърнал към всеки един от шестте милиарда щъкащи наоколо...

Не мисля, че има място за сравнение между държава и роднини/приятели. Нека бъда по-конкретен.

Моята баща ме е създал, той ми е баща, той ме е обичал, той се е грижел за мен и сега аз му се отплащам подобаващо за всичко което той е направил за мен.
Същото с майка ми. Брат ми също. Всички са били значими за мен, без техните личности аз нямаше да съм това, което съм. Те са ме изградили като характер.
Гаджето ми е нещо повече, защото с нея се разбираме великолепно и винаги ни е добре заедно.

Сега осъзнаваш ли какво сравнение правиш? Хората са личности, и взаимодействат пряко с мен, затова имам отношение към тях.

Какво отношение мога да имам аз към моята страна, след като това е просто една територия? Хората ли да обичам в нея? Защото тук е пълно с идиоти по мое мнение. Не че никъде другъде няма, навсякъде има но тук концентрацията им е по-висока. Историята ли да обичам? Някакви хора, нямащи общо с мен по какъвто и да е начин освен че имаме общи прадеди са извършили подвизи в миналото. Е? С това ли да се гордея, ако толкова се свързвате с нашите прадеди че чак се гордеете с техните подвизи защо не се асоциирате с боклуците да кажем. Поп кръстьо какъв е бил, един изнасилвач на малки момиченца българин ли е?

Държавата ни не е нищо повече от място на което сме се родили, всяка една страна е така нали?
Емоционално не мога да бъда привързан към едно място съжалявам, мога да имам хубави спомени на някоя детстка площадка или в някой парк, но не си спомням за тези места с добри чувства заради самите места а заради хората и случките, които са ми се случили там.

България е място, италия е място, норвегия е място. И ми се струва направо смешно независимо къде се е родил човек да изпитва едни и същи чувства към "родината". Някак си не виждам логика, защото така излиза, че всички държави са еднакви.

И последно за разликата между родителите и държавата. Ако бях се родил в друга държава условно със същите родители щях ли да бъда по-различен човек? Според моето мнение щях да съм си същия човек, с различно име, различни навици в зависимост от града в който съм израстнал(или село). Върху мен щяха да имат влияние икономическите фактори и точка.

Въпросът ми е защо да съм привързан към това място. Ако пък е нещо повече от място то какво е? Никой не е дал дефиниция.
Докато четох високоинтелигентните писания на тоя господин се замислих,колко ли хора са на неговото мнение.Дано да не са много.Защото точно такива хора с такова схващане,не могат да бъдат полезни нито на себе си,нито на родината си,нито на близките си.Таква хора не знаят за миналото си.А човек,който забравя миналото си,няма бъдеще.                                Кой си ти,за да казваш че България е просто едно място?Направил ли си нещо за тази страна?Кой си ти,за да омаловажаваш историята и да казваш,че националните герои са просто едни хора,с които не трябва да се гордеем,защото не са ни роднини и т.н.?Точно заради такива като теб,България и всички хора в нея страдат-защото я приемат просто като някакво си място.Не ти ли е неудобно да се регистрираш и да пишеш такива пумии за страната ни,във форум,в който членуват хора,уважаващи и обичащи тази страна?Такива хора като теб за зло за всички нас.Ти не си достоен да се наречеш българин,защото си едно нищо пред всички,които са направили нещо за тази страна,защото ако не бяха те,ти може би сега щеше да бъдеш роб на някой рязан.Но като чета какво си написал-ти май си и ще си останеш роб,защото неблагодарниците като теб го заслужават!
« Последна редакция: Декември 12, 2016, 19:58:10 от Hatshepsut »
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен Исперих

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1634
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
« Отговор #20 -: Октомври 30, 2007, 22:50:31 »
1. Защото България е моята Родина.
Може ли да запитам какъв повод за гордост е това? Всеки човек е роден някъде, дори страната му да е най-великата в някое отношение това какво право му дава той да се гордее?
2. Защото държавата ми отвоюва своята над 13 вековна история на Балканите
Има разлика между "създадена преди 13 века" и "на възраст 13 века", сами се сетете. А и така да беше каква гордост е тази?
3. Защото българите днес удивяват света със своите постижения, знания и успехи.
Това е глупост, избройте ми всички постижения и изобретения на българи, после се поинтересувайте какво са постигнали останалите народи, сравнено с тях нашето е почти нищожно, поради факта, че не познавате историята на другите държави сте сляпи за техните постижения. Дори да удивявахме света с "постижения" какъв повод за гордост е това, че сте родени в същите граници?
4. Защото българите са носител на цивилизацията на Балканите.
Хехе, "цивилизацията на балканите", едно че не е особена гордост и две, че народите преди българия да е създадена са дали много на балканите.
5. Защото в Добруджа е побит мечът на Аспарух.
No comment...
6. Защото Македония е българска земя.
Някой ще ми обясни ли за това и за предното защото явно аз съм тъпия...
7. Защото звездите са най-ярки над Пирин.
Интересен факт, не го бях чувал, източник има ли? А и така да беше какъв повод е това да се гордееш?
8. Защото небето се оглежда в езерата на Рила.
Това пак много важно, в хърватска например природните красоти са хиляди пъти по-красиви от тези тук, ама не сте чували за тях нали? А и да бяха нещо особено тези езера какво Ви кара да се гордеете, че сте родени в близост до тях?
9. Защото в Родопите ехти камбанен звън.
No comment просто
10. Защото Вардар, Струма, Места и Марица се срещат в Бялото море.
Ъ?
11. Защото Балканът пази спомена за Караджата.
С какво Караджата е нещо изключително и защо се чувствате горди с това. Много близка роднинска връзка ли имате?
12. Защото опълченците все още бдят на Шипка.
Тук каквото и да кажа ще ме изядат с парцалите, общо взето дали е нещо по-различно от останалите въстания?
13. Защото екът от Сливница се чува в Пирот.
Тук при този железен довод и американце ще си смени гражданството.
14. Защото “Одрин падна”.
Аз като българин какво общо имам с постижението на някакви си хора, живели на същото място преди няколко века?
15. Защото над Дойран още се носи българското ура.
Същото като предното.
16. Защото враговете на България още помнят удара “На нож”.
Направо съм убеден че го помнят. Всъщност това го има само в българските умове и учебници.
17. Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен.
С много уговорки. Освен това не една и две войни са изгубени, какво значение имат битките?
18. Защото моят народ създаде и съхрани през вековете своята писменост и култура.
Кой е този народ? Все едно аз да се гордея, че алфред нобел е бил много умен човек а всички произлизаме от едни и същи прародители.
19. Защото България е там, където има и един българин.
Много прочувствено, но не обяснява защо е хубаво да си българин, или националист.
20. Затова живея и се боря за тази България, духовна обединителка на българския род, пазителка на хилядолетни традиция и култура.. Националният нет на българите www.bg-nacionalisti.org www.bgrod.org

Не че съм дошъл тук да се заяждам, но просто се чудех дали е възможно някой да ми изтъкне поне един довод, поради който трябва да се гордея с мястото, на което съм роден.

Всяко зло за добро! Все пак добре е, че има и такива като тебе, защото как бихме се откроили ние ? Следващите няколко реда, които ще цитирам, са писани от един приятел - арменец. Той  ми е хилядократно по-близък от теб, независимо, че си българин по кръв /ако наистина си такъв?/

Писмо до Нея,

България Мила моя,

Обичам те! Не затова, че си ми Родина. Ти знаеш, човек  не избира създателите и мястото раждайки се. Това което говорят за повика на кръвта, също е празна работа. Убийците и нацистите оправдават действията си. Всичко това е биология. Каква е разликата в състава на кръвта в християнина, мюсюлманина или будиста? Всичко се свежда до това, което носиш над раменете си. Ако не служи само за фуражки и шапки ще царува разума. Обичам те за това, че си ми дала първата глътка въздух. Проходил съм върху плодородната ти гръд. Хранила си ме с прекрасните си плодове, които раждаш. Била си и оставаш духовната ми майка. Тази, която ме роди намери покой в недрата ти. А ти си тук и ще бъдеш и след мен! Ако има прераждане бих желал, ти  да ме приютиш. Както направи това с дедите ми, които бягайки от  земята си подгонени от ятагана намериха подслон при теб. Обичам те и за това, че някои те имат за мащеха. А ти пак ги търсиш и отглеждаш, въпреки, че почвата ти яловее и нивите пустеят. Водите текат замърсени, въздухът отровен. Колко ли мъка и тъга таи голямото ти обичащо сърце, гледайки как децата напускат лоното ти,  търсейки комата хляб в чужди земи, изоставяйки те да съхнеш и линееш? Ти, която изхранваше съседи и още по-далечни земи, сега няма кой цвете да посади, пшеница да отгледа, хляб да дари.
Какво стана? Зли хора ли те урочасаха или завистта надделя? Искат да унищожат теб и да разпръснат чедата ти! Не давай това да се случи, Майчице! Вразуми ни, защото след време ще бъде късно! Как тогава ще те наричам? „Глобалия” или „анадолия”? Кои ще бъдат синовете и внуците ни? Или ще останеш страница от учебника по история?
Небето над теб се гневи, ту съхнеш, ту те дави в порои. Земетръси те тресат, но ти устояваш да съхраниш народа си. Не е ли време да се отплатим? Време е политиката и бандите да озаптиш! Ти – това сме ние! Предадем ли те, продаваме себе си. Нима са много тези, които търчат след трйсетте сребърника!
Толкова ли сме немощни, та доброто ти име не възродим? Вярвай ни, много бури сме преживяли и на тази ще устоим!

От всички които те обичаме
                                                                                                  Гаро Ахчиян

« Последна редакция: Декември 12, 2016, 19:58:56 от Hatshepsut »
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 238
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2007, 23:52:06 »

Всяко зло за добро! Все пак добре е, че има и такива като тебе, защото как бихме се откроили ние ? Следващите няколко реда, които ще цитирам, са писани от един приятел - арменец. Той  ми е хилядократно по-близък от теб, независимо, че си българин по кръв /ако наистина си такъв?/

Писмо до Нея,

България Мила моя,

Обичам те! Не затова, че си ми Родина. Ти знаеш, човек  не избира създателите и мястото раждайки се. Това което говорят за повика на кръвта, също е празна работа. Убийците и нацистите оправдават действията си. Всичко това е биология. Каква е разликата в състава на кръвта в християнина, мюсюлманина или будиста? Всичко се свежда до това, което носиш над раменете си. Ако не служи само за фуражки и шапки ще царува разума. Обичам те за това, че си ми дала първата глътка въздух. Проходил съм върху плодородната ти гръд. Хранила си ме с прекрасните си плодове, които раждаш. Била си и оставаш духовната ми майка. Тази, която ме роди намери покой в недрата ти. А ти си тук и ще бъдеш и след мен! Ако има прераждане бих желал, ти  да ме приютиш. Както направи това с дедите ми, които бягайки от  земята си подгонени от ятагана намериха подслон при теб. Обичам те и за това, че някои те имат за мащеха. А ти пак ги търсиш и отглеждаш, въпреки, че почвата ти яловее и нивите пустеят. Водите текат замърсени, въздухът отровен. Колко ли мъка и тъга таи голямото ти обичащо сърце, гледайки как децата напускат лоното ти,  търсейки комата хляб в чужди земи, изоставяйки те да съхнеш и линееш? Ти, която изхранваше съседи и още по-далечни земи, сега няма кой цвете да посади, пшеница да отгледа, хляб да дари.
Какво стана? Зли хора ли те урочасаха или завистта надделя? Искат да унищожат теб и да разпръснат чедата ти! Не давай това да се случи, Майчице! Вразуми ни, защото след време ще бъде късно! Как тогава ще те наричам? „Глобалия” или „анадолия”? Кои ще бъдат синовете и внуците ни? Или ще останеш страница от учебника по история?
Небето над теб се гневи, ту съхнеш, ту те дави в порои. Земетръси те тресат, но ти устояваш да съхраниш народа си. Не е ли време да се отплатим? Време е политиката и бандите да озаптиш! Ти – това сме ние! Предадем ли те, продаваме себе си. Нима са много тези, които търчат след трйсетте сребърника!
Толкова ли сме немощни, та доброто ти име не възродим? Вярвай ни, много бури сме преживяли и на тази ще устоим!

От всички които те обичаме
                                                                                                  Гаро Ахчиян
Това писмо на каменна колона трябва да се изсече и да се сложи в центъра на Кърджали, Търговище или Шумен...по избор...
Да не е сам отец Саръев във връщането на заблудените потурнашки сърца и умове...
Нисък поклон на този арменец! 1000 такива българи стигат, за да се измете плутокрацията...
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 238
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2007, 01:00:01 »

И аз ще бъда конкретен. Място за сравнение може и да няма, но има връзка. И тя е пряка. Нарича се аналогия.

Цитат
Гаджето ми е нещо повече, защото с нея се разбираме великолепно и винаги ни е добре заедно.Сега осъзнаваш ли какво сравнение правиш? Хората са личности, и взаимодействат пряко с мен, затова имам отношение към тях.
Първи сериозен симптом. Тази ваша позиция ми е позната от средното ми минало. Когато в мътните години от 15-25 хормони, мислене и емоции растат с нееднаква скорост и човек губи ориентирите кое е истински значимото и бърка Божията храна с Бога.
Да ви е живо и здраво гаджето, след време ще разберете, че докато тя не ви роди и не ви отгледа деца, и не минете проверката на времето, да я слагате като по-важна и значима за вас е първо обида за родителите ви, второ - откровенна глупост. Защото няма такова гадже, което не може да ви предаде, особенно докато сте само в букетено-бонбонения стадий на еуфоричните първи 9.5 седмици. А родителите и семейството (ако са истински), никога няма да ви предадат!. Не случайно е казано: "Кръвта вода не става"!. И докато не усучете ДНК с тази хубавица, нищо определено за нея и нейната значимост не можете да кажете, освен "харесва ми". Всъщност, можете, и вие вече го направихте, но времето ще ви научи - то не е пропуснало да научи само безвременно умрелите и клиническите идиоти. Надявам се да не сте от първите и съм уверен, че не сте и от вторите.

Цитат
Така погледнато, коя страна не е И територия? И какво влагате в това понятие?
Идиоти има навсякъде, лицемери и измамници - също. А колко пусти очи и души зомбирано крачат в качеството си на количество по Старата Европа и по т.н. Цивилизован свят, знаят само тези, които са поживели там, а не да са отишли на екскурзия или по бизнес за 2-3 седмици, докато еуфорията на новото място и среда им перчат да видят истината за живота в това място.
Вижте подчертаното в червено. Защото именно това и само това наистина има значение! всичко останало е плява и суета. И ако вие нямате сетива и мозък да го УСЕТИТЕ, вие наистина сте безнадежден безроден космополит...Глобалист, ако си падате по вносни и модерни думи.

Цитат
Държавата не е място, където сте се родили. Държавата е админситративна институция, а тук става дума за друго и по-истинско и значимо понятие: за Родината. Държавата, особенно съвременната българска, е нулева, и добре, че поне тм на фирмата България все още не са сменили, за да може, ако някога успеем да възстановим управлението на България именно от етнически българи, да разберете къде е разликата между днешната нулева антибългарска държава и държавата на Българите, такаква, каквато е била и може да бъде.

Цитат
Знаете ли, ако ще тръгвате да правите такива генерализирани изводи по силата на избран от вас критерий, ще ви препратя в сферата на натуралистичната конкретика. Вашето гадже, което на днешен ден вие предпочитате, цените и уважавате повече от родителите си, не е нищо повече от набор от белтъци, въглехидрати, мазнини и сродна органична материя. Отиваме и по-нататък. Вашите чувства към нея (ако имате такива) не са нищо повече от химични реакции между хормони (които са белтъци) ендорфини (които пак са биологично активни вещества), а вашите желания към нея са също вечната игра между представители на Х и У хромозоми, начиная от първичните организми (които са двуполови, естественно), минавайки през растенията, животните, маймуните, циганите...и хората. Не се съмнявайте - при всички тях протичат аналогични процеси, които и определят аналогично отношение, желание и оценка по вашата скала на приоритети - кое е по-значимо на днешен ден, и кое - не.
И понеже много упорствате с този ваш псевдоаналитичен подход към това "Що е това Родина и следва ли аз да я обичам"..."никой не ми дава дефиниция защо трябва да си обичам Родината, тази територия, това място..." щом тя е само територия и материя, с нищо не отличаваща се от другите земни повърхности, то следва да ви напомня, че вашето прекрасно гадже ходи в тоалетна, и произведенията и в тази тоалетна, които обективно миришат и цапат, са съставени от същите органични компоненти, от които е направена тя самата, както и вие, между впрочем. Следва ли тогава да я обичате и уважавате, и което е още по-любопитното - с какво пък вие сте толкова специален, че да се уважавате и обичате вие самия?
Простете натурализма и цинизма в изложението ми, но той е продиктуван и е пряка аналогия на вашия подход към Родината и на ценностната система, която вие изповядвате и проповядвате на днешен ден. Като се успокоите и проследите вашия и моя текст, ще видите, че тази аналогия наистина е спазена.
Искахте конкретика, получихте я.

Цитат
И грешите...Като поживеете в друга държава повечко, и имате възможността да сравнявате и анализирате, ще разберете заблудата си.

Цитат
Въпросът ми е: защо да сте привързан към сегашното си гадже? Ако пък не е нищо повече от набор органична материя, която също ще остарее, ще погрознее, накрая ще умре и ще я ядат червеите и ще стане на пръст... Има ли смисъл да и се занасяте толкова на днешен ден?
Има ли смисъл и вашият живот изобщо, ако вас ви чака същото?
Отговорете си сам на тези въпроси и ще получите отговор и на вашите...някой ден, ако не сега...
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 01:18:29 от Пламен Пасков »
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен отец Матей

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 104
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2007, 06:38:54 »
Любовта към родината е чувство.Когато някой е лишен от любов към другия пол,той не знае,че е нещастен.Когато някой е лишен от любов към родината той не знае,че е мъртъв приживе.
Историята борави с документи,а отче Матей загуби в своите скиталчества всичките си документи с изключение само на един-своето прозвище "Миткалото"
               Н.Хайтов

Неактивен Sasko

• Newbie
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2007, 07:36:47 »
Извинявам се, ако някои хора са приели "нахълтването" ми тук като провокация и обида, просто изведнъж в мен се роди желание да поразмишлявам по тази тема с инакомислещите.

царица - Патриоти има навсякъде, националисти, патриоти или дори скинове, във всяка държава, канада не прави изключение.
И държавата и роднините предизвикват ирационални чувства, при мен за съжаление не е така. А и така да беше пак щях да съм си на мнението, че чувствата насочени към близките ми са в резултат на взаимоотношенията ни.
Цитат
Никой между другото не те кара да обичаш и да се прекланяш пред два паралела и два меридиана и шепа градуси. За друго става въпрос и ти добре го знаеш, ама защо ли ти се вързвам да отговарям...
Съжалявам не го знам, явно съм с прекалено цинично мислене.

Цитат
Защото точно такива хора с такова схващане,не могат да бъдат полезни нито на себе си,нито на родината си,нито на близките си.Таква хора не знаят за миналото си.А човек,който забравя миналото си,няма бъдеще. Кой си ти,за да казваш че България е просто едно място?Направил ли си нещо за тази страна?Кой си ти,за да омаловажаваш историята и да казваш,че националните герои са просто едни хора,с които не трябва да се гордеем,защото не са ни роднини и т.н.?
Никой не казва, че не трябва да се гордееш с това, просто на мен не ми се вижда логично, в случая аз губя един доста обширен повод за гордост. Това си е чист минус за мен признавам, историята за мен просто няма никакво значение.
Иначе колкото и да е саркастично, съм дал на държавата си, един от много добрите специалисти в областта си съм, дължа го на образованието, което получих.

Колкото до писмото от Гаро Ахчиян - както казах нееднократно вече, не влагам емоция в родината, не я смятам за личност даваща ми гръд и топлина, цялата планета ти ги дава(изключваме екстремните случаи естествено).

Цитат
Леле съжалявам, исках да кажа, че гаджето значи нещо за мен и е повече от останалите, които не познавам например, то пък се получи че я слагам пред родителите :o. Извинявам се.
Цитат
Цивилизован свят, знаят само тези, които са поживели там, а не да са отишли на екскурзия или по бизнес за 2-3 седмици, докато еуфорията на новото място и среда им перчат да видят истината за живота в това място.
Че повечето са роботи така е, но това най-често са екстремни случаи като австрия, германия или дори кенефа сащ. Обаче не можеш да съдиш никоя страна по този критерии, всичко опира до приоритети!
В българия почти не се работи, но повече се живее. Има българи навсякъде по света, които не се връщат, те са решили да бачкат като луди и да ходят по нормални улици, да не се занимават със скапаната държавна администрация, да не ги правят на глупаци всеки път щом дойде надписаната сметка за парно и изобщо едно по така адвансд общество да кажем. Те обаче няма да видят дискотека след два след полунощ, няма да прекарват много време със семейството и изобщо няма да имат толкова свободно време като тук. Поправете ме ако греша. Просто всяка страна е много специфична и уникална.

Цитат
Вашите чувства към нея (ако имате такива) не са нищо повече от химични реакции между хормони (които са белтъци) ендорфини (които пак са биологично активни вещества), а вашите желания към нея са също вечната игра между представители на Х и У хромозоми, начиная от първичните организми (които са двуполови, естественно), минавайки през растенията, животните, маймуните, циганите...и хората.
Естествено, че не са нищо повече от химични реакции, същото е и с родителите. Не са някаква висша сила а са просто хора със своите качества, понякога и лоши.

Цитат
да ви напомня, че вашето прекрасно гадже ходи в тоалетна, и произведенията и в тази тоалетна, които обективно миришат и цапат, са съставени от същите органични компоненти, от които е направена тя самата, както и вие, между впрочем.
Не се чувствам длъжен на родината защото ми е давала плодове и зеленчуци, защото където и да бях щях пак да ги получава. Органичните вещества част от родината ли са? Защото те нямат абсолютно нищо общо с хората, които живеят и се живели тук.

Цитат
Следва ли тогава да я обичате и уважавате, и което е още по-любопитното - с какво пък вие сте толкова специален, че да се уважавате и обичате вие самия?
Обичам я и я уважам единствено заради характера и действията и, няма повече причини. Аз не съм специален, не знам какво значи да обичам и уважавам себе си. По принцип философията ми е, че човек е роден за да бъде щастлив, в интерес на истината всеки се стреми към това. Не се обичам, аз съм си едно цяло и не мога да се разделя, мисля че никой не може.

Цитат
И грешите...Като поживеете в друга държава повечко, и имате възможността да сравнявате и анализирате, ще разберете заблудата си.
Хайде на бас, че щях да съм същия човек, ако близкия ми кръг хора са същите. Нека кажа още отсега, че това е напълно възможно, хора има всякакви и навсякъде като характерните белези на някои нации са просто мнозинството. Живял съм в австрия, виена, разкарването по улиците не може да промени човек, атмосферата там не изгражда човека. Ако си забелязал когато човек излезе навън, на улицата, в асансьора, в офиса, в градския транспорт спуска една защитна стена, най-вече защото му се навлиза често в личното пространство. Разликите, които изобщо имат някакъв ефект са незначителни. Спестил съм хиляди нерви за документи там, при издаването на същите тук е излишно да казвам. Изкефих се максимално на подредеността, стриктността и честността на тези хора. Хора с морал, научиха ме на някои неща без съмнение. Повече не знам как може да влияе една страна на изграждането на отделната личност.

Цитат
Въпросът ми е: защо да сте привързан към сегашното си гадже? Ако пък не е нищо повече от набор органична материя, която също ще остарее, ще погрознее, накрая ще умре и ще я ядат червеите и ще стане на пръст... Има ли смисъл да и се занасяте толкова на днешен ден?
Има ли смисъл и вашият живот изобщо, ако вас ви чака същото?
Въпрос 1 - защото съм щастлив с нея, това се дължи на нейният характер както вече споменах. Въпрос 2 - Естествено, че ще погрознее и ще остарее, да ти кажа честно нищо чудно да смени характера си и да не мога да я трая. Всичко в този живот свършва, всичко което можем да пипнем и усетим в нашия живот и ни доставя удоволствие все някога ще престане. Това не е повод да не му се израдваме нали? Както написах вече в този пост човек трябва да е щастлив, всяка радост все някога ще ни бъде отнета но точно това прави живота интересен, това го прави такъв, какъвто е!

Тук придавате абстрактен смисъл на една страна, наричате я родина, изпитвате чувства към нея, докато аз не мога. Няма прав или крив в случая, всеки е прав за себе си защото има различни схващания и разбирания за живота. Извинявам се още веднъж ако съм засегнал някого с изказванията си.

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1496
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2007, 10:49:36 »
  Аз не мога да разбера защо решихте да му обърнете такова внимание на този индивид ?
 Пасков, защо мислиш, че ако му обясняваш как стоят нещата на толко високо ниво, ще вземе пък да те разбере ?
 Този е точно крайния резултат на това ,което искат да се превърнем и ние.  :devil:
 Обикновени консуматори !  8-[
 Или по-точно потребители на масовата им култура и материалнете им "благинки" .  :devil:
 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[
 Аморфна маса от "щастливи" безмозъчни същества лесни за манипулация и удобни за управление .
 Всъщност то момчето не е виновно. Нали никъде не казва, че някой го е учил "силно да люби и мрази" !? Явно е учен само как да му бъде добре, сиреч как да взема от живота и сега не може да разбере защо трябва да обича Родината ако на друго място му е по-лек живота.
  "Родината е там където на човек му е добре."
 Това сме го чували и друг път от подобни индивиди.
 Аз няма да тръгна да водя философски спор с такива. Не намирам никакъв смисъл в това. Не мога да им дам това, което родителите не са им го дали.
  Ще си позволя само да спомена определението, което дядо ми(бог да го прости 91г.) от висотата на своето четвърто отделение, след като е обиколил доста свят(Европа и Африка) даде на консуматорското общество видял на запад:
   "Абе кво да ви кажа ? Фабрики за лайн* ! Квото и да им подадеш все лай*а изкарват !"

Заб.: Разбирай и духовна храна.
  Та си мисля когато почине такъв индивид на гроба му не трябва  ли да пише:

ЖИВЯ ДЪЛГО, ЩАСТЛИВО И ПРОИЗВЕДЕ ПРИЛИЧНО КОЛИЧЕСТВО ТОР
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 92
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #26 -: Октомври 31, 2007, 18:31:12 »
Ми той точно това търси....иска внимание,някой да се занимава с глупостите които пише.И аз пак питам-как може да влиза тоя индивид точно в сайта на националистите и да пише антинационалистически тъпотии,които си е измислил,може би докато се е чудил как да предизвика вниманието на останалите и да се направи на интересен.Такива хора,които са с неговото мислене са душевни инвалиди и са на гъза на цивилизацията.Няма значение дали си успял в сферата,в която работиш/ако щеш и президент бъди/,но нямаш ли минало и не си ли родолюбец-ти си оставаш боклук,един никой,който не знае откъде е тръгнал и накъде отива.Такива като теб не заслужават да се наричат българи,защото вие сте обречени да скиторите по света и да ближете задниците на тези,които ви серат върху главата!!!Айде няма да се занимавам повече с непросветени и болни подобия на хора!!!
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен ivan4o17

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 49
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2007, 11:40:34 »
Сашко, човек, първо да ти кажа какво не е, за да не се бъркаш:

- патриотизма не е платформа, че да го обориш с риторики

- не е тема по литература от 8-ми клас, нито учебник по математика да го оспориш с логики

- не е и политическа идеология

Аз съм националист, защото за мен това е ИМЕННО глас на кръвта, а не нещо друго. Този глас е ирационален. Той е свръхестесвено явление. Подобно е както приятелството - едва ли можеш да обясниш, защо с някой си приятел цял живот, а други са ти просто познати. Не е задължително да е по съвпадение на интереси, "по вкус и по цвят..." Приятелите ти може и да не са най-добрите хора, често може да ти носят неприятности, а познатите може и да са по-добри хора от тях. Подобно е и като любовта към една жена - изобщо не е задължително да е най-красивата и най-харесваната, пък и най-добрата по характер. Никога изобщо не можеш да пресъздадеш на останалите, какво виждаш в нея и защо точно в нея - какъвто и речник да използваш - такъв няма измислен.

Свръхестествените неща са и най-простичките, те идват от Бога в душата на човека и са най-голямата стихия. Няма нищо по-силно от тези стихии, които Бога е посял в душата на човека. С тях преборване няма. Те са нещо първично, страст и фанатизъм. Не подлежат на логика. Няма как да ги оспориш.

Аз съм националист, защото усещам в сърцето си болката, че България е разделена. Защото знам, че народа ми е благороден и особен народ, хиляди години е носил по-висока цивилизация на най-различни места, където се е разселвал. Един пример от много - нашият народ, за разлика от другите никога - от дълбока древност - не е имал робовладелство. Това говори много.

Но всичко друго е само външна форма - и неприемането на робовладелството, и звездите над Пирин...
Същината е гласът на кръвта. Той се предава в гените през хилядолетия и не отслабва. Той само чака подтик, да се събуди у всеки. Виждал съм абсолютни съзнателни нихилисти, които изведнъж се превръщат във фанатични българи, без някой да ги убеждава за каквото и да е.

А може да бъде и глас на духа - той е още по-силен дори и от кръвта. Сигурно затова един арменец може да чувства същото, без да има нашата кръв.

Това не зависи от нас, то е Божия искра. Когато Бог е рекъл тя се пали у човека със или без външен повод. Ако не - изкуственото убеждение не е убеждение, а просто предрасъдък.

Ти може да нямаш българска кръв и затова да не го усещаш. Или може да си го заглушил с предрасъдъци, идеологии, логики. Твоя работа - никой не те е задължил. Какво пречи да си останеш нихилист?
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 12:06:32 от ivan4o17 »

Неактивен Въртопъ

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 17
« Отговор #28 -: Януари 18, 2008, 10:50:31 »
Ето от къде е и текстът в темата:

София, 24 февруари 2006 г.

Начинанието “Защо съм български националист?” има за цел да предизвика нормален и обективен разговор в българското общество по темата „национализъм, национална идея, национална доктрина”.
Този разговор ще се води между хора и организации, които заявяват, че представляват българския национален интерес.
Националният младежки комитет постави началото на обсъждането със специално изработена картичка, представяща разбирането на младите във ВМРО що е то национализъм.

Темата е особено важна и не може да бъде изчерпана с една среща, затова ние оставяме разговора открит за нови мнения и предложения от всеки, желаещ да участва.
Национализмът не е частен, син, зелен или червен, той е състояние на духа на българите.
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 10:22:03 от Императора »

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1285
  • Зодия: Scorpio Scorpio
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #29 -: Януари 18, 2008, 10:54:43 »
Ми аз нямам коса и от време на време от любитство чета и "Моята Борба" и "Труд и капитал" и "Червената книга" на Мао. "Записки по българските възстания" съм ги чел многократно. Дали съм националист? :-[