Автор Тема: Демографският проблем и неговото решаване  (Прочетена 47630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4757
  • Country: it
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 62.0.3202.97 Chrome 62.0.3202.97
Re: Демографският проблем и неговото решаване
« Отговор #300 -: Март 28, 2018, 21:56:50 »
Няма страшно завръщаме се в българщината и това ще ни спаси.

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8830
  • Country: bg
  • България преди всичко!
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 65.0.3325.181 Chrome 65.0.3325.181
« Отговор #301 -: Март 28, 2018, 22:06:57 »
Няма страшно завръщаме се в българщината и това ще ни спаси.
Добра идея, но е трудно осъществима.
Ad honores

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4757
  • Country: it
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 62.0.3202.97 Chrome 62.0.3202.97
« Отговор #302 -: Март 28, 2018, 22:12:03 »
Добра идея, но е трудно осъществима.
не бой се, вече се осъществява.

Неактивен HighVoltage

• Moderator
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 717
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Отговор #303 -: Април 12, 2018, 16:34:50 »
Експерт по демографията с тревожна информация за България!

София, България02 Ян. 2018, 17:52

В демографска криза ли е страната? Броят на новородените през 2017 е рекордно нисък от Втората световна война насам, предава Нова телевизия. Според доц. Елица Димитрова от Института за изследване на човека и населението при БАН, тези данни идват от регистъра на раждаемостта, който е непълен. Тя подчерта, че все още не разполагаме с официалните статистически данни за 2017 година, които ще бъдат публикувани от НСИ следващата година. „Това, което можем да кажем като демографски тенденции по отношение на раждаемостта е, че през последните години наблюдаваме едно стабилизиране на броя на ражданията”, каза доц. Димитрова. Тя посочи, че през 2016-та година са родени около 65,000 деца. През 2017 г. новородените под 57,000. Доцент Димитрова заяви, че това не е точна бройка, тъй като предстои много от тях да бъдат регистрирани, а освен това не се отчитат и ражданията на българчета в чужбина.
...........................
Никъде не мога да намеря данни за броя на ражданията при различните етноси в България.

Реално не се събират такива данни по етнос.

https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/naj-mnogo-deca-prez-2017-g.-sa-se-rodili-v-4-grada-6081221

"През 2017 г. в страната са регистрирани 64 359 родени деца, като от тях 63 955 (99.4%) са живородени. В сравнение с предходната година броят на живородените намалява с 1 029 деца, или с 1.6%.
С население над 100 хил. души са шест града в страната, в които живеят 34.1% от населението на страната.
Населените места без население са 162. Най-голям е техният брой в областите Габрово, Велико Търново и Кърджали.
В градовете живеят 5 181 755 души, или 73.5%, а в селата - 1 868 279 души, или 26.5% от населението на страната. Към края на 2017 г. населените места в България са 5 256, от които 257 са градове и 4 999 - села.
Населението в трудоспособна възраст към 31.12.2017 г. е 4 248 хил. души, или 60.3% от населението на страната.
Повишава се средната възраст на българите, която от 40.4 години през 2001 г. нараства на 41.2 години през 2005 г. и достига 43.6 години в края на 2017 година.

Децата до 15 години у нас са 1 004 376, или 14.3% от общия брой на населението. Най-много деца има в областите Сливен - 18.4%, и Бургас - 15.5% от населението на областта."

-----------------------------
60% от населението е в трудоспособна възраст, но е интересно да се знае какъв процент от тях са социално осигурени чрез трудов договор, майтап да са 20-25%.

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8830
  • България преди всичко!
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 67.0.3396.99 Chrome 67.0.3396.99
« Отговор #304 -: Юли 13, 2018, 22:10:28 »
По последни неофициални информации през миналата и тази година, броят на новородените от небългарски етноси (основната част са цигани!!!) превишава броя на родените българчета.
До 3 юли 2018 г. в България са родени 59 633 деца, но колко от тях са българчета, никой не казва официално.
Държавната политика по този въпрос е "тъмна Индия", защото ако се каже истината ще стане ясно, че България се циганизира-постепенно и с неизменно постоянство.
Това са тревожни факти, за които трябва да има парламентарни питания за да знае българското общество, какво го чака след 15, 20 и 30 години като демографска структура.
В последно време високо платени ку*ви и пе*ерасти се опитват да успокоят общественото настроение, заявявайки, че демографска криза нямало.
Някаква професорка се беше изтъпанила пред една телевизия и успокояваше, че имало още много българи, т.е. "споко", няма нужда от притеснения, защото не се отчитат ражданията на българчетата в чужбина. :mad:
А тези дечица са толкова българчета, колкото Лиляна Павлова (циганин да го напраска на този бойлер!)е "мис свят".

Когато казвам ку*ви и пе*ерасти, имам предвид морала на проповядващите лъжи, че в България няма демографска криза, а това кой ги рендосва, не е моя работа, нито ме интересува.
Да разправяш лъжи във вариант на хипотеза е меко казано недостойно, защото същата тази ку*ва разправяше, че има възможност нещата да се оправят в резултат на някаква държавна политика ако българите в чужбина се върнат в България, т.е. алабализми на 5 ракии в средите на управляващия елит.

« Последна редакция: Юли 13, 2018, 22:12:58 от Петкан »
Ad honores

Неактивен HighVoltage

• Moderator
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 717
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Chrome 67.0.3396.99 Chrome 67.0.3396.99
« Отговор #305 -: Юли 13, 2018, 22:37:10 »
Ми не правят деца тези хора, значи много са прости. Имам едни колеги дето все ми е било неудобно да ги питам защо нямат деца  /те са като 'куку и пипи' - вечно заедно, един за друг са/ и си мисля че имат някакъв проблем, а те чакали да си довършат къщата, че тогава  :rolleyes-1:
Има много млади двойки, които не правят деца и проблема не е в парите явно, защото не са чак толкова бедни.
Това е цивилизационен проблем.
Преди и аз си мисляш, че е много страшно да родиш млада, а то е по- страшно да го отлагаш. Просто трябва да ни се смени мисленето. Ако ще 17г. да роди едно момиче.......  ама ще се намесят дъртите с техните глупости и предразсъдъци - дали ще се вземат младите, ама какво щяло да стане........ еми в живота всичко става. Дето се вика и 10 години да си търсиш половинката, да се съберете и мега много да се обичате не е гаранция, че няма да се разведете.
Т.е. всичко е до семейството, да се подкрепят и да смятат че децата са май - важни, а не това ще има ли  евентуален брак или това какво ще кажат хората.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2852
  • Не бойте се!
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Firefox 61.0 Firefox 61.0
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #306 -: Юли 25, 2018, 10:13:52 »
Ми не правят деца тези хора, значи много са прости. Имам едни колеги дето все ми е било неудобно да ги питам защо нямат деца  /те са като 'куку и пипи' - вечно заедно, един за друг са/ и си мисля че имат някакъв проблем, а те чакали да си довършат къщата, че тогава  :rolleyes-1:
Има много млади двойки, които не правят деца и проблема не е в парите явно, защото не са чак толкова бедни.
Това е цивилизационен проблем.
Преди и аз си мисляш, че е много страшно да родиш млада, а то е по- страшно да го отлагаш. Просто трябва да ни се смени мисленето. Ако ще 17г. да роди едно момиче.......  ама ще се намесят дъртите с техните глупости и предразсъдъци - дали ще се вземат младите, ама какво щяло да стане........ еми в живота всичко става. Дето се вика и 10 години да си търсиш половинката, да се съберете и мега много да се обичате не е гаранция, че няма да се разведете.
Т.е. всичко е до семейството, да се подкрепят и да смятат че децата са май - важни, а не това ще има ли  евентуален брак или това какво ще кажат хората.

Подкрепа за написаното. Винаги повтарям на по-младите ми колеги,че децата са най-великото. Да не чакат, да не отлагат. За 30 години близо вече наистина много се смени мисленето. Не винаги причина са парите. Има хора с пари останали с едно дете и нямащи намерение за повече. Други младежи си гледат удоволствията или гледат към чужбина и годините си минават ей така. От старата ни компания останаха няколко човека на възраст над 50, които не създадоха семейства и съответно деца.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf