Автор Тема: Български национализъм - българщина  (Прочетена 29066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4689
  • Country: it
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 62.0.3202.97 Chrome 62.0.3202.97
Re: Български национализъм - българщина
« Отговор #225 -: Март 31, 2018, 13:03:37 »
 УВАЖЕНИЕТО - СТЪЛБ НА БЪЛГАРЩИНАТА !
 За съжаление леко позабравено и  дори изчезнало в наши дни.
Някога уважението е било голямо. В големите родове сядали вечер на масата майката и бащата и синовете и съпругите и внуците идвали да целунат ръка на родителите и чак тогава сядали и се хранели всички задружно. Тогава след освобождението все още  е имало наистина огромни родове живеещи задружно и преуспяващи парично и духовно.
С времето и модернизацията тези родове изчезват, както и уважението. То сега  даже не е мода и се смята за някаква отживелица. Особено напреднали в неуважението са доста смятащи се за националисти и поклонници на западни идеи и разбирания. Без уважение обаче, няма сплотеност, няма организираност, няма вървене на преде и градеж, има само разруха и простащина.
Уважаващият уважава не само другите, но така и себе си самият, както и народността и културата, които представлява. Обидите , просташкото поведение, заяжданията и агресивността показват само че този който ги показва сам не трябва да бъде уважаван, както и културата която представлява, а също и идеите му.
Така че нека всеки имащ се за родолюбец помисли над това и как да се държи. Независимо дали срещу нас е враг, противник и т.н. изпадайки в глупави злобни състояния, започвайки да обиждаме - обиждаме и себе си самите, родителите ни, народността, вярата ни и всичко свързано с нас. Не забравяйте и че някога уважението е било издигнато в култ сред хайдутите ни.
« Последна редакция: Март 31, 2018, 13:11:02 от Sirows »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #226 -: Април 02, 2018, 18:34:39 »
ЗА СИЛАТА НА БЪЛГАРЩИНАТА.
Макар след освобождението от турско  и особено през комунизма а и сега  да се води една страшна  битка срещу българщината , тя се оказа по-силна и жилава  от очакваното. Между другото Алеко не е случаен, не е случайно и превъзнасянето му до ден днешен, това е част от войната срещу българщината.
   Какво ми се случи вчера? Отивам на работа в една от най-големите дискотеки на Ломбардия и се заговаряме с колегите. Идва едно момиче на 29г. и ме пита - вие от къде сте ? Казвам -  аз съм българин. И аз съм българка - каза тя и се заговорихме. Оказа се че е дошла в Италия на 6г. и на практика е израснала в чуждата култура, даже говореше български леко развалено. Обаче българщината беше в нея. Веднага реших да направя проучване, аз обичам да правя психологически експерименти. Помолих я да ми донесе бутилка вода, понеже беше още рано и не ни бяха раздали талончетата за консумиране. Тези на бара и останалите се страхуваха да ни дават вода и беше забранено без да дадем талонче да получаваме, каквото и да е за пиене. Тя обаче без да се замисли или уплаши изтича и ми донесе вода. После си поговорихме. Говореше добре езика и много и харесваше да говори със сънародници. Въпреки че бе израсла чужбина си беше възпитана, като българка. Предполагам родителите и са обикновени хора, а не имащи се за спасители на нацията, националисти или народни водачи, но тези обикновени българи добре бяха научили детето си на езика и да си харесва и цени българското. Даже се беше научила по акцента на говорене да разпознава българите.
На някои това ще им се стори нещо малоценно, ама не е така. Наблюдавал съм другите народи и румънци и албанци, за които говорят че са уж много сплотени, а пък и народи от коя ли не част на земята. При тях го няма това отношение, което ние , българите имаме помежду нас.
На другите не им пука че са срещнали сънародник в чужбина, камо ли да му дадат вода, редбул или нещо друго. Това за мене беше поредният пример за силата, жилавостта и гъвкавостта на българщината и че нея все още я има. В обикновените българи и в душите им, тя има корени, и само чака да бъде събудена. За съжаление много спасители на родината, зовящи към бунтове и наричащи се националисти пренебрегват и презират българщината, даже я отричат и са далеко от нея. После същите се чудят защо народа не ги припознава ? Отговорът е прост - защото те не са част от този народ, а не друго.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #227 -: Април 09, 2018, 17:54:48 »
Нещо силно. Много силно!!!
Oт 20 години съм в чужбина.
Тук бизнесът ми никак не е лош.
Пари печеля колкото дузина.
Работя здраво, не през куп за грош.
Забравих за родината си мила
в стремежа си да стана по-богат.
Жената, дето беше ме родила,
отдавна вече е на оня свят.
Баща си не познавам, бил битанка.
Издъхнал във Врачанския затвор.
За пустите пари ограбил банка.
Намушкали го с нож в пиянски спор.
Ожених се. Родиха се децата.
Животът ни във времето е миг.
Живеех като чужденец там в щата,
ругаех все на български език.
Жена ми бе добра американка.
Жена такава си е чист късмет.
Обичаше ме, беше моя сянка.
В дома ни имаше уют и ред.
Гордеех се с две сладки дъщерички,
с прекрасен син, с приятели добри.
Наричаха ме Българина всички,
щастлив, усмихнат, будех се в зори.
Така живеех в радост и богато,
животът ми сервираше десерт,
до паметния божи ден, когато
жената ме заведе на концерт.
Дочула, че и български артисти
участват в музикалното турне
и пожелала с помисли най-чисти
да ме зарадва мъничко поне.
Завесата се вдигна. Писна гайда.
Заудря тъпан. Нещо в мен се сви.
И като лъв, завърнал се сред прайда,
аз гледах как хорото се изви.
Напет гайдар засвири ръченица.
Кръвта ми като луда заигра.
Понесоха се момък и девица.
Родината в душата ми изгря.
България с играта е прочута.
Той скачаше напред като елен.
Тя ситнеше назад като кошута.
Усещах как вулкан бушува в мен.
Видях Балкана, родната си къща,
нахлу в разтворените ми гърди
природата омайна, вездесъща
и сякаш че отново се родих.
Сълзите бликаха сами в очите.
Аха, да заридая чак на глас!
Треперех като лист пред красотите!
България тук виждах само аз.
Разтапях се в усмивката на мама,
бях пак безгрижно весело дете
и радост като океан голяма
усещах как в душата ми расте.
Жената гледаше ме с изненада,
но можеше ли тя да разбере,
за българското в този щат аз страдах,
едва сега го проумях добре.
България е майката светица,
родината най-свидна на света!
Тогава българската ръченица
пред мене бъдещето начерта.
Видях се като старец белобради,
завърнал се при родния Балкан,
там с внуци палави дърво да сади.
Да, знам, че ще се сбъдне моят блян.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #228 -: Април 12, 2018, 13:46:55 »
Българщината се развива. Поздрави за изпълнителите.

[youtube]wmse0Hs18S0[/youtube]
Николета Дойчева & Маринела Димова - Притури са планината (Official video)
« Последна редакция: Април 12, 2018, 14:07:48 от Hatshepsut »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #229 -: Април 15, 2018, 22:14:13 »
Добре и правилно казано и забелязано.
"Бог никъде в Библията не е обещал, че България и българите ще пребъдат вечно. Много народи са били изтрити от лицето на земята. А сега огромни външни сили с помощта на български политици се опитват буквално да ни унищожат. Дълго време се чудех какво може да помогне и как можем да се отървем от участта, която са ни приготвили. Докато говорих с един мой събрат ми хрумна една връзка, напълно обоснована от Свещ. Писание, а именно: Бог е обещал в Библията, че Църквата Му никога няма да изчезне. И тогава си рекох: Ами да, българи, български народ и България ще има, докато българите са част от Църквата Христова!
Ако изоставим Бог няма да имаме бъдеще като нация!"
/отец Силвестър Янакиев/

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
  • Chrome 64.0.3282.189 Chrome 64.0.3282.189
« Отговор #230 -: Април 20, 2018, 14:41:29 »
 ДНЕС Е 20-ти АПРИЛ !!!
На 20-ти април 1876 година по стар стил (2 май по нов стил) преждевременно избухва Априлското въстание в Панагюрище, Копривщица, Клисура, Стрелча, а в следващите дни и в Брацигово - 21-ви април, Перущица - 23-ти април, Търновски революционен окръг - 25-ти - 26-ти април. Организаторите целят въставане на цяла България срещу османското робство, продължаващо пет века.
Началото на Априлското въстание
Замисълът на Априлското въстание е осуетен от започналите арести. Неджиб ага пристига в Копривщица от Пловдив на 19-ти април начело на конна полицейска група за да започне арестите на ръководителите на местния революционен комитет. Тодор Каблешков заедно със своите съратници напада конака, където се е установила турската част, надявайки се по този начин да попречи на полицейската акция. В следствие на завързалата се престрелка една част от турските заптиета начело с Неджиб ага успяват да се спасят и да избягат, но друга част са убити.
Каблешков изпраща веднага след нападението бързо писмо до Панагюрище, където са разположени ръководителите на IV революционен окръг. С писмото, кооето изпраща и на други места, той призовава всички българи към повсеместен бунт.
"Кървавото писмо" - символът на Априлското въстание
Това писмо става известно като „Кървавото писмо“ поради факта, че е подписано символично с кръвта на едно от убитите заптиета. Георги Бенковски обявява въстанието в Панагюрище веднага след получаването на писмото.
Главен орган на въстанието става новосъздаден Военен съвет - IV революционен окръг. На него се възлагат освен ръководството на военните действия, също така и създаването и утвърждаването на новата гражданска власт в града.
По това време Бенковски изпраща една чета начело със стотника Иван Парпулов – Орчо войвода, имаща за цел да осъществи връзка между Копривщица и Панагюрище и да подпомогне въстаниците в Стрелча.
Панайот Волов и Икономов заминават към североизточните райони на окръга веднага след обявянето на въстанието.
Георги Бенковски, който междувременно организира своя конна дружина, т. нар. Хвъркова чета, се насочва към средногорските села Петрич, Поибрене, Мечка, Мухово и увлича местното население във въстанието.
До края на май въстанието е потушено.
По време на Априлското въстание загиват над 30 хил. души, но животът им има огромно значение за България.
Светът обръща внимание на тяхната саможертва и отдава своето уважение към България.
Едни от най-великите хора в тази епоха  изразят защитата си за българската  свобода. Тази световна реакция дава повод на Русия да се активизира за решаването на Източния въпрос и на 12 април 1877 г. тя обявява война на турската империя.
Това спомага за слагането на край на робството в България и на 3-ти март 1878 г. се подписва Санстефанския мирен договор.
Да помним и пазим свободата си и България!
Иначе въстанието, като такова си е пълен провал. Слаба подготовка, слабо въоръжение, неясни планове за действие, обърквания над и под път и т.н.  Целта е била народът да се принесе в жертва на свободата и това и става. Между другото Левски е бил против подобен тип самоубийствени въстания. Аз също не одобрявам принасянето на толкова народ в жертва. Представете си че в Батак не беше имало клане, нямаше да има освободителна война и умрелите да са напразно.За това трябва да се внимава с тези неща и добре да се обмислят.
Слава на обикновените българи отдали себе си и семействата си в жертва на свободата !!!
п.п. свободата, която пак загубихме. Вероятно ще трябва отново да се организираме и вдигаме въстания.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
  • Chrome 64.0.3282.189 Chrome 64.0.3282.189
« Отговор #231 -: Април 21, 2018, 19:09:39 »
Клетвата на Априлските въстаници:
"Заклевам се в името на всемогъщаго Бога, че за славата на народа си и за честта на православната вяра, ще забия петстотин годишния ръждясал български нож в гърдите на турския султан!
Ако престъпя клетвата си, да бъда проклет от целия български народ и да ме постигне най-тежкото божие наказание...“!
Тодор Каблешков
 Клетва неудобна на странният днешен български национализъм, неудобна и на тези с национал-социалистическо съзнание. А е такава заради споменаването на : честта на православната вяра и  божието наказание. За нас родолюбците обаче тази клетва е свещена и е пример за потдръжание.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
  • Chrome 65.0.3325.183 Chrome 65.0.3325.183
« Отговор #232 -: Май 03, 2018, 14:14:21 »
Свети цар Борис-Михаил създателят на българщината.
1111 години от смъртта на Св. Цар Борис І
Той е създател на една цивилизация наречена - българщина , която е възприета от другите православни и славянски  източноевропейски народи.България става център на третата голяма християнска цивилизация на европейския континент.Борис е предопределен от Бога да извърши  – покръстването  и просвещението  на българския народ, като така на практика създава - българщината. Тези събития имат огромно значение за държавата, не само в онзи исторически момент, а и до днес. Създадената от великият цар българщина се оказа много устойчива, здрава и жилава. Освен това се само-произвежда, дори и в условия, когато няма: аристокрация елит и водачи.
« Последна редакция: Май 03, 2018, 14:18:40 от Sirows »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #233 -: Май 07, 2018, 14:25:40 »
Прави много лошо впечатление и дори ненормално че : много хора смятащи се, обявяващи се и наричащи се български националисти не знаят нищо, ама съвсем нищо за българските неща, герои, история, бит и т.н.
Най-ужасното е че направо отричат българщината, българската култура и обичаи и ги смятат, за глупави, остарели и вредни.
За сметка на това , знаят доста за нацизма, Хитлер, подвизите на немците, западните идеологии, музика, култура  и т.н.
Идва въпроса: какъв е техният национализъм, по български или по западен образец?

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1582
  • Country: bg
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 66.0.3359.126 Chrome 66.0.3359.126
  • Интереси: История,Философия,Политика
  • Зодия: Aries Aries
« Отговор #234 -: Май 07, 2018, 15:47:48 »
Стига писал глупости,бе другарю национализма е идеология,също както националсоциализма.Двете имат общи черти,аз разбирам много за своята идеология-националсоциализма.Но не съм длъжен да разбирам и твоята-русофилството,което впрочем не е български национализъм.
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #235 -: Май 07, 2018, 18:00:51 »
Има няколко неща свързани с нас българите, подобни са  на догми.  Неща които доста западни поклоници наричащи се националисти, не искат да проумеят. Ето някои от тях.
- Имало е турско-ислямско  робство, било е гадно, ненормално и зло. За това и Турция и турците ще са навеки наши врагове, даже да станат и ангели.
- От турско робство ни е освободила Русия по настояване на братският руски народ.
- Руският народ ни е братски в културно отношение. Не случайно и до ден днешен браковете между българи и рускини не секват.
- Православната вяра. За българите и днес и някога: който не е в православната вяра - не е българин. Дори на пръв поглед да изглеждаме невярващи атеисти - това е начинът на мислене на българите.
- Исляма е гадна и ненормална религия, приятелите на исляма са наши врагове. Тука има пример с мен самият. Някога много харесвах запада и САЩ, до момента в който в Югославия те не застанаха на страната на исляма, от тогава не ми харесват.
- Всички небългари не струват,независимо колко са велики. Това важи и за Хитлер и за Путин и за всички. Може да няма логика, но така ние българите виждаме нещата на този свят. Това е мисленето на народа ни за добро или за зло.
Всеки , който не мисли така: се смята за човек, който не е наред. Това е , който разбрал - добре, който не е - да е !
Така че всеки кандидат водач на народа, нека се съобразява с тези дадености и реалности, иначе рискува просто да не бъде разпознат, като свой.
« Последна редакция: Май 07, 2018, 18:04:11 от Sirows »

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 66.0.3359.126 Chrome 66.0.3359.126
« Отговор #236 -: Май 07, 2018, 18:58:32 »
Е,недей така де-ще вземеш наградата за най-тъп пост на годината,ама още през май :laugh-1:
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #237 -: Май 11, 2018, 14:21:04 »
По темата.
Поклонението на , каквото и да е небългарско, включително и на руско : е антибългарщина и води до обезродяване. Народ , който се обезроди покланяйки се на чужди култури, обичаи, виждания и светоглед - не струва нищо. Когато даден народ се е обезродил в полза на чужда култура, той става неуправляем и постоянно сменя посоката си на обезродяване и чуждопоклоничество.
Пример немците: обезродиха се в името на нацизма, който не е и чужда за тях култура, а измислена от няколко измамника. В днешни дни се покланят на исляма и когато ислямистите изнасилват жените им : си мълчат да не ги обидят. Това е станало възможно само след обезродяването им чрез нацизъм, който е заменил естествените им ценности с някакви измислени.
Така че русофилите също са вредни, ако че руската култура е сходна и близка до нашата.

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 66.0.3359.158 Chrome 66.0.3359.158
« Отговор #238 -: Май 11, 2018, 15:02:53 »
Сам си призна,че си вреден за форума и държавата.Ти се кланяш на всичко руско.Нацизма е измислен от немците,но е приложим навсякъде по света.Пак са те излъгали,в сектата
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #239 -: Май 11, 2018, 19:35:22 »
Сам си призна,че си вреден за форума и държавата.Ти се кланяш на всичко руско.Нацизма е измислен от немците,но е приложим навсякъде по света.Пак са те излъгали,в сектата
Темата не е за тебе, не ти стига акъла.

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf