Автор Тема: Бедна страна ли е България!?  (Прочетена 2267 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 581
  • Атила вожда на Велико-Българите
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Re: Бедна страна ли е България !?
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2008, 11:18:02 »
Седя си е се чудя има ли тема, в която като се отговори няма да се намеси пишман психологическия анализ, колко пиян или прост или незнам още какъв е българинът?

Как бе Царице, българина е цъфнал и вързал, за да си позволява някои неща които един наистина беден човек не би могъл да си ги позволи. Българина не пие като за последно, а само се напива, и след това цъфне в някоя криминална сводка направил това, направил онова, но инак няма проблеми. Караме я на старият комунистически принцип, ШЪТ ЛОША ДУМА ДА НЕ СТАВА. Това че не се търкалят по улиците полумъртви от алкохол хора, не означава че няма битов алкохолизъм в домашна обстановка. Но инак няма нищо лошо от ден на ден, Българина да деградира с усилията на съвсем заинтересовани сили в световен мащаб, за да наделяват не българите в България, и след това все някои трябва да е дежурно виновен за нашето състояние на духа. ИМА СВЕТО ПРАВОСЛАВИЕ, ИМА БЪЛГАРСКИ НАРОД! НЯМА СВЕТО ПРАВОСЛАВИЕ, НЯМА БЪЛГАРСКИ НАРОД. Знаеш ли, само мога да ти кажа едно! Че при турците колкото и да са ненавиждани, този проблем с алкохола го няма почти при тях. До сега не съм видял пиян турчин където и да е било, дали по улицата, дали в домашни условия, с някои редки изключения отделни техни индивиди да се напиват и да правят изпълнения, дали в приятелски кръг. Там при тях проблема с алкохола се оправя след добър престои първо в изтрезнителното, и след това в Полицията за приятелски разговор ЪХЪ!!! и повярваи ми че след това не смеят на улицата да излязат от срам. А там при тях данака общественно мнение е доста голям, за сравнение от тук в България. А тук е точно обратното. БЕ КАКВО МЕ ИНТЕРЕСУВА КОИ КАКВО МИСЛИ ЗА МЕН. ДАНАК ОБЩЕСТВЕННО МНЕНИЕ НЕ ПЛАЩАМ и защо сме заприличали на привидения и сме станали за подигравка пред цяла европа, ако не и пред цял свят. Турците за сравнение с нас, много яко се подържат едни други, и за това имат и финансов, и национален успех винаги. А ние като се правим на най-умните в света, и се лъчим като планински кози, които на където му скимне ходи, и ето я причината поради която не само сме зависими вс еот някого, но и манипулирани постоянно в наш ущърб, но инак все друг ни е виновен. Критиците на обществените недъзи, се класифицират за пишман психологически анализатори, нежели че от критиката се открива панацеята за лечението на дадена национална болест. Но това както изглежда е без никакво значние, само и само лоша дума да не става. Значи на пук на недъзите ни, не трябва да се казва лоша дума, за да не се накърняла на някого си личносто достойнство, и оставяме нацията да си заминава лека по лека деградирайки, грижейки се само и единственно за материалното. Просто жалкото е човек тогава разговаря с хора като теб Царице, хора предварително предубедени. Ако искаш ми се сърди, но си е точно така.
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 06:39:58 от Hatshepsut »

Неактивен Brecht

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2008, 16:08:44 »
КАК МОЖЕ ДА ДАВАШ ЗА ПРИМЕР ТУРЦИЯ??... в заблуда си.... след босфора, като изклчим няколко по-големи града, там рядко има ток/на режим/, да не говорим за липсата на вода и канализация. можем да изключим и елементарните граждански права, на които ние се радваме премного. можем да изключим и работа - имат си доста безработица... да се дава за пример Турция е смешно... няколкото завода нищо не значат - цялата им продукция е скапана - за пример - сладките оранжеви автобуси ВМС които изтраяха 6 месеца и започнаха да се скапват. питай търговец на коли за автомобил произведен в турция...
 а за морала на населението? ти май милееш за соц годините когато милицията казва кое е морално и кое не?!?! това не е работа на органите на реда и това е основен постулат при разделението на властите! бих искал да видя как полицията прибира детето ти и го спуква от бой защото се е напило! не, това е твоя работа и ничия друга - ти възпитаваш, ти, аз - всички ние , не полицията!! отървете се от постсоциалистическите възгледи, че държавата е длъжна на някой - НИЕ СМЕ ПРОКЛЕТАТА ДЪРЖАВА!!!!

ВСИЧКИ В ТУРЦИЯ
"А беднии роб търпи, и ние
без срам без укор, броиме време,
откак е в хомот нашата шия,
откак окови влачи народа,
броим, и с вяра в туй скотско племе
чакаме и ний ред за свобода!"

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 581
  • Атила вожда на Велико-Българите
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2008, 21:24:37 »
А за морала на населението? ти май милееш за соц годините когато милицията казва кое е морално и кое не?!?! това не е работа на органите на реда и това е основен постулат при разделението на властите! бих искал да видя как полицията прибира детето ти и го спуква от бой защото се е напило! не, това е твоя работа и ничия друга - ти възпитаваш, ти, аз - всички ние , не полицията!! отървете се от постсоциалистическите възгледи, че държавата е длъжна на някой - НИЕ СМЕ ПРОКЛЕТАТА ДЪРЖАВА!!!!

Никаде не съм споменал че децата трябва да бъдат възпитавани от Полицията или някакви други служби. А само казвам да има все пак един обществен коректив, по които хората да се придържат. Защото ако не ти е известно, медиите май играят тази роля, на обществен коректив. Един вид възпитателна роля. Защото ако има силно общественно мнение за даден човек, няма да ги има тези престъпления и корупция най-вече както е сега положението. Защото когато знаеш че от това ще ти бъде накърнено доброто име, и никои няма да те взема на сериозно, няма да си правиш каквото искаш, и няма да се стига до крайности и престъпления, а ще се движиш в една граница на приемливото. Все пак това национализма, е обществен коректив и борба с недъга и порока в дадената нация. А не безмерната слободия, и да го казваме че е национализъм да си правиш каквото си искаш, без д асе грижиш какво ще последва от действията ти. Не казвам че това явление ще изчезне напълно, но поне много силно ще бъде намалено до степен на безвредност. Но май не изнася на някои хора някои да държи сметка за деянията на самозабравилите се членове на това общество. Ами по тази сила на обстоятелствата, всеки се оправя сам по себе си, и никои не го интересува за другият и ето ни го положението, че всеки си е сврял главата под юргана до бедрата на жена си, и не чува какво става навън. И след това искаме да оправяме и спасяваме България. А и недеи забравя че и преди двете септември до преди комунистическите безродници да вземат власта в България със сила и преврат, е имало пак обществен коректив. И май този коректив се е наричал с простите думи Църква. Но това че комунистите с пословичната си способност до каквото се допрат и да го извратяват, не е причината да няма обществен коректив. Защото те замениха устоите на църквата с нагла и брутална милиционерщина. Така че ти най-малкото имаш право да ме критикуваш, защо давам този или онзи или тази или онази нация за пример. Дадох пример с турците, а не с комунистите. А относно турците, ами лесно е да се приказва от страни без да си го видял и усетил на място. Като си невереник! ами вземи и върви в турция, и се дръж както обичаш тук в България да се държиш, повярваи ми че няма да те търпят за дълго време. Ако не те пребият обикновенните гяури, то това ще го стори Полицията им. Там е пак вид комунизъм, но във много по друг вариант. За това преди да говориш нещо, просто го проучи. А и недеи забравя, че аз си вадя заключенията, не от пръстите си, а от живият извор, баща ми в турско село живее, и съм имал възможноста да им наблюдавам поведението и навиците на турците като психология. И повярваи ми, там при тях го няма това което е при нас. Да си правиш каквото си искаш, и да не станеш обект на злостни клюки, които клюките в даден момент, преминават към физическа саморазправа, не се ли подаде даденият индивид на обработка. Прекалено много слободия е дадена в България, а не свобода и изява, че да водим спор по тази откланяща същноста на темата тема. За това недеи приказва преди да си го изстрадал и ли видял най-малкото.
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 06:41:10 от Hatshepsut »

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2847
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2008, 21:44:32 »
Kратко и точно казано Владиславе,трябва да се повтаря и повтаря,за да знаят по-младите и да не вярват на хора,които им говорят мазно усмихнати с лукави и алчни сърца
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Светослав

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #19 -: Март 12, 2008, 19:49:36 »
България изобщо не е бедна страна!Населението и просто е бедно,защото парите на държавата отиват по джобовете на корумпираните политици и "добре облечени бизнсмени"!Освен това щеше да е ОЩЕ ПО-БОГАТА ако комунягите не я бяха разграбили при падането на комунизма и оставили страната после в ръцете на мафиотите.

:-[ Какво е това положение "Богата държава" сме ама те от 1878 до сега ни грабят и то затуй народа бил беден.... Ми щом народа търпи това робско отношение от страна на боклуците горе,ЗНАЧИ НЕ СМЕ БОГАТА СТРАНА :down:! Щом сме едни овце,безгласни,несмеещи да си покажат носа на улицата и да покажат,че не са доволни,ЗНАЧИ НЕ СМЕ БОГАТИ..... Какви са тея междинни положения "абе богати сме,амаа те политиииците ни ограбват" пък незнам си,к'во си,що си....

Както една държава се грижи за нейното бъдеще-а това са децата,такава е държавата.... А децата от Могилино са едно доказателство,че децата на България са едно нищо,сякаш са бклуци...Трябваше да дойдат от ВВС да разберем ние,Българите,за Могилино.....  :devil:
Вече целия Свят знае за това и са разбрали всички що за държава сме,.... Не пенсионерите, а децата са бъдещето.....

"Били сме богати"...... някога,МОЖЕ БИ..... Не мисля песимистично.... Гледам реалистично на нещата и не си представям как е било преди години.... И не ме вълнува политиците какво правят,защото го правят от нашето безхаберие....

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf