Автор Тема: За християнството  (Прочетена 15431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
  • Публикации: 854
  • Country: 00
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Re: За християнството
« Отговор #15 -: Януари 23, 2007, 15:50:40 »
Така е, "турци" и "турска вяра" са били събирателно за всички поробители, т.е. мюсюлмани.
Абсолютно вярно.Именно противопоставянето на двете коренно различни религии е запазило българската идентичност.Не бива да забравяме че свещениците особено по време на въстанията са повдигали духа и морала на въстаниците.Църквата е била пазител на изконните български ценности.Не съм религиозен фанатик но като родолюбец съм на мнение че ролята на църквата през Възраждането е огромна и заслужава поклон и уважение!

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 240
  • Country: bg
« Отговор #16 -: Януари 23, 2007, 16:47:46 »
Аз също съм съгласна с това, че църквата ни е помогнала във висша степен по време на османското владичество. Паралелно с нас волжските българи приемат исляма, за да запазят идентичността си от руските окупатори, но за разлика от нас, те все още не са свободни :(
Това е великата мъдрост на българина. Така той се запазва в годините и никой и нищо не може да го унищожи!
Всеки може да види залеза, но малцина виждат изгрева на новия ден!

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
  • Публикации: 632
« Отговор #17 -: Януари 23, 2007, 17:06:17 »
Когато волжките българи приемат исляма, руски окупатори няма. Стига си фантазирала. :)

И няма от кого да се "освобождават". Не са поробени.

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
« Отговор #18 -: Януари 23, 2007, 17:19:09 »
Когато дунавските приемат християнството, също не е имало османски... :P

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
« Отговор #19 -: Януари 23, 2007, 17:25:37 »
Тогава защо казваш, че волжките приели исляма за защита от русите ? Изобщо имаш ли си представа за периода тогава ?  ???

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
« Отговор #20 -: Януари 23, 2007, 17:37:50 »
Бях пределно ясна! Прочети отново какво съм писала. После аз съм ти виновна,ч е не ме четеш.
Когато дунавските бълагри приемат християнството и то впоследствие им помага срещу османлиите, да не би да го приемат непосредствено когато сме попаднали под тази зависимост. Исляма е наложен от кан Алмъш през 10 век, ако не се лъжа и какъв е проблема в хронологически смисъл???? Кое не те устройва логически в това паралелно приемане на религиите или просто ти е кеф да ме апострофираш?

http://web.hit.bg/bgsviat/parvaBGrepublika.html
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 17:42:46 от царица »

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
« Отговор #21 -: Януари 23, 2007, 17:41:36 »
Цитат
Паралелно с нас волжските българи приемат исляма, за да запазят идентичността си от руските окупатори, но за разлика от нас, те все още не са свободни

Аз ли не мога да чета или ти не знаеш какво пишеш ?!?
Де ги тия руски окупатори през 10-ти век ? Кой е...а мамата на Волжска България ? Не бяха ли монголите ? Изобщо като ти напари, бързо бегаш...

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
« Отговор #22 -: Януари 23, 2007, 17:43:36 »
Ами там където са османските окупатори в Дунавска Бълагрия...толкова ли ти е трудно да схванеш паралела на събитията или пак да повтарям...
Българите по Волга попадат по друска окупация също по-късно, така както и българите от Динавска България.
Извинявам се ако пиша неясно...
Никъде не бЕгам, не повтаряй чужди внушения.
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 17:46:28 от царица »

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
« Отговор #23 -: Януари 23, 2007, 17:49:17 »
Когато е прието християнството ъук, то е единствената възможна алтернатива предвид съседите ни- все християнски империи, способни да ни видят сметката ако станем мюсюлмани. При волжските бълг. е съвсем различно. Там границите са леееко размито понятие, Киевска Рус не се е захванала сериозно с тях, пък и те имат достатъчно средства на първо време да се защитават от тях, няма кой да им дойде в гръб /но после се появява/. А основните им търговски партньори са мююслманските търговци. Затова приемат тази религия, макар да грешат. Така са изолират от К.Рус и когато им става напечено няма кой да им помогне.

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
« Отговор #24 -: Януари 23, 2007, 17:58:45 »
Абе Иване, злато, ами и тука османците не са били никаква опасност още. Разбери че наблегнах на истори1чески паралели, които граничат с езотериката. Никой тогава не е знаел как това ще ги съхрани като народ. Стотици години са ги делели от ужасното робство и опасността от асимилация, но ТЕ са го направили...а може би са знаели...всеки е чел за българските колобри и тяхното дълбоко познание.
Това просто казах, а ти ме нападна като как беше славянин джанка...хахаха...не си прав. Ето още малко паралел. През 14 век нашата страна става част от Османската империя, но запазва автономията си. В края на 16 век тя загубва и нея и става турска провинция, а тогава Волжскта й сестра е завоювана от Русия и става нейна провинция. За да се оправдае пред Европа за избиването на 400000 българи, Русия казва, че наказва татари.
След постоянно насилие и асимилация мнозина губят националното си самосъзнание. Светлина на надежда се явява в лицето на Паисий Хилендарски и дервиша Хисаметдин Муслими. и т.н. и т.н., сега разбра ли ме? :)

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
« Отговор #25 -: Януари 23, 2007, 18:03:13 »
България пада на части- затова е трудно да се определи дата, но последните хапки от нея са изядени през 1396-1422г. През това време на север е съвсем друга работата. Монголите асимилират здраво, а татари има наистина, но в Казан. Тях им е видял сметката Иван Грозни, така че паралел е трудно да се прави.
И екзотериката я остави- сериозни хора сме, не деца. Колобри  :lol: :lol: :lol:

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
« Отговор #26 -: Януари 23, 2007, 18:07:17 »
Ако тука българите бяха  мюсюлмани щяха да са асимилирани, ако там бяха християни също щяха да са асимилирани от руснаците. Това е. В този факт езотерика няма.

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
« Отговор #27 -: Януари 23, 2007, 18:09:03 »
Така е, но се съмнявам някой да го е предвидил  :icon_wink:

Неактивен Nik

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 213
« Отговор #28 -: Януари 07, 2008, 21:52:40 »
Иване,каква е разликата между монголи и татари?

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1690
  • Country: 00
« Отговор #29 -: Януари 07, 2008, 23:19:22 »
Иване,каква е разликата между монголи и татари?
уточни кои татари по точно, и мога да ти кажа разликата. Татарите са три вида Кримски Волжки и Сибирски.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf