Автор Тема: <Промиване на Мозъци> Обезличаването на нацията се засилва!  (Прочетена 867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1639
  • Country: bg
ДА!!! Промиването на мозъци започна с пълна пара! Съвсем лесно можем да забележим, че колкото и много гедрадирали представители на младото поколение има (гледайте новините или се поразходете по улицата  :-P) има и толкова патриотично настроени такива. Е явно хората които отговарят за "казана" разбраха това и се втурнаха да промиват мозъците и на малките:

Преразказ по творба на Деян Енев пишат седмокласниците

Преразказ по разказа на писателя Деян Енев "Заложна къща" пишат днес седмокласниците на изпита по български език и литература за кандидатстване в елитните гимназии.

Деян Енев е роден през 1960 г. в София. Завършил е английската гимназия в София и българска филология в СУ "Св. Климент Охридски".

Работил е като бояджия в Киноцентъра, нощен санитар, пресовчик във военен завод, учител, текстописец в рекламна агенция и журналист.

Издал е шест сборника с разкази, един от които е преведен в Норвегия. Носител е на националната награда за българска художествена литература "Хр. Г. Данов" и на годишната литературна награда на СБП, на награда за нова българска проза "Хеликон".

Експерт от Министерството на образованието и науката обясни по БНР, че е избран съвременен автор, за да нямат децата затруднения с архаични думи, които не разбират.

Разказът бил с прост сюжет, ще бъде представен пред децата в съкратен вариант.

Изпитът е с обща продължителност три астрономически часа. За това време учениците трябва да решат тест с 50 въпроса и да напишат преразказ на непознат текст от името на герой в творбата.

Учител или експерт по български и литература ще прочете само веднъж текста, децата нямат право да си водят бележки.

След това те получават екземпляр от него и имат на разположение 15 минути, за да го прочетат самостоятелно и после квесторите събират копията от творбата.

За изпита днес са се записали 28 266 ученици.

И тази година местата за прием са повече от броя на кандидатите, този път с 5321.

Вторият конкурсен изпит за елитните гимназии - по математика, ще бъде на 26 юни.

Оценките ще бъдат готови най-късно до трети юли, а първото класиране трябва да излезе на 11 юли.

--------------------------------------------------
Така няма да крия че този автор никога не ми е бил много познат, но ако искате да прочетете творбата му вижте я тук:

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=96&WorkID=10848&Level=3

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1127
Re: <Промиване на Мозъци> Обезличаването на н
« Отговор #1 -: Юни 20, 2008, 10:40:44 »
 :o :o :o :o :o
Преразказ ли?! Аз преразказ за последно писах във втори или трети клас ??? Що за затъпяващо поколение ще да е това, да ми пишат преразкази в седми клас...и то на толкова кратка и тъпа творба...мъка мъкааа
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1331
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Моят големият син днес държи изпит по това, не знам какво ще е мнението му. Всъщност не е тъпа творбата, а преразказ с елемент на разсъждение за седмокласник е нормално. Не може да се карат 14 год. деца да правят дисертации, нали? Освен това имат и да отговарят на 50 въпроса.

Неактивен Metoman_88

• Hero Member
  • Публикации: 1035
  • Country: 00
  • Зодия: Cancer Cancer
Успех на всички българчета,които са се явили на теста!
Ще измислим нови хитрини,
закони всякакви игри.
Наш човек на пост там, ще внедрим
далавера с него да въртим.

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1127
Re: <Промиване на Мозъци> Обезличаването на н
« Отговор #4 -: Юни 20, 2008, 11:22:11 »
Ние правихме анализи...май им викахме съчинение-разсъждение...може би има някаква разлика,забравила съм вече. Когато аз бях 7-ми клас се падна Ангелинка, преди това По жицата.
Сега ми пишат ПРЕРАЗКАЗ на някакъв безумно тъп текст,дълъг 5 реда на кръст...
В никакъв случай не казвам,че всички седмокласници в момента са дегенерати, но щом като им дават неща,които за моето поколение са за ниво трети клас,значи има нещо.
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 11:40:44 от Балкани »
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1639
Да ЕС разбраха че тук има интелект, затова настояват да бъде унищожен чрез тази политика на затъпяване.

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1331
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Детето току що ми звънна и каза, че преразказа не го затруднил, но самите условия в теста били пълни с правописни грешки и неточности.  ???

Неактивен Хитлер

• Вечното присъствие
  • Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 715
  • ! Смърт за всички предатели !
    • SS GROUP
  • Зодия: Aries Aries
но самите условия в теста били пълни с правописни грешки и неточности.  ???
Не се и съмнявам.....
Останаха малко хора,които искат да работят като учители....
Единствено старото поколение е добро,но вече 90 % от тях ги пенсионираха....
Никога няма да забравя моята учителка по История за 9 - 12 клас.....
Въпреки многото спорове,на тема ВСВ,тя постоянно ни повтаряше - Историята се пише от победителите...
А за литературата - не ми е била от любимите предмети,но дай ми есе да напиша - под 5.50 нема шанс да ми пишат....
В университета,учителя по социология ни дате есе на тема по избор.....писах за ВСВ,тоя ми каза,че имам болно съзнание и ми писа 6.00......
Но като цяло щом на учителите не им се преподава,какво остава за разпуснатите хлапета - да обикалят кафетата и да затъпяват от ден на ден,все повече и повече....
Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - Член 39 от Конституцията на Република България

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2861
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
"ТЪПИЯТ" СТАНИШЕВ знае ли, че за да си учител трябва да станеш член на ДПС...

varna-sport.com 11.07.2008 13:32

"Тъпият" Станишев знае ли, че за да продължиш да бъдеш учител в селищата със смесено население в България трябва да станеш член на ДПС. Откъде да знае Сергейчо. Пък и какво го интересува. За него важно е
да си папка. Не го интересува съвременното турско робство.
От парламентарната трибуна преди 2 часа Иван Костов поиска уволнението на трима негови министри за огромните далавери във фонд "Пътища" и за това, че информацията на следствието е била засекретена без да има законно право. После опозицията в лицето на Волен Сидеров подкани Станишев да си подаде оставката, като по този начин запази достойнството си за историята.
Естествено, че нито министрите ще бъдат уволнени, нито Станишев ще си тръгне. Сега голямата борба е как на ръба на закона да се купят парламентарните избори след година.
В България отдавна няма избиратели. Има търговци на гласове. Вотът е сложен на сергията, отиваш и наддаваш. Има и по лесен начин - насилствено принуждаваш хората да гласуват за теб - като им поставяш условие - ако искаш да работиш като учител, ставаш член на ДПС. Заради парчето хляб българина продава душата си!
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf