Автор Тема: Oсман Октай за ДПС и Ахмет Доган  (Прочетена 1511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2857
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
Дата: 23-06-2008 18:38 
Читатели : 1886

Доган е човек на групировките. Не той координира групировките. Затова той днес не е собственик на сараите. Той е като държанката от Околовръстното, мутреската – днеска обслужва и е в сарая, утре не обслужва и е вън от сарая. Разбирате ли? Това е Доган. Независимо, че се създават легенди около него. Най-лошият знак на прехода се нарича Доган. И като нищо ще го похарчат.

Осман Октай е роден на 29 август 1952 г. в с. Чернолик. През 1972 г. е завършил Полувисшия медицински институт в Хасково. От 1990 г. е в политиката. Четири мандата е бил народен представител. Дълги години е бил зам.-председател на ДПС. Председател на партия: Движение “Демократично крило”.

- Къде остана политиката в живота ви?

- Почти не се занимавам с политика. Считам че това е губене на време и още повече, хората до такава степен са уморени и обеззверени и са намразили политиците на прехода, та кой, каквато истина да каже е маскара. Така че човек не може повече да хаби енергия е медиите, не казвам, че това не е важно, но гражданите смятат: всички са в един кюп и всичките ни работят. И това не носи реална позва. И затова аз стигнах до извода, че по-реално да се реализират различни проекти. Особено в т.нар. смесени региони, където е трагедия. Единствено отстрани наблюдавам политическите процеси. Особено след 2001 година.

- Как гледате на ДПС днес?

- Гледам на ДПС днес като на политическа формация, която обслужи и обслужва с т.нар. обръчи позициите на всички мафиотски организации и структури, които са внедрени от 2001 г. във властта. И то единствено от тяхната марионетка наречена Доган. Всъщност основата на нашия голям конфликт беше именно това. Ако влезете в интернет страницата на Народното събрание и ако проследите исторически политическите ми позиции, докато правехме СДС и ДПС, от 1993 до 1996 е положено огромно усилие за изграждане на десен проект - ОДС. Вие ще видите ,че аз винаги на висок глас съм казвал, че докато аз съм фактор в ДПС няма да допусна тайна или явна икономическа групировка. Имам предвид Мултигруп. Кукловодът на Ахмед беше Илия Павлов и затова беше убит. Не може цялата държава да обслужва само Илия Павлов, а не всички останали. 2001 година когато беше докаран Симеон Сакскобургготски да направи НДСВ, той беше докаран с една единствена цел да не продължи битката на Костов за разчистване на териториите на мафията в България. Когато правиш приватизация, който и да я направи трябва да бъде поздравен само заради волята, че го е направил. Не може като променяш икономиката да няма корупция. Затова плати най-висока цена Иван Костов. Важното е че го направи. И отне възможността на групировките да изотчват на входа и изхода на предприятията, както беше от Беровото време. Схемата беше - Илия Павлов стои на входа и на изхода на Кремиковци. Цялото предприятие без да е негова собственост работеше за него. И за да не продължи управлението на Костов трябваше да се върне Симеон, защото БСП не бяха готови да спечелят изборите. Симеон взе 120 мандата. Аз съм човек, който се е занимавал с партийно строителство. Не можеш след 2 месеца да имаш цялата власт и да станеш министър-председател и да подредиш кадрите в държавата без партийни организации. Примерно кой ще ти излъчи кадрите в Търговище, Силистра или Мездра? Ако имаш 100 души структура, ще се съберат, ще умуват и ще носят някаква макар и формална отговорност. Някой ще носи отговорност за областен управител или шеф на полиция. Като идва на власт Симеон има нужда от Доган и правят коалиция. Доган е човек на групировките. Не той координира групировките. Затова той днес не е собственик на сараите. Той е като държанката от Околовръстното, мутреската – днеска обслужва и е в сарая, утре не обслужва и е вън от сарая. Разбирате ли? Това е Доган. Независимо, че се създават легенди около него. След 2001 г. към Министерския съвет се изгради Съвет за икономическо развитие. В този орган член стана клуб „Възраждане”. Кои са там? Там са Илия Павлов, Гущеров, Емил Кюлев, Тошо Тошев на „Труд”, собственика на Дарик радио, Черепа. Това беше организация на мафията, за да разпределят територии и да не се бият помежду си. Всички скандали сега около МВР, че пиели кафе с престъпници, връзките – всичко е оттогава. Когато аз видях какво става публично си хвърлих оставката. Мафията взе държавата, чрез Доган. Неслучайно 2 ма души от БСП станаха министри в този кабинет – Калчев и Паскалев. Най-важният човек на Ахмед във „Възраждане” беше Илия Павлов. Той нямаше комуникация с другите. Двама души от най-близкото обкръжение на Ахмед бяха гръмнати. Единият Илия Павлов, а другият Фатик. Впоследствие Доган започна да обслужва всички по равно. Прости са нещата. Така Доган от улицата, където нямаше 1 лев да си плати кафето, влезе в сараите и прави СПА центрове.

- Кое най-много ви разочарова в партията?

- Ето днес например имаше в миналия парламент комисия и Доклад за източване на държавния резерв. Две бяха основно фирмите, които излязоха в този доклад, който е сега в прокуратурата – едната е „Акома”, другата е „Мио Мит” на Мирчо Циганина от Правец. Идвамата са от обръчите на Доган. „Акома” със собственичка Кирилка Ангелова е секретар на Асоциацията на общините на ДПС – „Толерантност”. Това е официално. „Акома” източва държавния резерв и купува сараите. Оттам са парите. Друго заради, което се разминаха пътищата ни е моделът на капсулиране на цели региони, а не политическа интеграция за сливане с български формации с което той обрече турското население в България на изолация. В тези райони наречени негови крепости никаква друга политическа алтернатива няма все едно са Средноазиатски републики, които се управляват от няколко човека. От тях трепери и шефа на полицията и прокурора... всички. А много голяма част от тях са хора с криминално минало, лежали в затворите. Стоя зад думите се. Това са крепостите – недоимък, изсечени гори, екологични катастрофи, особено в Северна Добруджа. Интелигенцията се изтегли и остана 40% неграмотност.

- Както какви хора бихте определили двамата първи в ДПС – Ахмед Доган и Касим Дал?

- Двамата мои партньори от основаването на ДПС, братовчедите от Дръндар ги наричам аз. На цялата схема на Доган, той е старшината. Обикновено Ахмед, за да не си оцапа ръцете винаги използва бушони – Ахмед Емин, Касим Дал и други хора.

- Нещо, което е останало скрито за широката общественост около ДПС?

- Убеден съм, че е последното интервю на президента Първанов, когато каза, че много лесно може да купиш една партия или парламентарна група визира именно ДПС. Аз очаквам в най-скоро време Брюксел да наложи мониторинг, заради всичко това, което ви разказах. Най-лошото, което направи БСП е да разбие този модел от 2001 година. Затова кърджалийският лидер на Доган Бахри Юмер, каза: „Влакът на властта тръгна преди 4 години и няма празни места”. Няма места за кадрите на БСП. Ако някой освободи тогава. Това е най-голямата цена, която ще плати БСП. И затова Първанов търси начин как да се дистанцира овреме от това, което създаде. Защото хора от клуб „Възраждане” работеха и за неговото изграждане, като президент. И неслучайно някои негови съветници от този клуб бяха убити. Всичко е обвързано.

- Бойко Борисов и ГЕРБ как се справят според Вас?

- След като прехода изтощи хората и ги отврати от политика и политици не е изненада, че някои собственици на оранжерии могат да купят избирателите в Сандански. Нещата са прости. Гражданинът казва: Поне ще имам 20 или 100 лева. Няма значение кой ще им даде тия пари. И когато един народ е на такова дередже се надява някой да дойде да го оправи. Такъв в исторически план е манталитета на българина. Европеецът знае, че трябва да се мобилизира и сам да си оправи дереджето. Това са две различни тенденции. На този принцип Симеон аристократа използва този принцип. Той беше добрия човек. Днес на българина му трябва един мачо, който да дойде да набие лошите. Вярвайте ми това не е обида към избирателя, просто ние го докарахме дотам да търси някой от негово име да набие всички политици сега. И това е образът на Бойко Борисов. Дотук той се справя добре с тази роля, независимо как се опитват да го дискредитират. В безпомощно състояние гражданите търсят своя лидер. И те го виждат не в лицето на Волен Сидеров, а на Бойко Борисов.

- Прогнозата ви за следващия политически сезон на страната?

- Смятам че след доклада на ЕС ние, най-късно до нова година ще имаме предсрочни избори. И тях ще ги предизвика самото БСП. Ако Доган с неговата схема плюс ¼ Симеон с имотните му истории тежи като воденичен камън на врата на БСП и те отиват на дъното. БСП е партия на оцеляването от 100 години. Ако те направят този ход имат шанс да отнемат на Борисов абсолютното мнозинство в следващия парламент. Ако има редовни избори след тежка зима, енергийна криза, социално напрежение 4 групи ще влязат в следващия парламент – ГЕРБ с възможност за над 120 депутата, Атака с 30 – 50 депутата, трети ДПС с 30 – 40 народни представителя, чрез етно-мобилизация на 4-то място БСП с 20-30 мандата. За да не стане тази най-страшна картина БСП от 90-та година без изключение са присъствали във всяка власт, включително и при Командира с хора, като Богомил Бонев и други. БСП може само да посочи виновник за провала извън себе си. Винаги в историята при народа е успокояван с кръв или със зрелища. Да хвърлят някой на вълците. Затова съветникът на Станишев Гамизов казва: ще има кръв и зрелища. Най-лошият знак на прехода се нарича Доган. И като нищо ще го похарчат. Ако БСП обаче се разграничат ще станат 2-ра сила и от Брюксел ще ги поканят да направят коалиция с Борисов, за да се изолират крайностите Атака и ДПС. От Брюксел искат крайностите да изчезнат. На тази формула разчита президента и говорят с Бойко за един отбор. Бойко се съпротивлява, но ще попадне в този капан. Или отново да отиде на избори или да приеме БСП.

Валентина Думанова

www.obshestvo.net
afera.bg
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Генерал Колев

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 2662
  • България над всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.13 Firefox 3.0.13
Re:Oсман Октай за ДПС и Ахмет Доган
« Отговор #1 -: Август 14, 2009, 19:21:40 »
Прочетете това интервю, много е показателно.

Човекът, който се перчи на САЩ и Европа, поздрави по телефона премиера Борисов. Три теми притесняват Анкара. Етническото заиграване е по-опасно от икономическата криза, казва бившият организационен секретар на ДПС

Осман Октай е един от основателите на ДПС. В продължение на години е дясна ръка на лидера Ахмед Доган. Депутат в 36, 37, 38, 39-то Народно събрание. През 2001 г. е отстранен от ръководството на партията. Сега е председател на Асоциация за регионално икономическо развитие.

Интервю на Стойко Стоянов

- Г-н Октай, какви според вас бяха стратегическите очаквания на ДПС и Анкара по време на изборите?

- И Анкара, и Доган очакваха у нас пълна мобилизация от малцинствата, още повече, че имаха инстурмента да фалшифицират секционните протоколи в цяла България. Ако днес прокуратурата и службите се разровят, ще намерят над 100 хил. уж гласували, които реално или са умрели, или не са в страната, но са дописани в тези секционни протоколи.

Но какво се случи на изборите? Преиграването, пресоляването с изявленията на Доган ядоса българския избирател. Този момент ДПС и Анкара не го бяха калкулирали. Разчитаха, че ще изкарат 600 хил. гласа, но не очакваха, че българите ще се активират. Затова вечерта след изборите Доган беше най-ядосаният играч. Държа се арогантно, не защото е съгласувал такова поведение в полза на Анкара, а защото това е единственият шанс да си спаси задника, да не бъдат разследвани той и феодалните му райони.

Вечерта на 5 юли Ахмед разбра, че стратегията му се провали, че фирмата ДПС вече трудно ще работи по същия начин, защото ГЕРБ взема 116 мандата. Посланието му беше: А сте ме пипнали, а ще ви запаля чергата! А от друга страна, концепцията на Анкара беше без ДПС да не може да се състави кабинет в България. Тази партия отново да стане неизменна част от следващо управление и чрез този ключ да могат да съботират дейността на Брюксел. По същия начин, както Москва се опитваше да работи чрез „Позитано” европейските си партньори. Обаче и двата проекта се провалиха на изборите.

Доган си изпусна нервите часове след вота. Той каза, че каквото и управление да се направи, до една година ще има дестабилизация на тази власт. Следващото му изречение беше: Обръщам внимание на НАТО и на Съвета за сигурност да внимават с етническото заиграване по време на изборите, защото очаквам ескалиране на това напрежение. И да не кажат, че не съм ги предупредил! Това бяха три послания, които са много актуални днес.
На другия ден казионните турски медии излезнаха със заглавия, че духът на Тодор Живков е излезнал от урните. Това означава единствено – Възродителите идват.

И съчетани, тези две обстоятелства съставляват по-голяма заплаха за новото управление на ГЕРБ и за страната от тежката икономическа криза. Който не си дава сметка за това, рискува бъдещето на страната. Доган, съчетан с ресурса на Анкара, разполага с онези механизми за социална, етническа дестабилизация на държавата. Но посланията им от изборната нощ, само една седмица по-късно се преориентираха на 180 градуса.

- Каква тактика ще разиграват Доган и Турция при новата политическа конфигурация?

- Позицията им е да бъдат по-ниски от тревата, да минат в окопна война, да приспят противниците, а после - каквото и да се случи, да не е по тяхна вина. След избора на правителството на Борисов, Доган започна да се обяснява какво е искал да каже в изборната нощ и че не е злонамерен към новата власт. Анкара пък като разбра, че това упарвление има волята да преразгледа няколко важни въпроса, също се преориентира и взе да звъни на Борисов по телефона.

- Кой и кога се е обаждал на българския премиер? От какво се страхуват южните ни съседи?

- Опасенията им са в три посоки. Двойното гражданство касае Анкара, защото й отнема оръжието за влияние по време на избори и политическа намеса. Този проблем се разбира от демократичната общност в Труция. Те също са изключително обезпокоени. Това са онези 2 млн. , които излизат по улиците и настояват за запазване на светската държава, каквато е създадена от Ататюрк. И неслучайно преди да дойдат там на власт ислямистите, за ДПС идваха малко гласове. Но откакто те управляват, подкрепата за ДПС стига 45, 50, 70 хил. гласа. И ако не се вземат мерки, тази цифра ще се увеличава постоянно.

Втората притеснителна тема е за арменския геноцид. Анкара се съмнява, че България може да я постави чрез новото правителство като позиция в Брюксел. Има опасност тази тема да се подкрепи от Европейския парламент. Съседите ни знаят, че във всички български общини, където ГЕРБ имат мнозинство, вече има изградена такава позиция по арменския въпрос.

И не на последно място, за тях е неприятен проблемът с обезщетенията на тракийските бежанци. Голяма тема. На тях нямаше да им пука от тези теми, ако не беше обстоятелството, че България, като член на ЕС, може да блокира преговорите им за включване в съюза, до изясняването на тези ключови позиции.

Тези обстоятелстват поставят Таип Ердоган в особенна позиция – големият великотурски ръководител звъни на министър-председателя Борисов, за да му честити победата и поста, да му изкаже добрите си намерения и да го покани да направи официално посещение. Така дешифрирам аз това телефонно обаждане. До колкото имам информация, разговорът е осъществен преди седмица, но не му е дадена гласност.

Голямата идея на Анкара е да има пета колона тук и чрез нея да съботира цяла Европа. Сега те не се интересуват от Доган, понеже проектът Станишев им се провали. Затова сега Ердоган търси личен контакст с Борисов. Турският премиер е силна фигура. Той се скара със световните лидерите и напусна Давос, не го е страх да се репчи на ЕС и САЩ. И точно такъв човек, с огромно самочувствие звъни на нашия малък министър-председател, на малка държава. Това телефонно обаждане е знаково и правилно трябва да бъде разчетено.

- След 8 години във властта ДПС е в опозиция, може ли това да предизвика сътресения в партията?

- Това е началото на края на ДПС. Последните 8 години Доган и обкръжението му превърнаха тази партия в обслужваща и консуматор на власт. Без властови ресурс всички хора, които са с водещи позиции в ДПС, ще избягат сами. Известно време ще ги обединява заплахата, че през следващите месеци ще има ревизии за корупционните практики по общини и институции. Но ако новите министри и премиерът Борисов ревизират не само дейността на ДПС в различни ведомства и общини, но и на НДСВ и БСП, участвали в управлението през последните 8 години, това ще предизвика много противоречия и предателства вътре в партията на Доган.

Хората, които са били около софрата, ще воюват един срещу друг и по единично ще се опитват да си спасяват задника. Това ми дава основание да мисля, че идва началото на края на тази партия. Но всичко ще зависи и от по-нататъшното поведение на десните формации. Дали с целия ресурс на държавността и закона ще отнемат и отвоюват особенно 5-те феодални, затворени области от силата на мафиотите на Доган. Важно е с каква формула ще стане това. Говаря за Силистра, Търговище, Разград, Шумен и Кърджали. Там са монополизирани всички служби от полицията до училищата. Управляват така, както нюйоркските и чикагските мафиоти не са контролирали градовете. Там нищо не се случва без тяхната воля.

- Как да се върне държавата в тези райони?

- Препоръчвам на Борисов да преосмисли назначенията на областни управители в тези райони. Те трябва да бъдат алагубернатори, на лично негово подчинение. Да са с много по-широки правомощия и задължително да бъдат външни хора, които да нямат родствени връзки. Шефовете на всички държавни институции – РДВР, НАП, съд, прокуратура и т.н. също да бъдат поети от външни експерти, които не са обвързани с дадената област.

До новата власт да бъдат допуснати и местни турци, които нямат нищо общо с мафията на Доган и да са професионалисти. Това е единствената възможност за около 6 месеца да се отвоюват тези територии и държавността и законите да влезнат отново там. Така и самите турци ще разберат, че държавата не ги е изоставила.

Следващата стъпка на новата власт трябва да е насочена към три знакови общини, където имаше засечени много корупционни схеми, а кметовете им станаха депутати. Това са Дулово, Руен и Стамболово – задължително условие е там да бъдат подкрепени опозиционерите турци и на частичните избори да спечелят срещу мафията и ДПС. Ако не го постигнат, ще се унищожи очакваната надежда на самите турци, че районите им могат да се демократизират и да се отворят.

- ДПС има ли вътрешни сили да се реформира?

- За реформи в тази партия вече не може да се говори. Отдавна тя не функционира като нормална политическа формация, според Закона за партиите. Това е една аламафиотска структура, подобна на СИК, ВИС. Както се разпаднаха тези трибуквени империи, подобно нещо ще се случи и с ДПС. Това е структура, която обслужваше и консумираше власт, но там вече няма ресурс. При мен наскоро беше Саид Юсуф, н-к отдел във външно министерство на Анкара. Той отговаря за Балканите. Тяхната концепция е да се запази ДПС, но да се демократизира с нови лица и мафиотите да се изчистят. Интересуваха се дали едно такава виждане може да получи и моята подкрепа, и на други демократично настроени турци.

Отговорих, че имам различно мнение. Моята концепция е турците, мюсюлманите, отделните етноси и вероизповедания да бъдат в различни партии, в различни парламентарни групи. За такава концепция аз се боря от години. Ще умра спокоен, че съм си изпълнил каузата, когато видя, че турците и етносите не са монополизирани от една формация, и независимо кой идва на власт -смесените райони са защитени от държавата и тя ги обслужва. Това е пътят на етноинтеграцията.

- Има ли силни играчи, които могат да измъкнат властта от Доган чрез преврат?

- Там няма такива личности. Нямат уставен ресурс за такова действие. Ако Доган наистина е умен, както твърдят медиите, сам трябва да се оттегли, да постави нови лица и да дърпа конците. По този начин ще може да спечели време, но няма да спаси партията. Той обаче се плаши от такъв модел, защото го е страх, че ще бъде похарчен. На този етап Ахмед си мисли, че ако играе с етническата карта, ще е силен и ще запази себе си.

- Обществото очаква обръчите от фирми, за които Доган сам заговори да бъдат разследвани. Ще излезнат ли скандални разкрития?

- Ще бъдат шокиращи. Гъмжи от корупция в министерствата на земеделието, околната среда и водите, на бедствията и авариите, в Държавния резерв. Но голямото заблжудение в обществото е, че Доган е създал тези обръчи. Истината е, че те сами се прилепват към него, той започва да ги обслужва, а те ползват властовия му ресурс. Много са хората, които разработват корупционни схеми, с тях отиват при лидера на ДПС и му казват: Тук има огромна далавера. Ти бъди спокоен, ние ще управляваме всичко, ти само дай карт-бланш. За да се организира обаче такава схема, тук диванче прас трябва да стои министър-председателят, министър Х, министър еди кой си и т.н. Доган ги привиква в сараите си и схемата започва да работи.

Той даже точно не знае каква е тя. На него само му се казва: В Швейцария сме ти сложили 5 млн., еди къде си има още толкова и накрая идва куфарът пак с пари. На три-четири месеца само се докладва, че схемата добре работи. Ако днес попитате Доган, какво точно са правили тези хора, той няма да знае. Той не е геният, не е организаторът. Нека прокуратурата и ДАНС да имат воля и да си свършат работата. Народът чака справедливост.

- Доган беше една от най-охраняваните личности в държавата. Има ли сега опасност за живота му?

- Според мен никога не е имало опасност за живота му, от гледна точка на политическо посегателство. Ако Доган и хора от обкръжението му са се притеснявали за живота си, е било следствие на това, че са взимали огромни средства, а не са свършили обещаната работа. Има много такива случаи. Десетки са примерите само за турски компании, които са дошли с инвестиционни намерения. Приватизирали са предприятия, но после са им били откраднати от феодали на Доган. На някои от тези лица чрез НСС и ДАНС им бяха наложени забрани 10 г. да не влизат в България.

- За Бедри Шафик ли говорите?

- Не само за Шефик, той е друг случай. Казвам – десетки са изгорелите по този начин бизнесмени. Взеха им предприятията, парите и накрая, използвайки държавата, им забраниха да влизат в страната. ДАНС знаят за какво става въпрос, могат да преразгледат тези забрани и да си свършат работата. Предполагам, че заплаха към Доган и приближените му идват точно от такива хора, които са изгорели в България, опитвайки се да правят бизнес.

- Значи все пак лидерът на ДПС е вероятен обект на покушение?

- Лично за Доган опасности няма. Защото той не е комуникирал сам със засегнатите кръгове. На срещите където се предават и приемат куфарите с парите, той винаги е играл с мъжки секретарки и поставени лица. Посредническа роля са изпълнявали хора, които днес са край него в парламента.

- Колко са тези посредници, има ли ключов играч сред тях?

- Доста са. С ключови позиции след Ахмед Емин е Гюнай Сефер от Дулово. Той стана депутат на тези избори. Той е човек с основно образование, два пъти е лежал в затвора, с купена диплома, с него са свързани скандали с данъчни измами. Сефер е човекът, превърнал се в ключова връзка за много финансови операции. Смятам, че ще бъде убит още преди да бъде изваден от прокуратурата с белезници от българския парламент. Такава заплаха го грози, ако обвинението има воля за действие. Сега той е най-пазеният човек, дори повече от Доган. Заплахата за живота му е огромна и отвътре, и отвън.

- Трябва ли, делото за самоубийството на Ахмед Емин да бъде възобновено и да започне ново разследване?

- Задължително! Това, което се изясни само около този инцидент беше прикриването на истината. Не вярвам на сценариите, че Ахмед Емин се е готвел да убие Доган, това са разсейващи версии. Емин беше един от моите привърженици на демократичното, дясното крило в ДПС.

- Кога Доган се превърна в най-важният играч в страната?

- Отговорът се крие назад във времето. През 2001 г. когато Симеон спечели властта, не му позволиха да направи екип със СДС, а му наложиха коалиция с Доган. Първото предложение на новото правителство, по настояване на покойния Димитър Калчев, беше клуб „Възраждане” да влезне в официалния орган - Съвета за икономическо развитие. Кои бяха тогава фактори в това формирование – Илия Павлов, Васил Божков, Добромир Гущеров, Емил Кюлев, комбинирани с медийния комфорт - Тошо Тошев и Радосвет Радев.

Тогава НДСВ нямаше партийни структури, които да излъчват кадри. От клуб „Възраждане”, с ресурса на Доган започнаха да кадруват началото на мафиотската държава. Вътре във „Възраждане” тогава стана и първият сблъсък. Трябваше по волята на Доган, разбирайте Илия Павлов, да бъде елиминиран Стоян Ганев, като лоби на Васил Божков. Симеон беше принуден, ако иска да управлява,да махне Ганев.

В последствие пълновластен господар стана Илия Павлов чрез Доган. Така започна златната ера на Доган като силен играч. Симеон се примири с тази схема. По-късно пак те подкрепиха Георги Първанов и той спечели президентския пост. Тези, които бяха елиминирани в клуб „Вазраждане” от Илия Павлов и Доган, създадоха обръчите около президента. След година, когато станаха силни, ненадейно започнаха един по един да умират. Първо Илия Павлов, след това другият силен до Доган – Фатик. Така схемата и концепцията на Доган осиротя. Впоследствие смъртта започна да застига и хора около президента.

Реално всяко действие на Доган преди се ръководеше от Илия Павлов.След убийството му, Кольо Вълканов и Доган се опитаха да преразпределят това огромно наследство. Това е накратко генезисът.

- За вас се казва, че сте шифърът на Доган. Какво криете?

- Не крия никаква опасност за него. Той е затруднен, че аз не съм обвързан с нито една политическа формация. Ако бях подкрепил ГЕРБ или Синята коалиция, той лесно щеше да ме посочи като човек, който предава турците на гяурите. Но аз съм политически пасивен и така му отнех това оръжие.

Утре ако Ахмед и хората му бъдат притиснати до стената, не е изключено да лумнат десетина села, да пламне омраза между хората. Това е голямата опасност. А националистите могат да бъдат посочени като извършители.
Шифър съм за това, защото знам какво могат да направят и измислят в ДПС. Знам и че имам ресурс, като авторитет и сред българи и турци, ако се стигне до запалването на етническата черга, да съм от хората, които могат да гасят огъня. Правил съм го по време на Разградската република. Сега обаче има и опасност от реваншизъм в смесените райони от страна на българите, които са били мачкани от феодалите на Доган.

Трябва много да се внимава. Тези 8 години на ДПС във властта провокират реваншизма. Големият въпрос е защо обаче агресията се пренася и върху обикновенния турчин – защото той без да се усети дундурка тази мафия. Тези настроения трябва да бъдат стопирани, иначе Доган ще ги използва. Добро начало е, че има вече министър с турско име. От тази общност трябва да има зам.-министри, областни управители, шефове на институции. Чисти кадри от турския етнос да дойдат. Това трябва да стане, за да не се даде оръжие на Доган, че има етническо прочиства. А той това чака, за да си спасява задника.
България над всичко!

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 1027
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
« Отговор #2 -: Август 14, 2009, 20:16:59 »
Да ги избият всичките депесарски свине!
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Неактивен elFO

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 81
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #3 -: Август 14, 2009, 23:23:31 »
Доста интересна статия. Дали наистина Доган е способен да провокира етнически конфликт ако почнат да го разследват?! Аз лично леко се съмнявам и това според мен е само игра на думи , с които се опитва да си спаси задника.
The return of the Gods...

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 1027
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
« Отговор #4 -: Август 14, 2009, 23:31:59 »
Доста интересна статия. Дали наистина Доган е способен да провокира етнически конфликт ако почнат да го разследват?! Аз лично леко се съмнявам и това според мен е само игра на думи , с които се опитва да си спаси задника.
За да си спаси задника ще предаде другарите си по кражба.Емелката вече е пътник,да се готви и оня дето викаше на българите гяури в земеделското министерство!
Възмездие за нациоанлните предатели! :devil:
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Неактивен elFO

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 81
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #5 -: Август 14, 2009, 23:38:20 »
За да си спаси задника ще предаде другарите си по кражба.Емелката вече е пътник,да се готви и оня дето викаше на българите гяури в земеделското министерство!
Възмездие за нациоанлните предатели! :devil:
На мен ми се ще първо да сменят наказателния кодекс и след това да ги съдят, че като ги съдят барем да има файда. Което пък от своя страна ще изиска още време докато вкарат новите закони.
The return of the Gods...

Неактивен Дашо

• Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 934
  • православен българин
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.2 Firefox 3.5.2
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
« Отговор #6 -: Август 15, 2009, 10:50:15 »
Ще поживеем, ще видим, колко точни са прогнозите на Октай.
Надявам се всички около Доган, воглаве с него да бъдат осъдени за всичките си престъпления извършени срещу България и българския народ.
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8787
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
« Отговор #7 -: Януари 02, 2010, 19:28:20 »
http://www.tvevropa.com/bg/news/bulgaria/view/19256
"...Осман Октай: Доган готви план за политическа дестабилизация и етнически конфликти
"Лидерът на ДПС Ахмед Доган готви план за политическа дестабилизация на страната" - заяви в специално интервю за телевизия "Европа" бившият заместник-председател на Движението за права и свободи Осман Октай. Той предвижда тежка политическа зима заради разпадането и на други парламентарни групи като РЗС, което била една от целите на Доган..."
...
...
Какви ли ще са целите на този план?
Удивен съм от способността за планиране на дръндарския циганин!

Ad honores

Неактивен samvoin

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1139
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.6 Firefox 3.5.6
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
« Отговор #8 -: Януари 02, 2010, 20:01:46 »
http://www.tvevropa.com/bg/news/bulgaria/view/19256
"...Осман Октай: Доган готви план за политическа дестабилизация и етнически конфликти
"Лидерът на ДПС Ахмед Доган готви план за политическа дестабилизация на страната" - заяви в специално интервю за телевизия "Европа" бившият заместник-председател на Движението за права и свободи Осман Октай. Той предвижда тежка политическа зима заради разпадането и на други парламентарни групи като РЗС, което била една от целите на Доган..."
...
...
Какви ли ще са целите на този план?
Удивен съм от способността за планиране на дръндарския циганин!

Не че разбира се Доган отдавна не дестабилизира страната, заедно със своите коалиционни партньори от последните два кабинета и че не я разграби и че Октай лъже принципно, но първо това е един от дестабилизаторите и крадците дето вика "дръжте крадеца", второ това е поредния пиар - мейкър купен от Бойко Борисов, който трябва да ни внуши от контекста в който го казва какъв "стабилизатор на страната" е Бойко Борисов и кабинета му и колко различен и по - българолюбив или "радетел за етнически мир" е той за разлика от Доган и как "лошия Доган" както преди пък другото плашило за турците и мюсюлманите - "лошия и страшен Сидеров" се явяват "дестабилизаторите на цветущата държава", в която видите ли няма никакви етнически, социални и други проблеми от преди появата на тия две плашила на "етническия мир" или псевдомир и спокойствие на политическия и медиен хоризонт, което е една глупост.
Тоя просто е поредния купен от "бат си Бойко"  пиар - мейкър на власта и управляващата нова тройна коалиция и парламентарно мнозинство. Да не забравяме преди какви заплахи и заклинания бяха с "Атака" и ГЕРБ от предишната тройна коалиция, който лидер на ГЕРБ именно спаси мандата на миналото тройно управление /част от което беше при симеоновото управление/ на 14 януари миналата година.

Ясни са ни вече медийните и парламентарни рекетьорски похвати на Бойко Борисов, типично мутренски. Притиска и рекетира бившите управляващи, да му мълчат или да го подкрепят и то успешно или просто ги купува...
« Последна редакция: Януари 02, 2010, 20:03:31 от InvPB »
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 2455
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.11 Firefox 3.5.11
« Отговор #9 -: Юли 30, 2010, 15:33:41 »
Доган и претендиращият за главен мюфтия на мюсюлманите в България Недим Генджев са в комбина и заедно се опитват да извият ръцете на правителството на ГЕРБ и премиера Бойко Борисов и да ги поставят в патова ситуация. Това коментира за Frognews.bg политическият анализатор и бивша дясна ръка на Сокола в ДПС – Осман Октай.

Според него Генджев и Доган стоят зад вчерашната провокация - протест в центъра на София на над 2 хил. мюсюлмани. Те се обявиха срещу съдебното решение за връщането на Недим Генджев като главен мюфтия и прекратяване на правомощията на настоящия духовен водач на мюсюлманите Мустафа Хаджъ, покровителстван от ДПС.

“Натискът, който Генджев оказва на властта, да бъде въведен в Главно мюфтийство въз основа на последното съдебно решение обслужва единствено целите на Доган. Владетелят на Боянските сараи от своя страна вече има сериозни мотиви да организира бунтове на вярващите. Кулминацията очаквам да бъде, когато тръгнат да извеждат с полиция и прокурори от Главно мюфтийство Мустафа Хаджъ и неговите хора от районните мюфтийства, и властта се опита да въведе новите екипи на Генджев, изпълнявайки решението на съда. В такава ситуация винаги могат да се намерят няколко фанатици провокатори. Но това е най-удобният момент за Доган – да провокира етнорелигиозен конфликт. Това е и единственото му оръжие, и възможност да се презастрахова срещу разследванията, които вървят срещу него, министрите му, кметовете, областните управители и бизнесмените на ДПС. Не случайно 2000 протестиращи се изсипаха в центъра на столицата точно вчера, само ден преди заседанието на парламентарната комисия Антимафия, която прати Сокола на съд за консултантските хонорори, получени като хидро експерт”, анализира ситуацията Октай.

В подкрепа на тезата си, че Доган и Генджев не са противници, а съмишленици, които се подкрепят и имат координирани действия срещу правителството, Осман Октай припомня любопитна подробност: “Преди година и половина, когато излезна за първи път съдебно решение в полза на Генджев за връщането му, той се възползва от него и от банковите сметки на мюфтийството източи 700 хил. лв., прехвърляйки ги в лична сметка на сина си. По-късно, заради тези машинации Генджев бе арестуван и прекара в следствения арест около 3 месеца. На обществото обаче не е ясно каква е съдбата на това дело, до къде е стигнало, прекратено ли е, а от обвинението мълчат. Малко по-късно обаче, съвсем изненадващо синът на Недим Генджев, с подписа на председателя на парламентарната група на ДПС Ахмед Доган бе предложен за член на Комисията по финансов надзор от квотата на ДПС. Това решение не е случайно, то доказва, че Гендежев и Доган са обвързани и целят единствено създаването на средища на конфликти и напрежение”.

Кабинетът на ГЕРБ не трябва да подценява ситуацията, а да се търси средно решение – избор на духовно ръководство, независимо от мафията на ДПС и възродителя Генджев, съветва Октай. Той дава за пример действията на властта при управлението на Иван Костов. Тогава вицепрмиерът Веселин Методиев намери механизми чрез съда да не се признаят исканията на крайните общности около ДПС и Генджев, а чрез независима организация самите мюсюлмани да си излъчат водач, който да не бъде политически зависим и обвързан. Така за главен мюфтия бе излъчен Селим Мехмед. Тогава страстите в мюсюлманската общност се успокоиха за няколко години, но с връщането на ДПС във властта с правителството на НДСВ Селим Мехмед беше премахнат, както и независимите районни мюфтии, и на техните места сложиха подставени лица, зависими от партийните структури на ДПС, които реално контролираха вероизповеданието, казва Октай.

Според него много съмнения витаят и около последното решение на независимия съд, но по-наложително е прокуратурата да се активизира и да довърши делото срещу Недим Генджев за откраднатите пари. Освен това Октай препоръчва депутатите да предприемат спешни инициативи за поправки в Закона за вероизповеданията, който в този си вид дава възможности за манипулации и политически намеси.
« Последна редакция: Юли 30, 2010, 15:36:28 от lonely_rider »

Неактивен Симеон Велики

• Senior Member
  • Публикации: 535
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
  • Зодия: Libra Libra
« Отговор #10 -: Юли 30, 2010, 15:58:54 »
Това, че Доган и Генджев са в комбина е ясно на всички. Как така изведнъж Доган се сети, че Генджев е свързан с Възродителния процес и скочи срещу него, а нищо не му попречи да се коалира с партията- извършител на същия този процес. Целта на тези протести, уж срещу Генджев е да покажат колко са единни мюсюлманите в България и никой не трябва да си играе с тях. Всичко е в подкрепа на изказването на Доган, че ако поиска за една вечер може да блокира държавата.
България на българите!

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2857
  • Не бойте се!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #11 -: Март 11, 2011, 18:34:51 »
Всичко е в подкрепа на изказването на Доган, че ако поиска за една вечер може да блокира държавата.

и да му счупим тиквата

щял да блокира говедото, най-много да блокира нечия пишка в задника си манафа...здраво да я блокира

аз за тези думи ако бях главен прокурор с които плаши от 1998 година досега да е лежал в мокра килия 5-10 години.
Кавал с кавал мазно турчеещо се лайно е доган
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf