Автор Тема: Новоезичеството е средство за европейска дезинтеграция  (Прочетена 11816 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1689

И аз се присъединявам.Браво.

С тази разлика че поне автора на които казваш браво има мозък в главата и над твоито мнение има допъление и уточнение за него.
Цитат
Езичеството е поредното егзотично течение
Пълни глупости. Езичество е имало много преди християнството. Всъщност Християнството има много Шумерски и Персииски елементи в него които са много езически. Това прави ли го ПОРЕДНОТО екзотично течение?

Персииски елементи в християнството:

[youtube]http://youtube.com/watch?v=pvDOtpsmxbc[/youtube]
Jesus was a Roman creation of the Persian Mithra

Вавилонски:
http://www.religioustolerance.org/com_geba.htm
други езически елементи
http://www.mystae.com/restricted/reflections/messiah/pagan.html#Sol
Цитат
,харесало се на плиткоумкни хора,на които неща като морал са им скучни и се увличат по интересните езически богове.
Същото мога да кажа и за някои християни. Всичко е до човека. Езичеството е била вяра на всички наши бели предци. Това че някакви морални пигмей като тебе го заклимяват не значи нищо.
Цитат
Истината е ,че всеки може да си измисли някакъв си там бог Тангра,Один,Ра или друг и да го почита.
Да... Славяните си имате - бог Сварог... Явно обаче не ти се иска да повярваш че вие славяните сте го почитали:
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/x146.jpg
Новоезичеството е средство за европейска дезинтеграция

Цитат
Истинската вяра обаче не е в някакво измислено същество/бог,а в дадена морална и ценностна система,нямаща нищо общо с езическите измишльотини
Измишлиотини са именно статии като тази на авторката. И на теб. Морал може да се търси както в гръцката, така и в скандинавската, германската, келтската, и българската митологии. Морала в християнството е КОПИРАН от древноегипетския шумерския персииския и други морали. Когато ти разказват приказката за раждането на Исус и тримата мъдреци от Истока се запитай какви са по народност!
Цитат
Да си христянин значи не просто да вярваш в някакъв си Бог,а в по-висши ценности и идеали
Ако ти олицетворяваш християнството, то горко им на християните.
Цитат
Това е просто твърде сложно за мозъка на някой хора и те предпочитат елементарните племенни измишльотини и странни богове.Имаме си чист пример за това във форума - Ташко.
В духа на твоито изказване трябва да отбележим че има и чист пример за унтерменш в форума - ТИ!!!

http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/russsubhuman4ku.jpg
Новоезичеството е средство за европейска дезинтеграция
« Последна редакция: Март 30, 2014, 09:18:00 от Hatshepsut »

Неактивен Wladyslaw Warnenczyk

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 2094
  • http://www.historum.com/
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Основната разлика Ташко между всякакви езичници и християнството е,че християнството е изключително позитивна религия изпълваща те с положителни чувства от които логично следват добри деяния.А войнствени и злобни убеждения като езичеството,нацизма или расизма само озлобяват човека и го правят скапан,озлобен комплексар,какъвто си ти.Всеки твой пост е негативно насочен към някой.Ти нямаш убеждения,които да не са ПРОТИВ някой.Винаги трябва да мразиш някой.Такъв си ти и езическите ти братлета - кълба злоба.Християните сме точно обратното,защото религията ни учи на смиреност,любов толерантност.Това ти никога няма да го разбереш,защото вече си насъбрал твърде много злоба в себе си.Сигурно са те били яко родителите ти или са те дразнили децата,че да станеш такъв,но е факт,че с всичките си убеждения и теорий излъчваш все омраза.

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2795
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Ташко е нашият професор по расология, така че всеки трябва да го уважава дори и поляка!! :-P :-P :-P
Също така не съм видял да има никаква злоба в него или омраза към някого!! :(

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1689
Основната разлика между всякакви езичници и християнството е,че християнството е изключително позитивна религия изпълваща те с положителни чувства от които логично следват добри деяния.

Много добър опит... Но не минава. Това че ти си пишеш някакви работи не ги прави истина.
Основен принцип на зороастрииците:

Good thoughts, good words, good deeds

Добри мисли, Добри думи, Добри дела

Основен принцип на тангризма:

ЧОВЕК НА ЧОВЕКА Е НУЖЕН

Който не си спомня за Божеството,
Той няма да си спомни и за човека.
Божеството дарява светлина,
Злото дарява ковчег.
Споменаващият Божеството няма да се спъне,
А ако се спъне, няма да падне.
Божеството е Владетел на живота,
Който не знае това е ощетен.
Който не жадува за светлина,
Той завършва дните си в тъма.
Почитащият Божеството върви по пътя на Божеството.
Покланящият се на богатството върви по пътя на злото.

----
част от кодекса на Тангра от република Кабардино Балкария

Цитат
А войнствени и злобни убеждения като езичеството,нацизма или расизма само озлобяват човека и го правят скапан,озлобен комплексар,какъвто си ти
Бих се обидил, но това идва от устата на иначе много смирен и въобще не провокиращ УНТЕРМЕНШ!!! Аз не те наричам унтерменш заради политически или религиозни убеждения. Аз те наричам Унтер защото си Унтер!
Цитат
Ти нямаш убеждения,които да не са ПРОТИВ някой.
Имам. Аз не съм против ХОРАТА. Ти специално не си в тази категория и затова си озлобен към мен и към арииците.  8)
Цитат
Винаги трябва да мразиш някой.
Аз не мразя. Аз презирам по низшите.
Цитат
Християните сме точно обратното,
Ако ти си християнин то аз съм Индонезиец. Пълна пародия. Как някакви дебили с познания под нулата по теология се пишат за християни. Но когато ги попиташ такива като тебе в какво точно вярват и почват да ми фъфлят. Даже за символа на вярата сигурно не си чувал.
Цитат
защото религията ни учи на смиреност,любов толерантност.
Омуртаг има думи по този въпрос. Засега ще се въздържа да ги пусна защото е против правилата.
Цитат

Това ти никога няма да го разбереш,защото вече си насъбрал твърде много злоба в себе си.
Нито пък ти, защото си унтерменш и физически обременен с дефекни гени като Р1А
Цитат
Сигурно са те били яко родителите ти или са те дразнили децата,че да станеш такъв,но е факт,че с всичките си убеждения и теорий излъчваш все омраза.

Аз следвам Ботевия принцип "Силно да любя и мразя" и "лошия с ножа по глава".  Както се вижда наред с многото ми приятели тук и в чужбина имам и много врагове.
Но това е само доказателство за качеството ми!  8)

Неактивен Краен националист

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 110
  • Зодия: Leo Leo
Ами то целта на запада и еврейте е да ни унищожат духом и да им се подчинявяме като роби.
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 23:56:48 от Краен_националист »

Неактивен Angel Lights

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 199
  • Darkness of Doom
Мойсей и новото българско езичество...

“И каза Господ на Мойсея... и ето законите, които ще им обявиш:
... Врачка да се не оставя жива.
... Който принася жертви на богове, освен на едного Господа, да бъде изтребен...”

(Изход 22:18-20)

Когато през 1394 година турците извеждали патриарх Евтимий от покорения Царевград Търнов, народът, скърбейки, го изпратил. Някой плачевно се провикнал: “На кого ни оставяш, добрий пастирю?" А той – и сам просълзен – отговорил: “На светата Троица ви оставям – и сега и навеки!" Днес, 600 години по-късно същият този народ няма и понятие от светата Троица. За сметка на това, сладко и гнусно се е заровил като свиня в помията на езичеството. Твърдите, че говоря празни приказки и общи фрази? Добре, нека видим фактите.

Ето един впечатляващ пример за реабилитация на българското нео-езичество на ниво министерство. На Международната туристическа борса “ITB 2005” в Берлин тогавашното ни Министерство на културата и туризма в лицето на министър Нина Чилова се опитваше да наложи новото туристическо лого на България. Вероятно с тази цел всички по-високопоставени гости на българските презентации, в това число и ние, журналистите, получихме по една торба с дарове: тениска, шапка и цветни дипляни с логото. Но по-любопитното бе, че в тази торба всеки намери и едно копие от т. нар. “Бронзова розета от Плиска”, известна и като “звездата на магите” – окултен атрибут на прабългарските шамани! Ако все още недоумявате какво представлява тази розета – включете си телевизора и ще я видите да виси на шията на Дони. А също и на врата на младия евро-депутат от “Атака” Димитър Стоянов. И по вратовете на другите “атакуващи” националисти, които кой знае защо отъждествяват “национално” с “прабългарско”. Между другото, наскоро видях и една изискана наглед госпожа да полюшква на врата си същата шаманска розета. Оказа се, че тези атрибути вече се продавали като украшения в бижутерските магазини...

Втори факт. В същия този Царевград Търнов, за който стана дума по-горе, и по-точно - във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий” от миналата есен изучават паневритмия. Учебните занятия се осъществяват по евро-програмата "Еразъм", финансирана с 35 000 евро. Освен това, по програмите “Леонардо да Винчи” и интензивна програма “Запознаване с паневритмията” 24 студенти и 9 преподаватели от България, Белгия, Чехия, Румъния и Турция ще изучават интензивно особеностите на паневритмията. И още - през 2001 година специализация по паневритмия е въведена в учебната програма на Националната спортна академия; от тогава вече са специализирали 13 курса. Освен това, през последните няколко години последователите на Петър Дънов са обучавали на паневритмия 4000 български ученици. Това става и чрез пролетните празници "Слънчеви приятели”, при които деца от детски градини и помощни училища се учат по образователната програма "Здраве чрез движение сред природата", основана на изучаването на паневритмията. Организатор на миналогогодишния празник в Плевен, в който са участвали над 250 деца, е Институтът за изследване и прилагане на паневритмията. Но какво общо има паневритмията с българското езичество? Учението на Бялото братство е създадено от небеизизвестния Петър Дънов, който замалко не бе избран за “най-великия българин” в една телевизионна игра на БНТ. (По какъв начин бе организирано гласуването за Дънов – това е друга тема.) Син на православен свещеник, учил на протестантски разноски в САЩ, след завръщането си нашенецът създава еклектична смесица от християнство, източни учения и езическо идолопоклонническо преклонение пред природата. Доколко е безобиден дъновизмът? Преди 15 години една наша кръщелничка ходеше да посреща изгрева на слънцето в дъновистка компания. По-късно осъзна заблудите си, записа богословие, заряза дъновизма. Но той не я заряза – появиха се суицидни идеи, после разви шизофрения, а преди година, в състояние на криза се самоуби...

Трети факт. В деня на астрономическото пролетно равноденствие на 19 март 2006-а част от праха от кремираното тяло на доайена на българската траколожка наука проф. Александър Фол бе разпръснат от неговата вдовица проф. Валерия Фол през Вратата на богинята – езическото тракийско светилище край казанлъшкото село Бузовград. Какво означаваше предсмъртното желание на Ал. Фол? Просто жест към любимата професия? Помолен да разтълкува този феномен, покойният вече д-р Георги Китов наблегна на обстоятелството, че когато Църквата не е достатъчно силна и активна, в създадения вакуум е логично да се засилва интересът към орфическите и прочие езически вярвания. Сякаш в подкрепа на думите му, в Деня на независимостта миналата есен жителите на споменатото с. Бузовград и на още две съседни села си направиха езически празник пар екселанс. Пременени в народни носии, с тъпани и свирни, те се събраха на същото това езическо капище Вратата на богинята, за да принесат жертви на Богинята майка – Земята и на Бог Слънце!.. Но казанлъчани по традиция са с едни гърди пред другите – когато тяхната Долина на розите бе прекръстена на Долината на тракийските владетели, те си направиха и Празници на тракийската култура. За първото им издание, по време на спектакъла “Мистерии в Долината” с хореограф Маргарита Градечлиева, пък бяха призовавани демони. Да, точно така...

Четвърти факт. Ето го и другото лице на новото българско езичество – в разградския Етнографски музей капански баби по най-легален начин примамват западни и родни туристи с “бяла” магия, леене на восък, гасене на въглени и прочие магьоснически операции. “Питай, ще ти кажа! Отговарям на конкретни въпроси.” - подканя леля Данче да се бръкнеш в джоба, за да ти “фъсне” две-три въгленчета... Друга капанска магьосница е зарязала учителската си професия, за да лее восък и да премахва негативната енергия от “лоши очи и лоши хора”...

Пети факт. Като стана дума за врачки, няма как да не отворим реч и за най-главната сред тях – Петричката врачка. Нищо, че някои от грижа за собствения си имидж, напоследък взеха да я наричат “пророчица”. Българското врачкопочитание стигна дотам, че за Гергьовден в Петрич бе открит Музей на Ванга! За целта правителството прехвърли безвъзмездно имот частна държавна собственост на петричката община, после местната власт в Петрич спретна здрав ремонт на къщата на Вангелия Гущерова. А Министерството на културата изпрати свои експерти, които да преценят кои от вещите на “леля Ванга” да придобият статут на движими паметници на културата. А иначе, във фен-клуба на “пророчицата” са записали имената си всички български управници от последните 60-70 години – като се започне от цар Борис ІІІ, мине се през генералния секретар Тодор Живков, неговата дъщеря Людмила Живкова и се стигне до първия демократично избран президент Жельо Желев.

И все пак, най-категоричният държавнически жест принадлежи на сегашния ни президент Георги Първанов. Преди две-три години той отличи с Почетния знак на Президентството “наследничката на Ванга” - плевенската ясновидка и екстрасенска Вера Кочовска “за изключителните и постижения като народен лечител, за нейната благотворителност и за помощта, която оказва на нуждаещите се”. По този начин президентът издигна в ранг на държавна религия българското нео-езичество. Не вярвам дядо Максим да има нещо против – той е скромен човек, освен това си няма трето око като Вера...

Но защо изговорихме всичко това?

“Защото ето, Аз ще свикам всички племена на северните царства, говори Господ, и те ще дойдат, и ще тури всяко престола си при входа на иерусалимските порти, около всичките му стени и във всички иудейски градове.
И ще произнеса върху тях Моите присъди за всички техни беззакония, задето Ме оставиха и кадиха тамян на другоземни богове и се покланяха на изделия от свои ръце.” Така пише пророк Иеремия. А присъдите са – разорение и робство. Египетско и римско. Вавилонски плен...

Всъщност, нашият BG-случай е абсолютно идентичен. Кастингът за поробители може да започне. За записвания – в Президентството. (www.pravoslavie.bg)
« Последна редакция: Март 20, 2011, 05:50:40 от Hatshepsut »

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1125
Тази тема направо кърти мивки :lol:
Може би автора иска да каже, че българската култура се заменя за фалшива такава, но се изразява много неправилно и чак смешно.
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Сосипатор

• Senior Member
  • Публикации: 813
  • Зодия: Aquarius Aquarius
Тази тема направо кърти мивки :lol:
Може би автора иска да каже, че българската култура се заменя за фалшива такава, но се изразява много неправилно и чак смешно.

Много правилно си се изразява автора, и даже много меко.

По-добре би било да се изрази че българите са най-долната паплач от всички православни народи. Те и другите залитат, ама като българите не могат чак толкова.

Народ който е бил светило за другите славянски народи, народ който некога е разпространявал светлината на Христовата вера, сега се въргаля в изпражненията си и отпада от достойнството което е притежавал некога.
Развратен, идолопоклоннически, крадлив народ.
Народ на детеубийци, педерасти, курви, гъзолизци, медиокритети, езичници и родоотстъпници.

Опомнете се кои сме били некога, и къде сме сега.

Според мен много е снизходителен автора на статията към мършата нарекла се "български народ".

Тази паплач нема правото да опетнява името "България". Тоя народ е некъв нус-продукт от изчезването на истинските българи.
Сосипатор Пиров.

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1125
Съгласна съм за доста неща от това, което написа. Само, ако обичаш, вземи пиши на книжовен български език - не сме на раздумка и все пак пишем.
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Сосипатор

• Senior Member
  • Публикации: 813
Съгласна съм за доста неща от това, което написа. Само, ако обичаш, вземи пиши на книжовен български език - не сме на раздумка и все пак пишем.

Виж сега, нивото на комуникация в един форум, диктува и начина на изразяване, а до някъде и правописа. Пък и не всички сме имали това щастие да учим български в училище. (поне не книжовен).
Сосипатор Пиров.

Неактивен makebulgar

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 489
Пълни глупости!!!!

Това не е нео-езичество! 

Повечето от тези неща не са нови, а са съхранени от бабите ни! Наричат се обичаи!
Знаете ли какво е рязана вода или гасена вода!!! Едното се използва против уплах, а второта против "лоши очи"! Това не ми то е казал някой нео-езичник, и не съм го прочел в някоя книга, а ми го каза баба ми!

Когато опознаем всичките си народни обичаи и традиции, и ги извадим от пепелта, никой нама да може отново да ни пороби!!!
Зороастър и Буда били атеисти! Невероятно, но факт!

Неактивен Hatshepsut

• Administrator
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 7276
  • Дълг и чест
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • Български Националисти
  • Интереси: История, Археология, Етнография, Религия, Компютри
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Категорично не съм съгласен с предложената статия.
Християнството не значи европейско единство. Разделението на християните на православни, католици и протестанти не е от вчера, нали? Ако изчислим колко са жертвите на религиозните войни в Европа - албигойските войни, войните между католици и протестантни в Германия и Франция през XVI век, както и Тридесетгодишната война (1618-1648 г.), може би ще се окаже, че тези жертви надвишават броя на жертвите от всички водени войни в древността...

А да се твърди, че християните имали морал, а езичниците били неморални е просто манипулация - достатъчно е да се прочете глава 125 от египетската "Книга на мъртвите", където е представена т.нар. "Отрицателна изповед" - един идеал на древните египтяни за воденето на праведен живот:

http://chitanka.info/lib/text/25/125#textstart

В древността (неолита и халколита) в Европа и Предна Азия е бил разпространен култа към Богинята-Майка и Бога на Слънцето, който е най-древния и автентичен култ в Европа!
При различните народи тези божества са имали различни имена, някои от които никога няма да узнаем.

А лично за мен тези божества се олицетворяват от Богинята Изида и Бог Амон-Ра.
« Последна редакция: Декември 18, 2010, 07:39:21 от Hatshepsut »

Неактивен Absinthia

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 242
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.16 Firefox 3.5.16
  • Зодия: Cancer Cancer
Категорично не съм съгласен с предложената статия.
Християнството не значи европейско единство. Разделението на християните на православни, католици и протестанти не е от вчера, нали? Ако изчислим колко са жертвите на религиозните войни в Европа - албигойските войни, войните между католици и протестантни в Германия и Франция през XVI век, както и Тридесетгодишната война (1618-1648 г.), може би ще се окаже, че тези жертви надвишават броя на жертвите от всички водени войни в древността...

А да се твърди, че християните имали морал, а езичниците били неморални е просто манипулация - достатъчно е да се прочете глава 125 от египетската "Книга на мъртвите", където е представена т.нар. "Отрицателна изповед" - един идеал на древните египтяни за воденето на праведен живот:

http://chitanka.info/lib/text/25/125#textstart

В древността (неолита и халколита) в Европа и Предна Азия е бил разпространен култа към Богинята-Майка и Бога на Слънцето, който е най-древния и автентичен култ в Европа!
При различните народи тези божества са имали различни имена, някои от които никога няма да узнаем.

А лично за мен тези божества се олицетворяват от Богинята Изида и Бог Амон-Ра.
Абсолютно подкрепям! Много добро изказване!! (h)

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf