Автор Тема: Телевизия Ниш ще предава новини на български език!  (Прочетена 3056 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 372
Еми тогава се събуди. Защото реалноста е брутална, а не е за ощипани момички.
Да си мислиш че можем да отцепим Поморавието ей така с вълшебна пръчка е приказка от 1001 нощ. Май не аз имам нужда от "събуждане".

Цитат
Референдуми? Я стига бе. Ти сериозно ли мислиш така!
Винаги требва да има референдум за да има един акт на отцепване по-голема тежест пред международните организации.

Цитат
Единствения път за възраждане на населението там е въразждане на Въртоп! Комбинирано с ПРОПАГАНДА ефектът ще е че до 20 години ще имаме цяло поколение българи по самосъзнание, освен по кръв.
Но за целта трябва да изгоним 30 000те хиляди сръбски колонизатори които избягаха от Косово и се заселиха иемнно в Ниш и покраинините заради по евтините къщи!
Пропагандата и възраждането на "Въртоп" са необходими за ребългаризацията на торлаците и след това за сепаратистките настроения сред тех. Аз съм посочил последователността на стъпките, които требва да се предприемат за да се стигне до присъединяване на тия територии а ти ми говориш за методите, чрез които да се постигнат. Не знам дали разбираш, ама говорим за коренно различни неизключващи се и не противоречащи си неща. Нещо май си се объркал тука.

За целта не требва да изгоним 30 000 сърби, а требва да постигнем целта за да ги изгоним.

Цитат
Изолцаия значи смърт за тях! Дунав Мост и ферибота Игуменица-Италия никак не са неатрактивни! Даже напротив! Само заобикаляне е истината!
Изолация на Сърбия значи това, което се случва през последните десетилетия - обезбългаряване. Не бъди наивник.

Цитат
Въпрос на пропаганда. За 15-20 години при добро финансиране е опечена работата. Започва се именно с изтърсване на идеята на държавно ниво
Тоагва ще почне да се говори за нея. Искат или не искат сърбите/а те искат да се мълчи/
И тогава ще стане лошо за сервите.
Пропагандата първо требва да е насочена към ребългаризацията на торлаците, чак след това може да се говори за автономия. Не можем да вървим отзад напред първо да искаме автономия "на държавно ниво", след това да изселим сърбите, и чак след това да ребългаризираме торлаците. Това е смешно и наивно като анимационен филм.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
Добре съгласен съм, обаче има един много важен момент - кои са тези "ние"? След влизането на България в ЕС правителството не си е помръднало пръста за интеграция на българите в Гърция. Каква е гаранцията, че ще си помръднат пръста и за българите в Поморавието? Явно е, че нещата зависят от държавната политика и ребългаризацията в Цървулия. Но кой да застане начело, при положение, че почти всички т.нар. националистически партии и организации, които би трябвало да се занимават с тези въпроси са леви, сиреч - сърбомански и русофилски? За обществен натиск е немислимо да се мечтае, тъй като в по-голямата си част народа ридае за "братята" серви. Как виждаш нещата?
Не знам кои са тези "ние", но и при разпадането на Сърбия, за което говориш в предишния си коментар, също би требвало да има "ние" ако искаме да вземем нещо от това разпадане.
България си помръдва пръста за Поморавието, може да е съвсем слабо но пак е нещо и занапред може да се засилва. Ето, например имаме консулство в Ниш, даваме български паспорти на торлаците... Да се надяваме че в следващия парламент ДПС и БСП нема да са на власт и политиците ни ще работят повече за българската кауза.

Неактивен Родозащитникъ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 366
  • Български националъ - консерваторъ
    • Книги от Монархическо-консервативенъ съюзъ
Разпадането на сърбия е естествен процес, който ще продължи с отцепването на унгарска Войводина. Исканията трябва да ги има на държавно ниво, както и на местно. Дано последните събития съживят българския дух в сърбия. Ясно е, че "Герб" ще управлява в коалиция с някой и много е въможно да водят по-крайно американофилска политика, което може би ще насочи усилия в тази посока, ако американците изберат Маккейн. Същевременно, ЕС се превръща в мега държава и трети геополитически обект с икономическа и военна мощ, което също ще бъде от значение. Двуполюсния геополитически модел е към своя край и нещата ще се усложнят допълнително. Изобщо, перспективите за автономия в Западните покрайнини минават през геополитическите измерения на българската политика.
Монархизъмъ, Консерватизъмъ, Антикомунизъмъ!

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
Западните покрайнини са 3 села, ако ги отцепим това значи че се отказваме от Поморавието. Ние требва да се стремим към отцепването на много по-голема територия от Сърбия, но това нема да стане нито днес, нито утре, нито след 10 години.

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2795
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Всичко до Ниш включително! Той е важен стратегически и възлов център.
Ако трябва ще обявим Ниш за столица на Република Българска крайна...макар че в града малко се осъзнават, че са посръбчени българи! :lol:

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
За сега само 1000 човека от град Ниш са се писали българи на преброяването, но както казват и самите сърби:
"U Nišu po poslednjem popisu ima oko 1.000, a po nezvaničnim informacijama oko 20.000 Bugara"

При това 20 000 са само осъзнатите българи, предимно преселници от Западните Покрайнини, като прибавим и неосъзнатите става интересно... :devil:

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf