Български шовинизъм - българщина

• 20 Отговора
  • 5321 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1499
  • +31/-1
  • Интереси: История, Философия, Политика
  • Зодия: Aries Aries
Re: Български шовинизъм - българщина
« Отговор #15 -: Юни 10, 2018, 21:31:54 »
Когато отидеш да работиш в бара в Милано, дали попита :"Този бар български ли е?"
И как стана така, че промени възгледите си на добър и родолюбив българин и се довери на небългари да им слугуваш?

Сини хартийки с руски забележителности,наричат се рубли.Променят драстично възгледите на родолюбиви хора в путински и нео-болшевишки
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #16 -: Юни 10, 2018, 21:42:31 »
 Велика картина, много ми харесва.

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8685
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
« Отговор #17 -: Юни 10, 2018, 22:08:54 »
Мишок, на път съм да ти простя глупостите, ако обещаеш, че ще се върнеш към нормален начин на общуване във форума.
Ако не го направиш си е за твоя сметка и рано или късно ще изхвърчиш безславно, както много пъти е ставало.
Ad honores

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #18 -: Юни 10, 2018, 22:11:19 »
Мишок, на път съм да ти простя глупостите, ако обещаеш, че ще се върнеш към нормален начин на общуване във форума.
Ако не го направиш си е за твоя сметка и рано или късно ще изхвърчиш безславно, както много пъти е ставало.
Добре съгласен съм, но какво имаш под предвид нормален начин на общуване ? Обясни ми подробно да видя дали го мога. Предварително заявявам обаче следното - за мене 3-ти март си е празни на освобождението.
- не мисля да заклеймявам Путин, руснаците и т.н.  във всяко изречение, не мисля и да се занимавам с тях.
- не мога и няма да отстъпя от вярата.

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8685
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
« Отговор #19 -: Юни 10, 2018, 22:35:50 »
За вярата си е твой избор и нямам нищо против, дори да кажеш, че си приел будизма.
Важното е да не агитирашш за каквато и да е религия, така както правят пенделите на своите паради.
Празнувай си и 3 март, не съм против!
Що се отнася до това, което наричаш "заклеймяване на Путин и руснаците", предлагам ти да помислиш, дали фактите, които се пишат за тях, работят в полза на България или не?
Не мога да приема изявленията на Путин, че кирилицата е дошла от македонските земи, както и това, че видите ли, газът от Русия е едва ли не хуманитарна помощ и България е длъжна да им изпълнява всякакви желания-за прокарване на трасета, за цената и т.н.
Трето-фалшифицирането на историята не е в полза на никой, а приказките, че Русия ни е освободила два пъти-ей така, без никакви задни мисли, това са разкази за деца до осем-деветгодишна въраст и за изкукали комунисти.
Сега да ти кажа и още нещо-по времето на социализма имаше една шеговита приказка с много сериозен смисъл, а именно,че животът има две измерения. Едното измерение се нарича "жизнь", а другото "лайф".
Това, което се нарича "жизнь" освен ракети, самолети и танкове, не прави нищо добро, даже и за собствения си народ.
Заради това съм привърженик на това, което се нарича "лайф" с всичките му недостатъци, защото има една много голяма разлика между системите "жизнь" и "лайф" и тя се състои в следното: във втората все пак има надежда за някаква реформа към по-добро, а първата е затворена система с надежда за взаимодействие с външния свят равна на нула.
От това идват и всичките измишльотини на системата "жизнь", която се прави на отворена.
По-адаптирано не мога да ти го обясня.
Ad honores

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #20 -: Юни 11, 2018, 12:04:24 »
Към Петкан.
МИ и аз не приемам изказването на Путин че аз-буката идва от  Македония, каквато не е имало тогава, ама какво от това, на него не му дреме за мене или тебе. Някой ме попита защо е казал така и се опитах да обясня че : вероятно е бил подведен понеже именно в тези земи Цар Борис е създал първоначално училища за обучение  и после в останалата част на страната. То даже не е било в Македония, а в Албания. Това обаче не значи че Путин не е направил голяма грешка. Относно газопровода : не разбирам и не коментирам много. Но си мисля че е по-добре да го има, отколкото да го няма, но пак казвам не разбирам и нямам сериозно мнение. Пък и даже не ме интересува. Русия ни е освободила от турско робство, за 2-ро освобождение аз не знам, а за това през 1944 не беше Русия , а СССР и не е освобождение, а поробване и унищожаване. То не подлежи на обсъждане.
За 1-то освобождение : естествено че са искали да имат влияние у нас и т.н.
Да ти кажа за живота при комунизма и сега : нещата са доста объркани. На запад също не е големият лайф. Особено в днешни дни . За съжаление много от нещата, които комунистите казваха за живота тука са верни. Но това мене не ме интересува особено. Ако казвам какво е за да не си правят някои илюзии че на запад е големият кеф. И на запад надежда всяка оставете - е състоянието на нещата, освен ако не си нещо дето са малко хора.
Сега се надявам да ми простиш, макар че не знам какво.

Защо съм български националист?

Започната от Nordwave

Отговора: 104
Прегледи: 17274
Последна публикация Март 12, 2018, 13:03:49
от Мишок
Български национализъм, нацизъм, фашизъм...

Започната от Мишок

Отговора: 105
Прегледи: 11062
Последна публикация Юни 10, 2018, 11:37:08
от Мишок
Възможен ли е български национализъм без православие?

Започната от Мишок

Отговора: 317
Прегледи: 47853
Последна публикация Юни 13, 2018, 22:06:33
от генерал Жеков
Български народни юнаци - национални герои

Започната от Мишок

Отговора: 75
Прегледи: 3753
Последна публикация Юни 08, 2018, 23:07:31
от генерал Жеков
Български неонацисти протестират в Будапеща