Автор Тема: Български шовинизъм - българщина  (Прочетена 5694 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен генерал Жеков

• Adviser
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1499
  • Интереси: История, Философия, Политика
  • Зодия: Aries Aries
  • Religion: Paganism-Tangrism Paganism-Tangrism
Re: Български шовинизъм - българщина
« Отговор #15 -: Юни 10, 2018, 21:31:54 »
Когато отидеш да работиш в бара в Милано, дали попита :"Този бар български ли е?"
И как стана така, че промени възгледите си на добър и родолюбив българин и се довери на небългари да им слугуваш?

Сини хартийки с руски забележителности,наричат се рубли.Променят драстично възгледите на родолюбиви хора в путински и нео-болшевишки
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4571
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #16 -: Юни 10, 2018, 21:42:31 »
 Велика картина, много ми харесва.

Неактивен Петкан

• Banned
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8679
  • България преди всичко!
« Отговор #17 -: Юни 10, 2018, 22:08:54 »
Мишок, на път съм да ти простя глупостите, ако обещаеш, че ще се върнеш към нормален начин на общуване във форума.
Ако не го направиш си е за твоя сметка и рано или късно ще изхвърчиш безславно, както много пъти е ставало.
Ad honores

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #18 -: Юни 10, 2018, 22:11:19 »
Мишок, на път съм да ти простя глупостите, ако обещаеш, че ще се върнеш към нормален начин на общуване във форума.
Ако не го направиш си е за твоя сметка и рано или късно ще изхвърчиш безславно, както много пъти е ставало.
Добре съгласен съм, но какво имаш под предвид нормален начин на общуване ? Обясни ми подробно да видя дали го мога. Предварително заявявам обаче следното - за мене 3-ти март си е празни на освобождението.
- не мисля да заклеймявам Путин, руснаците и т.н.  във всяко изречение, не мисля и да се занимавам с тях.
- не мога и няма да отстъпя от вярата.

Неактивен Петкан

• Banned
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8679
  • България преди всичко!
« Отговор #19 -: Юни 10, 2018, 22:35:50 »
За вярата си е твой избор и нямам нищо против, дори да кажеш, че си приел будизма.
Важното е да не агитирашш за каквато и да е религия, така както правят пенделите на своите паради.
Празнувай си и 3 март, не съм против!
Що се отнася до това, което наричаш "заклеймяване на Путин и руснаците", предлагам ти да помислиш, дали фактите, които се пишат за тях, работят в полза на България или не?
Не мога да приема изявленията на Путин, че кирилицата е дошла от македонските земи, както и това, че видите ли, газът от Русия е едва ли не хуманитарна помощ и България е длъжна да им изпълнява всякакви желания-за прокарване на трасета, за цената и т.н.
Трето-фалшифицирането на историята не е в полза на никой, а приказките, че Русия ни е освободила два пъти-ей така, без никакви задни мисли, това са разкази за деца до осем-деветгодишна въраст и за изкукали комунисти.
Сега да ти кажа и още нещо-по времето на социализма имаше една шеговита приказка с много сериозен смисъл, а именно,че животът има две измерения. Едното измерение се нарича "жизнь", а другото "лайф".
Това, което се нарича "жизнь" освен ракети, самолети и танкове, не прави нищо добро, даже и за собствения си народ.
Заради това съм привърженик на това, което се нарича "лайф" с всичките му недостатъци, защото има една много голяма разлика между системите "жизнь" и "лайф" и тя се състои в следното: във втората все пак има надежда за някаква реформа към по-добро, а първата е затворена система с надежда за взаимодействие с външния свят равна на нула.
От това идват и всичките измишльотини на системата "жизнь", която се прави на отворена.
По-адаптирано не мога да ти го обясня.
Ad honores

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #20 -: Юни 11, 2018, 12:04:24 »
Към Петкан.
МИ и аз не приемам изказването на Путин че аз-буката идва от  Македония, каквато не е имало тогава, ама какво от това, на него не му дреме за мене или тебе. Някой ме попита защо е казал така и се опитах да обясня че : вероятно е бил подведен понеже именно в тези земи Цар Борис е създал първоначално училища за обучение  и после в останалата част на страната. То даже не е било в Македония, а в Албания. Това обаче не значи че Путин не е направил голяма грешка. Относно газопровода : не разбирам и не коментирам много. Но си мисля че е по-добре да го има, отколкото да го няма, но пак казвам не разбирам и нямам сериозно мнение. Пък и даже не ме интересува. Русия ни е освободила от турско робство, за 2-ро освобождение аз не знам, а за това през 1944 не беше Русия , а СССР и не е освобождение, а поробване и унищожаване. То не подлежи на обсъждане.
За 1-то освобождение : естествено че са искали да имат влияние у нас и т.н.
Да ти кажа за живота при комунизма и сега : нещата са доста объркани. На запад също не е големият лайф. Особено в днешни дни . За съжаление много от нещата, които комунистите казваха за живота тука са верни. Но това мене не ме интересува особено. Ако казвам какво е за да не си правят някои илюзии че на запад е големият кеф. И на запад надежда всяка оставете - е състоянието на нещата, освен ако не си нещо дето са малко хора.
Сега се надявам да ми простиш, макар че не знам какво.