Демографският проблем и неговото решаване

• 302 Отговора
  • 57539 Прегледи

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Сит

• 1103
  • +167/-67
Re: Демографският проблем и неговото решаване
« Отговор #135 -: Април 18, 2009, 21:39:00 »
Очаквам българките във форума да се включат и да кажат защо не раждат ;D  Очаквам обяснение! ;D ;D

*

Неактивен Радко

• ιYι Свободен- Социален- Национален! ιYι
  • *
  • 1240
  • +503/-21
  • ιYι Не предавай, не лъжи, обичай Родината! ιYι
    • Ген. Христо Чаракчиев
  • Интереси: Националсоциализъм
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #136 -: Април 18, 2009, 23:05:22 »
Очаквам българките във форума да се включат и да кажат защо не раждат ;D  Очаквам обяснение! ;D ;D
Аз не съм българка, но мога да ти отговоря.
Защото българките мислят за свойте деца. Искат да имат образование и да постигнат
нещо в живота. В България положението е такова, че едно българско семейство може да си позволи да отгледа 2 или максимум 3 деца.
За разлика от нас, циганите не мислят за това. Те раждат и ги захвърлят, което уцеле, ако не уцелее, ще си направят ново и затова след 20г. българите ще са малцинство в собствената си държава, а циганите ще са повече от нас и тогава просто незнам, какво ще стане.

П.П. Сигорен съм, че и ти знаеш отговора на този въпрос, няма смисъл да се правиш на интересен.

*

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

• 782
  • +141/-36
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #137 -: Април 18, 2009, 23:19:19 »
Нещо не гледата , тва е населенеито на България  НЕ само българи, раждаемоста се увеличава от ромите и турците .Главните причините са няколко:
1) Традициите са забравени , никой вече не мисли за това да има деца и как д аги възпита
2)Наркотици престъпност, ниски заплати и високи цени
3)Младите търсят щастието си в друга страна
4)Води се целенасочена политика за намаляване на българите.
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.

*

Неактивен Ashikov

• **
  • 107
  • +59/-8
« Отговор #138 -: Април 18, 2009, 23:21:21 »
Аз не съм българка, но мога да ти отговоря.
Защото българките мислят за свойте деца. Искат да имат образование и да постигнат
нещо в живота. В България положението е такова, че едно българско семейство може да си позволи да отгледа 2 или максимум 3 деца.
За разлика от нас, циганите не мислят за това. Те раждат и ги захвърлят, което уцеле, ако не уцелее, ще си направят ново и затова след 20г. българите ще са малцинство в собствената си държава, а циганите ще са повече от нас и тогава просто незнам, какво ще стане.

П.П. Сигорен съм, че и ти знаеш отговора на този въпрос, няма смисъл да се правиш на интересен.

Така е Радко. Българите мислят за своите деца. За това трябва условията в България да се променят, за да може държавата пряко да подпомага хората, които имат желание да отглеждат повече от три деца. А според мен многоженството е нещо хубаво. Не го казвам като мюсюлманин, а като Българин помнещ тази традиция при древните Българи.
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 18:22:33 от Hatshepsut »
Ловико - Видима Рак - 5:1
Етър Велико Търново - Ловико - 0:1
Ловико - Локомотив ГО - 2:0
Ловико - Добруджа - 2:2
Ловико - Хасково - 1:0
Ловико - Гигант Белене - 7:0
Ловико - Павликени - 5:0
Още желаещи?

*

• 782
  • +141/-36
« Отговор #139 -: Април 18, 2009, 23:38:16 »
Така е Радко. Българите мислят за своите деца. За това трябва условията в България да се променят, за да може държавата пряко да подпомага хората, които имат желание да отглеждат повече от три деца. А според мен многоженството е нещо хубаво. Не го казвам като мюсюлманин, а като Българин помнещ тази традиция при древните Българи.
Честно казано ви се чуда на вас мюсюманите как успявате да имате доста деца в тия трудни времена.Поне българите мюсюмани има положителен приръст,което е много хубаво.

П.П : Знам че Сосипатора ще ме нападне за тия думи и ще каже някоя тъпотия  ( "Българина мое да бъде само православен")

*

Неактивен Радко

• *
  • 1240
  • +503/-21
    • Ген. Христо Чаракчиев
« Отговор #140 -: Април 18, 2009, 23:47:08 »

П.П : Знам че Сосипатора ще ме нападне за тия думи и ще каже някоя тъпотия  ( "Българина мое да бъде само православен")
Ами аз съм атеист, значи не съм българин, така ли ???
Според мене е по- важно да се определяш, като българин,

*

Неактивен Ashikov

• **
  • 107
  • +59/-8
« Отговор #141 -: Април 18, 2009, 23:54:55 »
Нямам наблюдение Българите мюсюлмани да имат повече деца. Аз например имам само един брат. Повечето ми познати също не са повече от две деца... В родопите наистина има такива с по 3, но повече и те не могат да си позволят...
Още желаещи?

*

• 782
  • +141/-36
« Отговор #142 -: Април 19, 2009, 00:05:45 »
Нямам наблюдение Българите мюсюлмани да имат повече деца. Аз например имам само един брат. Повечето ми познати също не са повече от две деца... В родопите наистина има такива с по 3, но повече и те не могат да си позволят...
Аз пък съм чувал че  според  религията мюсюманите трябва да имат голямо семейство.

*

Неактивен Радко

• *
  • 1240
  • +503/-21
    • Ген. Христо Чаракчиев
« Отговор #143 -: Април 19, 2009, 00:11:17 »
Аз пък съм чувал че  според  религията мюсюманите трябва да имат голямо семейство.
Ами то и българите- християни, едно време са имали големи семейства,
не заради религията, а заради живота който са живее ли.

*

Неактивен Ashikov

• **
  • 107
  • +59/-8
« Отговор #144 -: Април 19, 2009, 00:16:31 »

Така е, но също според религията трябва да се грижиш и да осигоряваш добро бъдеще на тези деца. Като не можеш, се замисляш колко деца да имаш.
Още желаещи?

*

Неактивен Deadly Conviction

• **
  • 216
  • +54/-12
« Отговор #145 -: Април 19, 2009, 02:28:39 »

Защото са се отпуснали и развратили и предпочитат да кършат снаги в родната чалготека, вместо да се занимават да отглеждат деца и семейство!

*

• 782
  • +141/-36
« Отговор #146 -: Август 26, 2009, 22:36:32 »
Демографският проблем и неговто решаване

В последните 20 години белязани от т.н демократичен преход в България ,наред с цялото "модернизиране"  на обществото  донасят на българския народ   демографска криза , която с всяка изминала година започва да се задълбочава .Макар този проблем да се споменава в медиите от време на време ,на него не се отдава нужното внимание.Изглежда за "новия" човек има далеч по-важни неща от това дали нацията му е застрашена от изчезване,вероятно ако някой от нашите прадеди видеше  това би си казал че българина не вижда проблема и не осъзнава какво ще се случи.Но точно тук именно е страшното ,българина вижда и осъзнава много добре проблема и дори вече си представя бъдещия апокалипсис на нацията , но както и в много други случай  у него надделява апатията и той си казва: " Какво мога да направя аз?","Това нещо не зависи от  мен и аз не мога да го променя".Този начин на мислене няма как да доведе до промяна или решение на проблема .От друга страна  т.н "модернизаци"  на целия Западен контиент и повишаване на жизенения статус довежда до възможност на европееца за   най-много  1-2 деца .Причина за малките семейства трябва   да търсим и в загърбването на ценностите - морални и национални.Някой хора изтъкват като причина отделянето на човека от религията и поставянето на материалните блага над всичко.Дори и  да приемем че моралните и национални  ценности да отживелица и намаляването на хората е логично свързано с намаляването на ресурсите ,то тогава защо не всички хора не се "модернизират" и намаляват?Защо броят на емигантите и прищълците се увеличава?Причината е че те именно не са се "модернизирали" , но за тяхната "модернизация" уж се грижи властта ,затова ние трябва да сме спокойни?А защо в тази посока няма никакви реални успехи?Защо така наречените мултиетнически общества водят до етнически сблъсаци ,рушене на културата  и дискриминация на белите , а не до така желаното - "Свобода, Братство и Равенство" ( тва звучи доста комунистическо)?Няма да обвинявам малцинствата или пък либерално-демократичната власт , а ще оставя сами да намерите отговорите  .Знам че на 98 процента от народа не му пука за националните и моралните идеали ,но дори и той след прочетеното осъзна че демографския проблем ще деформира света , в който живее.Всеки един от вас се отвръщава или ужасява когато вижда някое циганско гето,но замисля ли се че след като циганите станат мнозинство България ще изглежда така ?Приятен ли ви бил такъв живота ?Такова бъдеще ли заслужават вашите деца ?Вероятно когато станете стари и нещатата са вече непоправими  ще си кажете "Вината е наша , можеше да направим нещо?"И ще бъдете прави , защото нещата наистина са в наши ръце и за да решим този проблем е необходимо преди всичко да се върнем към нашите корени и да си спомним как в миналото дори през османското робство българина е успял да се запази и да запази положителния си приръст .Нима след като ислямските страни могат да имат големи семйства , то не можем ли ние да имаме  семейства с по 3 деца?Не забравяйте че борбата на българския народ с демографския проблем е на всеки един българин ,необходимо е да действаме заедно както повеляваше хан Кубрат

*

Неактивен Бай Иван

• 1310
  • +1/-0
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #147 -: Август 26, 2009, 22:47:21 »
Всеки един от вас се отвръщава или ужасява когато вижда някое циганско гето,но замисля ли се че след като циганите станат мнозинство България ще изглежда така ?
Добре, аз имам две деца, слава на Бога, живи и здрави! Ти колко имаш? И как я мислиш ти тая работа, то не е въпрос да ги правиш, децата, въпрос е да ги отгледаш и възпиташ, иначе знаеш ли твоето "циганско гето", ако следваме твоя принцип ще се превърнем незабавно в нарицателното "поредно гето", което ще има количество, но няма да има качество.

Дано си ме разбрал!

*

• 782
  • +141/-36
« Отговор #148 -: Август 26, 2009, 22:50:19 »
Всеки един от вас се отвръщава или ужасява когато вижда някое циганско гето,но замисля ли се че след като циганите станат мнозинство България ще изглежда така ?
Добре, аз имам две деца, слава на Бога, живи и здрави! Ти колко имаш? И как я мислиш ти тая работа, то не е въпрос да ги правиш, децата, въпрос е да ги отгледаш и възпиташ, иначе знаеш ли твоето "циганско гето", ако следваме твоя принцип ще се превърнем незабавно в нарицателното "поредно гето", което ще има количество, но няма да има качество.

Дано си ме разбрал!
Не мисля че преди когато българите са имали големи семейства са били циганско гето .

*

Неактивен Бай Иван

• 1310
  • +1/-0
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #149 -: Август 26, 2009, 22:57:22 »
Не си ме разбрал, жалко! Това е било преди доста, доста години, за съжаление. Сега не е нито 18-ти, нито 19-те век. Живеем в света на тахнологии и образование, в свят, ако и да не ни харесва на съревнование, на възможности, на перспективи, на шанс за друго оцеляняване, не физическо, а интелектуално. По тази начин просто ти показвам, че материалната несигурност може да породи качествено изменение на Българската нация в темп надолу. Просто не сме века в който откриваме огъня и колелето.