Анкета

За или против аборта?

ЗА аборта
0 (0%)
ПРОТИВ аборта
4 (33.3%)
Зависи от ситуацията
5 (41.7%)
Само по изключение (по медицински показатели)
3 (25%)
Нямам мнение по въпроса
0 (0%)

Общ брой гласове: 11

За или против аборта

• 47 Отговора
  • 10674 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Една Българка

• **
  • 83
  • +1/-4
Re: За или против аборта
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2006, 18:40:16 »
Аз не зная, осъзнават ли някои хора същността на думата "националист", и разбират ли нейното значение? Възможно ли е с появата на Атака от преди една година, на хоризонта в България да е намерила благодатна почва, поредната идеологическа чалга, в която се превръща този иначе съкровен термин? С покруса наблюдавам появяването на пълчищата нови попълнения из форумите, които се определят като "националисти", тип "ала Сидеров", без да влагат и капчица усилие да проумеят важността на това понятие и в изтичащото време на българската нация, намират единствено сили и неизчерпаема енергия да хулят и клеймът себеподобният си. Ближният си, брата си по кръв и съдба...Това трябва да последният, мазохистичен и самоубийствен акт на изтерзаният български Дух!

Пуснах тази тема, не за да става поредното виртуално бойно поле, а за да се проумее важността на един такъв дебат, да се дадат ценни мнения и идеи, както и да почерпим примери от миналото на нашите деди, които живееки простото си битие са плодили нацията и свещената българска земя. Без особено интелектуалничене, без усложняване на социлната действителност и с липса, на кавито и да са материални блага народът ни е бил млад и жизнеспособен, само с едното упование в Бог. Ето върху  какво си струва да разсъждаваме!

Как не свикнахме с мисълта, че народната душа не е нещо отделно от нас; тя е органично единство от всички отделни души. Каквото и да вършиш, каквото и да мислиш, каквото и да чувстваш твоята работа, твоята мисъл, твоето чувство прониква в душата на целия народ, влиза в нея с всички свои пороци и добродетели, гадости и радости. За здравето на нашата народна душа е отговорен всеки един от нас- и най-големият и най-малкият, и най-ученият, и най-неграмотният, и най-видният, и най-униженият.
« Последна редакция: Ноември 23, 2006, 19:48:56 от Една българка »

*

Неактивен Desko

• **
  • 176
  • +82/-24
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2006, 21:35:02 »
Що се отнася за аборта има две тези:
1./ Да се забрани със закон това деяние. Голяма част от хората са против аборта, това наистина е едно нечовешко деяние, което противоречи на всякакви морални норми, ценностите, моралът религията в днешно време в България са слаби ето защо наистина трябва да се приемат по-сериозно мерки срещу абортите. Както знаем в България има демографска криза.
Ето един факт България е сред страните с постянно намаляваща раждаемост и една от страните с най-висок брой аборти в Европа..
Eто още един: Процентът на двойки, които не могат да имат собствено дете също е доста голям!

А това е една потресаваща информация, която би трябвало да ни накара да се замислим!
http://news.ibox.bg/news/id_1132787655
60 000 Аборта се правели годишно от българките!
http://news.ibox.bg/news/id_1660346584
И аборта струва 200-250 лева. Цената е доста малка.

2./ Теза е че всеки сам трябва да преценява за себе си и да реши дали да направи аборт.
След като няма морал в това наше общество всеки си прави каквото иска. Жените са отчаяни и доста често прибягват до аборт.
Иванов- циганките са доста отчаяни щом правят толкова аборти, а раждат толкова деца, нещо не ти се връзва твърдението да оставим циганките да правят аборти!

Аз също подкрепям тезата, че аборта трябва да се забрани, това е един нехуманен акт, който предизвиква убийство!
« Последна редакция: Октомври 05, 2016, 09:44:08 от Hatshepsut »

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3545
  • +859/-21
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2006, 21:40:38 »
Не мисля че абортът трябва да се забрани ... как виждате една двойка на по 18 - 20 години да гледа дете? Ние сме Българи, не сме цигани!
А и стози свободен секс, се получават непредвидени неща.

Как се гледа дете ако не си готов и на 1% да го гледаш?

А циганките не правят аборти - имам чувството че повечето от тях на всеки 11 -12 месеца изсират (с извинение, но са кафяви) по едно чаве!

*

Неактивен Една Българка

• **
  • 83
  • +1/-4
« Отговор #18 -: Ноември 25, 2006, 00:39:51 »
Цитат
Не мисля че абортът трябва да се забрани

Подобно мнение е твърде обеспокоително,особено когато е изказано от човек, който определя себе си като националист. Не проумявам, как е възможно да си си такъв и да не се стремиш с цялото си същество, към съхраняването на всяка частица от своята кръв и плът, която ще продължи съществуването на твоят народ! Не само, че това убийство на младенци, трябва да се забрани с подобаващ закон, но то трябва да бъде инкриминирано както всяко друго убийство на зрял индивид. Същото трябва да се отнася с пълна сила и за тези, които извършват тази гнусна интервенция, както и онези, които подбуждат и оказват натиск с действието си или бездействието си върху жената, в чиято утроба зрее бъдещ живот.

Цитат
как виждате една двойка на по 18 - 20 години да гледа дете

Какво толкова странно има в тази възраст, което те безпокои? Двайсет години са твърде напреднала фертилна възраст за една млада жена. Бих казала, че на тези години българката трябва да ражда вече второто си дете, защото биологическият и часовник тиктака и докато се куми и колекционира дипломки и тапии от всевъзможни квалификации, един ден се събужда на 35 години със спаружени естрогени, разбити нерви, повяхнала кожа, влечение към чашката /навик от безкрайните нощи на хайделбергското студенство/ и незначителен шанс да си намери съпруг и да отгледа здраво и пълноценно дете.

Цитат
Ние сме Българи, не сме цигани!

Именно поради тази причина, мангустите в миналото са били твърде пренебрежимо малък брой, налягали са си парцалите и са стояли диван чепраз на на дядовците ни, като най-много да са се вяскали по селата и градовете ни, когато е трябвало да им калайдисат някой тиган. Пред патриархалният българин, не е стоял този Дамоклев меч от всевъзможна малцинствена сган, която е на ръба да ни преобразува в нещо, което е твърде страховито дори да си го представим.

Цитат
Как се гледа дете ако не си готов и на 1% да го гледаш?

Какво значи да си "готов"? Че не си се нанесъл в тристайно жилище, нямаш две леки коли, по една на всеки бъдещ родител, че не притежаваш доволно количество парична маса....По тази логика, човек никога няма да е напълно готов и просто се оставя на течението, не желае да се напрегне и да поеме риск, а времето си минава неумолимо, ти оплешевяваш, пускаш бирено шкембе, придобеваш закостенял, егоистичен нрав на стар ерген и когато те удари окончателно андропаузата, се втурваш да хванеш последният влак с някоя размъкната повлекана и на 60 години ставаш баща.

Цитат
А циганките не правят аборти

А циганките прочее, са обект на друга тема, което потвърждава необходимостта от родолюбиви българи в медицинските среди, които да поемат риск и вместо да чегъртат матките на сънародничките си, да извършват проста манипулация. Вазектомията и тубарната лигатура, отнемат не повече от пет минути. Което между впрочем, би спестило и на айшетата излишнито качване и разкрачване на геникологичното магаре.

*

Неактивен Бай Иван

• 1303
  • +1/-0
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #19 -: Ноември 25, 2006, 11:47:09 »
                 Аз имам две деца - да са ми живи и здрави - да съм бил готов? Жена ми беше на 19 аз на 24 , когато се роди първият ни син.
След две години се роди се роди и втория. Ако чакаш да си готов, никога няма да стане - щото готовността както повечето я разбират е материална. А аз твърдя, че най вече е психическа.

*

Неактивен Иван Иванов

• 619
  • +254/-63
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2006, 16:58:06 »

Най-ефективният начин е повишаването на половата култура у младите. След премахването на часовете по секс. ограмотяване в САЩ през 1993г, абортите са скочили няколко пъти. Показателно е. :)
« Последна редакция: Януари 13, 2007, 01:10:42 от Иван Иванов »

*

Неактивен Родолюбец IYI

• 840
  • +623/-27
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2007, 19:06:27 »
Аборт при етническите българи е нещо неприемливо поне за мен....имайки впредвит ужасната демографска криза.Е понякога се налага, но е желателно да се избягват. Трябва сериозна политика на стимулиране раждаемостта при българите и намаляване при циганите и турците....В противен случай до 50 години ще се затрием като нация.... :(

*

Неактивен stas

• **
  • 198
  • +68/-31
« Отговор #22 -: Март 21, 2007, 13:56:58 »
 Здравейте! Въпрос; Ами ако детето е заченато при "зверско" изнасилване ? Как да постъпи изнасилената ?
"Вярвам, Господи, помогни на неверието ми!" (Марк. 9:24).

*

Неактивен Иван Иванов

• 619
  • +254/-63
« Отговор #23 -: Март 21, 2007, 15:52:50 »
Ами точно тук поставяш ултрарелигиозните хора натясно. Няма начин, щот Исус им казал да обръщат и другата буза. Голям повод за гордост ще е да се роди едно полу-циганско или полу-турско копеле, което цял живот ще бъде ни риба, ни рак и никой няма да дава 5 пари за него.  :-[

То по тяхната логика трябва да се забрани и ампутацията, защото е нагло вмешателсто в Божиите дела и ако те пипне гангрената, трябва да се молиш само...
Впрочем единствено Католическата църква още се запъва, но няма средствата на държавната принуда за да осъществява насилствено политиката си, поне в цивилизованите развити страни.

В крайна сметка законодателят е преценил голямата степен на риск при един нелегален аборт, затова е дал врата за свободното извършване в специализираните медицински заведения, а нелегалния го е издигнал в престъпление, наказуемо по чл. 126 от НК. с предвидени квалифицирани състави.

*

Неактивен Царица

• **
  • 233
  • +14/-7
« Отговор #24 -: Март 21, 2007, 16:16:04 »
Има и аборти по медицински съображения. Не е необходимо и през 21 век с развита медицина да се оставя всичко на естествения подбор, в смисъл ако умре жената умре, ако успее да оцелее добре едно дете повече. Нали трябва да има отношение нашето съвременно общество и към жените, ми те не са инкубатори :)
Всеки може да види залеза, но малцина виждат изгрева на новия ден!

*

Неактивен Sol Invictus

• 623
  • +292/-29
  • Степен вълк
« Отговор #25 -: Март 21, 2007, 18:32:10 »
Я си представете, че става въпрос за забременяло 15 годишно момиче (повечето на тази възраст водят полов живот). Рискът да се гътне по време на бременност или раждане е доста висок, тъй като организмът не е укрепнал. Ще си съсипе живота, няма да може да завърши гимназия нормално, пък да не говорим че и детето си няма да може да отгледа като хората, защото на тази възраст не си достатъчно зрял. Има всички предпоставки да направи аборт - по-добре отколкото да си остави бебето в някои дом, или пък да възпита без да иска потенциален престъпник.
Същото важи ако си и под 25 години и нямаш нито пари, нито дом, нито условия за да гледаш нормално дете в момента.
Да убиеш няколко клетки не е същото като да обречеш едно малко същество на нещастен живот. Поне аз така мисля.
Вярно е, има риск от безплодие ако абортът е направен калпаво или над 25 годишна възраст. Майката му е пазене, поне това можеш да направиш. А процентът аборти е толкова висок, защото по-младите хич не се предпазват, не че жените са се отказали да раждат. Колкото й да им се обяснява за контрацепцията още от прогимназията ефектът е нулев, също както и с наркотиците.

За изнасилванията е ясно - абсолютно е задължителен аборта!
Изгори след прочитане!

*

Неактивен Иван Иванов

• 619
  • +254/-63
« Отговор #26 -: Март 21, 2007, 19:29:55 »
Циганките правят по 7-8 аборта. Не ми се мисли какво ще стане ако престанат.  :kill: А едно хипотетично ограничаване на абортите няма как, трябва да действа и за тях, иначе ще е противоконституционно, атакуемо пред Европейския съд и т.н.
Образоване, повсеместно образоване и ако се наложи и безплатни контрацептиви за непълнолетните. И малко да помогне все е файда.

*

Неактивен krystalnacht_666

• **
  • 257
  • +134/-48
« Отговор #27 -: Март 21, 2007, 19:30:59 »
Я си представете, че става въпрос за забременяло 15 годишно момиче (повечето на тази възраст водят полов живот). Рискът да се гътне по време на бременност или раждане е доста висок, тъй като организмът не е укрепнал. Ще си съсипе живота, няма да може да завърши гимназия нормално, пък да не говорим че и детето си няма да може да отгледа като хората, защото на тази възраст не си достатъчно зрял. Има всички предпоставки да направи аборт - по-добре отколкото да си остави бебето в някои дом, или пък да възпита без да иска потенциален престъпник.
Същото важи ако си и под 25 години и нямаш нито пари, нито дом, нито условия за да гледаш нормално дете в момента.
Да убиеш няколко клетки не е същото като да обречеш едно малко същество на нещастен живот. Поне аз така мисля.
Вярно е, има риск от безплодие ако абортът е направен калпаво или над 25 годишна възраст. Майката му е пазене, поне това можеш да направиш. А процентът аборти е толкова висок, защото по-младите хич не се предпазват, не че жените са се отказали да раждат. Колкото й да им се обяснява за контрацепцията още от прогимназията ефектът е нулев, също както и с наркотиците.

За изнасилванията е ясно - абсолютно е задължителен аборта!

Майка ми е забременяла долу-горе на същата възраст.
Възнамерявала е да абортира.

Благодарение на това,че баба ми е предложила на майка ми да поеме отглеждането и възпитанието ми абортът е бил предотвратен.

И така аз днес съм жив,уча,от известно време работя нещо,което може да ми предложи добра преспектива като начало.
Нямам намерение да умирам скоро.
Имам мечти.
Имам идеали - аз съм един от малкото идеалисти на този свят - повечето ми познати ми казват,че разсъждавам като човек  от Средновековието.  :)

Не съм щастлив,но се стремя към щастието.

Какво ще кажеш по въпроса?
Всъщност добре е за да прецениш правилно ситуацията да ме познаваш много добре.

*

Неактивен Иван Иванов

• 619
  • +254/-63
« Отговор #28 -: Март 21, 2007, 19:35:59 »
С риск да бъда обвинен в комунизъм, ти си се родил в един много по-сигурен и определено по-различен свят. С оглед на днешните дадености, мисленето е по-различно. Налага се.
Тогава майка ти е постъпила правилно, тук съм съглесен с теб.

*

Неактивен Бащицата Махно

• *
  • 186
  • +231/-20
« Отговор #29 -: Март 21, 2007, 20:19:26 »
Цитат
Не съм щастлив,но се стремя към щастието.

Продължавай да се стремиш!Мисля ,че ще го постигнеш!Пожелавам ти го!
Когато си в лодката, бреговете изглеждат други!

Емиграцията - За или Против

Започната от Хитлер

Отговора: 171
Прегледи: 19826
Последна публикация Октомври 06, 2013, 12:16:05
от Петкан
За или против забраната за строене на джамии?

Започната от Veskou

Отговора: 20
Прегледи: 2556
Последна публикация Април 09, 2011, 22:40:42
от patriot8881
За или против задължителното гласуване?

Започната от Дашо

Отговора: 49
Прегледи: 10057
Последна публикация Юли 09, 2014, 11:39:29
от Исперих
За или против легализацията на наркотиците