Описват дома на пенсионерка за 800 лева дълг за парно

• 0 Отговора
  • 712 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Nordwave

• *
  • 4411
  • +1344/-0
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
70-годишната Ана Клисурова се свлече в несвяст, докато описваха имуществото й за натрупан борч за топло

Моля ви, спрете, откъде да взема пари. Пенсията ми е 136 лева, плаче възрастна жена и се свлича на леглото. Съдия-изпълнителят обаче невъзмутимо започва да описва номерата на стария “Панасоник”, хладилника и печката. Драмата се разигра в дома на 70-годишната Ана Клисурова на ул. “Вук Караджич” заради натрупани задължения за топло. Жената имала неплатена сметка от 400 лева, но с лихвите тя вече се е удвоила. Става дума за собственото є жилище на ул. “Амбарица”, което давала под наем, за да се издържа. От година насам обаче нямало мераклии да го наемат заради кризата и пенсионерката била принудена да живее само с пенсията. Затова не могла да погаси и дълга към ЕВН. Вдовица е, а синът и дъщеря є не живеели в Пловдив.
“Вижте, разбиха ми вратата, какво ще правя сега”, вайкаше се жената, която страда от астма и дишането є започна да се учестява. Съдия-изпълнител Кръстев обясни, че се наложило да повика полиция, за да влезе принудително в жилището, тъй като длъжницата отказвала да отвори вратата. Той започна да снема размерите на диваните и фотьойлите и да нанася данните в изпълнителния лист. В този момент жената съвсем загуби свяст и съседи повикаха “Бърза помощ”. Кръвното є се оказа 240:120 и пристигналият на място лекарски екип бе категоричен, че трябва да бъде заведена в болница. Ана обясни, че е алергична към антибиотици, затова медиците не рискуваха да є сложат на място инжекция.

“Какво ще ми вземете? Нищо нямам. Вижте какво ям - картофена салата”, нареждаше жената. Съдия-изпълнител Кръстев напусна жилището с уговорката, че ще продължи работа, щом длъжницата се прибере от болницата. http://marica.bg/show.php?id=25510