Автор Тема: Народопсихологията на българите  (Прочетена 29597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangru

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 213
  • Безграничeн и Свободeн
Re: Народопсихологията на българите
« Отговор #15 -: Май 29, 2007, 21:38:18 »
това че постинга ти е огромен , не помага!

Какво според теб е решението, на проблема в България?
« Последна редакция: Май 29, 2007, 21:41:10 от Tangru »
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предположим'

Терънс МакКена

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 580
  • Атила вожда на Велико-Българите
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #16 -: Май 29, 2007, 22:17:57 »
това че постинга ти е огромен , не помага! Какво според теб е решението, на проблема в България?

Решението на проблема е! Хората да се осъзнаят от заблудата в която живеят. Но как ще се осъзнаят просто това трябва те да го открият сами. Защото които дава на готово, после иска да вземе повече! от това което е дал. И аз говоря от свое си име, какво искам в живота си. Всеки би трябвало да разсъди за себе си, какво иска от себе си. А не какво ще му оправи положението или даде някои. На Българина не му трябва нов месия, или ефектен план прогама за оправяне на положението. Тои достатачен месия сам за себе си може да бъде. На Българина му трябва надежда и смелост, за да се отърси първо от оковите на робството и страха, и тогава да гради нещо стойностно в живота. Това е спасението на Българина. А не да слуша този или онзи лидер, на съмнителна политическа сила, и да очаква че с него ще бъдат искренни към него. Трябва да си скърши личностният егоизъм, за да се обединим в една яка спойка. Инак няма оправия бате в България няма. Това е моят отговор, относно питането ти как ще се реши проблема в България. Защото другият приемлив начин за оправяне на положението в България, е тотална анархия и война. А кои иска да воюва за няма нищо?
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 19:33:04 от Hatshepsut »

Неактивен ТТ

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 29
« Отговор #17 -: Май 29, 2007, 22:33:10 »
Решението е само политическо, защото белите на България като цяло идват от скапаната власт..... Останалото е вторично, като вълните от камък във водата...

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
« Отговор #18 -: Май 29, 2007, 23:20:54 »
Решението е само политическо, защото белите на България като цяло идват от скапаната власт..... Останалото е вторично, като вълните от камък във водата...

Демографският проблем, не се решава с политически решения. Няма ли воля в един народ да се съхрани за бъдещето, просто каквито и решения да се вземат, смисъла се губи. Когато един гради, а стотината рушат след него няма оправяне на нещата ав едно общество. Решението е, самият човек, да се обърне към самият себе си, да си повярва че ще може да направи промяната, и тогава се решава проблема. А не да лети из облаците на любовта, или из облаците на лекият живот, а инак пред дугите да не е такъв. И да търсим при такива безпринципни хора политическо решение. Защото и политическо да е решението, добре е отработена политическата система за манипуалция на правителството на България, че да си мислим, че с политически решения ще променим България. Промяната става от вътре, а не инжектирана отвън. Пример само ще дам! Членове на ПП АТАКА са били изгонени от похода на вр. Околчица. Грешката е моя в другата заглавна тема от мен, пусната, относно инцидента с тези момчета. И какво става всъшност? Тях ги гонят само защото са издигнали, ХОРУГВАТА на ПП АТАКА. И това става повед да бъдат прогонени от похода. Та за каква политическа демокрация говорим? при явният и крещящ факт, на комунистическите издевателства върху Българският национален идеал, в лицето на тези комунистически гниди, организаторите на похода, може да става. Всичко е до нашето разбиране за света. Не се ли променим от някаде мирогледа сами, никои не би ни го променил, пък колкто и политически решения да взема която и да е политическа сила. Или ще си стоим още 500 г. под робство, но този път под комунистическо, или ще се освободим сами, от оковите на страха, и безумната манипулация на духа, налага ни от някои анти-Български сили в България.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 19:33:29 от Hatshepsut »

Неактивен ТТ

• Junior Member
  • *
« Отговор #19 -: Май 30, 2007, 00:12:28 »
Taka е, но ти сочиш симптомите на нещо, чието лечение е именно в политиката. Накрая особено става ясно това. Хората живеят в общество, обществото има институции, а хората взимат пример от тях като деца от родителите си.
И когато тези институции са повредени, пътят е да бъдат махати, т.е. променени. Политическите дрязги не се отнасят към това, или по-скоро косвено го засягат.

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
« Отговор #20 -: Май 30, 2007, 01:06:45 »
Taka е, но ти сочиш симптомите на нещо, чието лечение е именно в политиката. Накрая особено става ясно това. Хората живеят в общество, обществото има институции, а хората взимат пример от тях като деца от родителите си.
И когато тези институции са повредени, пътят е да бъдат махати, т.е. променени. Политическите дрязги не се отнасят към това, или по-скоро косвено го засягат.

Аз никога не съм отричал институциите. А винаги съм държал на такава институционална държавност. Но от всичкото това! трябва човек да се промени пак го казвам вътрешно. Да стане по отговорен, и да приеме идеята за държавност и законов ред. Сега какво е човече? Закон има! но не е създаден за всички. А само за една малка каста новобогаташи, държавни служители, и служители на партията им хранилница. Ако съпоставим двама човека, единият да е с протекциите на власта, а другият да е без протекциите на власта. И двамата еднакво да пострадат от някакво безаконие, тогава този с протекциите, ще му се решат за норматив поблемите. Като осъдят нападателят му по бързата процедура. А този без протекциите изобщо няма да го погледнат, и ще го оставят да се оправя сам със страха, след това, със пост травматичнят стрес. Дори самите законови институции, ще му доувелечат агонията, за да стане на друг добре емоционално. Като пуснат нападателят му, и му дадат втори шанс да си досвърши започнатото с неговата жертва. Просто, това хората много ясно го виждат, и си казват? Бе какво ме ебе мен закона? Какво ме ебе мен държавата? Майната и. Да се разпада, защомото нямам от никого подкрепа при инцидент. Убиха двете сестри Белнейски в Пазарджик. БОГ да ги прости и вечна им памет на децата. И убииците и до ден днешен стоят неразкити. А само че на Асен Агов, му разбиха смахнатата комунистиеска мутра на сред София, през 2000 г. голямо чудо беше. Ето точно този двоен стандарт, обезверява хората да вярват на институциите. Аз лично не им вярвам на институциите. Защото, допирал съм се до тях, и съм разбрал какво е да си Българин в България, пострадал от едно или друго нещо. До като хората не се освободят от страха, налаган им със десетилетия и столетия, няма да има реална, осезаема промяна. Тази паразитна и вредна анти-Българска каста, чисто и просто трябва да се измете като ураган от България. И тогава да се гради наистина държавност. Но докато се изживяват хора анархисти по убеждения, най-твърди бетонни комунисти на държавници, оправия в тази държава България няма да има уверявам те. Това трябва да е ясно като бял ден. Политически решения се вземат, но дали са ефективни? след като се задейства на практика, съвсем друго става. Там изпадаме в една безтегловност на политическият двоен стандарт. Инак всяка една държава трябва да има институции, които да съхраняват държавноста на една държава. Безотговорноста е майка на анархията. А сега точно е безотговорност в България, на всяко едно ниво. Като започнеш, от най-малкото дете, до най-големият пиандурник, по кръчмите.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 19:33:54 от Hatshepsut »

Неактивен Tangru

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 213
  • Безграничeн и Свободeн
« Отговор #21 -: Май 30, 2007, 16:47:22 »
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предположим'

Терънс МакКена

Неактивен ТТ

• Junior Member
  • *
« Отговор #22 -: Юни 01, 2007, 21:57:53 »
Такива промени трудно идват "отвътре", в страни като БГ идват "отгоре". За, или не за съжаление.

Неактивен Sarafof

• Newbie
  • Публикации: 1
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
« Отговор #23 -: Юни 15, 2007, 01:11:52 »
Това е мои прв отговор в този форум. Да се преставиа ас сам Блгарин от Македония и на покана на atila се приклучих и на този форум. Сарофоф е с намера напишано с ф на краиа.

А сега малко по темата:
atila прав си в мнението си, но тези безразличност набргу ще си сврши. За това че и германците пуснаха циганите, турците и други лаина от световната канализациа да им се населат в родината и да им работат мрсните работи, но сега почнува на големо да ги терат от там каде що са дошли. Така и в Блгариа хората видеа малко екомска поотпуснатост не бих рекол благосостоиба и решиха че ште бдат либерали и космополити. Но и от този сон бргу ще се разбудат, надевам се тогава и ще помислат на своите братиа тук в Македония.
 Живи и здрави
"онова, което не е можел да извърши врагът, постига го братът"

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
« Отговор #24 -: Юни 16, 2007, 15:54:01 »
А сега малко по темата: atila прав си в мнението си, но тези безразличност набргу ще си сврши. За това че и германците пуснаха циганите, турците и други лаина от световната канализациа да им се населат в родината и да им работат мрсните работи, но сега почнува на големо да ги терат от там каде що са дошли. Така и в Блгариа хората видеа малко екомска поотпуснатост не бих рекол благосостоиба и решиха че ште бдат либерали и космополити. Но и от този сон бргу ще се разбудат, надевам се тогава и ще помислат на своите братиа тук в Македония. Живи и здрави.

Сарафоф! Добре разсъждаваш братче. Но има един доста съществен момент, които се изпуска винаги в България. Че Българина, ако реши да бъде Българин, го прави както трябва. Но и това не може да го прави сега, на този етап. Защото има определени сили в света, които не искат да е така. Съвсем умишленно се насаждат тези левичарски утопии, в главите на отродените вече Българи. И за това не може да - постигнем консенсус едни между други. Мисленето на Българина е много изкривено. Думи като морал, като ценостна система, изобщо липсват в душата на този човек. Че да се очаква нещо разумно от него. Тъкмо, това искат някои хора, за да могат по-лесно да си прилагат политиките си на геноцид, върху нас всинца. За да няма съпротива. Когато на един човек му забраниш, всичко от което има надежда и нужда, следващото нещо към което гледа да се прикрепи, за да оцелее, е "ценостната система" на врага му, които не му позволява да се развива свободно. Така е и с Македонският Българин в Македония. Вече 80 г. го отродяват най-жестоко, от Българският му корен. И сега какъв е резултата? духовна пустиня в душите на Македонските Българи. На не едно и две места, съм си - позволявал да ги обиждам Македонците, при факта че и аз съм Македонец. Защото не друго ме дразни при тях. А ме дразни, че сега имат шанса да се освободят по-лесно, от хомота на сръбският македонизъм, а не искат да го сторят. Идват в България, и се натрисат на други, още по лукави и извратени комунистически гадове. Но този път само че, наши Български, които ги вкарват в поредната заблуда. И вместо да се измъкнат от заблудите на врага си, те се чувстват добре със заблудата си, и продължават да живеят в нея. Идват! учат в България, разнасят някакви вредни за човека македонистични идеологии, нанасят македонистичната мръсотия и отрова, под формата на личностен характер, и изкривен светоглед, гледат ни на криво, и не искат да се съйденяат с нас, техните сънародници от другите крайща на България, и след това сме виновни за тяхното положение. Че се опитваме с братска любов да ги обграждаме, и ни гледат подозрително. Просто човек, личностно трябва да се разграничи, от натрапените му ценостни порядки от други хора на сила, и тогава да се определи за каквото си пожелае. Това е проблема в обществото братле. Че хора, които са свестни и кадърни, не искат да осъзнаят важноста си. А очакват да бъдат приети на добро сърце, въпреки тяхната открита омраза към нас. Това просто е обидно и унизително, държание от Македонска страна. Казвам го, не всички са такива Македонци. Не обвинявам изключително само другите. Убеден съм, че и в мен има нещо изкривено. Но вместо да си помагаме, и да си изглаждаме кривиците, още повече ги задълбочаваме едни други. Като допускаме да ни държат, отдалечени едни от други. Има и свестни хора. Но са много малко процентно от гадовете. Това е проблема в обществото. Презрителното държание на някои хора, и последствията от тази постъпка. Докато не се изчисти плявата от нашият двор, каквото и да засееш братко, нищо няма да поникне както трябва. Инак, аз също имам надежда, че нещатата ще се оправят. Но само се моля, да е по мирно и тихо. Защото инак ще е много шумно, оправянето ни в България, за съжаление. Това е в общи линии, моето мнение, относно мнението ти по темата ми. Нямам към никого никаква омраза. Дори и към душманите си. Но както се постъпи към мен омразно, и се премине границата на уважението, е и аз не оставам назад бате. Просто карам на принципа! ЖАЛНА ТИ Е МАЙКА, като не ме признаваш за човек. Инак бъди Поздравен от мен. И се надявам този форум, да ти допадне. Поздрав
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 19:34:52 от Hatshepsut »

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1532
« Отговор #25 -: Април 12, 2008, 10:18:43 »
Робски народ ли е българския?!
Това е поредната тема която пускам както вече казах с цел да се развенчаят някои митове, които умишлено се създават и натрапват на Българина.
 Интересно ми е да зная според вас има ли някаква патология в народопсихологията на Българите и ако мислите, че има от кога се е появила?
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 10:41:47 от Hatshepsut »
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2768
  • АРИЕЦ
« Отговор #26 -: Април 12, 2008, 10:50:10 »
Патологията идва след 9.9.1944г.! >:(

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1532
« Отговор #27 -: Април 12, 2008, 11:27:23 »
Патологията идва след 9.9.1944г.! >:(
Значи мислиш, че турското робство няма отношение към нея ? Така ли да те разбирам ?
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2768
  • АРИЕЦ
« Отговор #28 -: Април 12, 2008, 12:35:52 »
Болшевиците направиха това за 50 години, което турците не успяха да
направят за 500!
Пречупиха българския дух, промениха самосъзнанието на много от нас, унищожиха
моралните ценности, които сме имали преди 9.9.1944г.
Създадоха "македонска нация", "помашка нация" с цел отродяване от родовия корен!! :down: :devil:
Имало е план за окончателно заличаване на българите чрез създаване на "добружданска","тракийска",
и "шопска" нации с цел да се премахне веднъж завинаги спомена, че са съществували българи
на тази планета! За щастие поне това последното не успяха да ни сторят болшевиците!

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1592
« Отговор #29 -: Април 12, 2008, 13:06:56 »
Фелда е прав тук (естествено до някъде). Ако турското робство ни беше пречупило (както пречупи разни отрепки, като помаците и албанците) никога нямаше да има опълченци на Шипка. Не забравяй че по време на робството и след него има изключително силно родово и пробългарско настроение навсякъде сред българите. Дори турците не са избивали най-умните българи и най-успялите а са ги задържали при тях. Това става след 1944г когато се избива голяма част от интелигенцията и се замества с друга, тогава се отслабва народът и се научва да слушка вечно.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf