За православния фанатизъм

• 73 Отговора
  • 12340 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
Re: За православния фанатизъм
« Отговор #45 -: Май 21, 2018, 18:47:17 »
Точно както ти и национализма
Така е аз съм родолюбец и не желая да бъда националист. Думата не е българска и е чуждица.

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1499
  • +31/-1
  • Интереси: История, Философия, Политика
  • Зодия: Aries Aries
« Отговор #46 -: Май 21, 2018, 18:48:34 »
Никакъв родолюбец не си.Рублолюбец ти отива повече
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #47 -: Май 21, 2018, 18:53:13 »
Никакъв родолюбец не си.
Не определяш ти, след като сам мразиш народа си и вярата му.

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1499
  • +31/-1
« Отговор #48 -: Май 21, 2018, 18:58:57 »
Не ги мразя.Обичам народа си,ненавиждам привнесената вяра,както горям процент от народа ми
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #49 -: Май 21, 2018, 19:06:45 »
Не ги мразя.Обичам народа си,ненавиждам привнесената вяра,както горям процент от народа ми
А каква вяра да изповядваме, като изключим тази в Хитлер, който е някакъв луд самоубиец и ефрейтор от запаса.

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1499
  • +31/-1
« Отговор #50 -: Май 21, 2018, 19:16:27 »
Не е луд,бе,ти си луд.Зороастризма е добър пример.Вътрешно в народа ни се е изповядвал активно до 18век,а имя примери дори и днес.Това ти няма как да го знаеш,понеже наркоманите не го казват.
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #51 -: Май 21, 2018, 19:20:53 »
Зороастризма е добър пример.
Съветвам те да се запознаеш по-подробно с т.н. зороастризъм. Между другото евреите са се извратили именно по време на вавилонският плен от влизане в съприкосновение със зороастризма. Тези ги има и сега в Сирия и се държаха, като роби, не оказаха никаква съпротива на ИДИЛ и онези им откраднаха жените. Не може да си нормален и да ни обясняваш да станем зороастристи.

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1499
  • +31/-1
« Отговор #52 -: Май 21, 2018, 19:23:56 »
Не ме съветвай,бе подметка.Евреите и Вавилон не ме интересуват.Има разклонение на зороастризма,развито от нас,Българи от Арийския род.То е свързано с войнса чест,военолюбие и т.н.Няма нищо общо с това,за което говориш.
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2825
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #53 -: Май 22, 2018, 10:16:57 »
Изразът "християнски фанатизъм" е някакъв абсурд. Тези, които са вършили злини в името Христово, не са от неговото семейство просто. Това са лъжехристияни, имали власт в някакъв период и убивали хора или упражнявали друг вид насилие. Фанатизмът включва насилие в действията си. Фанатици не са християните, които обичат Истината/Христос/ до смърт и не се отказват от нея. Фанатици са тези, които се дразнят от тяхната вяра и понякога даже стигат до убийства на християни/не се чудете, ако светът ви мрази/. Фанатици са тези, които не само не приемат чуждото мнение, но и прилагат насилие срещу хора отстояващи принципите си.
« Последна редакция: Май 22, 2018, 10:19:25 от Индивидуалист »
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #54 -: Май 22, 2018, 11:11:54 »
Фанатик може да е всеки служещ верно на Бога. Православен фанатик обаче не може да изпадне в състояние в името на вярата  да убива или насилва хора несъгласни в тази вяра. В такова състояние ще излезне от рамките на вярата и няма да може да е вече фанатично верен на Бога

*

Неактивен HighVoltage

• *
  • 750
  • +109/-1
« Отговор #55 -: Май 22, 2018, 11:31:05 »
Тези ги има и сега в Сирия и се държаха, като роби, не оказаха никаква съпротива на ИДИЛ и онези им откраднаха жените. Не може да си нормален и да ни обясняваш да станем зороастристи.

Много интересно, значи за теб йезидите, на които симпатизирам са с робска психика?
Но в действителност те не са имали възможност да се предпазят, въпреки това яростно се сражаваха с ислямистите, жените им не са се дали доброволно, някои от тях дори воюваха. Те са едни нещастни хора и ако аз подкрепям по принцип Путин в отношението му към Сирия, то е защото при управлението на Асад тези хора са си живели добре, както и всички други.
Имаше ужасни снимки, които сега явно са цензурирани е Интернет на брутално убити момичета -  това не са хора, които са се ‘дали’. Отношението ти към тях е просташко.

Започнал си темата с констатацията, че по форумите те обявявали за ‘религиозен фанатик’, титла, която прикрито сигурно ти носи голямо удоволствие и възбуда, но според мен си един религиозен тъпчо.

Някъде ти помести твоя кореспонденция с Хатшепсуд, където той споделя с теб, че търсел Бога ............................е  намерил е и теб в това търсене.

ппОтделно не е възможно човек да е крайно религиозен и да не е роб. Няма такава дихотомия между робите и религиозните фанатици, то е едно и също.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #56 -: Май 22, 2018, 11:40:57 »
Много интересно, значи за теб йезидите, на които симпатизирам са с робска психика?

Ами това показаха. Интересното е че те открито се покланят на дявола и падналите му ангели, но от това стават само и са слаби. Ако религията им ти харесва - можеш предполагам да я приемеш.
Колкото до избиването им : естествено че не го одобрявам.

*

Неактивен HighVoltage

• *
  • 750
  • +109/-1
« Отговор #57 -: Май 22, 2018, 12:22:51 »
Не, не са показали това което ти се иска, а обратното.

Това разбира се не е естественото състояние на жената да облече камуфлажни дрехи и да хване гората с автомат в ръце. И те като всички нормални хора предпочитат живота, а не войната, но за тях това не е исканка.
Какво е противното във вас фанатиците, слугите, точно това което демонстрираш. Ти обезличаваш тези хора и се подиграваш с тях не защото са ти навредили с нещо, а защото не били към твоята мафия, що те не били станали християни? Ми, щото не искат!
За мен е !, че не са станали мюсюлмани, което пак  не е много коректно от човешка гледна точка, но поне аз мога да си дам сметка за кривините, за разлика от такива като теб.
 Спомням си, че Петкан също имаше негативно мнение за тях, но не ни касае това тези хора са далеч, не искат да напускат родните си места в мирно време и не представляват опасност за нас.

« Последна редакция: Май 22, 2018, 12:26:06 от HighVoltage »

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1499
  • +31/-1
« Отговор #58 -: Май 22, 2018, 12:50:44 »
Никой не казва,че колкото и да са възхваляни-между християнските фанатици и ислямистите има знак за равенство.Йезуитите са католици.Тия ли са дяволите,Сириусе?
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #59 -: Май 22, 2018, 18:34:30 »
Това разбира се не е естественото състояние на жената да облече камуфлажни дрехи и да хване гората с автомат в ръце.
Не е и е интересно къде са им смелите мъже ? Явно сатанизма  не дава смелост. Всичко им наопаки: жените на фронта, а мажете вероятно в кухнята
« Последна редакция: Май 22, 2018, 22:38:25 от Hatshepsut »