Автор Тема: Бербатов се отказва да защитава честа на България  (Прочетена 3458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен varnab

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 193
  • Country: bg
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Бербатов: Не съм родоотстъпник, просто дойде краят, Ман Юнайтед няма нищо общо
13 май 2010 | 13:29
Коментари (230) Чат Facebook Twitter
Бербатов: Не съм родоотстъпник, просто дойде краят, Ман Юнайтед няма нищо общо

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов обяви официално решението да сложи край на кариера си в българския национален отбор и обясни мотивите, които са го довели до този избор.

"Стигнах до решението, че считано от днес се оттеглям от националния отбор на България. Решението бе трудно, но то трябваше да бъде взето, премислил съм го доста. Всяко нещо има начало и край. Краят за мен дойде и той е днес. Не се чувствам длъжен да кажа защо, но го правя от уважение. Преди доста време обещах, че ако до към 30-ата си годишнина нещата не се получат, ще дам път на младите. Чувствам се изморен, изчерпан. Има млади момчета, които чакат този момент и ще покажат своите качества. Наред с това има и други причини, които влияят на решението ми. Три пъти опитахме да се класираме на Световно и не успяхме. Сега давам шанс на другите. Станимир Стоилов беше запознат с решението ми много по-рано от всички други. Пожелах му успех. Според мен в най-скоро време той трябва да отиде в чужд отбор и да покаже качествата си. Знаете и за проблемите ми от здравословен характер, които ме преследваха през последните месеци. Всеки има право да каже "Стига!".

Не искам да изтъквам банални причини като семейство, но нещата в личния ми живот се промениха много. Семейството ми е на първо място.

Насъбират се много причини. Не съм първият, нито последният човек,  по когото се плюе. Не се сърдя, просто казах "Стоп!". Имам план и цели, които следвам. Мнението на хората не може да ме откаже от нищо. Клубният ми отбор няма как да пречи на националния. Няма да бъда цял живот в Манчестър Юнайтед. Не мога да разбера как може да бъда наречен "родоотстъпник" заради решението си.

Обявявам решението си преди квалификациите, за да не бъда обвинен в бягство от отговорност. Решението се оформи в главата ми преди около един-два месеца. Много по-големи футболисти са се отказвали и на по-ранна възраст. Головият рекорд не ми беше фикс идея, но това бе една от целите ми и се радвам, че я постигнах. Сигурен съм, че скоро ще дойде друг, който да подобри това постижение. Извадих късмет, че така се развиха нещата. Съжалявам само, че не можах да играя на световно първенство.

Многото стрес, напрежение и негативни емоции също ми повлияха"

Неактивен Исперих

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1676
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
На кой му дреме за тая манекенка ;( :-D
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

Неактивен Absinthia

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 246
  • Country: 00
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
  • Зодия: Cancer Cancer
А по добре да се махне и без това нищо не прави, само петни името! :-D

Неактивен killed_by_death

• Senior Member
  • Публикации: 751
  • Дълг и Чест
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 4.1.249.1064 Chrome 4.1.249.1064
Защо на Дрогба, например, не му хрумне да тапусне националния отбор. Ми така де, звезда в Челси, куп пари и слава, защо да се връща при останалите маймуни в Кот д"Ивоар?! Защото там,в националните тимове е въпрос на чест да играеш, а Бербатов разправя с ехидна усмивка как бил се изчерпал и такива смехории, че даже има наглостта да обвинява други.
Майната му на тоя, по-добре Камбуров отпред!

Неактивен Генерал Колев

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 2677
  • България над всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.19 Firefox 3.0.19
Въпреки че гласувах с опцията сметкаджия, с Бербо като футболист на високо ниво е свършено. Той премина зенита на футболните си умения и от тук нататък пътят е само един- надолу. Той постигна това, което е постигал само Стоичков в българския футбол, без разбира се да е взел златната топка. Длъжни сме да му отдадем дължимото като футболист, прославил България по света, но сме длъжни и да му напомним, че последните 1- 2 години той беше фигурант (с малки изключения) с националната фанелка. Наистина пътят от "осанна" до "разпни го" е само една крачка. Особено у нас...
България над всичко!

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2851
  • Не бойте се!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
  • Зодия: Virgo Virgo
Играч без хъс,такива са ми впечаленията.Техничен много,като му върви играта,прави красиви неща,но винаги с лекота не става.  Последните месеци с неопределени изказвания се нареди в отбора на политиците в България,които като се провалят заради измамите си и кражбите си и започват да недоволстват от народа си.Че и на Бербатов работата същата..Хората нямат пари за хляб,той седнал да ми философства....Но ще го преживеем и него.Свикнали сме на простотии.
Аз например като имам да кажа нещо ,го казвам на когото трябва директно,а не хънкам и мънкам като политиците и Бербатов.
Жив и здрав да е.Живота е пред него,футболът е само една малка чат от живота.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен omerzen

• Hero Member
  • Публикации: 4329
  • България на българите
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен iivapetrova

• Newbie
  • Публикации: 3
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Парфюми
егоист и сметкаджия!
 (wasntme)

Неактивен Tsvetelin Petrov

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 22
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 4.1.249.1064 Chrome 4.1.249.1064
    • http://www.metalnivratibg.com
Защо на Дрогба, например, не му хрумне да тапусне националния отбор. Ми така де, звезда в Челси, куп пари и слава, защо да се връща при останалите маймуни в Кот д"Ивоар?! Защото там,в националните тимове е въпрос на чест да играеш, а Бербатов разправя с ехидна усмивка как бил се изчерпал и такива смехории, че даже има наглостта да обвинява други.
Майната му на тоя, по-добре Камбуров отпред!

Да но в Кот д'Ивоар надали разни мениджърчета редят отбориа с цел продажба и прибиране на комисионни. В България всичко ни е сбъркано. Какво изиграха си първият мач без Бербатов и какъв беше резултата същият. Продължавайте да го плюете, точно заради такива хора се отказа, защото нашите журналистчета започнаха да го плюят, а след това и англичанчетата

Неактивен gutito1964

• Account Disabled
  • Junior Member
  • *
  • Публикации: 18
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
  • Зодия: Pisces Pisces
Re: Бербатов се отказва да защитава честа на България
« Отговор #9 -: Септември 29, 2010, 18:56:54 »
Македонци изтрещяха - Бербатов бил "наjдобар македонски фудбалер"

Изненадващо в социалната мрежа Facebook се появи група "ДиМиТаР БеРбАТоВ-НаЈдОбАр МаКеДоНсКи ФуДбАлЕр =] xD", която е харесвана от около 1500 човека. Така нищо чудно, както е тръгнало, благоевградската звезда на английския гранд Манчестър Юнайтед, който се отказа от националния отбор на България, да получи в най-скоро време повиквателна от македонския национален тим.

http://football.sportal.bg/news.php?news=261933

вижте какво са написали тука тия

Редактирано от модератор: Добавен текста на материала от цитирания източник.
« Последна редакция: Май 26, 2012, 07:04:30 от Hatshepsut »

Неактивен omerzen

• Hero Member
  • Публикации: 4329
  • България на българите
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
« Отговор #10 -: Септември 29, 2010, 20:23:19 »
От кога Бербатов си е сменил българското гражданство.
Естествено че Бербатов ще е "велик македонски футбалер".   :-)
Ако Бербатов беше един провалил се футболист и асолютно неизвестен, македонистите нямаше толкоз много да се натискат за него.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 2.0.172.28 Chrome 2.0.172.28
Бербатов избрал Фулъм. Според мен сбърка. 2 години не е играл почти. Май изгуби връзка с реалността.
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен dido00

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 5
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 22.0.1229.94 Chrome 22.0.1229.94
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2012, 09:56:57 »
Щом Лубо не можа да го върне значи няма кой да го върне :(

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Firefox 61.0 Firefox 61.0
« Отговор #13 -: Септември 05, 2018, 10:57:18 »
Играч без хъс,такива са ми впечаленията.Техничен много,като му върви играта,прави красиви неща,но винаги с лекота не става.  Последните месеци с неопределени изказвания се нареди в отбора на политиците в България,които като се провалят заради измамите си и кражбите си и започват да недоволстват от народа си.Че и на Бербатов работата същата..Хората нямат пари за хляб,той седнал да ми философства....Но ще го преживеем и него.Свикнали сме на простотии.
Аз например като имам да кажа нещо ,го казвам на когото трябва директно,а не хънкам и мънкам като политиците и Бербатов.
Жив и здрав да е.Живота е пред него,футболът е само една малка чат от живота.
Когато ми се удаде случай ми е интересно да сверявам мненията си отпреди години. И ето че отново заставам зад думите си - повече от 8 години от написаното. Повод за това е последното му интервю от тези дни...
Прекалено високото самочувствие, високомерието на някой от успехите му в дадена област на живота са нещо толкова глупаво и повърхностно,че няма накъде...Голям си в една област-добре...отлично. Ами в други 1001 области си охлюв и такъв ще си останеш! Къде остава тогава високомерието? Перчи се де - в другите 1001 области. И ще станеш за смях!

Такива работи

Неактивен HighVoltage

• Moderator
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 712
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Отговор #14 -: Септември 05, 2018, 13:29:06 »
Кое е непонятно за някой хора, че се гордее със себе си? Значи латино футболните звезди  дето са тръгнали от по-лоши условия могат да споделят това честно, но Бербатов трябва да се направи на какъвто не е?
Ми вярно е че децата в училище играят върху асфалт, а не върху изкуствена трева. Даже не мога да си представя, че някъде е различно.
За спомените от соц-а, ми вярно казва човека и не обижда никого.
И днес българина е един беден човек, ужасно е че не го разбирате. Винаги съм ви казвала, че не познавате хубавия живот и за това не разбирате в какъв кенеф – юридически и институционален живеете.
Писах ви отдавана, че се надявам поне 2-3 години българите да живеят като бели хора това ще е достатъчно да разберат какво е това нещо ‘хубав живот’, ако това се случи те никога повече няма да позволят на някой да ги третира като мизерабли.

Гледам има хора гласували в анкетата за ‘егоист и сметкаджия” и после вероятно същите клатят плакати на футболистите ни от 94-та хаха
Да, страхотни футболисти бяха и аз им благодаря за безценните моменти от САЩ 94 и ще спестя сравненията, че ......... кофти

За съжаление на Бербатов, той нямаше възможност да играе в такъв завършен отбор. Избрал е да не е като Кристиано Роналдо, ако бях на негово място и аз щях да направя същия избор.

За разлика от много други дето уж не са ‘егоисти и сметкаджии’ Бербатов има своята фондация и се надявам да продължи с благотворителността и да помага на талантливите деца на България.

http://www.danceogledalo.com/wp-content/uploads/19357509_10203000467569295_395742372_n.jpg
Бербатов се отказва да защитава честа на България

« Последна редакция: Септември 05, 2018, 13:45:13 от HighVoltage »

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf