Автор Тема: Какво мислите за частно образование и частно здравеопазване?  (Прочетена 3953 пъти)  Share 

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sa6o Bikov

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Какво мислите за частно образование и частно здравеопазване?
« Последна редакция: Август 05, 2011, 17:31:51 от Hatshepsut »
BE REAL !!!

Неактивен Panzerfaust

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1332
  • Country: bg
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
По-добри са, стига да можеш да си ги позволиш  :-) .

Неактивен Absinthia

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 246
  • Country: 00
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
  • Зодия: Cancer Cancer
Определено за съжаление в България има нужда от такива...
А аз лично винаги се възползвам от услугите на частници, ако имам проблем със здравето. За лекарите(поне тези в Бургас) мога спокойно да заявя, че са нехайни, защото знаят, че така или иначе за пациента ще вземат някаква известна сумичка от касата и нищо друго не ги интересува!!
Е, тук таме са останали истински лекари, които усъзнават сериозността на работата си, но те са малко и ако се надяваш да попаднеш на такъв ще почакаш доста. А когато става дума за здраве, времето може да е от фатално значение...

Неактивен Sa6o Bikov

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
добре, защо тогава при повечето ми спорове с националисти, всички ламтят, че всичко трябва да е държавно и че държавата трябва да се намесва във всичко?
BE REAL !!!

Неактивен Absinthia

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 246
  • Country: 00
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
  • Зодия: Cancer Cancer
добре, защо тогава при повечето ми спорове с националисти, всички ламтят, че всичко трябва да е държавно и че държавата трябва да се намесва във всичко?
То така ТРЯБВА да е, но в момента в България НЕ Е... И при такива маймуни за управляващи, трудно ще е... sadsmile

Неактивен Sa6o Bikov

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
добре, защо така трябва? Защо държавата трябва да се намесва във всичко? Това не е ли комунизъм?
BE REAL !!!

Неактивен Борисъ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 382
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:

Защото тези, с които си говорил, са били привърженици на болшевишки или фашистки/НС идеи :-D

Не виждам нищо лошо в частните болници и училища, такива има по целия цивилизован свят и който има пари, нека ги използва. Проблемът не е в тях, а в това, че държавните такива са лошо финансирани и снабдени, а това от своя страна демотивира учителите и лекарите да си вършат съвестно работата. Няма как да работиш пълноценно в болница, където навсякъде пъплят хлебарки, в която от таваните пада мазилка и в която "обядът" е каша от домати с ориз, сипана в кофичка от кисело мляко (това е действителен случай от Плевен!). Да не говорим пък, че все още се използват уреди от соц времената...

Неактивен Sa6o Bikov

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Борисъ: съгласен съм с теб . Общо взето нещата според мен стоят така - държавата за да финансира тези неща, трябва да взима пари от мен и от теб под формата на данък. След което тя решава къде отиват тези пари - повечето случаи за сметките на циганите, за контингента в Ирак и тем подобни неща..
Няма ли да е по, добре да го нямам този данък и с тези пари да си платя лечение или образование, като знам, че те отиват точно за тези неща? При положение, че по този начин ще се избегне излишната бюрокрация както и ще се решат редица проблеми..
BE REAL !!!

Неактивен killed_by_death

• Senior Member
  • Публикации: 758
  • Дълг и Чест
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.70 Chrome 5.0.375.70
Здравеопазването и образованието касаят пряко цялата нация и съответно политиката. Затова е някак си наложено да са част от държавните дела. Така би трябвало да е. В нашия случай двете са си е*али майката и затова започваме да смятаме, че частните училища и здравни завезения са най-добрия вариант. Не са най-добрия вариант, но в случая е абсолютен факт, поне частните болници, че са далеч по-дбри и надеждни. Да не правя реклама, но са наистина много напред пред държавните.
Не трябва да е така, защото здравеопазване и образование трябва да са достъпни за всеки гражданин, а това може само държавата да го осигури. Когато нещо е частно, то не се развива за благото на народа, а предлага според портфейла ти.
Частното образование? Я да ме светнет как ще бъде осигурено за всички? Само да ви светна, че не всички български семейства и родители могат да си позволят да изпратят скъпите си трудолюбиви дечица да учат във ВУЗовете и да им плащат такси каквито са в НБУ например, плюс консумативи, плюс пари да си веят задника по барове и дискотеки. А те са далеч по-малки(таксите), отколкото ще бъдат, ако сме на такава система по принцип, ако хипотетично всичко е частно и щастливо :-)
Ами до средното как ще се кара?
Понеже станах леко голословен-в САЩ частните университети и училища са много и някои от тях доста престижни.
За тях обаче трябва да си плащаш като поп до 40-годишнината си. Доста хора в същата страна се надяват да не се разболеят, че ще се наложи да теглят поредния си кредит, за да не пукнат. С тези примери се опитвам да ти покажа, Sa6о Bikov, защо по принцип тези сфери трябва да са държавни, по принцип, идеологически погледнато , а не да свързваме само как мангалите били се възползвали.
В "болшевишко-нацистка'' Франция, доколкото знам не се оплакват грам от държавните си заведения, т.е явно по принцип и по държавна линия може да вървят работите.

Това все пак не променя факта, че такива като Токуда или Вита предлагат много повече от колегите си на държавни кинти, които имат за помощници хлебарки и други животинки сред иначе стерилизирания инвентариум. :-)
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 00:17:12 от killed_by_death »

Неактивен omerzen

• Hero Member
  • Публикации: 4367
  • България на българите
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Не знам.  sadsmile
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен Panzerfaust

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Защото тези, с които си говорил, са били привърженици на болшевишки или фашистки/НС идеи :-D
Само да вметна, че и при фашизмът, и при национал-социализмът съществуват частни училища и болници.

Неактивен Борисъ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 382
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
Само да вметна, че и при фашизмът, и при национал-социализмът съществуват частни училища и болници.

То добре, но това няма отношение по въпроса на Sa6o Bikov, на който отговорих.

Неактивен Sa6o Bikov

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Здравеопазването и образованието касаят пряко цялата нация и съответно политиката. Затова е някак си наложено да са част от държавните дела. Така би трябвало да е. В нашия случай двете са си е*али майката и затова започваме да смятаме, че частните училища и здравни завезения са най-добрия вариант. Не са най-добрия вариант, но в случая е абсолютен факт, поне частните болници, че са далеч по-дбри и надеждни. Да не правя реклама, но са наистина много напред пред държавните.
Не трябва да е така, защото здравеопазване и образование трябва да са достъпни за всеки гражданин, а това може само държавата да го осигури. Когато нещо е частно, то не се развива за благото на народа, а предлага според портфейла ти.
Частното образование? Я да ме светнет как ще бъде осигурено за всички? Само да ви светна, че не всички български семейства и родители могат да си позволят да изпратят скъпите си трудолюбиви дечица да учат във ВУЗовете и да им плащат такси каквито са в НБУ например, плюс консумативи, плюс пари да си веят задника по барове и дискотеки. А те са далеч по-малки(таксите), отколкото ще бъдат, ако сме на такава система по принцип, ако хипотетично всичко е частно и щастливо :-)
Ами до средното как ще се кара?
Понеже станах леко голословен-в САЩ частните университети и училища са много и някои от тях доста престижни.
За тях обаче трябва да си плащаш като поп до 40-годишнината си. Доста хора в същата страна се надяват да не се разболеят, че ще се наложи да теглят поредния си кредит, за да не пукнат. С тези примери се опитвам да ти покажа, Sa6о Bikov, защо по принцип тези сфери трябва да са държавни, по принцип, идеологически погледнато , а не да свързваме само как мангалите били се възползвали.
В "болшевишко-нацистка'' Франция, доколкото знам не се оплакват грам от държавните си заведения, т.е явно по принцип и по държавна линия може да вървят работите.

Това все пак не променя факта, че такива като Токуда или Вита предлагат много повече от колегите си на държавни кинти, които имат за помощници хлебарки и други животинки сред иначе стерилизирания инвентариум. :-)

по този ред на мисли, аз трябва да плащам за да може да се възползва всеки от т.нар. благо на народа. Този начин не бих казъл, че е справедлив - хората ще се възпитат, че богатите или държавата трябва да ги образоват или лекуват - което означава -аз за какво да давам пари за учебници и образование като има безплатно държавно и с тези пари мога да ходя на кафета и дискотеки, или пък в момента медицината е толкова напреднала, че защо да не си пия и пуша, нали после ще ме оправят в болницата. Хората трябва сами да оценят стойността на парите или труда си - инак се получава, че едните живеят на гърба на държавата. Нали всички сте за естествен подбор - в капитализма той е налице. По силият оцелява, по-слабия да му мисли, хората никога не са били равни. Този начин би решил и проблемът с циганите - или ще стават хора или ще изчеват от болести и мизерия.
BE REAL !!!

Неактивен Panzerfaust

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Browser:

То добре, но това няма отношение по въпроса на Sa6o Bikov, на който отговорих.
Има дотолкова, доколкото с това индиректно му отговарям и аз - част от националистите в България, обикновено чули-недочули, разбрали-недоразбрали носталгичните комунистически глупости на родителите си (които примерно съжаляват за стария режим), ги възприемат до такава степен, че всъщност и те са си чисти комуняги по разбирания!

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1142
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Re:Какво мислите за частно образование и час&
« Отговор #14 -: Юни 11, 2010, 13:41:13 »
Има лееека разлика между фашизъм и национал-социализъм, за да бъдат разделяни само от една наклонена черта. Ако има някой ,който се има за фашист и отрича частната собственост и капитализма, значи е сбъркал адреса. Фашизмът е капиталистическа идеология, която издига класовото общество на пиедестал. Просто няма общо с този анархистичен "капитализъм", в който живеем в момента.

Иначе по темата - аз съм за всяка една частна инициатива. Българите, вероятно вследствие десетилетията прекарани в комунизъм, все още не могат да си представят как така някой може да поеме частна инициатива и как може да успее с нея без да краде и мами. Това е и причината много националисти да се прехласват по социалистически идеи и да тръбят наляво-надясно колко е лош капитализма, без дори да съзнават какво в действителност представлява той. Това води до чисто комунистически начин на мислене у хора, които уж се борят против комунизма.
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 13:45:12 от Балкани »
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo