Информативна тема за национализъм

• 12 Отговора
  • 1670 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4553
  • +23/-34
Добре да има такава тема за най-елементарна информация от рода на: къде може да се купи хубаво или евтино българско знаме, къде може да си купи човек портрети на Левски, Ботев и други наши герои и въобще за такива неща.
Мене лично ме интересува къде мога да намеря портрет на Левски и знаме копие на знамето от априлското или друго някое въстание.
« Последна редакция: Септември 22, 2016, 23:02:48 от Hatshepsut »

*

Неактивен nord1940

• **
  • 112
  • +42/-10
  • стар познат
Re:Информативна тема за национализъм
« Отговор #1 -: Юли 11, 2010, 17:21:12 »

Мене лично ме интересува къде мога да намеря портрет на Левски и знаме копие на знамето от априлското или друго някое въстание.
Не е трудно. Разходи се из София пред НДК и след това, ако не намериш, наобиколи книжарници и антекварии и чак накрая се качи на Шипка, да речем... Жалкото е, не че ще ги намериш, ами че ги купуват предимно чужденци....
За щастието ли попитахте? ..... :)

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4553
  • +23/-34
« Отговор #2 -: Юли 11, 2010, 17:36:22 »
Искам най-вече хубаво копие на знамето от априлското въстание - къде мога да го намеря ?

*

Неактивен Симеон Велики

• 532
  • +140/-30
  • Зодия: Libra Libra
« Отговор #3 -: Юли 20, 2010, 21:39:22 »
Наистина болна тема. София, София и пак София. Всичко е там. А провинцията кучета я яли. Живея в далечен на София град, но не много малък и тук не се продават български знамена. Просто няма. В книжарниците има малки хартиени или малки платнени за автомобил или офис. Но големи не. И изпитвам големи мъки, когато си търся знаме за пилона в двора.
България на българите!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4553
  • +23/-34
« Отговор #4 -: Юли 21, 2010, 19:35:23 »
И в София избора не е кой знае, колко голям. Хубаво знаме не може да се намери лесно. Камо ли някое копие на това от априлското или илинденското въстание.

*

Неактивен Kondolov

• **
  • 327
  • +137/-15
« Отговор #5 -: Юли 22, 2010, 12:59:20 »
То темата е интересна като заглавие ,но явно нещата опират до снабдяването с материали -знамена и други неща.Най добре ще ви отговоря на това къде можете да си намерите такива нещо ами братя влезте в сайта на ВМРО -Пловдив смятам ,че ще успеят да задоволят изискванията  Ви.Защото са точни в това нещо осигоряването на знамена и други матеряли.
Единство и сила.

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3540
  • +859/-21
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #6 -: Юли 22, 2010, 13:02:56 »
Знаме, би трябвало да има във всяка по-голяма книжарница, за закупуване на копия от историческите и бойните ни знамена, мога да ви насоча към Военно-историческия музей (там със сигурност имат копия на Самарското знаме), както и към Националния Исторически Музей (но там не е сигурно).

Иначе, от тук може да се видят много от българските бойни знамена.

http://www.boiniznamena.com/

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4553
  • +23/-34
« Отговор #7 -: Юли 22, 2010, 19:11:02 »
Определено тази нша в пазара е празна. Само че дали някой находчив търговец ще се сети да я запълни ?

*

Неактивен Родолюбец IYI

• 835
  • +623/-27
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #8 -: Юли 22, 2010, 23:47:45 »
Добре да има такава тема за най-елементарна информация от рода на :къде може да се купи хубаво или ежтино бг-знаме, къде може да си купи човек портрети на Левски, Ботев и други наши герои и въобще за такива неща.

Що в Италия ли ще ги носиш? Да си лекуваш гузната имигрантска съвест?  :-D

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4553
  • +23/-34
« Отговор #9 -: Юли 24, 2010, 22:49:17 »

Не виждам защо трябва да съм гузен защото живея в друга страна ? Може ли да ми обясниш.
напомни ми за комунистите : те едно време заклеймяваха всеки напуснал комунистическия рай. Този рай сега стана демократически..... та няма как да съм гузен че не пълня вече с данъци гушките на комунистите. Ех брате брате :можеш да извадиш човек от комунизма, ама комунизма от човека много трудно или никога.

*

Неактивен omerzen

• 4243
  • +562/-46
  • България на българите
« Отговор #10 -: Юли 24, 2010, 23:51:06 »
Вярно бе! Много хубава тема на Мишока. Аз пък не мога да си намеря нещо съвсем елементарно. Календар с националните ни герои. Един приятел от ВМРО беше ми дал един хубав техен календар но за 2009-та година. На него са Ботев, Левски, хаджи Димитър и други. Но от тогава насетне не мога да си намеря такъв календар. Помня че като дете съм виждал календар изданиие на ОФ със картина от избухването на Априлското въстание. Според мен такива на пръв поглед "дребни неща" правят голямо впечатление и възпитават в патриотизъм. Като че ли в България има забрана да се печатът такива календари или не са популярни. А те наистина са много полезни.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

*

Неактивен Родолюбец IYI

• 835
  • +623/-27
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #11 -: Юли 25, 2010, 05:21:59 »

Не виждам защо трябва да съм гузен защото живея в друга страна ? Може ли да ми обясниш.
напомни ми за комунистите : те едно време заклеймяваха всеки напуснал комунистическия рай. Този рай сега стана демократически..... та няма как да съм гузен че не пълня вече с данъци гушките на комунистите. Ех брате брате :можеш да извадиш човек от комунизма, ама комунизма от човека много трудно или никога.

Аха и мислиш изобщо да се връщаш?

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4553
  • +23/-34
« Отговор #12 -: Юли 25, 2010, 12:15:57 »
Вярно бе! Много хубава тема на Мишока. Аз пък не мога да си намеря нещо съвсем елементарно. Календар с националните ни герои. Един приятел от ВМРО беше ми дал един хубав техен календар но за 2009-та година. На него са Ботев, Левски, хаджи Димитър и други. Но от тогава насетне не мога да си намеря такъв календар. Помня че като дете съм виждал календар изданиие на ОФ със картина от избухването на Априлското въстание. Според мен такива на пръв поглед "дребни неща" правят голямо впечатление и възпитават в патриотизъм. Като че ли в България има забрана да се печатът такива календари или не са популярни. А те наистина са много полезни.
да такива дребни неща са капките дето ще станат на море. за това е и темата : да се дава информация къде какво има и може да се намери.