За или против легализацията на наркотиците

• 73 Отговора
  • 4801 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Sa6o Bikov

• **
  • 55
  • +31/-22
смятате ли, че забраната решава проблема или създава още по-голям проблем
BE REAL !!!

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3560
  • +859/-21
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
Re: За или против легализацията на наркотиците
« Отговор #1 -: Август 03, 2010, 18:50:25 »
Брат, добави анкета и уточни за кои наркотици става въпрос, че между тревата и хероина или кокаина разликата е от земята до небето.

п.п.
Индийстото орехче, кафето, чаят, шоколадът, захарта, солтта и др също са наркотици.

*

Неактивен Sturmmann Батбаянов

• Фашага
  • 711
  • +125/-12
« Отговор #2 -: Август 03, 2010, 18:58:49 »
Ако става въпрос за хероина, да кажем, е немисломо дори. Но за тревата може да се помисли. Тя е два пъти по-безвредна от цигарите и 3 пъти по-безвредна от алкохола.
Капитализъм = диктатура на капитала

*

Неактивен Симеон Велики

• 534
  • +140/-30
  • Зодия: Libra Libra
« Отговор #3 -: Август 03, 2010, 19:02:56 »
Брат, добави анкета и уточни за кои наркотици става въпрос, че между тревата и хероина или кокаина разликата е от земята до небето.

п.п.
Индийстото орехче, кафето, чаят, шоколадът, захарта, солтта и др също са наркотици.

Браво- видяхме колко много знаеш и колко остроумен си. (clap). Пропуснал си секса, който също води до пристрастяване. И ти ли си защитник на тезата, че ако легализираме тревата, то парите от продажбата й ще влизат в държавата, ще намалее потреблението и куп други дивотии? Ами да легализираме и стрелбата с автомат калашников из градовете и селата. Може пък и престъпността да намалее. Изобщо, ще си заприличаме от всякъде на Авганистан....Приказка.
България на българите!

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3560
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
« Отговор #4 -: Август 03, 2010, 19:08:12 »
Вижте тук ...

http://promena.org/

*

Неактивен Sa6o Bikov

• **
  • 55
  • +31/-22
« Отговор #5 -: Август 03, 2010, 19:09:48 »
драги Симеон Велики - стрелбата с калашников наранява хора от обществото, докато ако зимаш наркотици нараняваш само себе си. Хората не взимат наркотици не защото е забранено, а защото знаят че им вреди. Примера е напълно неуместен.
BE REAL !!!

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3560
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
« Отговор #6 -: Август 03, 2010, 19:16:05 »
Симеон Велики, пробвай да изпиеш 8 силни, черни чая наведнъж и после ми кажи, че чаят не е наркотик.

*

Неактивен ген. Вазов

• *
  • 1445
  • +369/-558
« Отговор #7 -: Август 03, 2010, 20:11:09 »
Ясно е че автора иска да каже дали е по добре да се легализира тревата. Естествено че е добре. тревоманите веднага ще ревнат, че тревата била безвредна, а цигарите по вредни от нея. Така е. Но няма хероинов наркоман който да не е почнал с трева. Тревата предразполага към по силни наркотици. Е не всеки скача на хероин, но всеки на хероин е минал през тревата.

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3560
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
« Отговор #8 -: Август 03, 2010, 20:29:53 »
Но няма хероинов наркоман който да не е почнал с трева.

Има!
Аз познавах един такъв - Крум от Младост 3 ... дали е още жив не знам, беше свясно момче преди да се "подкара" ... ама после на какво се превърна не е истина.

*

Неактивен Sa6o Bikov

• **
  • 55
  • +31/-22
« Отговор #9 -: Август 03, 2010, 21:56:44 »
Не говоря за тревата, говоря за всичките наркотици като цяло. Много хора явно не разбират замисъла. Аз съм против забраната - ще дам пример с Иран където те убиват публично за наркотици - но пък там има най-много хероинови наркомани. Тук за неколко грама трева те вкарват в затвора, а вече всеки 3-ти пуши тева.
BE REAL !!!

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3560
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
« Отговор #10 -: Август 03, 2010, 22:03:31 »
Аз пък казвам, че всичките наркотици като цяло не трябва да се разглеждат.

Пробвай да се напиеш с ракия в Иран и да повърнеш пред централната джамия ... бъди сигурен че ще те "обработят", като за камион с хероин.

Така че, трябва ясно да се каже за какви точно наркотици говорим (пак се връщам на примера с 8-те черни чая).

*

Неактивен Губернатора

• **
  • 148
  • +38/-37
  • Губернатор на 51-вия щат на СЕЩ
« Отговор #11 -: Август 03, 2010, 22:17:22 »
И защо да не се разглеждат като цяло? Те са взаимно свързани, както някой е писал по-горе, всички които са на по-твърдо павкат и тревица. Може да има изключения, но единичните случаи не се броят. Наркотиците са наркотици.

- Биков - Смешна история са тези твои размишления. Разбира се, че наркотиците трябва да бъдат забранени и разпространението им да се наказва строго. Смешно е от устата на националист (предполагам, щом се пише тук) да излизат подобни либераломалоумни предложения и да се четат такива детски размисли. Какво предлагаш ти, държавата да оказва контрол върху наркотиците, да ги легализира, да наложи акцизи и да се продават легално? Според разсъжденията ти си правя извода, че така ще се постигнат няколко неща:

* понеже са позволени хората ще ги използват по-малко* Тук аз казвам, е като ни продават алкохол и цигари от 12 годишни да сме спрели да се напиваме като прасета и да пушим от малки? Забранено е, но никой не спазва закона, така че ако беше позволено нямаше да е по-различно. По разни статистики сме в топ 10 по брой на деца пушачи.

*когато се легализират, държавата ще печели* Много хуманно, ако може освен малоумни консуматори да се превърнем и в наркомани. Собствената ни държава да ни продава отрова, как ти се вижда? Тук обаче изниква един въпрос - защо си мислиш, че няма да има контрабанда и мафията да подбива държавата? Т.е. държавата пак няма да печели, пример за това са контрабандата на цигари и алкохол.

Няколко думи за тревицата - изпилява мозъка, води до затъпяване и е доказано, че отключва шизофренията.
Амфетки - изпържва мозъка, ебава майката на сърцето, бъбреците и стомаха (не ядеш много часове).

Как може националисти да говорят за легализиране на едно от нещата, които убиват младата кръв на нацията?

п.п. Колко наркомани е имало в България преди 89та?
Да живее българо-американската дружба между народите!
Да живее международното положение!
Да живее НАТО!
Да живеят Съединените Европейски щати! 8-)

*

Неактивен Симеон Велики

• 534
  • +140/-30
« Отговор #12 -: Август 03, 2010, 22:23:43 »

Как може националисти да говорят за легализиране на едно от нещата, които убиват младата кръв на нацията?

Това дава отговор на въпроса. Предлагам темата да бъде заключена.
България на българите!

*

Неактивен Симеон Велики

• 534
  • +140/-30
« Отговор #13 -: Август 03, 2010, 22:29:10 »
драги Симеон Велики - стрелбата с калашников наранява хора от обществото, докато ако зимаш наркотици нараняваш само себе си. Хората не взимат наркотици не защото е забранено, а защото знаят че им вреди. Примера е напълно неуместен.

Искаш да ми кажеш, че човек, който се напушва с трева може да има напълно здраво и плодовито потомство, на което може да се разчита, че ще работи активно за България? Или ще е със сърдечна, бъбречна или някаква друга недостатъчност? И това не вреди на обществото? Интересно мислене. Същото е и с алкохола, и с цигарите.
Примерът е абсолютно уместен- легализираме всичко- трева, храсти и дървета, проституция, хомо- бракове, многоженство и многомъжество, оръжия и всичко друго, каквото се сетиш. Предупреждаваме хората: Опасно е! (както на цигарените кутии) и всеки да си прави избор.
И очакваме една здрава, стабилна и преуспяваща България...
България на българите!

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3560
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
« Отговор #14 -: Август 03, 2010, 22:32:02 »
п.п. Колко наркомани е имало в България преди 89та?

Тогава, когато държавата е провеждала легална, държавна търговия с амфетамини (основнопроизводство и износ) и е била слкючила негласни споразумения за задължително ТРАНЗИТНО преминаване на хероина през България на път за Западна Европа.
Тогава, когато 90% от завършилите медицина са пукали амфетамини по време на изпитните си сесии (попитай познати доктори, ако имаш такива, ако са честни ще се втрещиш от това, което ти казват).

Понавах един дрогант - Жирафа - той беше на хероин от 87-а!  ;-) Последно да съм го видял 2001-ва 2002-ра ... на човек не приличаше.  :&