Автор Тема: СРАМ! Ще строят паметник на американците бомбардирали София!  (Прочетена 14930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Veskou

• Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 797
  • Всичко за България!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Последна редакция: Март 30, 2011, 20:27:48 от Hatshepsut »
БОГ ПРОЩАВА, ВМРО - НЕ!

ЦИГАНИТЕ СА НАШЕТО НЕЩАСТИЕ!

Неактивен omerzen

• Hero Member
  • Публикации: 4283
  • България на българите
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Ами нормално е. Гъзоблизането на силни задници е втората професия на нашите управляващи политици.
Първата им професия е ограбването на българите, тоест трупането на пари.
Даже не е зле и деня на най смъртоностната англо-американска бомбавдировка над София да го обявят за национален празник.
Не се учудвайте, може и до там да се стигне. Като имаме предвид какви йесмени са нашите хора и колко нагла е американската външна политика .....
От репортажа на СКАТ става очевидно че и сидеровистите подкрепят всичко това.
Браво момчета! Скоро да очакваме и празнуването на Баташкото клане. Редно е да вдигнете паметник и на Барутанлията. Тъй де, с какво турците са по лоши от американците?
Така че честито на софиянци за бъдещата им придобивка.

Предолагаем проект как ще изглежда паметника.

За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4655
  • Browser:
Предлагам всички пишман бг-националисти с западни виждания и разбирания, дето се поздравяват с хеви-метъл и тем подобни песни да направят митинг на откриването на паметника :-D :-D :-D :-D :-D

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3565
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
Мишо, предлагам ти да се самонапсуваш, защото аз нямам право да те псувам ама в дадения случай много ми се иска да го направя.

Какво общо има музиката, която националистите слушат с безродието на Софийския Общински Съвет бе тикво?

И за пореден път те питам ... ти с какво право се обаждаш, при все че не живееш в България?

Ето малко снимки от бомбардировките над София, които за мен лично са доста болезнена тема, защото тогава баща ми се е разминал на косъм от смъртта.

« Последна редакция: Септември 25, 2010, 14:52:28 от Amenhotep »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Пич от съвета са нагло безродни, защото и национализтите ни са такива. Нека да идат на митинга с любимите си американски песни изродите .
В чужбина съм , щото ми писна от безвремието в родината ми .

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
    • Профилът ми във VBOX7
Значи, най-мразя, като някой дето си е вдигнал чукалата и се е пръждосал на някъде, започне да ми се кара защо тук е така и да ме обвинява мен за това.
В другия форум има един Нелегалин изрод, който също като теб редовно менторства от на мачу пикчу царевичако и се бие в гърдите колко му е хубово там, където се намира в момента (някъде на майна си от България).

Откак ония се изгаври с жертвите от Баташкото клане не съм спрял да го псувам.

А на тебе Мишо, ще ти кажа, че бъллгарските националисти (с изключине на четирима) са последните, които трябва да виниш за това ИЗВРАЩЕНИЕ. Четиримата националисти са тримата общински съветници в СОС избрани от АТАКА (които са гласумвали ЗА това извращение) и Ангел Джамбазки (който сам казва, че се е въздържал, за да няма търкания в ГЕРБ)

Ана не, както винаги се намери един дришльо, който да се изсули от коневръза и да ми каже, че аз, като български националист, който харесва определен стил музика, е виновен, че някой родоотстъпник иска да направи паменник на извергите, които за малко да убият баща ми и които са убили жената на брата на дядо ми...

Е не ... не издържам просто ... нека администратора или другите модератори ме цензурират, ако смятат че съм прекалилил ...

Мишо, ти в междоушното си пространство гюбре ли имаш или мозък бе нещастник?
Не са виновни българите за това поредно извращение, а са виновнинещастниците като теб, които при всеки удобен случай се сгушват под полата на САЩ, Италия, Русия, Англия, ИЗраел, Турция и т.н. и започват да сочат с пръст и да храчат по българите!

п.п.
Извинявам се на всички съфорумци (изключая Стратега) че се ядосвам, но се вбесявам, когато някой иска да направи паметник, на хора, проливали кръвтта на народа ми, а в дадения случай и кръвтта на мои роднини (т.е. моята кръв).
Подобни неща ги приемам изключително лично.

п.п.п.
Паметник, трябва да се направи, но не паметник на Либърейтърите, а паметник на Димитър Списаревски и на другите български герои, дали живота си, за да може днес да ни има нас.
В интерес на истината има такъв паметник, но той е доста скромен и малък.

/Паметник на летците изтребители, загинали при отбраната на небето на София 1943-1944 г., скулптор Николай Зиков/
« Последна редакция: Септември 25, 2010, 15:38:57 от Amenhotep »

Неактивен omerzen

• Hero Member
  • Публикации: 4283
  • България на българите
  • Browser:
Извинявам се за корекцията но сидеровистите не са националисти.
Щом като подкрепят тази подигравка със загиналите от американските бомби софиянци  ..........   Имайте не едно а 2 на ум.
Тук не говоря за обикновените атакисти които си останаха верни на старата но истинска Атака. За разлика от Сидеровите дето я предадоха.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Драги ми Amenhotep казваш бг-националистите не били виновни . Защо ли не съм на това мнение ?
Именно бг-национализма е виновен за това че сега и паметник на враговете на родината ще се прави.
И знаеш ли защо ? Защото ти и подобните ти не сте националисти, а обикновенни чуждопоклоници, слушащи западна музика е кеф, кланящи се на западната култура и т.н.
Обвиненията че съм в друга държава звучат много, ама много комунистически. Та се сетих че и комунистическо-просташкият ви манталитет е виновен.

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
    • Профилът ми във VBOX7
Айде сега и комунисти станахме ...

Мишо, ти не си добре!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Айде сега и комунисти станахме ...

Мишо, ти не си добре!
Батка именно комунистите надуваха главите на хората че : напусналите България са предатели, та и ти като тях. Съжалявам за тебе че слушаш сащ метъл и си се засегнал, ама това е положението.
И запомни и ти и комунистите че : много, ама много от националните ни герои са били по чужбините, ама са герои, а комунистите и ти няма да сте герои.

Неактивен Hatshepsut

• Administrator
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 7255
  • Дълг и чест
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
    • Български Националисти
  • Интереси: История, Археология, Етнография, Религия, Компютри
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Издигането на паметник на американците, които са бомбардирали София е един позорен акт.
Вече има един такъв паметник в гр.Кула, Видинско, който бе открит лично от Гоце Първанов през 2004 г.:

Цитат
Първанов откри паметник на американски пилоти

ВИДИН. Паметник на 7 американски бойци откри в град Кула президентът Георги Първанов. Правя това с голямо закъснение, защото пилотите са загинали на 6 май 1944г., а ние сега им отдаваме дължимото, каза Първанов. Загинаха, за да имаме единна просперираща Европа и да може България да бъде член на това голямо семейство, допълни той. След президента на български език към хората се обърна и военноморското аташе на САЩ у нас. "Радвам се много, че днес като преди сме съюзници", каза кап. Кристофър Макдоналд. Първанов сложи цветя и пред паметника на съветските воини в града, пред паметната плоча на българите, загинали за отбраната на Кула, както и пред монумента "Катюша".

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2004-05-09&article=73391

Значи става дума не за инцидентен случай, а за тенденция за героизиране на българоубийците.
За мен такива паметници са също толкова антибългарски, колкото и съборения паметник на Юзеиров.
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 16:14:35 от Hatshepsut »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Мене ме интересува къде точно ще е този паметник. като си дойда в родината просто ще го оскверня с боя и това е.
Ако знаете дуги подобни на областа на София - кажете ми да се подготвям.
Да те ще го оправят, а аз на другият път пак ще го омацам.

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8753
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
Възможно ли е да се публикуват имената на общинските съветници,които са гласували за построяването на такъв паметник?
...
От военна гледна точка бомбардировките на София са били абсолютно ненужни,поради отсъствието на бази на германски съединения и големи стратегически обекти на българската войска.
Бомбардировките са се извършвали с цел убийства на невинни цивилни граждани и са имали чисто психически ефект върху населението на София-всяване на ужас.
Разрушенията на сгради се извършвало по предварително набелязани цели,преимуществено в бедняшки квартали на София,което е военно престъпление,подобно на бомбардировката над Дрезден.
Издигането на такъв паметник е позорно дело и политически кретенизъм!
....
....
http://nseuropa.org/bombenterror/statii/rules.htm
"...ПРАВИЛА ЗА ВЪЗДУШНА ВОЙНА
Хага, 23-ти февруари 1923-та

RULES OF AERIAL WARFARE

The Hague, February 1923

Член XXII
Въздушното бомбардиране с цел тероризиране на цивилното население, унищожаване или повреждане на частна собственост от невоенен характер, или нараняване на цивилни е забранено.

Член XXIV

(1) Въздушното бомбардиране е законно само когато е насочено срещу военни обекти, което значи обекти, чието унищожение или повреждане ще представлява ясно военно предимство за воюващия.

(2) Такова бомбардиране е легитимно само когато е насочено изключително към следните обекти: военни сили; военни заводи; военни складове и депа; фабрики, представляващи важни и широко известни центрове свързани с производството на оръжие, амуниции или чисто военни доставки; комуникационни или транспортни линии използвани за военни цели.

(3) Бомбардирането на големи и малки градове, села, жилища или сгради, които не се намират непосредствено в района на действие на наземните сили, е забранено. В случаите, когато обектите по параграф (2) са така разположени, че не могат да бъдат бомбардирани, без да се засегне цивилното население, самолетите трябва да се въздържат от бомбардиране.

(5) Воюващата страна е длъжна да заплати компенсация за вреди нанесени на човек или на неговата собственост причинени от престъпления по смисъла на този член.

Член XXV
При бомбардиране от въздуха, командирите трябва да вземат мерки да запазят, доколкото е възможно сгради с голямо обществено значение, свързани с изкуство, наука или с благотворителна функция, исторически паметници, болници и други места, където са настанени болни и ранени хора, освен ако тези сгради, обекти или места в момента не се използват за военни цели. Тези сгради, обекти и места трябва през деня да носят знаци, видими от самолет. Означаването с такива знаци на различни сгради, обекти и места от тези описани по-горе ще се смята за акт на коварство. Знакът използван по описания начин, отнасящ се до сгради защитени по Женевската Конвенция ще бъде червен кръст на бял фон, а в случай на други защитени сгради- голям правоъгълник, разделен по диагонала на две триъгълни части, едната черна, а другата бяла.

ЗАЩИТА НА ЦИВИЛНОТО НАСЕЛЕНИЕ СРЕЩУ БОМБАРДИРАНЕ ОТ ВЪЗДУХА В СЛУЧАЙ НА ВОЙНА

Единодушна резолюция на Асамблеята на Обществото на Народите

30-ти септември 1938-ма

Асамблеята,

Имайки, предвид че при много случаи общественото мнение изразява своят ужас от бомбардирането на цивилни;

Имайки, предвид че тази практика, от която няма никаква военна необходимост и която носи само ненужно страдание, е осъдена от принципите на международното право;

Имайки, предвид че решението на този проблем, който тревожи всички държави, независимо дали са членки на ОН или не, изисква техническо разследване и реално обмисляне.

I. Признаване на следващите принципи като необходима база за всички бъдещи наредби:

1) Международното бомбардиране на цивилно население е незаконно;

2) Обектите атакувани от въздуха трябва да бъдат легитимни военни обекти и да бъдат разпознаваеми като такива.

3) Всички атаки на легитимни военни обекти трябва да се извършват така че цивилното население в района да не бъде бомбардирано по невнимание;

АПЕЛ НА ПРЕЗИДЕНТА ФРАНКЛИН Д. РУЗВЕЛТ ЗА ЗОНОВОТО БОМБАРДИРАНЕ НА ЦИВИЛНО НАСЕЛЕНИЕ, 1-ВИ СЕПТЕМВРИ, 1939-ТА

Президента на Съединените Щати към правителствата на Франция, Германия, Италия, Полша и Британския Крал, 1-ви септември, 1939-та

Безмилостното бомбардиране от въздуха на цивилни в неукрепени населени места по време на конфликтите, избухнали на различни места по земното кълбо през изминалите няколко години, което причини осакатяване и смърт на хиляди беззащитни мъже, жени и деца, отврати всеки цивилизован човек и дълбоко потресе съвестта на човечеството.

Ако се прибегне до тази форма на антихуманно варварство по време на трагичните сблъсъци, пред които е поставен сега света, стотици хиляди невинни човешки същества, които нямат никаква отговорност, и които не са и далечни участници в сблъсъците избухнали сега, ще загубят живота си. Затова адресирам този спешен апел до всяко правителство, което може да бъде въвлечено в тези сблъсъци да потвърди публично своето решение, че въоръжените сили никога, в никакъв случай и при никакви обстоятелства няма да предприемат бомбардировки от въздуха върху цивилно население или неукрепени градове, като се имам, предвид че същите правила ще бъдат съвестно спазвани и от техните опоненти. Настоявам за незабавен отговор.

НЮРНБЕРГСКИ ПРИНЦИПИ

ХАРТА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ВОЕНЕН ТРИБУНАЛ

8-ма АВГУСТ, 1945-та

[Подписали: САЩ, СССР, Британия, Франция ]

[откъси]

Член VI
Изброените действия, или някое от тях, са престъпления попадащи под юрисдикцията на Трибунала, за които ще се търси индивидуална отговорност:

(b) Военни престъпления: именно, нарушения на законите или правилата за водене на война. Такива нарушения са: убийство. . . . . . на цивилно население, убийство на военнопленници. . . . . ненужно унищожение на градове, села или унищожения неоправдани от военните нужди.

(с) Престъпления срещу човечеството: именно, убийство. . . или друго антихуманно действие срещу цивилно население. . .

Лидери, организации, подбудители и съучастници взели участие във формулирането и изготвянето на план или конспирация за извършването на някое от горепосочените престъпления са отговорни за всички действия извършени и то който и да било при изпълнението на този план.

Член VII

Официалната позиция на обвиняемия. . . няма да се счита за освобождаваща го от отговорност или смекчаваща наказанието.

Бих искал да попитам,дали общинските съветници няма да пожелаят да вдигнат и к"ра на Н.Пр. американския посланик,кой както може и умее?
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 00:33:38 от Петкан »
Ad honores

Неактивен killed_by_death

• Senior Member
  • Публикации: 743
  • Дълг и Чест
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 6.0.472.63 Chrome 6.0.472.63
Не знам допустимо ли е изобщо де се дискутира тази тема "трябва-не трябва", а тя не само се дискутира, а и охотно се приема от онези изедници в репортажа, показан по-горе, с изключение на само един човек!?

Сега остава да се пуснат в детските магазини играчки-копие на тези отпреди 70 години с бомби вътре... :|

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
    • Профилът ми във VBOX7
Ако знаете дуги подобни на областа на София - кажете ми да се подготвям.

В центъра на София има паметник на Съветската армия - окупатор!

Сега вече, когато старите безродници имат нов "Голям брат" ще строят паметник и на новия "Голям брат".
И това ще е така, докато ни управляват ибрикчии и подлоги.

п.п.
След редица идиотски гласувания, общ. съветници от Атака вече не ги брояза хора. Но, Ангел Джамбазки, който ми беше много симпатичен до сега, ми падна в очите с полит. коректното си "въздържал се".

Колкото до вносителя на това извращение, тоя мръсник го ненавиждам от край време ...

Цитат
18.  Доклад вх. № 66-02-762/16.09.2010 г. относно изграждане на паметник на загиналите американски граждани, служили в България и загинали през Втората световна война.
Докл. Петър Диков

/Путер Диков - помияр от ГЕРБ/

http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=sessions&id=236

+++

В същия ден и на същото заседание е прието още едно извратено АНТИБЪЛГАРСКО предложение:

Цитат
11. Доклад вх. № 93-00-248/16.09.2010 г. относно финансиране на транспортна услуга за превоз на деца от ромски произход.
Докл. Христо Ангеличин

/Христо Ангеличин - мангал от ДСБ/

http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=sessions&id=236
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 13:47:37 от Amenhotep »

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf