Автор Тема: Българка продава бъбрека си за цветен телевизор  (Прочетена 2012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

• Hero Member
  • Публикации: 1672
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
„Исках да купя дом и дрехи за двете ми деца. Всичко, което получих, е цветен телевизор, споделя пред британския Sun 27-годишната Мариана Тодорова, която продава бъбрека си за 689 паунда.

Сега тя се разкайва, че е можела да получи 100 пъти повече пари за това, но всичко е сторено, а Мариана се страхува, че единственият й бъбрек може да откаже да функционира. Органът е отишъл при британска гражданка - Сюзън на възраст около 40 години.

Сюзън и други неизлечимо болни западняци, които купуват органи на черния пазар, плащат по 100 000 паунда за трансплантацията, пише изданието. Търговията е толкова печеливша, че понякога хора биват дори убивани заради органите си. Донорите обаче не печелят много - големите пари отиват при престъпниците, които организират търговията.

Българката Мариана била подлъгана от посредника Анелия Жекова да отиде в клиника в Истанбул, където е оперирана през ноември 2004 година. Жените живеят в съседство в българското село Лиси връх. Според Мариана на нея й е обещано да получи пари на стойност 1500 паунда за бъбрека, но в крайна сметка получава само 689. Тя е една от шестте потърпевши, които Анелия убеждава да продадат органите си.

В момента Анелия е в затвора в Сливен, където излежава 4-годишната си присъда, след като признава, че е посредничила при тези случаи. В затвора са също съпругът й и още един съучастник.

Както разказва Мариана, тя е откарана с автомобил през турската граница в Истанбул, където е настанена в хотел. Чувствах се много уплашена, споделя тя.

От нея искат да прочете и подпише документ, написан на непознат език. Въпреки това тя подписва.

Малко след това й е направена инжекция, а когато идва в съзнание, всичко е приключило.

Купих цветен телевизор и анцузи и дънки за децата, това е, разказва 27-годишната Мариана. След случилото се тя и семейството й се местят да живеят във Варна.

http://news.ibox.bg/news/id_448876536
 :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

Неактивен hahorat

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 291
Както се разбира от статията не немотията е причина за случилото се, а тоталната неграмотност.
- Човек, който не е наясно със значението на бъбреците за организма; не е наясно с рисковете от подобна операция => ниско образование.
- Човек, който подписва документи без да разбира значението им => ниско образование.
- Очевидно парите не са за храна, щом са ги използвали за телевизор. Вещ, която определено не е от първа необходимост. Аз за човек умрял без Слави Трифонов и без новините на турски език не съм чувал. Неразумността на употребяването на парите => ниско образование.
- Човек, който да не може да изкарва достатъчно пари, въпреки, че е млад и здрав => недостатъчна професионална квалификация => ниско образование.

Затова за мен просветната политика стои над икономическата.

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
  • Публикации: 627
Лакомия за пари, според мен. Писнало ми е разциврени родители да молят по телевизии и радия за средства- за операции в чужбина, не в България че сме много на голямо, както и за бъбреци- видите ли, не можели да дадат своите. А могат да ги дават за пари- пфу, докъде сме стигнали... >:(

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3570
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
Аз за човек умрял без Слави Трифонов и без новините на турски език не съм чувал.

Аааа, смях се със сълзи!  :lol: :lol: :lol: направо се разтекох  :-P :-P :-P

Сега сериозно ... преди време брат ми беше закъсал за пари, а синът му (тогава 1ви клас) много е настоявал да му купят шоколадче ... та брат ми се чудил, к`во да прави, чудил се и му светнало - отишъл и дарил кръв - хем добро дело, хем едно пакетче шоколади за малкия ... звучи грубо, но ...

Колкото до тези които си продават органите за жълти стотинки - тях хич не ги разбирам ... но пак са по-добре от тези които си продават децата за по 2,3 или 5 хиляди лева...
« Последна редакция: Януари 11, 2007, 17:42:18 от Amenhotep »

Неактивен Sol Invictus

• Senior Member
  • Публикации: 635
  • Степен вълк
И аз не разбирам хората, които продават и телата и органите си за пари, но явно има такава беднотия, която ние не можем да си представим. В много от случаите не става въпрос за поредната материална прищявка, а за физическо оцеляване. Бедността води със себе си куп пороци.
П.С. В един вестник чух, че всъщност дарителката си е циганка, което обяснява поведението 
и покупките й след това.
Изгори след прочитане!

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1330
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Така ще бъде, докато не се създаде реална възможност за "трупно" донорство - задължително.

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
  • Публикации: 627
Че то си го има. Ако изрично не си декларирал при злопулука ти звемат органите. Само че в Турция плащат... :icon_wink:

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
    • Профилът ми във VBOX7
Така ще бъде, докато не се създаде реална възможност за "трупно" донорство - задължително.
Аз съм готов да ми трансплантират органите, на нуждаещ се, като се гътна, не съм готов, обаче, да ги трансплантират на някой циганин ... откъде мога да знам че няма да ми присадят бъбрека на Киро Японеца даречем?

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1330
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Ами колкото и да ти се иска, няма как да знаеш на кого ще ти присадят органите. Пък и ти ще си си достатъчно мъртив, за да ти пука! :-P

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
    • Профилът ми във VBOX7
Ами колкото и да ти се иска, няма как да знаеш на кого ще ти присадят органите. Пък и ти ще си си достатъчно мъртив, за да ти пука! :-P
Повярвай, колкото и да съм мъртъв, ще ми пука!  :eusa_naughty:

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf