'За състоянието на планетата и какво можем да направим!'

• 26 Отговора
  • 3784 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
'За състоянието на планетата и какво можем да направим!' - това е заглавието на една 'он-лаин' книга, която може да се чете тук - http://www.xnetbg.com/special/planet/

Аз току що почнах да я чета, и първите няколко изречения ми грабнаха вниманието.  Затова реших да ги постна!

Цитат
За състоянието на планетата, методи на манипулация и програмиране. Как позволихме да се превърнем в раса от биороботи.
“Как мога да знам кой съм аз, когато съм всичко това?!” –
този загадъчен свят, в който от нас зависи да изберем
“чудото да бъдеш човек” пред
“ужаса да бъдеш човек
.
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предположим'

Терънс МакКена

*

Неактивен Иван Иванов

• 621
  • +254/-63
Голямото чудо, че сме хора- понгиди с членоразделна реч  :-P
Рушим каквото ни падне, "след нас и потоп" дето е казал Луи 15-ти, и то потопът взел, че наистна дошъл ...

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3558
  • +859/-21
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
2 филмчета по темата!

1  - Колко сме малки, интересно сравнение на големината на земята с другите планети - отначало с малките, после с газовите гиганти и най-накрая със слънцето! - http://www.vbox7.com/play:917695c4

2 - Какво Представляват Хората За Земята - http://www.vbox7.com/play:54de5b73

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
Цитат
От робското служене в офиса по 8 часа на ден до промиването на мозъка с “Шоуто на Слави”!  Кога ни остава време да излезем на слънчева светлина, да се порадваме на чистия планински въздух

Ами те повечето от нас май ходят на планина, само за дърва...   :(
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предположим'

Терънс МакКена

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
2 филмчета по темата!

1  - Колко сме малки, интересно сравнение на големината на земята с другите планети - отначало с малките, после с газовите гиганти и най-накрая със слънцето! - http://www.vbox7.com/play:917695c4

О да по този въпрос :) - виждал ли си края на 'Мъже в Черно' (ако не се лъжа)?  Направо беше главозамайващо !

Терънс МакКена

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3558
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
Аз съм в офиса по 12 часа, а скоро ми редят секирка, да ги направят 16!  >:(

Втоша е на 3 километра от нас, за 45 минути ходене съм на Панчарево, за 30 минути пеша, съм на лифта,
само че, не ми остава време ... последно на Панчарево ходих преди 3 месеца а на Витоша последно се качих преди ... поне 5 години (най-малко).  :icon_cry: :icon_evil:

Края на мъже в черно ... камерата се издига от земята, издига се покрай слънцето, галактиките ... и излиза от вселената, където една огромна ръка си играе на топчета с множество малки вселенки. - Силно!
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 16:29:59 от Amenhotep »

*

Неактивен Sol Invictus

• 627
  • +292/-29
  • Степен вълк
2 филмчета по темата!

О да по този въпрос :) - виждал ли си края на 'Мъже в Черно' (ако не се лъжа)?  Направо беше главозамайващо !
"Страта" и "Тъмната страна на Слънцето" от Пратчет, наистина ни дават повод да се замислим по една доста абстрактна теория за строежа на Вселената - първо е била една начална цивилизация, после други, които са построили планетите за забавление, та даже са оставили и лъжливи следи за техния произход. Интересното е, че почти всички създадени цивилизации в един момент почват да стават създатели...
Изгори след прочитане!

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
Аз съм в офиса по 12 часа, а скоро ми редят секирка, да ги направят 16!  >:(

Втоша е на 3 километра от нас, за 45 минути ходене съм на Панчарево, за 30 минути пеша, съм на лифта,
само че, не ми остава време ... последно на Панчарево ходих преди 3 месеца а на Витоша последно се качих преди ... поне 5 години (най-малко).  :icon_cry: :icon_evil:
Аз лично отдавам доста време на природата, особенно когато съм в България.  за съжаление обаче, виждам че някои юроди я унищожават както могат !

Терънс МакКена

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн

Края на мъже в черно ... камерата се издига от земята, издига се покрай слънцето, галактиките ... и излиза от вселената, където една огромна ръка си играе на топчета с множество малки вселенки. - Силно!

Аа, значи си го спомняш!

Терънс МакКена

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3558
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
Така е, природата бива унщожавана от всякакви идиоти, за щяло и нещяло ...  :(
Тъй като ходя рядко из природата, всеки път ми се къса сърцето, какво са направили и как са осрали райските кътчета където съм минавал, предният път.

А филма го помня, даже съм си го коп-нал на СиДи, въпреки че в главната роля подскача една маймуна, филмчето е №1!  :-P
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 16:40:10 от Amenhotep »

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
Така е, природата бива унщожавана от всякакви идиоти, за щяло и нещяло ...  :(

Да, но трябва да се знае че, за добро или лошо, природата винаги може да отвърне, тъпкано!
Доста пари се перат в БГ, множество бензиностанции, мегасторове, маркети...  :icon_evil:

Терънс МакКена

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3558
  • +859/-21
    • Профилът ми във VBOX7
Имаше един филм "последиците от безхаберието" или нещо в този дух - филмът разказва за наводненията в България от последните няколко години ... ако можеш да го намериш гледай го, ако аз го открия ще пусна линкче!
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 16:50:20 от Amenhotep »

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
Имаше един филм "последиците от безхаберието" или нещо в този дух - филмът разказва за наводненията в България от последните няколко години ... ако можеш да го намериш гледай го, ако аз го открия ще пусная линкче!

Предполагам че се споменава и за Родопите, във филма

А според мен следващите последици ще са из курортите на Пирин, някой май решил да окрепва пръста с бетон, там!  :o

Терънс МакКена

*

Неактивен Tangru

• **
  • 213
  • +65/-7
  • Безграничeн и Свободeн
Голямото чудо, че сме хора- понгиди с членоразделна реч  :-P
Рушим каквото ни падне, "след нас и потоп" дето е казал Луи 15-ти, и то потопът взел, че наистна дошъл ...

Ето още един интересен цитат

Цитат
За овцата качеството е онова, което посочи овчарят. И ако вземем една овца и я занесем горе в планината, в гората нощем, когато вее вятърът, тази овца ще се паникьоса до смърт и ще блее и блее, докато дойде овчарят или вълкът."

Овцата е идеалният пример за пасивния и интерпретативно немощен съвременен индивид. Училищната и университетската институции са лицемерни, когато говорят за “самостоятелно” и мислене, докато реално ревниво очакват подготвените отрано отговори. Тогава е ред отново да се запитаме – що е критично мислене?
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 17:00:16 от Tangru »

Терънс МакКена

*

Неактивен Иван Иванов

• 621
  • +254/-63
Така е, само че овчар няма и затова отиват на лошо работите :(