Автор Тема: In Memoriam  (Прочетена 39326 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Бащицата Махно

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 189
Re: In Memoriam
« Отговор #15 -: Юли 09, 2007, 07:23:08 »
Почина големият български тенор Никола Николов, съобщи БНР.

Незабравими остават изпълненията му в "Бохеми", "Травиата", "Трубадур", "Тоска" и "Аида", предаде Агенция "Фокус".

Николов е пял на световни сцени като Миланската Скала, "Ковънт Гардън" , "Метрополитън" и всички големи оперни театри в света!
Когато си в лодката, бреговете изглеждат други!

Неактивен samvoin

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1112
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
« Отговор #16 -: Август 04, 2007, 22:20:35 »
Почина актьорът Константин Коцев

04 август 2007 / News.dir.bg
Почина големият български актьор Константин Коцев.
Любимецът на няколко поколения си отиде от този свят на 81-годишна възраст. Няколко години той се бори с коварната болест Алцхаймер, съобщи БНТ. Топла, завладяваща усмивка и завидна актьорска енергия. Така Константин Коцев очарова сцените и поколенията години наред. Роден е на 4 юни 1926 г. в Цариград. През 1957 година завършва ВИТИЗ, а година преди това отбелязва първия си актьорски успех във филма “Две победи”. После идват “На малкия остров”, “Инспекторът и нощта”, “Случаят Пенлеве”, “Бялата стая”, “Топло”. Последната му проява на големия екран е в “Рапсодия в бяло”. Бил е в Бургаския театър и в театър "София". Един от създателите на Сатиричния театър. Сред най-ярките му сценични изпълнения са моноспектакълът "Дневникът на един луд" на Гогол, Жевакин от "Женитба", Крутицки от "И най-мъдрият си е малко прост" от Островски, "Тартюф" от едноименната комедия на Молиер. Играл е в пиеси на Йордан Радичков - "Януари" и "Суматоха", както и в пиесата на Никола Русев "Старчето и стрелата", поставена от Методи Андонов.

http://dnes.dir.bg/2007/08/04/news1963058.html
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 06:22:19 от Hatshepsut »
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 123
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #17 -: Август 13, 2007, 15:23:14 »
Не мога да кажа добри думи или лоши за него, тъй като ен съм запознат. Но има един любопитен факт! Дядо ми чете вестник "Контра". Случайно надникнах и видях следното - " Тодор Колев пиян на погребението на Константин Коцев"  :-P :-P :-P
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2837
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #18 -: Септември 15, 2007, 12:40:40 »
Един от най-великите ни актьори,заедно с Георги Парцалев,(починал около 10 ноември),заедно с Апостол Карамитев, Наум Шопов и някои, които пропускам сигурно.Големи филми които препоръчвам да се гледат с него: "Случаят Пенлеве" и "Тихият беглец'. Бог да го прости.
« Последна редакция: Септември 15, 2007, 12:42:47 от Индивидуалист »
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1532
« Отговор #19 -: Септември 15, 2007, 12:49:33 »
Не мога да кажа добри думи или лоши за него, тъй като ен съм запознат. Но има един любопитен факт! Дядо ми чете вестник "Контра". Случайно надникнах и видях следното - " Тодор Колев пиян на погребението на Константин Коцев"  :-P :-P :-P
  Не е случаен израза: Като циганче на задушница !
                 :-P  :lol:  :-P
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
« Отговор #20 -: Септември 15, 2007, 13:02:45 »
Тодор Колев е точен човек,мой близък е работил на няколко пъти с него и се оказало че се работи лесно и уважава хората около себе си.не вярвам че е бил доносник,пълна лъжа е според мен.
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1532
« Отговор #21 -: Септември 15, 2007, 13:12:44 »
Тодор Колев е точен човек,мой близък е работил на няколко пъти с него и се оказало че се работи лесно и уважава хората около себе си.не вярвам че е бил доносник,пълна лъжа е според мен.
   Всеки могат да принудят да им сътрудничи. Тава, че само той се засрами и напусна парламента му прави чест за разлика от онези безсрамници дето искат да се изкарат герои.
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
« Отговор #22 -: Септември 15, 2007, 13:16:59 »
и слави му гледа, гледа шоуто и накрая го открадна.

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #23 -: Септември 15, 2007, 13:36:45 »
Не мога да кажа добри думи или лоши за него, тъй като ен съм запознат.
Това говори лошо за теб.Защото иначе много лаеш във форума,че тези или онези трябвало да ядат бой и дрън-дрън,а не си правиш труда да отвориш една книга или да гледаш някой от Златните български филми.Национализмът не се основава само на това да критикуваш,а и да знаеш кои хора са направили много за изкуството и културата,и като цяло за страната ни.

Относно Тодор Колев - той също е един велик човек и дали се е напил,си е негова работа.Звезда като него може да си го позволи.Хора,които не са постигнали и наполовина на това,което е постигнал той,едва ли трябва да го критикуват.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 06:20:58 от Hatshepsut »
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1316
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #24 -: Ноември 28, 2007, 19:49:38 »
Отиде си бащата на тримата глупаци

Известният аниматор и карикатурист Доньо Донев почина след тежко боледуване
28.11.2007

Доньо Донев почина тази сутрин след тежко боледуване, след инсулт в Александровска болница, където се е лекувал.

Големият български художник, аниматор, сценарист и режисьор ще бъде погребан в Централните софийски гробища в Алеята на големите български творци, съобщиха от Министерството на културата. Поклонението е на 30 ноември в църквата "Св. Седмочисленици".

"Отиде си уникален човек - друг като него няма да има. Беше човек-усмивка, а сега се превърна в мъка и сълза", каза пред БТА хумористът Димитър Бежански, негов приятел и съмишленик.

Известен най-вече като създател на любимите за много поколения зрители "Тримата глупаци", Доньо Донев от 1956 г. работи като художник-постановчик в "Рисуван филм", а от 1960 г. и като режисьор. Заедно с Тодор Динов е един от доайените на мултифилма в България.

"У нас вече нямаме критерии за хубаво и лошо, за добро и зло, за морално и аморално в изкуството, принизява се вкусът на хората, появиха се разни "пиратки", "тигри", "каналета" и т. н., казваше приживе Донев. Галериите са пълни с еднодневки, екраните - с екшъни и сапунени неща. По телевизията и радиото кудкудякат фалшиви гласове, наречени "вокални състави".

Широко сме отворили вратата на посредствеността

и тя си тече като буйна река. Плодовете от нея ще се събират някоя есен..."

Художник, сценарист и режисьор е на над 100 анимационни филма, които са удостоени с над 40 международни и национални отличия. Сред тях са "Шега", "Хепи енд", "Мишената", "Върни се пак в Соренто", "Пардон", "Нарекохме ги Монтеки и Капулети", "Серенада", "Хамлет", "Екограма", "Вълча сюита", "Ноктюрно", "Умно село", "Тримата глупаци", "Кауза пердута", "Дефакто", "Декември".

"Обикалял съм доста света с моите филми, макар че често са ме изолирали от групите на разни фестивали, разказваше с горчивина Доньо Донев. Все пак доста съм видял от Европа и дори в Щатите ходих."

Класикът е категоричен: "Моята голяма любов е анимацията, и след като ме отрязаха от там... Не се оплаквам от това, че съм пенсиониран, защото добре знам каква е ситуацията в киното ни. Но много ме огорчи това, че филмите ми вървят навън и някои хора печелят зад гърба ми."

"Голямото удовлетворение за мен е като видя целия салон усмихнат на мой филм. Обаче най ми е приятно, когато отида в някое заведение, седна и току пристигне бутилка отнякъде. Отначало сервитьорът вика: "Казаха да не казвам от кого е." Но като настоявам, той казва, че е от човек, който е възхитен примерно от "Тримата глупаци". Или пък на улицата, като ме срещне някой, особено пък дете, и каже:

"Чичо Доньо, нарисувай ми един глупак!" И аз спирам и рисувам. Никога не отказвам.

Доньо Донев е роден на 27 юни 1929 г. в Берковица. Завършва графика в Националната художествена академия при проф. Павел Вълков през 1954 г. Първите си карикатури издава още като ученик, а след завършването на висшето си образование започва работа като художник на хумористичната страница във вестник "Вечерни новини".

Сътрудничи на много вестници и списания. Илюстрира детски книжки. Неговият режисьорски дебют е филмът "Дует" заедно с Тодор Динов, който взима "Златната роза" във Варна.

През март 2005 г. Доньо Донев подреди на "Шипка" 6 последната си голяма изложба, която организаторите от СБХ нарекоха юбилейна и прожектираха 7 негови анимационни филма. Тогава художникът показа 85 портрета на известни български интелектуалци, сред които Петър Берон, Виктор Самуилов, Димитър Бежански, Рангел Вълчанов, Йордан Радичков, Борис Карадимчев, Георги Русев.

"Никога няма да престана да се занимавам с политическа карикатура", каза приживе Донев и разказва за една карикатура, която много нашумя навремето - с политиците, дето си бъркат в задниците, казва се "Ситно нашенско". Идеята за нея му подхвърлили като реплика в кръчма. Един човек му каза: "Бате Донее, бате Донеее... Виждаш ли ги к'во правят ония горе. Всеки си е турил пръста у другия, ама не знае, че и на него са му го сложили..."
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1130466

Публикацията прехвърля към В-бокс, където можете да гледате "Тримата глупаци" - незабравима анимация.

Неактивен отец Матей

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 104
« Отговор #25 -: Ноември 29, 2007, 04:28:29 »
 Доньо Донев" каза" много и то във времена когато не можеше да се приказва!

Бог да прости и мир на праха му!
Историята борави с документи,а отче Матей загуби в своите скиталчества всичките си документи с изключение само на един-своето прозвище "Миткалото"
               Н.Хайтов

Неактивен Skarlet

• Hero Member
  • Публикации: 1652
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
« Отговор #26 -: Ноември 29, 2007, 10:22:14 »
"У нас вече нямаме критерии за хубаво и лошо, за добро и зло, за морално и аморално в изкуството, принизява се вкусът на хората, появиха се разни "пиратки", "тигри", "каналета" и т. н.
Галериите са пълни с еднодневки, екраните - с екшъни и сапунени неща. По телевизията и радиото кудкудякат фалшиви гласове, наречени "вокални състави".
Широко сме отворили вратата на посредствеността и тя си тече като буйна река. Плодовете от нея ще се събират някоя есен..."

Доньо Донев

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

ВЕЧНА МУ ПАМЕТ!

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
« Отговор #27 -: Април 01, 2008, 21:57:44 »
Почина барабанистът на ФСБ
01.04.2008 19:30

На 66 годишна възраст почина барабанистът на ФСБ Петър Славов. Той е част от формацията още от 1979 година. Преди това Пепи беше барабанист на „Джаз фокус 65”.

Заедно с Милчо Левиев, Симеон Щерев и Любомир Мицов той написа първата страница на историята на джаза в България. Свирил е с различни джаз формации. Бил е на една сцена с Гери Бъртън, Стив Слалоу, Декстър Гордън, Рой Хейнс.

Дълги години Петър Славов беше и мениджър на ФСБ./Дарик радио

-----------------------
ФСБ имаха велики години.Бог да го прости.
"Пак ще се прегърнем" за мен е една от най-добрите български песни.
« Последна редакция: Април 01, 2008, 22:00:31 от Индивидуалист »

Неактивен Skarlet

• Hero Member
  • Публикации: 1652
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
« Отговор #28 -: Април 01, 2008, 22:24:51 »
Леле, каква мъка ми стана. Израснала съм с техните песни.  :'( :'( :'( :'( :'( :' Вечна му памет на човека.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5TbQ5svoAN0[/youtube]

След 10 години

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 18:18:18 от Hatshepsut »

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2768
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #29 -: Юни 29, 2008, 19:03:28 »
Дими от „Сленг” загина на магистрала "Хемус"

Бившият вокал и съосновател на група "Сленг" Димитър Екимов - Дими е загинал при катастрофа с мотор в неделя по обяд, съобщава mp3.bg.

Инцидентът се е случил на автомагистрала "Хемус", малко след гара Яна на излизане от София.

По първоначални данни, 38-годишният музикант се е движел с мотоциклет Сузуки с много висока скорост, загубил е управление, след което се е ударил в мантинелата и излетял от платното. При падането си е загинал на място.

Димитър Екимов-Дими е съосновател на група Сленг. През 2000г. той и групата му издават първият си албум - "Синьо", а през 2004 г. на пазара излиза и "Всеки ден".

Женен е за бившата тв водеща Ива Екимова, има и малка дъщеричка - Дара, която се роди през 2002 година.

http://lifestyle.ibox.bg/news/id_639987740
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 06:32:50 от Hatshepsut »

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf