Продават военен паметник в Хасково

• 2 Отговора
  • 728 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • *
  • 2416
  • +383/-52
Военен имот в самия център на Хасково ще бъде продаден заедно с паметника в него.

За това алармираха от Съюза на запасните офицери в града и настояха монументът в чест на 10-и шипченски пехотен полк да бъде запазен и съхранен. Това са първите българи, влезли в превзетия Одрин.

Парцелът, с който Министерството на отбраната се кани да се раздели, е от близо 58 дка. Той е обособен вече на три части и в най-скоро време ще бъде изваден на тезгяха от агенцията за продажба на военни имоти, каза о.р. полк. Веско Георгиев. Той и съмишлениците му твърдо са решили да се борят за съхраняването на монумента на полка.

Паметникът е строен през 1932 г. изцяло с дарения на оцелелите войници, сержанти и офицери. Преди казармата да бъде затворена, гражданите не са имали достъп до паметника, тъй като той е бил в затворена зона. Сега от съюза се надяват въпреки продажбата монументът да бъде съхранен за града.

*

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • 3547
  • +859/-21
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
Re:Продават военен паметник в Хасково
« Отговор #1 -: Март 22, 2011, 14:07:22 »

Знам го този паметник!
Това е БЕЗОБРАЗИЕ!

Абе, нали онова същество АНЮ е хасковлия, какви са тия свинщини?

*

Неактивен Петко Войвода

• *
  • 37
  • +23/-9
Re:Продават военен паметник в Хасково
« Отговор #2 -: Март 22, 2011, 14:29:23 »
За какав паметник ми приказвате! Те България продадоха вий сте се загрижили за паметника. Не само паметника всичко се продаде.

Български села продават бебетата си в евро – момче за 18 хилядарки, момиче за 14

Започната от Veskou

Отговора: 5
Прегледи: 963
Последна публикация Декември 20, 2010, 03:14:45
от conquer
В Турция продават "знаме на българските турци"

Започната от Петкан

Отговора: 0
Прегледи: 1376
Последна публикация Януари 31, 2017, 21:57:22
от Петкан