Нов Паисий или нов Хитлер трябва на българите?

• 130 Отговора
  • 14519 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4646
  • +23/-34
Значи един грък - ислямофил и една жабарска подлога - невъзвращенец ще ни обясняват какво е да си "истински българин" ? ? ?
Е, точно пък такива като вас двамата по-добре да не обяснявате какво е "истински българин"...
Айде у лево, другари!
За Сосипатъра не отговарям. И така аз не съм избягал по време на комунизма и сега няма официално комунизъм в България за да съм невъзвращенец. Те повечето ни герои са живяли по чужбина и Левски също. И те ли не могат да те учат на българщина ?
Освен това не съм никъв си другар. Съжалявам че ти е станало кофти от истината, ма ти е време да решиш : металист или българин - двете дини не могат се носят под една мишца.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4646
  • +23/-34
Просто с тая нагласа и с тия глупости наляти в мозъците и сърцата на българите няма как да знаете пичове. Нема начин. Прав е Мишока.Българите не са по-глупав или по-малодушен народ от другите. Има велики хора. Ако знаеха как требе, щеха много да направят.
Просто не си знаят и готово. Като им показваш нещо те не го разпознават. Като чукча жираф.
Абе българите даже не знаят че в момента са си доста свестен народ в сравнение с другите. Представете си мислят се за долни.
Обаче не е лесно да станеш българин, като българите от едно време. На мене вече 10-12 г. време ми отне и още не съм , както трябва и се уча - абе трудна работа.
Лошото е че от телевизора не можеш със сигурност се научи.

*

Неактивен Щурмовак

• **
  • 313
  • +87/-16
  • България над всичко и всичко за България!
  • Зодия: Aquarius Aquarius
Не искам отново да спорим за музика, защото няма да стигнем до никъде.

Просто с тая нагласа и с тия глупости наляти в мозъците и сърцата на българите няма как да знаете пичове. Нема начин. Прав е Мишока.Българите не са по-глупав или по-малодушен народ от другите. Има велики хора. Ако знаеха как требе, щеха много да направят.
Просто не си знаят и готово. Като им показваш нещо те не го разпознават. Като чукча жираф.
Абе българите даже не знаят че в момента са си доста свестен народ в сравнение с другите. Представете си мислят се за долни.

Тук обаче ще се съглася с теб! Много мразя, когато някой познат каже нещо от сорта "Еми ние българите сме прост(мързелив и т.н.) народ...". По този начин сякаш простите хора оправдават поведението си, което никак не е редно!
Национална Съпротива България - http://www.nsaprotiva.com/

*

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • 2420
  • +383/-52
В кръга на шегата: Ако питате lonely_rider, ще каже, че ни трябва един нов (български) "Генерал Франко" :-D

Ами в интерес на истината мисля че трябва да излеземе от кръга на шегата,защото на Бъллгария наистина и трябва генерал Франко( моля без демагогствания по името за това че е испанец - ако имаше такъв българин - неговото име щях да напиша)

Франкистката диктатура  - за мен поне е единствената успешна диктатура в света.Просто човека е имал акъл и не е правил разни мегаизгъзици.

Не искам отново да спорим за музика, защото няма да стигнем до никъде.

Тук обаче ще се съглася с теб! Много мразя, когато някой познат каже нещо от сорта "Еми ние българите сме прост(мързелив и т.н.) народ...". По този начин сякаш простите хора оправдават поведението си, което никак не е редно!

Прост  - има една такава част от него,която по далече от носа си не вижда...Бих казал повече заблуден народ.И то безкрайно заблуден.Няма какво да се лъжем  - ако не бяхме такива - нямаше да сме на това дередже.Трябва да се научим да си възприемаме кусурите,а не само да викаме тесногръдо "Булгар,булгар" - и няма нищо нередно в това да имаме кусури,нередно е да се правиме на слепи и че не ги виждаме - щото това е до време. - 20 гоидни всички политици се правят на слепи за циганите и дпс - и съответно те са се качили на главите ни.
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 19:25:13 от lonely_rider »

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4646
  • +23/-34

Ми то това е цяла умишлена пропаганда водеща към чуждопоклонство.
Странното е че българите нямат и най-малка представа какво са и що са. То и аз на времето нямах и доста се учудвах в последствие.

*

Неактивен BulgarianBlood

• **
  • 271
  • +104/-29
  • Зодия: Capricorn Capricorn

Ми то това е цяла умишлена пропаганда водеща към чуждопоклонство.
Странното е че българите нямат и най-малка представа какво са и що са. То и аз на времето нямах и доста се учудвах в последствие.

Според мен подобно мислене има и сред другите народи.

Впрочем, аз лично съм наблюдавал ситуация, в която еврейка (с българско първо име и само двама от хората наоколо знаехме, че е еврейка) обяснява на българите, че нямало от какво да се гордеем, че сме българи. Всъщност тя беше пияна и по едно време, докато говорехме за нещо съвсем различно, изтърси "и за кво да се гордееш, че си българин... няма от какво да се гордееш". Така и по този начин критиката към българите сякаш дойде от самите българи, което създава чувство за несигурност и малоценност в хората, които имат само българска идентичност (но не и еврейска или друга). Не желаех да я контрирам и да обяснявам, че е еврейка, защото щях да заиглеждам като "вярващ в конспирации".

Фактите са, че не винаги този българин, който сам плюе по българите, е българин всъщност...
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 19:59:19 от BulgarianBlood »

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4646
  • +23/-34
Фактите са че в България почти няма българи и наистина ни трябва нов Пасисий, ама ще го чуят ли хората днес а ?

*

Неактивен Лудия Макс

• **
  • 371
  • +43/-14
Червените бабички(много ме тварят) едва ли ще го послушат. Ще почнат да го наричат фашист,бла-бла-бла. А тези българи,които са завистливи, ]:) и тем подобни ми идва така да ги удрям с камшик  :@ (swear) :twak: :boi: :ticketdoff: (punch)
"Едно е да искаш,второ е да можеш,трето и четвърто е да го направиш"-Николай Хайтов

Христо Ботев: "Патриот е,душа дава.Но не свойта душа братя, а душата на народа".

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4646
  • +23/-34
Червените бабички(много ме тварят) едва ли ще го послушат. Ще почнат да го наричат фашист,бла-бла-бла. А тези българи,които са завистливи, ]:) и тем подобни ми идва така да ги удрям с камшик  :@ (swear) :twak: :boi: :ticketdoff: (punch)
Добре го каза медиите веднага ще нарекат Паисий : фашист, расист и нацист.

*

Неактивен Лудия Макс

• **
  • 371
  • +43/-14

Аз това ти говоря.
"Едно е да искаш,второ е да можеш,трето и четвърто е да го направиш"-Николай Хайтов

Христо Ботев: "Патриот е,душа дава.Но не свойта душа братя, а душата на народа".

*

Неактивен Panzerfaust

• *
  • 1365
  • +309/-37
  • Интереси: история, политика, психология, военно дело, икономика
  • Зодия: Virgo Virgo
За Паисий не знам, но дядо ви Вазов със сигурност!

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2833
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
Tрябва църквата отпреди 09.09.1944

преди да я нагазят червените кхмери
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

*

Неактивен Нестор

• 866
  • +165/-48
Наистина се усеща липсата на народни водачи каквито е имало навремето.Това е защото липсват условия за изявата им ,а не заради липсата им изобщо.Те са като върховете на планините,издигнати са от огромни маси отдолу и не могат да съществуват без тях.Ще рече,народът ни не е готов,да си кажем направо -- непоносимо покварен от комунистите и днешните им наследници,нещо ,което турците не са успели да направят за 5 века.И днешните хъшове нищо няма да направят,не са като ония,дето са бягали във Влашко и Сръбско за да правят чети и легии.Макар да живеят в свободни страни,които не са подушили сталински ботуш,едва ли някой ще се сети да прави БРЦК,А точно това трябва да се прави.Свободата не ще екзарх,иска Караджата.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4646
  • +23/-34
Ехе те Вазов как ли не са се опитвали да го очернят. Бил умрял върху 18 годишна - така лъжеха кучетата мръсни.

*

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • 2420
  • +383/-52
Ехе те Вазов как ли не са се опитвали да го очернят. Бил умрял върху 18 годишна - така лъжеха кучетата мръсни.

Кучета мръсни????

Ти да не си му светил че знаеш как е умрял.

Какво си мислиш ти бе - че са някакви светци всички, че не са чукали, не са се напивали като казаци,не са се трепали за глупости?
Какво лошо има в това да умреш върху 18-годишна.Имал дядото мерак - това е !

Какво си мислиш  - че Левски, Ботев не са чукали ли?

Ти ли си най-големия светец че си тръгнал да говориш?

Айде осъзнай се малко на коя планета живееш!