• Национализмът и образованието в България 5 0 5 1
Currently:  

Автор Тема: Национализмът и образованието в България  (Прочетена 40568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
Re: Национализмът и образованието в България
« Отговор #60 -: Август 20, 2007, 12:45:14 »
Цитат
Schagane, страхотен, страхотен, страхотен аватар усмихнат
Благодаря, Царице! В продължение на 10 години търсих пълните събрани съчинения на Есенин В Русия, но ги намерих във Варна.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:15:04 от Hatshepsut »
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 123
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #61 -: Август 20, 2007, 12:54:37 »
Не го бях чувал този автор, защото съм читател на фентъзи предимно и на българска литература, ще гледам да прочета нещо от него. Така и така сме на учебен план . Защо го няма в литературата?
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
« Отговор #62 -: Август 20, 2007, 13:41:40 »
Цитат
Не го бях чувал този автор, защото съм читател на фентъзи предимно и на българска литература, ще гледам да прочета нещо от него. Така и така сме на учебен план . Защо го няма в литературата?

http://www.litera.ru/stixiya/authors/esenin.html
Това е линк към сайт, който може да ти разкаже нещо за този поет. Не съм запозната с програмата по български език и литература, но и в самата Русия дълго време е бил отричан. Наричали са го селският поет на Русия, защото е възпявал обикновените хора и красотите на руското село. Влюбен в Русия, нейната природа и жени, той отказва да пише и възхвалява съветската власт. Самоубива се /поне така гласи официалната версия/ като си прерязва вените. Това е накратко.
Фентъзито е хубаво нещо, можеш да се научиш да бъдеш политик и да въртиш интриги така, че винаги да печелиш и то повече от директна конфронтация. Кой ти е любимия автор на фентъзи?
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 123
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #63 -: Август 20, 2007, 14:56:21 »
По принцип чета Р.А. Салваторе (трилогията на мрачния елф - древната мръсна политика на елфите  :devil:) и Стен Никълс. Отскоро чета Кристофър Паолини, аз обичам много книгите, за разлика на други смотаняци.

Относно литературата в училище се набляга повече на български автори, което е хубаво и ме радва. Но ще е добре да се обърне внимание и на някои чужди писатели.
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2836
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #64 -: Септември 17, 2007, 20:38:06 »
това не бях го чувал досега,тази учителка ако не е с турско име,значи получава втора тайна заплата от дпс.уволнение за такива и да мете улиците.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен sandro_atakata

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #65 -: Септември 28, 2007, 01:04:54 »
 Поздравявам те за това мнение, но при нас големия проблем е в самите българи. Както народът е казал "Не е луд този, който яде зелника, а този, който му го дава" Във Франция, или пък например в САЩ всички се гордеят със своята националност - съответно френска или американска, но там ги няма тези предателски безродни шайки от левечари и интернационалисти, които в услуга на световния ционизъм да мачкат собствените си народи. Именно подобни бандити у нас са в основата на създаването и просперитета на антибългарски организации като ДПС. За да се промени всичко това трябва не само да се говори или да се гласува през няколко години. Необходимо е и гражданско съзнание, което да ни прави солидарни при отстояването на интересите ни. Чрез граждански непартийни организации трябва постоянно да притискаме управляващите независимо от коя партия са и да търсим своето. Съвременния национализъм трябва широко да включва в себе си и идеята за пряка демокрация. От 17години така наречена демокрация никой не свика референдум по какъвто и да е въпрос. Явно трябва сами да си го поисдкаме, чрез натиск, неподчинение и т. н. Аз членувам в "АТАКА", но съм и съучредител на гражданско сдружение "Съюз на патриотичните сили" - Варна, понеже както в началото още казах гласуването не е достатъчно. Нашата страница в интернет е www.spsvarna.com

Неактивен elemag73

• Newbie
  • Публикации: 3
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
« Отговор #66 -: Април 17, 2009, 12:33:44 »
Някой виждал ли е атлас по "Човекът и обществото" за ІV клас? Уверявам ви, че ще останете още по-втрещени като видите етническата карта на България там!

Неактивен Валентин

• Site Supporter
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 274
  • Мизия, Тракия, Македония!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #67 -: Април 17, 2009, 13:28:02 »
Някой виждал ли е атлас по "Човекът и обществото" за ІV клас? Уверявам ви, че ще останете още по-втрещени като видите етническата карта на България там!
Я  обясни  за какво иде  реч!
Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
дъбрава, езеро, река, рид, планина
ще викат с глас през всички времена:
"Тук българи са, българи от памтивека!"

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1526
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
« Отговор #68 -: Април 17, 2009, 13:43:22 »
 Абе тая карта не съм я виждал ама вчера прегледах учебника на сина(8-ми клас) по литература.
Комунизъм, комунизъм и пак комунизъм !  >:(
 Сложили са един-двама автори некомунисти "колко за очи" и от тук нататък само социалистически реализъм,
Смирненски, Вапцаров и т.н., и т.н, и т.н. ... .
 Па се чудиме после защо от младежта ни нищо не става !  >:(
                    :kill:
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен друг самотен войн

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 324
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.64 Opera 9.64
« Отговор #69 -: Април 19, 2009, 00:53:28 »
Предлагам, ако някой попадне на противобългарски текстове или картинки в училищата, да ги сканира и сложи във форума.

Неактивен Радко

• ιYι Свободен- Социален- Национален! ιYι
  • Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1243
  • ιYι Не предавай, не лъжи, обичай Родината! ιYι
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Mozilla 1.7.2 Mozilla 1.7.2
    • Ген. Христо Чаракчиев
  • Интереси: Националсоциализъм
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #70 -: Април 19, 2009, 01:43:38 »
Предлагам, ако някой попадне на противобългарски текстове или картинки в училищата, да ги сканира и сложи във форума.
Значи трябва да сканирам целия учебник по История  :down:

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 1000
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
« Отговор #71 -: Август 02, 2009, 20:47:02 »
Нужни са повече промени,училището да се уважава като институция,а учителите да бъдат не просто преподаватели,а преди всичко педагози и просветни будители.
Повече часове по история,възпитаване българската младеж в патриотизъм.
Задължителни часове по вероучение!
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Неактивен Tsvetelin Petrov

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 22
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • http://www.metalnivratibg.com
« Отговор #72 -: Юни 03, 2010, 11:33:36 »
Нужни са повече промени,училището да се уважава като институция,а учителите да бъдат не просто преподаватели,а преди всичко педагози и просветни будители.
Повече часове по история,възпитаване българската младеж в патриотизъм.
Задължителни часове по вероучение!

Повечето учители в днешно време гледат как да си вземат парите, а не да научат децата на нещо. Особено това става в университетите там работата е направо трагична. Да не говорим че броят на Висшите учебни заведения трябва да бъде драстично намален. Там промените трябва да са драстични с тази корупция, с липсата на програми с които да практикуваш наученото било то икономика било то информатика, право и т.н.

Неактивен Absinthia

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 240
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #73 -: Юни 06, 2010, 21:47:41 »
Всички се нахвърляте върху учителите, а учениците... Аз съм очевидец на това какво се случва в училищата в България, и мога да ви кажа най спокойно, че дори чеп за зеле не става от учениците!! :@

Ето например аз попаднах на много добро училище с доста взискателни учители. По български например учителката ми е невероятна! Винаги преди БЪЛГАРСКИ празник отделя специално 1 час в който говорим за празника и развиваме дискусия. Например за да имаш 3 при нея трябва да знаеш химна на България на изуст и двайсетина дати от Освобождението до днес, значими за България. Наистина не са неща от глупавия и безсмислен материал, който изучаваме, но който учи БЪЛГАРСКИ език със сигурност трябва да знае и тези неща.

Не знам дали трябва да има часове по вероучение, но със сигурност трябва да има по патриотизъм!!

Неактивен Логос

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 152
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.9 Firefox 3.6.9
« Отговор #74 -: Септември 19, 2010, 23:49:48 »
Има една мисъл на премиер министъра на  Австралия Джон Хауард, която сега звучи още по-актуално за нашата действителност:

На мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат, в сряда беше казано да се махат от Австралия, след като правителството насочи вниманието си към радикалите в опит да предотврати потенциални терористични атаки. Освен това Хауард разгневи някои австралийски мюсюлмани, като каза, че подкрепя идеята шпионските агенции да следят джамиите в страната. Цитат:

ИМИГРАНТИТЕ, А НЕ АВСТРАЛИЙЦИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Уморих се тази страна да се притеснява дали не обиждаме някой отделен човек или неговата култура. След терористичните атаки в Бали преживяхме възход в патриотизма на мнозинството австралийци. Тази култура се развива в продължение на два века борби, опити и победи от милиони мъже и жени, които са търсили свободата. Ние говорим предимно АНГЛИЙСКИ, а не испански, ливански, арабски, китайски, японски, руски или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика! Повечето австралийци вярват в Бог. Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт, защото християните – мъже и жени – въз основа на християнски принципи са основали тази страна и това е ясно документирано. Със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура. Ние ще приемем вашите вярвания и няма да питаме защо. Всичко, което искаме, е вие да приемете нашите и да живеете в хармония и мирно съжителство с нас. Това е НАШАТА СТРАНА, НАШАТА ЗЕМЯ и НАШИЯТ СТИЛ НА ЖИВОТ и ние ще ви дадем всяка възможност да се наслаждавате на всичко това. След като обаче приключите с оплакванията, хленченето и боричкането за ЕДНО ЗНАМЕ, ЕДНА КЛЕТВА, нашите християнски вярвания или начина ни на живот, ви насърчавам настоятелно да се възползвате от една друга велика австралийска свобода: ПРАВОТО ДА НАПУСНЕТЕ СТРАНАТА. Ако не сте щастливи тук, ВЪРВЕТЕ СИ. Не сме ви принуждавали да идвате тук. Вие сте помолили да бъдете тук. Затова приемете страната, която ВИЕ сте приели!“

Това е кодовите думи - "Вървете си!". Който иска да изучава ислям, шерият и други подобни дивотии - да си ходи,  където намери за добре и да си прави каквото намери за добре. Но когато е избрал да живее тук / т.е. тук му харесва / трябва да се съобразява с мен, а не аз да се съобразявам с него!
Кога и у нас ще има такива политици ?
От къде на къде ще трябва да се съобразявам какво да казвам - дали е турско робство или османско присъствие!
Дядо Вазов ми го е казал точно - "Под игото".
Ако беше "присъствие", аз лично не се съмнявам, че Вазов непременно щеше да озаглави романа си - " По време на присъствието".
Амо Ботев, той също не говори за никакво присъствие.
Съвсем ясно е казал:

Но кълни, майко, проклинай
Таз турска черна прокуда,
Дето нас млади прокуди
По таз тежка чужбина
Да ходим, да се скитаме
Немили, клети, недраги!
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 05:48:16 от Hatshepsut »

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf