Автор Тема: За Движението "Воини на Тангра"  (Прочетена 13558 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1697
  • Country: 00
Re: За Движението "Воини на Тангра"
« Отговор #30 -: Юли 26, 2007, 19:02:59 »
че поне по външен вид  може да бъде сбъркан с някой редови служител на общинска фирма "чистота".
Именно!!! Срам е "лидер" на националистическа организация да е чернилка. Просто е обидно.

Неактивен Борис

• Senior Member
  • Публикации: 736
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #31 -: Юли 26, 2007, 23:39:44 »
За войни на Тангра какво да кажа и аз не знам вече.Там са една групичка от 20-30 души,които си чоплят едно и също по цял ден и се нахвърлят и банват всеки,който оспори смешните им виждaния.В общи линии са категорично уверени,че сме вярвали в Тангра,но към това добавят и твърдението,че това е изконно Българска религия и е най-старата на света.
Отрича се всякаква Българска история след приемането на Християнството,тъй като оттам нататък цялата ни нация е била зомбирана и с промит мозък от тази "чифутска религия".Борис I например Православието го е накарало да натири армиите в Моравия докато ромеите нападат от юг,Симеоновото съзнание пък било манипулирано да превземе Константинопол и да стане император на източен Рим като изостави България.
Лансират се и всякакви други тези,върхът беше Jordan_13(подвизаваше се и тук),който ми обясняваше как Ескалибур бил Български магически меч и свърза името с някакви Български думи.

В интерес на истината те бяха първото Българско движение,за което чух и от едно съобщение във форума им се прехвърлих тук,но нещата при тях вече до такава степен се изродиха,че вече влизам там 2-3 пъти в месеца най-много и почти без да пиша.
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 23:54:24 от Борис »

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1560
  • Country: bg
« Отговор #32 -: Август 13, 2007, 20:57:30 »
  ...  ...
 ... Аз по природа съм си бунтар и тази теория за двете бузи и за шамара,т.е. за смирението никак не ми допада и никога не ми е допадала. Прабългарите са били силен народ с висок боен дух.А погледнете народа ни днес.Лично аз искам,мечтая нашия народ да си спомни чия кръв тече във вените му. Отново да си върнем онази вяра и непоколебимост,и сила от времето на Тангрианството,защото то е изконната българска вяра. И е много по-близо до истинския божествен промисъл от странните обяснения,че отец,син и светия дух били едно. Няма такова нещо.Бащата и синът не могат да са едно. А духът го има у всеки от нас. ...
   ...   ...
  Библията трябва да се чете цялата(и двата завета), а не като дявола(само, което ни изнася).
  Та там освен за двете бузи пише и за изваденото око и на мене ми се струва, че има разлика между шамар по бузата и изваждане на око.
  Мисълта ми е ,че това означава , да се въздържаме от реакция , когато това не е непременно наложително и обратно, когато се налага да се реагира с адекватна(не и по-малка) сила.

"Вижте на небето блестящия кръг (слънцето) и как от него се ражда светлината и изхожда топлината? Бог Отец е без начало и без край като слънчевия кръг. От Него се ражда вечно Божият Син, така както от слънцето - светлината; и както от слънцето идва топлината посредством светлинните лъчи, така [от Бога] изхожда и Светият Дух. Всеки разграничава слънчевия лъч от светлината и топлината (но това не са три слънца), а едно слънце  на небето. Така и Светата Троица: Тя има три Лица, а Бог е един и неразделен. "
     Това обяснение на триединния Бог е дадено преди повече от 11века от Св. Константин-Кирил Философ и ми се струва, че е повече от ясно.
      Все пак аз ще си позволя да добавя, че ако човек се вгледа внимателно ще открие триединието във всички предмети , които ни заобикалят.
        На пример: Ако гледаш който и да е предмет от него до теб идва информация(в случая светлина), но тя не е втори предмет, а и не съществува без предмета. В мозъка ти от тази инфармация се изгражда образ, който също не е втори предмет и също не може да съществува без първия предмет и Светлината(информацията,която идва до теб)
    Надявам се, че съм бил ясен.

П.П.
    Всички образи възникнали в човешкото съзнание по друг начин са обект на психиатрията.
                     :D  :o  ::)  :P  :-P  :kill:
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2852
  • Country: bg
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #33 -: Август 31, 2007, 10:01:29 »
Гемето,поздравления брат за думите ти за Библията.Точно така е,Библията трябва да се чете цялата,само така се получава обширна представа за същността и и за смисъла на това че е достигнала и до нашите поколения.Чак сега видях че обсъждате воините на тангра, давам един пример с мен.Имах един съсед от детинство и той нещо се беше поразболял психически(да пази Господ) и все ми говореше за Тангра и че бил контактьор и контактувал с някакви висши същества, и когато аз му казах накрая след като го изслушвах,че вярвам в Исус Христос,защото от личен опит се убедих че Библията е истина и е не просто някаква мъдра книга, а Божие Слово и той просто побягна и каза мани го той евреин.Мисълта ми е следната-хората които отделно нямат Божия Дух в себе си,а имат някои от тях даже заблудителен сатанински дух,тези духове просто бягат уплашени само от името на Господа. Но дано Бог просвети и освети душите и умовете им. Библията казва за Господа: Във всеки народ,оня който Му се бои и върши правото-УГОДЕН МУ Е!
« Последна редакция: Август 31, 2007, 10:03:10 от Индивидуалист »
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #34 -: Декември 21, 2007, 00:15:27 »
аяз не знам кои пусна лъжата че тези "воини" са лицето на български тангризъм! От къде на къде тези само обявили се ентусиасти ще са автентични тангристи? Пълен резил...

Неактивен Пол Пот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 466
  • бахмааму...
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #35 -: Декември 21, 2007, 17:25:50 »
                      Приветствам всички, които определят себе си като съидейници на "Воини на Тангра". Благодаря за чудесния сайт, който сте ни предоставили.

Това което искам да попитам, просто откровенно и от чисто любопиствово:
                      1. Делокрация - като понятие е приемливо, но неосъществимо поради липса на идейна общност у индивидите. Ако не съм прав, нека някой да дефинира понятието.
                      2. Една идея не създава сама сайт и не прави сама вестник, кой прави това тогава?
                      3. В един друг материал четох, че все пак чакате да се появи Водача и че се борите за своята идея, въпреки че днес никой няма да разбере как./перефразирам/. Като как става това???
                      4. Държавата е исторически наложена форма, ви е против нея ли сте?

Въпросите ми не целят заяждане , а яснота!

АЗ ПОДКРЕПЯМ "ВОЙНИТЕ НА ПЕРУН" /Перун е главният бог, при скандинавците ОДИН...докато ТАНГРА е второстепенен , при скандинавците ТОР - богът на гръмотевиците/

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #36 -: Декември 21, 2007, 21:24:26 »
тангра е върховен Бог на Българите!

сказание за дъщерята на Хана:

In olden times
When in the Earth
Were not still humans
Created the Lord God Tangra alps-dives.

6
First created He
The higher alpes*
The Sun and Moon
And some other as well.

а за Перун - ето какви са воините му - с дръпнати очи
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 17:18:18 от Императора »

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 40
    • http://www.jewelry.hit.bg/
« Отговор #37 -: Януари 08, 2008, 09:00:18 »
Сайтът на Воините отново е пуснат.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #38 -: Януари 08, 2008, 10:13:49 »
все някога ще затворят кепенците за постоянно. Пожелавам им го! Лъжетангристи!

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 243
« Отговор #39 -: Януари 08, 2008, 10:34:22 »
Не споделям.
Надявам се в бъдеще да осъзнаеш, че раличията в релииозните възгледи не тябва да раждат такъв антагонизъм межд нас.
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #40 -: Януари 08, 2008, 10:38:08 »
те се гаврят с тангризма? Какви различия? Не е ли гавра че шефа им е по черен от циганин?

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
« Отговор #41 -: Януари 08, 2008, 10:39:26 »
Посочи ми сайт или движение, което смяташ за истински тенгриани.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #42 -: Януари 08, 2008, 10:40:24 »
Посочи ми сайт или движение, което смяташ за истински тенгриани.
в момента такова няма. Но това значи ли че пък трябва да се одкрепят лъжце тенгрианите които само петнят имиджа на тангризма?

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
« Отговор #43 -: Януари 08, 2008, 10:42:22 »
Добре, след като такова няма на каква база правиш това заключение, че те са лъже...?

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 243
« Отговор #44 -: Януари 08, 2008, 10:49:42 »
те се гаврят с тангризма? Какви различия? Не е ли гавра че шефа им е по черен от циганин?
Не е. Делата са важни.
На тебе угодия няма: ако е бял и рус, значи, е слаянин, ако е мургав, значи, автоматично ставал циганин!
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf