Анкета

Какво е "Воините на Тангра"?

Ненормалници
20 (50%)
Националисти
9 (22.5%)
Виртуални езичници
3 (7.5%)
Объркани хора
2 (5%)
Не знам
6 (15%)

Общ брой гласове: 37

За Движението "Воини на Тангра"

• 86 Отговора
  • 15519 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За Движението "Воини на Тангра"
« Отговор #30 -: Юли 26, 2007, 19:02:59 »
че поне по външен вид  може да бъде сбъркан с някой редови служител на общинска фирма "чистота".
Именно!!! Срам е "лидер" на националистическа организация да е чернилка. Просто е обидно.

*

Неактивен Борис

• 685
  • +280/-29
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #31 -: Юли 26, 2007, 23:39:44 »
За войни на Тангра какво да кажа и аз не знам вече.Там са една групичка от 20-30 души,които си чоплят едно и също по цял ден и се нахвърлят и банват всеки,който оспори смешните им виждaния.В общи линии са категорично уверени,че сме вярвали в Тангра,но към това добавят и твърдението,че това е изконно Българска религия и е най-старата на света.
Отрича се всякаква Българска история след приемането на Християнството,тъй като оттам нататък цялата ни нация е била зомбирана и с промит мозък от тази "чифутска религия".Борис I например Православието го е накарало да натири армиите в Моравия докато ромеите нападат от юг,Симеоновото съзнание пък било манипулирано да превземе Константинопол и да стане император на източен Рим като изостави България.
Лансират се и всякакви други тези,върхът беше Jordan_13(подвизаваше се и тук),който ми обясняваше как Ескалибур бил Български магически меч и свърза името с някакви Български думи.

В интерес на истината те бяха първото Българско движение,за което чух и от едно съобщение във форума им се прехвърлих тук,но нещата при тях вече до такава степен се изродиха,че вече влизам там 2-3 пъти в месеца най-много и почти без да пиша.
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 23:54:24 от Борис »

*

Неактивен Death angel

• 1514
  • +189/-28
« Отговор #32 -: Август 13, 2007, 20:57:30 »
  ...  ...
 ... Аз по природа съм си бунтар и тази теория за двете бузи и за шамара,т.е. за смирението никак не ми допада и никога не ми е допадала. Прабългарите са били силен народ с висок боен дух.А погледнете народа ни днес.Лично аз искам,мечтая нашия народ да си спомни чия кръв тече във вените му. Отново да си върнем онази вяра и непоколебимост,и сила от времето на Тангрианството,защото то е изконната българска вяра. И е много по-близо до истинския божествен промисъл от странните обяснения,че отец,син и светия дух били едно. Няма такова нещо.Бащата и синът не могат да са едно. А духът го има у всеки от нас. ...
   ...   ...
  Библията трябва да се чете цялата(и двата завета), а не като дявола(само, което ни изнася).
  Та там освен за двете бузи пише и за изваденото око и на мене ми се струва, че има разлика между шамар по бузата и изваждане на око.
  Мисълта ми е ,че това означава , да се въздържаме от реакция , когато това не е непременно наложително и обратно, когато се налага да се реагира с адекватна(не и по-малка) сила.

"Вижте на небето блестящия кръг (слънцето) и как от него се ражда светлината и изхожда топлината? Бог Отец е без начало и без край като слънчевия кръг. От Него се ражда вечно Божият Син, така както от слънцето - светлината; и както от слънцето идва топлината посредством светлинните лъчи, така [от Бога] изхожда и Светият Дух. Всеки разграничава слънчевия лъч от светлината и топлината (но това не са три слънца), а едно слънце  на небето. Така и Светата Троица: Тя има три Лица, а Бог е един и неразделен. "
     Това обяснение на триединния Бог е дадено преди повече от 11века от Св. Константин-Кирил Философ и ми се струва, че е повече от ясно.
      Все пак аз ще си позволя да добавя, че ако човек се вгледа внимателно ще открие триединието във всички предмети , които ни заобикалят.
        На пример: Ако гледаш който и да е предмет от него до теб идва информация(в случая светлина), но тя не е втори предмет, а и не съществува без предмета. В мозъка ти от тази инфармация се изгражда образ, който също не е втори предмет и също не може да съществува без първия предмет и Светлината(информацията,която идва до теб)
    Надявам се, че съм бил ясен.

П.П.
    Всички образи възникнали в човешкото съзнание по друг начин са обект на психиатрията.
                     :D  :o  ::)  :P  :-P  :kill:
Не падай духом, където ти падне !

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2833
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #33 -: Август 31, 2007, 10:01:29 »
Гемето,поздравления брат за думите ти за Библията.Точно така е,Библията трябва да се чете цялата,само така се получава обширна представа за същността и и за смисъла на това че е достигнала и до нашите поколения.Чак сега видях че обсъждате воините на тангра, давам един пример с мен.Имах един съсед от детинство и той нещо се беше поразболял психически(да пази Господ) и все ми говореше за Тангра и че бил контактьор и контактувал с някакви висши същества, и когато аз му казах накрая след като го изслушвах,че вярвам в Исус Христос,защото от личен опит се убедих че Библията е истина и е не просто някаква мъдра книга, а Божие Слово и той просто побягна и каза мани го той евреин.Мисълта ми е следната-хората които отделно нямат Божия Дух в себе си,а имат някои от тях даже заблудителен сатанински дух,тези духове просто бягат уплашени само от името на Господа. Но дано Бог просвети и освети душите и умовете им. Библията казва за Господа: Във всеки народ,оня който Му се бои и върши правото-УГОДЕН МУ Е!
« Последна редакция: Август 31, 2007, 10:03:10 от Индивидуалист »
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

« Отговор #34 -: Декември 21, 2007, 00:15:27 »
аяз не знам кои пусна лъжата че тези "воини" са лицето на български тангризъм! От къде на къде тези само обявили се ентусиасти ще са автентични тангристи? Пълен резил...

*

Неактивен Пол Пот

• **
  • 437
  • +73/-88
  • бахмааму...
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #35 -: Декември 21, 2007, 17:25:50 »
                      Приветствам всички, които определят себе си като съидейници на "Воини на Тангра". Благодаря за чудесния сайт, който сте ни предоставили.

Това което искам да попитам, просто откровенно и от чисто любопиствово:
                      1. Делокрация - като понятие е приемливо, но неосъществимо поради липса на идейна общност у индивидите. Ако не съм прав, нека някой да дефинира понятието.
                      2. Една идея не създава сама сайт и не прави сама вестник, кой прави това тогава?
                      3. В един друг материал четох, че все пак чакате да се появи Водача и че се борите за своята идея, въпреки че днес никой няма да разбере как./перефразирам/. Като как става това???
                      4. Държавата е исторически наложена форма, ви е против нея ли сте?

Въпросите ми не целят заяждане , а яснота!

АЗ ПОДКРЕПЯМ "ВОЙНИТЕ НА ПЕРУН" /Перун е главният бог, при скандинавците ОДИН...докато ТАНГРА е второстепенен , при скандинавците ТОР - богът на гръмотевиците/

« Отговор #36 -: Декември 21, 2007, 21:24:26 »
тангра е върховен Бог на Българите!

сказание за дъщерята на Хана:

In olden times
When in the Earth
Were not still humans
Created the Lord God Tangra alps-dives.

6
First created He
The higher alpes*
The Sun and Moon
And some other as well.

а за Перун - ето какви са воините му - с дръпнати очи
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 17:18:18 от Императора »

*

Неактивен Mirotvorec

• *
  • 40
  • +32/-2
    • http://www.jewelry.hit.bg/
« Отговор #37 -: Януари 08, 2008, 09:00:18 »
Сайтът на Воините отново е пуснат.

« Отговор #38 -: Януари 08, 2008, 10:13:49 »
все някога ще затворят кепенците за постоянно. Пожелавам им го! Лъжетангристи!

*

Неактивен Пламен Пасков

• **
  • 241
  • +90/-22
« Отговор #39 -: Януари 08, 2008, 10:34:22 »
Не споделям.
Надявам се в бъдеще да осъзнаеш, че раличията в релииозните възгледи не тябва да раждат такъв антагонизъм межд нас.
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

« Отговор #40 -: Януари 08, 2008, 10:38:08 »
те се гаврят с тангризма? Какви различия? Не е ли гавра че шефа им е по черен от циганин?

*

Неактивен Mirotvorec

• *
  • 40
  • +32/-2
« Отговор #41 -: Януари 08, 2008, 10:39:26 »
Посочи ми сайт или движение, което смяташ за истински тенгриани.

« Отговор #42 -: Януари 08, 2008, 10:40:24 »
Посочи ми сайт или движение, което смяташ за истински тенгриани.
в момента такова няма. Но това значи ли че пък трябва да се одкрепят лъжце тенгрианите които само петнят имиджа на тангризма?

*

Неактивен Mirotvorec

• *
  • 40
  • +32/-2
« Отговор #43 -: Януари 08, 2008, 10:42:22 »
Добре, след като такова няма на каква база правиш това заключение, че те са лъже...?

*

Неактивен Пламен Пасков

• **
  • 241
  • +90/-22
« Отговор #44 -: Януари 08, 2008, 10:49:42 »
те се гаврят с тангризма? Какви различия? Не е ли гавра че шефа им е по черен от циганин?
Не е. Делата са важни.
На тебе угодия няма: ако е бял и рус, значи, е слаянин, ако е мургав, значи, автоматично ставал циганин!
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru