Автор Тема: Македония с поредна пропаганда: Подготвя нов антибългарски филм  (Прочетена 9309 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2475
  • Country: bg
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
В Македония се снима нов антибългарски филмов проект, сигнализираха от Българския културен клуб – Скопие в своя позиция, изпратена до Actualno.com. Става въпрос за филма "Трето полувреме", който предстои да бъде завършен през 2012 година.

Филмът разказва за футболния отбор Македония (Скопие), който между 1941-1944 година участва в Държавното първенство по футбол в Царство България.

През 1942 година отборът играе общо 4 пъти с Левски (София). Първо играят 2 мача за Софийското първенство: в Скопие мачът върви при 1:0 за Македония (Скопие), на Левски е присъден спорен гол, след което футболистите на Македония (Скопие) напускат мача и губят служебно с 0:3. Във втория мач в София е отменен гол на Македония (Скопие) за 0:3, а в крайна сметка мача завършва 2:2 и Левски става победител в Софийското първенство. През същата 1942 година Македония (Скопие) достига финал на държавното първенство и се изправя срещу Левски (София), но губи двата мача с 1:0 и 2:0. По това време треньор на отбора е унгарският евреин Илеш Шпиц, който след началото на депортацията на евреите във Вардарска Македония е спасен от българското управление.

Във филма българското управление е представено едностранно като по-лошо от сръбската окупация на Вардарска Македония. Борбата на футболния отбор Македония (Скопие) е представена като борба на македонските националисти срещу българските окупатори, предвождани от злия български офицер и лоялен нацист Гарванов.

В позицията на Лазар Младенов, председател на Българския културен клуб – Скопие, се посочва:

"В Р. Македония с пълна пара се снима игралният филм "Трето полувреме". Действието се развива през 1942г. и разказва за футболния мач между ФК "Левски" и ФК "Македония" от шампионата на обединената футболна лига на България. Многобройните исторически доказателства недвусмислено свидетелстват, че възраждането на ФК "Македония" като част от българския спорт се подкрепя топло и ентусиазирано от населението на Вардарска Македония по това време.

Целта на филма "Трето полувреме" е да се постигне изключителен пропаганден ефект сред широките маси от населението и чуждестранната публика чрез силата на художественото въздействие. Посредством поредната фалшификация на историческата истина, България ще бъде представена в изключително негативна светлина.

Филмът е с бюджет 3 милиона евро, половината от които са осигурени от македонското правителство, което провъзгласи филма за проект от национален интерес, реализиран под личните напътствия и наблюдение на място от македонския премиер. В този филм историята ще бъде драстично изопачена – българите за пореден път ще бъдат представени като зверове-окупатори, целящи да убият треньора на македонския отбор от еврейски произход, а зрителите по трибуните ще скандират против "българската фашистка окупация". Филмът спекулира с трагичната съдба на депортираното еврейско население от Македония и Тракия като вината за това изцяло се прехвърля "от болната глава на здравата" – като нацисти са представени единствено българите, но не и самите немци. Внушава се дори, че концлагерът в Треблинка е бил едва ли не под български контрол.

Статиите в македонските медии относно заснемането на филма не пропускат да използват старите югославски клишета за "фашистка България", "българскифашистки окупатор", "нацистка лига" и т.н
. Никоя друга страна и народ не се определят като "фашистки" в днешна Р. Македония, освен България и българския народ. Стигна се дори до пълния парадокс македонската редакция на германската правителствена медия "Дойче веле" да публикува нравоучителни статии във връзка с Холокоста, назидавайки и вменявайки вина на българския народ. За съжаление, липсата на всякаква официална реакция от страна на България окуражава македонистите в тоталното изопачаване на историята на международната арена, представящо българите не като народ-спасител на евреите, а като народ-палач.

Филмът е в драстично противоречие с докладите и препоръките на ЕС за обективно тълкуване на историята и реформиране на идеологизираната образователна система. Тровят се не само отношенията със съседните страни от ЕС, но и младите поколения в Р. Македония и чужбина.

Докато "националниот идентитет" се укрепва с такива правителствено-финансирани антибългарски проекти, сръбското малцинство в страната все по-смело разпространява видеоматериали и ТВ клипове за предстоящото преброяване:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=35IMwo2v_bQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=35IMwo2v_bQ</a>

www.actualno.com

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2800
  • Не бойте се!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0
  • Зодия: Virgo Virgo
лошо разбира се отново за нас
да се чуват и виждат негативи за българите

един приятел ми разказа как в един от турските сериали които ги давали следобедите по БТВ БОСФОР ТВ
как се говорело за някакъв опасен престъпник,който не знам си какво бил направил и го търсили и му казвали БЪЛГАРИНА.....

преди година някъде било

та заключението какво е: те под носа ти ти се гаврят вътре в двора ти...пък какво остава навън
и близо в измислената държавица "македонска"
.....
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен greatbgnation

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 33
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Макетата гъза не могат да си обършат сами. Същност екипа е чифутски. Естественото целта на чифутите не е да показват страданията на макетата, защото те не са страдали от български окупатор, а да си лансират лъжите и измислиците около хооолаааскоста :whistle:

Здравейте на всички преместих се тук от умиращия малоумен форум на атака заради некадърния модератор, който го мързи и няма елание да изчисти антибългарските елементи. Това на ВМРО на Каракачанов ли е форум?

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Здравейте на всички преместих се тук от умиращия малоумен форум на атака заради некадърния модератор, който го мързи и няма елание да изчисти антибългарските елементи. Това на ВМРО на Каракачанов ли е форум?

Здрасти и на теб - не е форум на ВМРО. Форума е напълно свободен за всеки който се чувства националист. Не е на ничия партия. Разбира се тук пишат хора от всякакви партии и организации - за това е и свободен форум.

Тъй като, доколкото виждам си писал във форума на Атака, съм длъжен да те предупредя, че по-голямата част от потребителите тук не са фенове на Атака...

Неактивен greatbgnation

• Junior Member
  • *
  • Browser:
Здрасти и на теб - не е форум на ВМРО. Форума е напълно свободен за всеки който се чувства националист. Не е на ничия партия. Разбира се тук пишат хора от всякакви партии и организации - за това е и свободен форум.

Тъй като, доколкото виждам си писал във форума на Атака, съм длъжен да те предупредя, че по-голямата част от потребителите тук не са фенове на Атака...

Атака е пълна с лайна на всички нива. Като се започне от някакъв кьопек аврамов (еврейско име мустакатия и сплескан концентрационен лагер  :tounge: го гледам как агитира бабичките и ми идва да му го тура отзад с извинение), който го лансират по смешната си телевизия за кмет на някакъв град и се стигне до изключително флегматичния и малоумен анемичен администратор на форума им, който допуска ширещи се антибългарски действия по форума. Волен може да има много добри намерения аз на него му вярвам, но боклук до боклук се насъбраха около него. Така че май ВМРО ще да бъде на тези избори от мен. Към ВМРО как са настроени?

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4788
  • Web Master Site
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.23 Firefox 3.6.23
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Макетата гъза не могат да си обършат сами. Същност екипа е чифутски. Естественото целта на чифутите не е да показват страданията на макетата, защото те не са страдали от български окупатор, а да си лансират лъжите и измислиците около хооолаааскоста :whistle:

Това е свободна страница и линка ни е забранен от АТАКА БГ. Добре дошъл при разочарованите от ПП АТАКА  :smile-1:
Facebook  account - Kaloian Ivanov Macedonbg
Bulgarian nationalist forum has been upgraded SMF 2.0. Final

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • Публикации: 8796
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 14.0.835.202 Chrome 14.0.835.202
    • http://www.spletnik.ru/avatar/2000/1831.jpg?908

"Македонија, или официјално Република Македонија, е држава сместена на Балканскиот полуостров. Земјата е една од следбеничките држави на поранешната Југославија, од која прогласи независност во 1991 година. Република Македонија зафаќа околу 38% од вкупната површина на регионот Македонија. Географски земјата граничи со Србија (и Косово) на север, Бугарија на исток, Грција на југ и Албанија на запад. Релјефот на државата е главно планински. Иако континетална држава, таа има повеќе од 50 езера и шеснаесет планини повисоки од 2,000 метри.Македонија е суверена[4], самостојна[5][6], демократска[7][8] и социјална држава[9][10]. Главен град на државата е Скопје со население од 506,926 граѓани (проценка за 2004 год.). Други поголеми градови се: Битола, Куманово, Прилеп, Тетово, Охрид, Велес, Штип, Кочани, Гостивар и Струмица. Македонија има вкупно 25.713 километри квадратни во кои живеат околу 2.114.550 жители (проценка за 2009 год.), од кои мнозинството се Македонци. Официјален јазик е македонскиот јазик, додека официјална валута е македонскиот денар.
Во 1993 година, Македонија стана членка на Обединетите Нации, но поради спорот со името кој го води со Република Грција, примена е под името Поранешна Југословенска Република Македонија. Македонија е членка и на советот на Европа. Од декември 2005 година исто така е и кандидат за приклучување кон Европската Унија и има аплицирано за приклучување кон НАТО."

===

...

Заради тази карта на БЮРМ(една спорна"държава" без история и с правителства контролирани от сръбски удбаши),справката в Уикипедия и филма-проект "Трето полувреме", трябва да се "издърпат ушите" на самозабравилата се македонска върхушка,а не Николай Младенов да се занимава с назначението на Стоичков за почетен консул.
Национални предатели и слуги на САЩ като Стефан Тафров и президента-недоразумение на име Жельо Митев Желев,трябва да бъдат проклети за признаването на бившата югославска република Македонија.

Стефан Тафров като посланик в Париж на прием при президента Шак Ширак.
...
...
 Стефан Тафров става първи зам.-външен министър(в първото правителство на СДС) и има основна роля в признаването на Македония и други бивши югославски републики като независими държави.
България трябва да вземе пример от Гърция,която не признава това название на БЮРМ.
Македония е винаги предмет на спорове и България нищо добро не е видяла от тези безродници,които се обявяват за македонци.
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 14:38:19 от Петкан »

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Петкане,ако не беше Тафров ,тоя цитат на развален български дето си го сложил отгоре - щеще да е на сръбски.Той ,колкото и голям негодник да е,заедно с жабата Желев измъкнаха Македония от лапите на Сърбия.

Последвалата политика обаче след това от страна България продължаваща и до днес е най-лошото в цялата работа.

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Петкане,ако не беше Тафров ,тоя цитат на развален български дето си го сложил отгоре - щеще да е на сръбски.Той ,колкото и голям негодник да е,заедно с жабата Желев измъкнаха Македония от лапите на Сърбия.

Последвалата политика обаче след това от страна България продължаваща и до днес е най-лошото в цялата работа.
Не съм сигурен в това,че са успели да я "измъкнат от лапите на Сърбия".
Бил съм много пъти в Македония и знам много добре настроенията на местните хора.Като изключиш членовете на ВМРО-ДПМНЕ,които са ревниви по отношение на своята македонска принадлежност,почти всички останали се сърбеят,особено в Скопие.
В Източна Македония(Крива Паланка,Делчево,Струмица) могат да се срещнат и такива,които хранят добри чувства към България,но някак си неформулирано ясно.Западна Македония е територия,която се управлява от шиптарски общини.Бил съм в Гостивар и там е нещо като Кърджалийския край у нас.
Ако Жельо Желев не беше прибързал да признае Македония,днес Македония щеше ръцете да целува на България.
Не бих казал (като Петър Стоянов),че Македония е "романтичната стрпаница на българската история",защото по майчина линия корените са ми от Битоля,а са ми разказвали,колко мъка е имало там.
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 16:26:19 от Петкан »

Неактивен greatbgnation

• Junior Member
  • *
  • Browser:
Бил съм много пъти в Македония и знам много добре настроенията на местните хора.Като изключиш членовете на ВМРО-ДПМНЕ,които са ревниви по отношение на своята македонска принадлежност,почти всички останали се сърбеят,особено в Скопие.
В Източна Македония(Крива Паланка,Делчево,Струмица) могат да се срещнат и такива,които хранят добри чувства към България,но някак си неформулирано ясно.Западна Македония е територия,която се управлява от шиптарски общини.Бил съм в Гостивар и там е нещо като Кърджалийския край у нас.
Ако Жельо Желев не беше прибързал да признае Македония,днес Македония щеше ръцете да целува на България.
Не бих казал (като Петър Стоянов),че Македония е "романтичната стрпаница на българската история",защото по майчина линия корените са ми от Битоля,а са ми разказвали,колко мъка е имало там.

Това не е вярно. Макетата мразят сърби, колкото и бугари. А че си има влияние на удба си има. Ама това не е като едно време. В момента влиянието им е смешно и смачкано, както смешна и смачкана стана Сърбия. Иначе се наблюдава затопляне на отношенията към българи. Даже стъклен дом е хит там и ще пускат втори сериал. Общо взето македонистите най ги боли за тези пасоши. Отидер им робската работна сила. Иначе като развитие и финансови възможности макетата са 2 пъти по-зле от нас. 33% официална безработица и скопие мерише по-зле и от София през лятото.

Забравете я македония 40% ислям има.

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
Това не е вярно. Макетата мразят сърби, колкото и бугари. А че си има влияние на удба си има. Ама това не е като едно време. В момента влиянието им е смешно и смачкано, както смешна и смачкана стана Сърбия. Иначе се наблюдава затопляне на отношенията към българи. Даже стъклен дом е хит там и ще пускат втори сериал. Общо взето македонистите най ги боли за тези пасоши. Отидер им робската работна сила. Иначе като развитие и финансови възможности макетата са 2 пъти по-зле от нас. 33% официална безработица и скопие мерише по-зле и от София през лятото.

Забравете я македония 40% ислям има.
Съвременната интерпретация на т.н. "македонска история" е почти изцяло взаимствана от сръбски трактовки за историята на Балканите.
Що се отнася до това,каква ориентация македонците,много често се забелязва,че има обидни прякори като "Ванчо Циганина" и "Звонко Бугарина".
"Пасошите" не са гаранция за самоопределение.

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:

И аз съм бил доста по оня край и съм съгласен с теб за тия неща,които стават в момента там. Но ти говоря за официално прилапване от страна на сърбежите в началото на 90-те,а не за подмолните действия в момента. Иначе на всички нам е ясно че в момента сръбската агентурна върхушка си развява коня там.

Мисълта ми беше, че попречиха още тогава това да се случи официално.Защо - при разпадането на Югославия,Сърбия ( в незнам кое си право) изтегли абсолютно всичкото въоръжение от Македония - оставиха ги нарочно с 10 автомата и 60 пистолета. В случай на успех в акциите на Сърбия срещу другите отцепили се държави - Македония щеше да е наред.Те и за това го взеха оръжието - щото в другите бивши републики - не успяха навреме да го изтеглят и им беше зор. За това тогава нашите вече "демократи" отлетяха до Русия да молят за признаването на БЮРМ под каквато и да е форма с каквото и да е име.Тогава все още някой е мислил за нашите изконни територии и нашия геополитически интерес. Всичко това се разви доста бързо - и мисля Русия беше втората държава след нас,която призна Македония. .По този начин, волно или неволно попречихме на амбициите на шумадийците да лапнат всичко официално - щяха да си отидат в Скопие с един танк и никой нямаше да ги спре. За това официланото признаване на младата държава, тогава беше правилно решение. А каква е политиката на РБ спрямо БЮРМ в момента - няма сми от коментар.

За мен разбира се  - в ония доста смутни времена ,нещата можеха да се развият с по-голяма полза за нас.Изпуснахме тогава шанса си. Както го направихме и 1997 спрямо сърбите за западните покрайнини и Морава.

да не забравяме конфликта от 2001 ,когато за една бройка благодарение на българина Люпчо Г. и шиптърските говеда ,Македония щеше да се присъедини официално към България за точно една нощ!

до greatbgnation:

преди няколко месеца забелязах че са ми останали някви денари,които преди известно време бяха на стойност към 30 лева, когато отидох до обменното бюро се оказа че са станали на 2,52 лева.После погледнах в чичо гугел и установих че инфлацията им се вдигнала доста а безработицата официална е към 40 %.
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 17:04:50 от lonely_франкист »

Неактивен greatbgnation

• Junior Member
  • *
  • Browser:
Съвременната интерпретация на т.н. "македонска история" е почти изцяло взаимствана от сръбски трактовки за историята на Балканите.
Що се отнася до това,каква ориентация македонците,много често се забелязва,че има обидни прякори като "Ванчо Циганина" и "Звонко Бугарина".
"Пасошите" не са гаранция за самоопределение.

Те не са, но маке идиотите подписват декларация, че са Българи. Оттам ако се отрекат можем да ги подвеждаме под отговорност за документна измама (ес сащ и македония са длъжни да ни ги предадат) и да си напълним затворите с макета. Така че наще са ги стиснали за ташаците и са им обезвредили гърмящите маке топки  :evil:

За сърбите бъркате макетата не харесват сърби, а македония призна косово. Каква върхушка какви 5 лева сащ от много време пое командването там. Русия просто се дръпна, защото бюрм не представлява интерес за нея.

ебете ги макетата до 10-15 години ще е напълно приключено с тях те там църква не могат да строят вече без позволение на албанците

който иска да взима паспорт, а който не иска да заминава за на майка си пичката
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 17:11:42 от greatbgnation »

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
И двамата( greatbgnation и lonely_франкист) сте прави-всеки в своите съждения,мисля,че и аз не съм особено сгрешил в своите,но в крайна сметка,държавата БЮРМ или Р Македония е една "язва" на Балканите,също както и Косово.
Тово го заявявам с ясното съзнание,че "нуждата" от съществуването тези държави не е в полза на България,имайки предвид,че едната ни е съседна,а другата е на не повече от 200км от София.
За Косово ще си позволя да се поправя,че това не е язва,а истинско гоvно,ситуирано в облик на държава.
Съществуването на тези две държави предопределя някаква обвързаност с тях-съседска,дипломатическа и всякаква друга,но техния генезис предопределя и евентуални бъдещи конфликти-В Косово с неговия войнстващ ислям,а в БЮРМ с процесите на почти абсолютизирана българофобия,облечена във закононна власт.
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 13:27:19 от Петкан »

Неактивен greatbgnation

• Junior Member
  • *
  • Browser:
И двамата( greatbgnation и lonely_франкист) сте прави-всеки в своите съждения,мисля,че и аз не съм особено сгрешил в своите,но в крайна сметка,държавата БЮРМ или Р Македония е една "язва" на Балканите,също както и Косово.
Тово го заявявам с ясното съзнание,че "нуждата" от съществуването тези държави не е в полза на България,имайки предвид,че едната ни е съседна,а другата е на не повече от 200км от София.
За Косово ще си позволя да се поправя,че това не е язва,а истинско гоvно,ситуирано в облик на държава.
Съществуването на тези две държави предопределя някаква обвързаност с тях-съседска,дипломатическа и всякаква друга,но техния генезис предопределя и евентуални бъдещи конфликти-В Косово с неговия войнстващ ислям,а в БЮРМ с процесите на почти абсолютизирана българофобия,облечена във закононна власт.

Остави ги да се хапят макетата са ни буфер за албанците. Пък и щом не ни харесват и ни мразят не сме им длъжни. Другото е мазохизъм. Танковете където им дадохме (защото имаха 2 и до днес ги търкалят) на макетата им казаха, че са стари и половината ги претопи някой и взе парите. Идиотската версия им е, че ни било по-евтино да им ги подарим, вместо да ги претопим. Тук става въпрос за хиляди тонове стомана (желязо) :smiley-1: Що некой на мен не ми даде танк аз ще си го оглозгам и ще си купя последен модел мерцедес

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf