Националистическа коалиция

• 18 Отговора
  • 1950 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Ратникъ

• 1224
  • +105/-148
Националистическа коалиция
« -: Декември 21, 2011, 16:15:59 »
За първи път пускам тема. По принцип внимавам с пускането на теми, а има потребители си пускат за добро утро, но както и да е. Темата ми е, че много желая една коалиция националистическа между следните партии и формирования - БНРП, Национална Съпротива, БНС - естествено без македонските националисти от ВМРО и псевдо патриотите от НФСБ - просто истински крайно-десни националисти !!! Моля за вашите мнения  :mad:

, ,

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8685
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
Re: Националистическа коалиция
« Отговор #1 -: Декември 21, 2011, 17:00:02 »
За първи път пускам тема. По принцип внимавам с пускането на теми, а има потребители си пускат за добро утро, но както и да е. Темата ми е, че много желая една коалиция националистическа между следните партии и формирования - БНРП, Национална Съпротива, БНС - естествено без македонските националисти от ВМРО и псевдо патриотите от НФСБ - просто истински крайно-десни националисти !!! Моля за вашите мнения  :mad:

, ,
Желателна е подобна коалиция по две причини:
-ликвидиране на липсата  в политическото пространство от силна националистическа формация,която да е коректив на управляващите
-реално националистическо присъствие в политическия живот,а не бутафорни политически субекти като ПП Атака,които не правят нищо съществено.

Горепосочените партии трябва предварително да се споразумеят за обща стратегия и стриктно да изпълняват поетите ангажименти по нея.Ако това не стане,тази коалиция е обречена.
Цитат
Волен Сидеров: "Атака" ще бъде алтернативата на това управление
http://bta.bg/bg/c/VI/id/270455
:mad:
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 17:05:24 от Петкан »
Ad honores

*

Неактивен omerzen

• 4243
  • +562/-46
  • България на българите
« Отговор #2 -: Декември 21, 2011, 21:33:47 »
За първи път пускам тема.
Честито! Да ти е на хаирлия.    :yes: 
Моля за вашите мнения
Дадено. Първо трябва да се уточни че всички политически партии имат лидери. Второ че всички политически лидери искат да забогатеят което си е един нормален човешки стремеж. Поне аз до сега не съм виждал човек който иска да обеднее. Най малкото. Обикновено забогатяването при политиците става като използват позициите си във власта. Демек колкото повече власт докопа един политик, толкоз повече забогатява. Рядко политик забогатява когато удари джакпота на някое тото, или икономисва от банички примерно. Най често политиците забогатяват като успешно изтъргуват позициите си във власта. Както направи батко ти Волен Сидеров преди около две години и както долу-горе прави сега и батко ти Яне Янев.
Навлизайки в голямата политика политиците навлизат и в големите пари. А големите пари имат гадното свойство да развалят всичко. Дори и най големите приятелства. Справка - батковците ти Волен Сидеров и Валери Симеонов. За големите батковци от другите части на политическия спектър няма да се спирам. Ще се съсредоточа само върху националистическите среди какъвто е и този форум де. Големите пари развалят дори и семействата на големите какички и батковци. За пример холивудските шоу звезди. Повече примери за български политици в това отношение няма да давам.
Някой беше казал че власта развращавала. А в България голямата власт означава големи пари и обратното.
Тъй че водени от жаждата за власт, разбирай жаждата за пари, въпросните политици като нормални българи няма начин да не се изпокарат кой да грабне повече от другите власт - тоест повече от другите пари. Всеки ще иска да води бащината дружина,  всеки ще иска да опъне повече пари. Всеки ще иска той да бъде командира, всеки ще иска той да разпределя.
Абе българска работа!
Сега доволен ли си Ратникъ? Още веднъж честита първа тема.
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 21:35:30 от omerzen »
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

*

Неактивен СоколъСкитникъ

• **
  • 80
  • +21/-18
    • Соколъ българското скинхедс движение
« Отговор #3 -: Декември 22, 2011, 00:20:12 »
Първо трябва да се уточни че всички политически партии имат лидери. Второ че всички политически лидери искат да забогатеят което си е един нормален човешки стремеж. Поне аз до сега не съм виждал човек който иска да обеднее. Най малкото. Обикновено забогатяването при политиците става като използват позициите си във власта. Демек колкото повече власт докопа един политик, толкоз повече забогатява. Рядко политик забогатява когато удари джакпота на някое тото, или икономисва от банички примерно. Най често политиците забогатяват като успешно изтъргуват позициите си във власта. Както направи батко ти Волен Сидеров преди около две години и както долу-горе прави сега и батко ти Яне Янев.
Навлизайки в голямата политика политиците навлизат и в големите пари. А големите пари имат гадното свойство да развалят всичко. Дори и най големите приятелства. Справка - батковците ти Волен Сидеров и Валери Симеонов. За големите батковци от другите части на политическия спектър няма да се спирам. Ще се съсредоточа само върху националистическите среди какъвто е и този форум де. Големите пари развалят дори и семействата на големите какички и батковци. За пример холивудските шоу звезди. Повече примери за български политици в това отношение няма да давам.
Някой беше казал че власта развращавала. А в България голямата власт означава големи пари и обратното.
Тъй че водени от жаждата за власт, разбирай жаждата за пари, въпросните политици като нормални българи няма начин да не се изпокарат кой да грабне повече от другите власт - тоест повече от другите пари. Всеки ще иска да води бащината дружина,  всеки ще иска да опъне повече пари. Всеки ще иска той да бъде командира, всеки ще иска той да разпределя.
Абе българска работа!
Сега доволен ли си Ратникъ? Още веднъж честита първа тема.

И аз като автора на темата, ще направя изключение като се включа тук. Не ми е приятно да сменям посоката на разговор която е зададена в темата, но просто считам, че е особено важно да ти опонирам. В тази връзка, ако се задълбочи разговора в повече от няколко поста различни от темата зададена от нейния автор, както се и очертава да стане, ще помоля някой от модераторите да отдели нововъзникналия спор в отделна дискусия.

omerzen, твоята теза е крайно нихилистична по отношение на човешката мотивация и по-специално тази на националистите.

Първо, забогатяването наистина е нормален човешки стремеж, но и това е относително в известна степен. Тоест, относително е доколко стремежа към забогатяване е нормален. Ако човек иска още и още и не може да се насити, това не е нормално, а вече е патология и важи не само за богатството, но и за много други аспекти от живота. И още нещо... стремежа към забогатяване е нормален, до толкова, до колкото той не е на всяка цена и със всички средства. Надявам се ме разбираш какво имам предвид. Заложено ли е пренебрегването на някой общочовешки етични норми в името на забогатяването, то и в този случай стремежа към него не би могъл да бъде определен като нормален. И тук става въпрос за патология, за липса на морал, етика и духовност.

Бих искал и да ти опонирам по въпроса за това дали си виждал човек който да иска да обеднее. Предполагам, че формулировката ти е леко сгрешена, защото си я писал на прима виста и искаш да кажеш, че по-скоро не си чувал за такъв. Но има безброй примери в цялата човешка история където хора са прибягвали съзнателно към обедняване. Може би най-яркия такъв пример е индийския принц Сидхарта Гаутама известен повече като Буда, който се отказал от богатството си, от трона който е щял да наследи и се е отдал на духовното. В нашата история най-яркия такъв пример е на Иван Рилски, Светеца, небесен покровител и закрилник на българската нация!

Също така, не мога да пропусна гениалната теза и формулировка на Леон Дегрел. Той в случая говори за национал-социализма, но това важи за национализма въобще, още повече, че национал-социализма е просто едно течение на национализма. Както и да е. Дегрел казва, че национализма е идеология която в своята същност и в нейните естествени стремежи е духовна идеология, за разлика от комунизма и капитализма които са едни идеологии които са основани изцяло върху материализма и са призвани да служат на него или да го усъвършенстват в най-добрия случай(теоретично поне).

Нормален човешки стремеж е и този към духовното, а не само този към богатството. Той, стремежа към духовното даже е доста по-нормален от този който е към материалните блага.

Тезата ти е нихилистична и в друга посока. От основния ти нихилистичен извод за човешката мотивация, следва нихилистичното заключение за обреченост на всяка подобна инициятава, понеже видиш ли, всеки нормален човек ще се пречупи или цял живот си е бил пречупен от страстта си за придобиване на все повече и повече материални блага.

И на последно място, примерите ти са несъстоятелни, тъй щото лицата... по-точно казано - задниците Волен Сидеров и Валери Симеонов, никога не са били националисти, но винаги са били хора интересуващи се единствено от забогатяването си и готови да играят всякакви роли в негово име. Не спира да ме изумява огромния брой националисти които все още вярват, че Сидеров или пък тоя Симеонов, са тръгнали по пътя на национализма с чисти намерения и просто в един момент са се предали пред изкушенията. Ха ха ха, това е просто смешно, защото е крайно очеизбождащо, че това са едни кукли на конци които са били такива много преди да си наметнат мантията на националисти, а са го направили само под диктовката и заповедта на своите куклуводи, по-точно казано, на своите водещи офицери.

Много е лесно да видиш кога един човек се вълнува главно и основно от материалното, дори и когато такъв се опитва да прикрие тези си интереси и наклонности. Всъщност, достатъчно е да погледнеш как е извървял житейския си път. Да не говорим, че в някой древни духовни науки има знание за това как много лесно по някой физически особености, белези и характеристики на даден човек, може да разбереш дали той е дошъл на тоя свят, за да отработва своята карма и да се развива в този живот вървейки по пътя на материалното или по пътя на духовното, като тук под духовното се има предвид един по-широк смисъл. Аз съм посветен в това познание(хо хо хо хо - Коледа е) :police: така че не бери грижа, ако случайно някой националистически лидер се окаже твърде близо до политическата власт в държавата, питайте ме и аз ще ви кажа дали му е чиста рабатата в главата, тоест на съзнателно ниво, сиреч, какво главно го мотивира в тоя живот, материалното или духовното.

Толкова по въпроса. Най-мразя нихилистичните тези. Идеите за обреченост и безмислие които някой като теб съзнателно или не се опитва да прокарва. Те винаги трябва да бъдат унищожавани в зародиш. Защото с едно нихилистично мислене, с едно мислене за обречеността ни, ние естествено не бихме могли да постигнем нищо.

Тезъ що въ менъ духъ свободенъ, духъ за борба завещаха.

*

Неактивен СоколъСкитникъ

• **
  • 80
  • +21/-18
« Отговор #4 -: Декември 22, 2011, 01:11:19 »
Абе българска работа!

И още нещо. Сигурно ще започнеш да оставаш с впечатлението, че се заяждам с теб самоцелно, но аз не се заяждам, а ти опонирам. И го правя единствено защото това което пишеш дълбоко ме провокира да го направя!

Аз до ден днешен така и не можах да разбера какво, мамка му, в крайна сметка би трябвало да означава израза българска работа!?

За сметка на това винаги съм знаел какво означава израза циганска работа и коя работа би могла да се впише в това определение.

И в едно нещо съм напълно сигурен и категорично убеден! А то е, че това българин по национаалност, още повече български националист, да употребява с ясно съзнание термина българска работа... това нещо е най-висшата форма и проявление на циганска работа!

Може би българската нация е деградирала в днешно време и може би трябва да си "смени чипа", но със сигурност това в още по-голяма степен важи за българския национализъм! По-голямата част от българските националисти определено плачат за "смяна на чипа". А, ако са неспособни да го сторят или още повече, ако не желаят по свое собствено вътрешно убеждение да го направят, то определено за доброто на българския национализъм, е тия същите да бъдат отсети и пратени да изгорят в огъня като плевелите от притчата на Христос!

Ето за това се появихме ние! Никакво обединение не е спасително за българския национализъм, ако преди това не се извърши най-сериозна обнова и пречистване на авгиевите обори!

Айде спирам да пиша, че почвам да ставам доста емоционален!

*

Неактивен omerzen

• 4243
  • +562/-46
  • България на българите
« Отговор #5 -: Декември 22, 2011, 04:09:26 »
Моите поздравления СоколъСкитникъ.
Не, не мисля че се заяждаш. Нито пък аз имам намерение да правя това с тебе. Признавам че до сега не съм обръщал внимание на твоите публикации не от неуважение, а защото си нов и непознат тука и чак сега те забелязах. Когато ми отговори в темата на Ратникъ. Какво да кажа - впечатлен съм. Толкова задълбочени и смислени публикации като твоите рядко се срещат. Аз също не умея да пиша такива. Явно образован и умен човек си и не на последно място националист по убеждение. Прочетох и останалите твои публикации тук и предполагам че си младо момче щом си от тн. "скинове". Нещо което не ми е ясно и не разбирам какво точно означава. Малко ми е странен национализма на скиновете но нейсе. Да кажем че съм несведущ по въпроса.
Иначе за въпроса който поставяш за "българската" и "циганската" работа, отговора до някъде се крие и в твоя въпрос.
Явно ти си младеж и не помниш бригадирското движение а аз го помня отлично и даже съм участвал в него. От тогава са ми останали само няколко снимки, няколко книги като награди, удостоверение като участник в бригадирското движение "Строим за родината", една-две значки и куп спомени. За съжаление вече само спомени.
Та .... ще ти радкажа от тогава една приказка, една притча или не знам как да я нарека.
Бяхме на бригада за праскови. Една част от младежката бригада ги береше от овощната градина, а другата част - ние ги сортирахме за износ за Швейцария. Родната българска земя беше родила големи и сочни праскови. Големи колкото мъжки юмрук. В големите и сочни плодове бе събрана топлината на нашето слънце, силата и ароматът на българската земя и разбирасе трудът на тогавашните да речем млади българи които сега са клети пенсионери. Работата ни я надзираваше един възрастен човек, шеф на трудова бригада или бригадир в местното АПК. Видимо човека си беше обикновен селски човек, не много образован, свикнал на трудолюбие и природно интелигентен. Та този човек тогава ни каза - Момчета, внимавайте и работете старателна и качествено. Щото когато ние българите изнесем нещо навънка, западняците казват - българска работа. Ккакто ние тук казваме - циганска работа.
И наистина, тогава дали от нашето старание и труд, дали от труда на другите текезесари, дали най вече от това че нашата българска земя ражда прекрасни плодове, тогава наистина българските праскови тръшкаха по гръб конкуренцията на плодовете от останалите европейски страни.
Разбира се и тогава и сега никой не очакваше от циганите старание и дисциплина, отговорност и трудолюбие, образованост и цивилизованост.
За сега толкоз. Някой път ще има продължение.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

*

Неактивен СоколъСкитникъ

• **
  • 80
  • +21/-18
« Отговор #6 -: Декември 22, 2011, 07:56:00 »
Моите поздравления СоколъСкитникъ.
Не, не мисля че се заяждаш. Нито пък аз имам намерение да правя това с тебе. Признавам че до сега не съм обръщал внимание на твоите публикации не от неуважение, а защото си нов и непознат тука и чак сега те забелязах. Когато ми отговори в темата на Ратникъ. Какво да кажа - впечатлен съм. Толкова задълбочени и смислени публикации като твоите рядко се срещат.

Аз също не умея да пиша такива. Явно образован и умен човек си и не на последно място националист по убеждение. Прочетох и останалите твои публикации тук и предполагам че си младо момче щом си от тн. "скинове". Нещо което не ми е ясно и не разбирам какво точно означава. Малко ми е странен национализма на скиновете но нейсе. Да кажем че съм несведущ по въпроса.

Радвам се, че не отвърна на "нападкитте" ми, определено си зрял човек. Аз самия не съм сигурен дали на твое място бих реагирал така:) Благодаря за добрите думи и оценка, не на последно място.

Това за "скиновете", може би трябва да те посъветвам да го прочетеш пак. Тогава ще разбереш, че въпросното понятие отнесено към нас е много общо и обхваща само един аспект, но със сигурност не и този който се отнася до "национализма на скиновете", ако правилно разбирам какво ти разбираш под това, въпреки че ти каза, че не го разбираш, ха ха ха :mad:

Аз до колко съм млад е въпрос на гледна точка. Имам някакъв спомен от бригадирското движение, участвал съм в него.

Що се касае това, дали не умееш да пишеш добре. Ха ха, не знам, но като чета това което съм подчертал в цитата... така си го написал, като риторика, като подредба, подбор на изразите и думите, все едно чета някой от Диалозите на Платон. Може и да си самовнушавам, цяла нощ будувам, но наистина така ми изглежда. Тъй че, не бъди толкова скромен, има с какво да се похвалиш по отношение на писането.

От друга страна, признавам, не съм сигурен, че улових правилно извода към който клониш с примера от бригадата за която разказа. Може би пак е в мен причината и в това, че тая нощ висях пред компа и вече много са ми объркани връзките в главния мозък. В примера си, хем казваш, че хората от запад били критични към продукцията ни понякога и я наричали българска работа, така както ние тук викаме на някой работи, циганска работа. Хем в крайна сметка, заключи, че дали от труда на българина, дали от благодатната почва у нас, но продукцията ни избивала рибата и смазвала всяка конкуренция в Европа. Което е точно обратното, на циганската работа.

П.П. Тук вече направо ще помоля някой от модераторите, да преместят нашата дискусия с omerzen в някоя друга графа, общи дискусии, например и там да и измислят някакво заглавие, че аз в момента не мога да мисля вече :mad: Щото се получава малко "политически некоректно" към автора на темата и нейния лайтмотив, като се отклоняваме толкова много от нея.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 08:02:05 от СоколъСкитникъ »

*

Неактивен Ратникъ

• 1224
  • +105/-148
« Отговор #7 -: Декември 22, 2011, 09:50:44 »
Скинара много удобно се появи точно в тоя момент, уж случайно да се постарае  да унищожи дискусията за Националистическа коалиция, ама модераторите гледат и виждат - на  спат!!!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #8 -: Декември 22, 2011, 09:58:53 »
Въпроса е обаче кои са крайновесните организации ?
Аз такива не виждам , а посочените от Раткика за мене са направо крайно-леви.
Не може да си крайно-десен и да си срещу Бога - няма такъв филм.

*

Неактивен Ратникъ

• 1224
  • +105/-148
« Отговор #9 -: Декември 22, 2011, 10:22:39 »
Ти полудя ли бе ??? БНРП леви, че и крайно леви лелееее ! Че и НС и БНС леви !!!

*

Неактивен Семо Мастиката

• *
  • 203
  • +30/-60
« Отговор #10 -: Декември 22, 2011, 10:37:10 »
Такава коалиция без НС (ама то с тях и без тях все тая) имаше през 2009. Припомнете си резултатите и хубавичко ги запомнете, защото при следващо явяване, няма да са много по-различни.

*

Неактивен Ратникъ

• 1224
  • +105/-148
« Отговор #11 -: Декември 22, 2011, 12:45:03 »
Такава коалиция без НС (ама то с тях и без тях все тая) имаше през 2009. Припомнете си резултатите и хубавичко ги запомнете, защото при следващо явяване, няма да са много по-различни.
Прав си - визираш БНРП / БНС коалицията нали Мастичка ? А ти къде виждаш бъдеще - в чисто нова формация или в НФСБ ?

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #12 -: Декември 22, 2011, 12:54:39 »
Ти полудя ли бе ??? БНРП леви, че и крайно леви лелееее ! Че и НС и БНС леви !!!
Не вярваш ли нека порасъждаваме тогава.
БНРП за 20 г. направиха нищо и половина. Тоест типично ляво поведение в полза на комунистите.
Нс са не са вярващи , което автоматично ги прави леви. За БНС само ще кажа че са и антихристи, което ги поставя на едно мерило с евреите и комунистите.
Може би трябва да се определи първо кое е : крайно дясно.

*

Неактивен Ратникъ

• 1224
  • +105/-148
« Отговор #13 -: Декември 22, 2011, 12:59:57 »
Не вярваш ли нека порасъждаваме тогава.
БНРП за 20 г. направиха нищо и половина. Тоест типично ляво поведение в полза на комунистите.
Нс са не са вярващи , което автоматично ги прави леви. За БНС само ще кажа че са и антихристи, което ги поставя на едно мерило с евреите и комунистите.
Може би трябва да се определи първо кое е : крайно дясно.
Доста повърхностни разсъждения за съжаление :( И неверни на всичкото отгоре !

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4549
  • +23/-34
« Отговор #14 -: Декември 22, 2011, 13:04:59 »
Кое не е верно ?

Нужна ли ни е нова националистическа партия?

Започната от Индивидуалист

Отговора: 91
Прегледи: 10324
Последна публикация Май 02, 2008, 22:45:29
от Nik
Нова националистическа организация...

Започната от nerven_potrebitel

Отговора: 24
Прегледи: 2990
Последна публикация Септември 11, 2010, 11:24:29
от omerzen
Учредява се нова националистическа партия алтернатива на Атака в Русе !

Започната от rusenec

Отговора: 41
Прегледи: 4463
Последна публикация Януари 19, 2011, 22:56:08
от dim
Нова националистическа марка

Започната от BhS

Отговора: 1
Прегледи: 984
Последна публикация Януари 03, 2015, 12:34:37
от BhS
Има ли истинска националистическа организация в България?

Започната от Мишок

Отговора: 75
Прегледи: 8956
Последна публикация Януари 10, 2018, 14:19:35
от Мишок