Forum > Национална Съпротива

Критика

(1/3) > >>

СоколъСкитникъ:
 Малко критика към Национална Съпротива. Тя не е нито самоцелна, нито конструктивна, просто е наложителна. Повода е последната "статия" в страницата им или там каквото е всъщност този текст.

Ето го:

Има ли комунистически гадове в ГЕРБ?

Понеделник, 12 Март 2012 13:31

Тъй като преди няколко дни негово светейшество Б.Борисов излезна със заключението че мислел като комунист,ние сме длъжни да си зададем въпроса  - защо това е така? Както всички много добре знаем ,самият Б.Борисов е най-върл болшевик и един от хората, които отказват да си предадат партийната книжка , когато БКП се деполитизира ( ако въобще е възможен подобен израз)

Приказките които със сълзи на поруменелите от преяждене свински бузки на въпросния политик, за това как "мръсните комунисти" убили горкия му дядо или пък тези за това как е останал милия, сирак на 35 години са за малоумни бабички по селата. Каква обаче е истината за агент "Буда" и неговите нови анални дружки :

1. Бойко Борисов - комунист, син на полковник от МВР.
   2. Цветан Цветанов -син на шофьора и най-доверено лице на началника на ДС Григор Шопов.
   3. Цецка Цачева - партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.
   4. Николай Младенов - син на служител на ДС от високо засекретено ниво.
   5. Сергей Игнатов - син на секретар на ОК на БКП Видин по идеологическите въпроси.
   6. Росен Плевнелиев - платен първи секретар на общински комитет на ДКМС.
   7. Симеон Дянков - стипендиант на фондация Людмила... още Живкова.
   8. Нона Караджова - дъщера на завеждащ отдел в ЦК на БКП.
   9. Лиляна Павлова - внучка на заместник завеждащ отдел в ЦК на БКП,
  10. Вежди Рашидов - удостоен лично от Илия Павлов със званието Главен Мултак на РБ,
  11. Ивайло Московски - първа щатна работа в Мултигруп.
  12. Веднага след президентските избори Бойко Борисов побърза да назначи за заместник кмет на София по финансите сина на генерала от ДС Николай Барбалов, а за нов правосъден министър Диана Ковачева дъщеря на завеждащ отдел в ЦК на БКП. А като капак на всичко същата госпожа Диана Ковачева е съпруга на настоящ лидер от БСП...

Та дотук за антикомунистическата реторика на слабоумника!

Така, ще се спра на първия абзац. И моя правопис не е идеален и перфектен, ама чак пък толкова зле, не приляга на човек просто. Очевидни и елементарни правописни грешки. Кой, ако не националистите трябва да уважават и ценят българския език? Нещо за което не е достатъчно само да не пишеш на латиница, необходимо е и да се пише правилно или поне да се съблюдават елементарни правила на правописа. Не може да си автор на статии и материали към официална страница на националистическа организация и да не умееш да поставяш правилно запетайка, да не знаеш има ли интервал преди нея, след нея и т.н. Не може да не знаеш след поставяне на скоба има или няма интервал. Не може да оставиш изречение без да си го завършил с някакъв препинателен знак като точка, удивителна или въпросителна, какъвто е случая с последното изречение от въпросния абзац. Не може сериозна организация да има такива "текстописци". Не може дори и да ги има, да ги оставя безконтролно да си публикуват абсурдните материали, без да са прегледани и редактирани, от някой по-грамотен и интелигентен човек, ако изобщо там има такива. Да не забравяме прословутия случай преди време когато от същата "организация" си бяха отпечатали и разпространили пропагандни материали отново с правописна грешка. Не каква да е правописна грешка, там името им беше изписано по следния начин - "Нациоанална Съпротива".  Аз лично съм виждал вече разпространен този пропаганден материал. И, ако тогава човек би могъл да си каже, че на всеки се случва да сбърка, дори и фрапантно, то последния текст в страницата на тези момчета, говори за рецидив. Явно там нивото си е такова попринцип.

Също така циничния, вулгарен и махленски език, който присъства в почти всеки текст публикуван на въпросната страница може да се харесва само на някакви маргинали, каквито явно и за съжаление са момчетата от Национална Съпротива. Не знам дали го правят нарочно, но така определено маргинализират национализма, просто супер имидж му оформят, направо страхотно го "развиват".

Върха на сладоледа обаче е тази част от текста която съм подчертал в червен цвят. Това е най-малоумното изказване което съм срещал през целия си живот до момента. БКП се било деполитизирало... Муааа ха ха ха ха. Кога е станало това, щото аз не знам? Не мога да сдържа смеха си през сълзи, но все пак искам да кажа, че няма как една партия да се деполитизира, ха ха ха. Това е оксиморон!

След козметичните промени от 10-ти ноември 89 година, се наложи деполитизация на някой държавни институции и структури, като например МО и МВР. В този момент Бойко Борисов е работил към МВР и едновременно с това е членувал в БКП, обаче поради деполитизацията на МВР за която говорим в момента, е трябвало да избира или да остане да работи там, но да напусне БКП или обратното, да напусне МВР, но да остане в БКП. Всеки интересуващ се от политика знае как е постъпил тогава Борисов. Възможността знаменития автор на този текст просто да е допуснал грешка от бързане и невнимание и така да е написал БКП вместо МВР е изключена, нещо което се доказва от смехотворното му уточнение в скобите. Интелекта му е достигнал само до там, че деполитизацията на партия, това му звучи странно, но не му е достигнал интелект, за да зацепи, че такова нещо не е просто странно, то е изключено и невъзможно. Ако една партия се деполитизира, тя престава да бъде партия априори.

Знаменития автор на текста, чул-недочул, разбрал-недоразбрал, там след промените, БКП, деполитизация, ала бала, ама седнал да пише "статии" и да поучава. Сократ е казал, че не е фатално някой да е невежа, фатално е когато някой невежа се мисли за експерт и разбирач. Ако това са й експертите и разбирачите на Национална Съпротива, по-добре час по-скоро да се самозакрият и саморазпуснат. Щом като такива неграмотници и малоумници са флагмана на тази организация, значи всред нея се шири егалитаризъм със страшна сила!

Случая е много показателен за нивото и "класата" на целия български национализъм към днешна дата. Някой от основните причини за това положение са, липсата на стратегически подход, липсата на кадрова политика и подбор, липсата на елит.

Момчета, тая работа не е като оная, както се казва. Плеснахме с ръце, прегърнахме се и хоп, айде да си направим организация, да пишем статии и т.н. Нещата не са толкова прости и елементарни! Не е достатъчно само хъс и мотивация, трябва и акъл!

Петкан:

--- Цитат --- 1. Бойко Борисов - комунист, син на полковник от МВР.
   2. Цветан Цветанов -син на шофьора и най-доверено лице на началника на ДС Григор Шопов.
   3. Цецка Цачева - партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.
   4. Николай Младенов - син на служител на ДС от високо засекретено ниво.
   5. Сергей Игнатов - син на секретар на ОК на БКП Видин по идеологическите въпроси.
   6. Росен Плевнелиев - платен първи секретар на общински комитет на ДКМС.
   7. Симеон Дянков - стипендиант на фондация Людмила... още Живкова.
   8. Нона Караджова - дъщера на завеждащ отдел в ЦК на БКП.
   9. Лиляна Павлова - внучка на заместник завеждащ отдел в ЦК на БКП,
  10. Вежди Рашидов - удостоен лично от Илия Павлов със званието Главен Мултак на РБ,
  11. Ивайло Московски - първа щатна работа в Мултигруп.
  12. Веднага след президентските избори Бойко Борисов побърза да назначи за заместник кмет на София по финансите сина на генерала от ДС Николай Барбалов, а за нов правосъден министър Диана Ковачева дъщеря на завеждащ отдел в ЦК на БКП. А като капак на всичко същата госпожа Диана Ковачева е съпруга на настоящ лидер от БСП...
--- Край на цитат ---
...
Ако оставим емоциите на страна и този списък се разгледа като реалност,перспективата за развитие на България никак не е добра,защото е 21-ви век.

Death angel:
Петкане, темата не е за плюене на Б. Борисов, а за качеството на някои български "Националисти" !

Франкист:

--- Цитат на: СоколъСкитникъ в Март 13, 2012, 01:24:28 ---

Момчета, тая работа не е като оная, както се казва. Плеснахме с ръце, прегърнахме се и хоп, айде да си направим организация, да пишем статии и т.н. Нещата не са толкова прости и елементарни! Не е достатъчно само хъс и мотивация, трябва и акъл!

--- Край на цитат ---

:mad: :mad: :mad:

каза момчето от българското скинхед движение "Соколъ". Момко, много неща не са ти ясни и тепърва ще ти се иазясняват. Но това идва с времето и с годинките. :Azn:

пункутализма значи само едно -ако няма какво да кажеш - по-добре не говори.

СоколъСкитникъ:

--- Цитат на: Франкист в Март 13, 2012, 19:15:24 --- :mad: :mad: :mad:

каза момчето от българското скинхед движение "Соколъ". Момко, много неща не са ти ясни и тепърва ще ти се иазясняват. Но това идва с времето и с годинките. :Azn:

пункутализма значи само едно -ако няма какво да кажеш - по-добре не говори.

--- Край на цитат ---

Рече и отсече момчето от "НациоАнална Съпротива". Не че нещо, ама нали вие самите бяхте облепили цяла София с такива лепенки.

Така както си си завършил поста, малко е в стил "крадеца вика дръжте крадеца". Защото целия ти пост всъщност няма особена връзка със зададената от мен тема и нейния лайтмотив. Плюс това, понеже няма очевадно как да опонираш аргументирано на това което съм казал и нападаш самоцелно като "защита".

Защо не каза нещо по въпроса за "деполитизацията на БКП", муааа ха ха хах ах и за това как в разгара на този процес Борисов отказал да си хвърли партийната книжка???  :mad:  Защо не кажеш и до кога ще виси тоя съвършен тъпизъм на страницата ви, че всички да ви се смеят, а покрай това да се смеят и на национализма въобще? Това ли целите, да направите за смях национализма с подобни малоумни и debilni статии? Това ли целяхте с онези лепенки? Или толкова си можете, а?

А абсурдните правописни и пунктоационни грешки които са безчет на всеки втори текст във вашата страница и са такива дето дори за третокласник е престъпно да ги прави, нещо по тоя въпрос няма ли да кажеш? Нарочно ли го правите, та хората да се отвращават и присмиват на национализма и да ни мислят за неграмотни маргинали? Или просто толкова си можете?

По въпроса за това кое ми е ясно и кое не ми е, както и по отношение на годинките ми не ми се навлиза в излишни спорове. Все пак обаче се изкушавам да отдележа само едно нещо в тая връзка. И то е, че ти поне си ми пределно ясен. Напълно достатъчно е за един малко по-мъдър и интелигентен човек да ти прочете подписа и веднага ще разбере, че нещо много здраво ти куца в манталитета и в познаването на реалността, дори и да си го казал това нещо фигуративно, в известна степен. Лошото е, че при теб с оглед годинките ти, шансовете за положителна промяна клонят към нула.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница