Анкета

Какво е мнението ви по въпроса за смесените бракове на българи/ки с чужденци?

ЗА съм, защото любовта не пита, а нахлува
8 (23.5%)
ДА, защото чужденците са по-богати от българите
0 (0%)
Нямам мнение
2 (5.9%)
НЕ, защото децата от такива връзки не са пълноценни българи/ки
24 (70.6%)

Общ брой гласове: 31

Смесени бракове

• 208 Отговора
  • 62821 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Wehrmacht

• *
  • 15
  • +33/-3
  • Зодия: Aries Aries
Re: Смесени бракове
« Отговор #165 -: Май 27, 2011, 12:30:38 »
Аз съм полу германец полу българин
И какъв се чувствате? Българин или германец?
Много ясно че се чувствам Българин не ми гледайте аватара  :bgflag:

*

Неактивен Николай

• *
  • 27
  • +23/-10
« Отговор #166 -: Май 27, 2011, 22:58:35 »
От една страна ги подкреяпям и ще обясня защо.Идеята е проста примерно–Идва даден чужденец в България,да кажем рускиня или арабин.Женят се за българи.Децата израстват в българска среда,знаят български за майчин език,чустват се българи.След някое друго поколение я се знае,че имаш някой дядо арабин,руснак,ако ще и турчин, я не.
Но както казах средата си е важна.
Хора разберете смесени бракове е имало и винаги ще има.Въпросът е децата на тези бракове,да се чустват българи.
Вижте колко имигранти идват да живеят тук,при цяалата мизерия.Какво да ги изорираме и след някоя друга година да имаме трето малцинство или да ги направим българи(наш си е изборът).Така,че всеки има поне един прадед,който не българин.Имайки предвид,колко народи са минали от тук(когато сме били най-силни в цяла европа) и всеки е оставил нещо от себе си,а не са останли ни готи,ни келти,ни кумани ни печенеги(въпреки че те не са били никак малко по земите ни) ,и какво ако намеря някой дядо от преди 700 години,който е куман,това значи ли,че съм куман  :-D .
Приказката-"Кръвта вода не става" ,ама все пак и кръвта е важно,но чуството за пренадлежност към някоя  общност е по-важно.
Както се казва-Българин е този с българско сърце.

*

Неактивен killed_by_death

• 730
  • +159/-39
  • Дълг и Чест
« Отговор #167 -: Юни 01, 2011, 09:06:34 »
Разбира се, че няма да си куман, но виж,по-просто казано: ако например ти се ожениш за...холандка да речем, децата ти ще са с холандски произход. Отгледани в българска среда, доколкото съществува дотогава, ще бъдат вероятно с българско самосъзнание. Проблемът е, че и ако те имат малко по-либерално виждане за брака, съчетано с икономическото и социално положение на България(демек потенциална емиграция), то внуците ти ще бъдат примерно шведски граждани от холандско-български произход, като "българското" в тях далеч няма да е част от тях.
Въпреки всичко, това "френско" националистическо схващане държи сякаш само и единствено на съзнанието, тоест ако се "чувстваш французин, значи си такъв" също не го приемам изцяло и ще е грешно да се изключва родовото и наследственото, но промяната им е бавен и сложен процес, а също така може да предразполага само към някои черти.

Основен акцент все пак трябва да има на националната култура и идентичност, но тя трудно може да се запази, ако тенденцията към смесени бракове нарастне.

*

Неактивен FELDMARSCHALL

• *
  • 2737
  • +361/-61
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #168 -: Юни 07, 2011, 10:07:06 »
Варненчика и той е чист ариец. :-D

*

Неактивен FELDMARSCHALL

• *
  • 2737
  • +361/-61
  • АРИЕЦ
« Отговор #169 -: Юни 09, 2011, 00:05:26 »
Лошото е че при повечето хора от смесени бракове надделява небългарския елемент и
след няколко поколения не остава и следа от българския им произход. |-(

*

Неактивен Rodolubec

• **
  • 361
  • +119/-38
  • За България винаги готови.
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #170 -: Юни 10, 2011, 09:40:34 »
Лошото е че при повечето хора от смесени бракове надделява небългарския елемент и
Да,затова трябва да има категрична забрана срещу смесените бракове. Не може да има брак ежду различни раси,етноси или вероизповедания,защото това нарушава естественият подбор и баланса в природата. Най-лошото е че се обезличават цели семейства и се създава обстановка на мулиткултурност,етническо и расово обезличаване и пр. чифутски приумици.
Няма живот без болка.

*

Неактивен BulgarianBlood

• **
  • 271
  • +104/-29
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #171 -: Юни 10, 2011, 19:40:02 »

Надделява небългарският елемент, защото най-често такива бракове са в чужбина. Децата там израстват в небългарска среда и е логично да нямат много представа за народа си. А още повече - обикновено хората, които са най-склонни към брак с чужденци, изобщо не са про-български настроени и не държат много много на произхода си...

Цитат
Да,затова трябва да има категрична забрана срещу смесените бракове. Не може да има брак ежду различни раси,етноси или вероизповедания,защото това нарушава естественият подбор и баланса в природата. Най-лошото е че се обезличават цели семейства и се създава обстановка на мулиткултурност,етническо и расово обезличаване и пр. чифутски приумици.

Това, струва ми се, е невъзможно да се направи. Дори евреите масово се женят за гои. Винаги е имало етническо смесване и винаги ще има. Въпросът е като какви ще се осъзнават децата, резултат от това смесване.

Виж, расовото смесване също винаги го е имало, но никога не е било толкова рекламирано колкото сега. Сега особено негрите са представени като някакви супер готини пичове, на които им се лепят всички мацки. Това е чисто и просто пропаганда...
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 19:44:43 от BulgarianBlood »

*

Неактивен Лудия Макс

• **
  • 368
  • +43/-14
« Отговор #172 -: Юни 10, 2011, 21:34:46 »
Единия мой дядо има баща-македонски българин и майка-гъркиня,а другия ми дядо има баща и майка от Одринска Тракия. Сега да не ме наругайте?
"Едно е да искаш,второ е да можеш,трето и четвърто е да го направиш"-Николай Хайтов

Христо Ботев: "Патриот е,душа дава.Но не свойта душа братя, а душата на народа".

*

Неактивен omerzen

• 4242
  • +562/-46
  • България на българите
« Отговор #173 -: Юни 10, 2011, 22:27:33 »
Единия мой дядо има баща-македонски българин и майка-гъркиня,а другия ми дядо има баща и майка от Одринска Тракия. Сега да не ме наругайте?
Спокойно. Няма.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

*

Неактивен FELDMARSCHALL

• *
  • 2737
  • +361/-61
  • АРИЕЦ
« Отговор #174 -: Юни 11, 2011, 07:39:19 »
Тя тая "гъркиня" майка ти може да е от погърчените българи от Беломорието. Етническите гърци са на юг от Тесалия надолу. ;-)

*

Неактивен Лудия Макс

• **
  • 368
  • +43/-14
« Отговор #175 -: Юни 11, 2011, 08:16:42 »
Тя тая "гъркиня" майка ти може да е от погърчените българи от Беломорието. Етническите гърци са на юг от Тесалия надолу. ;-)

Не си прав. Майката на дядо ми е гъркиня от Несебър,което е типично за града.
"Едно е да искаш,второ е да можеш,трето и четвърто е да го направиш"-Николай Хайтов

Христо Ботев: "Патриот е,душа дава.Но не свойта душа братя, а душата на народа".

*

Неактивен Wehrmacht

• *
  • 15
  • +33/-3
  • Зодия: Aries Aries
« Отговор #176 -: Юни 11, 2011, 08:49:05 »
Варненчика и той е чист ариец. :-D

Ми тоя пубер Вермахта такъв май ме изкарва.  :-D Заедно с всички източни и западни славяни, скандинавците, немците, англичаните, шотландците и тн. ...
Ей клавиатурна смелчаго! Недей зна много зад клавиатурата! Седиш ми по цял ден на компютъра тука да отговаряш и аз съм бил пубера!

*

Неактивен MortBlanche

• *
  • 23
  • +28/-6
  • Non omnis moriar
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #177 -: Юни 29, 2011, 13:54:05 »
Нищо против смесените бракове, стига да не са като брой повече от несмесените .Добре е да се влага свеж генетичен материал в едно общество от време на време , за да не се изражда последното , но разбира се не е хубаво свежият генетичен материал да е повече от този на въпросното общество , за да не се обезличи последното.
Що се отнася до самосъзнанието , то е въпрос на възпитание , самоосъзнаване и колкото и да не ми се ще да го кажа - интереси.
  :^)

*

Неактивен ethnictolerancy

• **
  • 207
  • +14/-54
« Отговор #178 -: Август 13, 2011, 17:28:57 »

И как ще забраниш на хората да се женят??

По темата - майка ми е българка, баща ми е сириец...
Be a human, say 'NO' to racism

Бъди човек, кажи "НЕ" на расизма.

Никога повече национал-социалистически режими!!

*

Неактивен Barney Greenway

• *
  • 43
  • +13/-35
« Отговор #179 -: Август 17, 2011, 23:28:17 »
И как ще забраниш на хората да се женят??

По темата - майка ми е българка, баща ми е сириец...

А ти как се казваш? Файсал?
Barney Greenway,

Получил си предупреждение за обида на потребители или на член от екипа. Моля, съобразявай бъдещите си действия с правилата на форума.

Поздрави,
Екипът на Българският националистически форум.

Българи ли са децата плод на смесени бракове?

Започната от Билкаря

Отговора: 61
Прегледи: 4777
Последна публикация Април 14, 2009, 19:45:47
от elFO