Автор Тема: Източноправославната църква на КГБ и ДС  (Прочетена 6237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Siegfried

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1953
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 58.0 Firefox 58.0
Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8753
  • България преди всичко!
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 64.0.3282.186 Chrome 64.0.3282.186
Това е интересно, но не можеш ли да напишеш нещо повече за тази среща, кои са тези на снимката, някакъв линк да сложиш?
Така тема не се прави!
Заглавие, снимка и...темата е готова. :mad:
Ad honores

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4663
  • Browser:
  • Chrome 62.0.3202.97 Chrome 62.0.3202.97

Хм има хора на различна възраст. Което значи че някои много лъжат.

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8753
  • България преди всичко!
  • Browser:
  • Chrome 64.0.3282.186 Chrome 64.0.3282.186
Re: Източноправославната църква на КГБ и ДС
« Отговор #18 -: Март 07, 2018, 22:23:34 »
За тази снимка не мога да коментирам, но намерих информация от достоверни и авторитетни източници, които доказват, че доста служители на Централната телевизия на Русия и на руската православна църква са сътрудничили на КГБ.

Цитат

Не так давно член Священного Синода Русской православной церкви митрополит Смоленский и Калининградский КИРИЛЛ заявил, что в Церкви, как и на Центральном телевидении, было немало лиц, сотрудничавших с КГБ.
http://www.aif.ru/archive/1652994

Цитат
Чекисты в рясах

10 августа, 2016

http://rpczmoskva.org.ru/istoriya/chekisty-v-ryasax.html

https://www.livelib.ru/work/1002482358-vybrannye-mesta-iz-perepiski-s-vragami-georgij-urushadze

Цитат
"Выбранные места из переписки с врагами" состоят из сорока шести документальных новелл, рассказывающих о последних годах существования Советского Союза. Книга построена на материалах двух крупнейших в стране политических архивов - ЦК КПСС и КГБ СССР и участников исторических событий президента Михаила Горбачева, последнего начальника советской разведки Леонида Шебаршина, политолога Сергея Кургиняна, политического консультанта Ефима Островского.
http://igiene.ru/kniga2066104.htm
Ad honores

Неактивен Siegfried

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1953
  • Browser:
« Отговор #19 -: Март 08, 2018, 12:48:19 »
 Симеонов: За какво да се извиня? Патриарх Кирил е агент от КГБ.  :lol:

https://fakti.bg/bulgaria/289521-simeonov-za-kakvo-da-se-izvina-patriarh-kiril-e-agent-ot-kgb

За какво да се извинявам. Кажете ми каква лъжа съм казал аз, та да се извиня за нея. Човек се извинява, когато е допуснал грешка или ако е отправил епитети и клевети. Аз не съм си измислил нищо. Цитирам официални данни.

- Откъде са тези официални данни?

- От Доклад на федералната митническа служба на руската федерация към 15 октомври 1996 г. Там пише, че Кирил е внесъл цигари за 14 милиарда долара. Затова го наричат "табачный" митрополит. За часовника му също се знае. Часовник за 35 хиляди долара. Една снимка се върти из интернет, където са му замазали часовника, но са пропуснали да изтрият и огледалния образ върху бюрото. Защо не я показвате тази снимка? Кое е лъжа? Кое е заблуда, за да се извинявам. Това е агент Михайлов от КГБ. Знаете ли, че на 20 март 2016 г. в проповед казва, че човешките права са новата ерес. И още казва, че управлението на Путин е божие чудо. Кажете ми за какво да се извиня?  :lol:  :lol:  :lol:

За тази снимка не мога да коментирам, но намерих информация от достоверни и авторитетни източници, които доказват, че доста служители на Централната телевизия на Русия и на руската православна църква са сътрудничили на КГБ.
Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2837
  • Не бойте се!
  • Browser:
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #20 -: Март 19, 2018, 11:13:51 »
Създателят на темата няма и представа от вяра и истина, а седнал тема за църква да отваря.
Колко мъка има по тоя свят... е казано доста отдавна.

Каквато и да е църквата/не само тук а и по света/ каквито и да са служителите в църквите, това не оправдава ничие неверие. Тъй като всеки има собствена отговорност пред Бога. Сам ще отговаря накрая. Извинения от рода :ама те си купуваха златни синджири и аз затова не повярвах в тебе Господи...няма да важат. Или извинения от рода на: ама около мен никой не вярваше в Бог и затова не повярвах и аз.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #21 -: Март 19, 2018, 12:11:42 »
Извинения от рода :ама те си купуваха златни синджири и аз затова не повярвах в тебе Господи...няма да важат. Или извинения от рода на: ама около мен никой не вярваше в Бог и затова не повярвах и аз.
Добре казано - всеки да гледа себе си, а не да съди другите.

Неактивен HighVoltage

• Moderator
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 760
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Отговор #22 -: Март 19, 2018, 18:56:23 »
Много ‘дъвкана’ тема е дали някой човек само защото е поп, ходжа или друго религиозно лице има право на защита, ненамеса и доживотен морален имунитет. Значи каквото и да сътвори той никой няма право да го критикува, така ли? Сигурно ще се повторя, но изповядващите подобни мисли имат проблем с допамина и то голям -  ‘бие’ ги не в челния кортекс както е редно, а някъде другаде.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #23 -: Март 19, 2018, 19:03:29 »
Много ‘дъвкана’ тема е дали някой човек само защото е поп, ходжа или друго религиозно лице има право на защита, ненамеса и
Не знаех че има такъв морален имунитет ! Вероятно е някакъв нов нео-либерален шаблон.
Има си ред  кой може: да критикува, съди и дава акъл. Не може некой си който е никой да съди и поучава. То това е смешно и не е нормално.

Неактивен HighVoltage

• Moderator
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 760
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
« Отговор #24 -: Март 19, 2018, 19:52:14 »
Ми вие го измислихте този морален имунитет тука, нали това пропагандирате, че морала на тези хора не може да се оспорва. А трябва да може за тези от тях, които сами се дискредитират.

Неактивен vailen

• Respected user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 405
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Chrome 55.0.2883.75 Chrome 55.0.2883.75
« Отговор #25 -: Март 19, 2018, 20:45:21 »
Създателят на темата няма и представа от вяра и истина, а седнал тема за църква да отваря.

Точно от такива "христови войни" като създателя на темата и Мишока хората ги е срам да ходят на църква.
България над всичко!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #26 -: Март 19, 2018, 22:02:27 »
Ми вие го измислихте този морален имунитет тука, нали това пропагандирате, че морала на тези хора не може да се оспорва. А трябва да може за тези от тях, които сами се дискредитират.
Полза от обсъждане и оспорване на някакъв морален имунитет няма ! Всеки трябва да гледа себе си, а не другите. Хората са грешни и какви ли не, но все намират вина у другите, а себе си не гледат. Постоянното съдене на другите води до гордост, самоизмама и деградация.
 Човече оспорвай първо собственият си морал и после мисли за морала на другите. В крайна сметка Бог ще съди всички и грешните и тия дето им търсят греховете, вместо да изправят пътищата си.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #27 -: Март 19, 2018, 22:05:09 »
Точно от такива "христови войни" като създателя на темата и Мишока хората ги е срам да ходят на църква.
Създателят на темата е соросоид и откровен станист, ако не си забелязал.  Много мои познати започнаха да ходят на църква именно поради мое влияние, други поради примера който давам и в работата и в отношенията ми с хората.
Явно е че не си навътре в тези неща и познанията ти по въпроса са доста общи и главно от медиите.  Пък и на практика ти не ме познаваш.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2837
  • Не бойте се!
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Firefox 59.0 Firefox 59.0
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #28 -: Март 20, 2018, 13:37:35 »
Много ‘дъвкана’ тема е дали някой човек само защото е поп, ходжа или друго религиозно лице има право на защита, ненамеса и доживотен морален имунитет. Значи каквото и да сътвори той никой няма право да го критикува, така ли? Сигурно ще се повторя, но изповядващите подобни мисли имат проблем с допамина и то голям -  ‘бие’ ги не в челния кортекс както е редно, а някъде другаде.
Само че как така се случва,че винаги тия хора, които критикуват- нямат капчица вяра в Христа. И са от сектата на психодесните некадърници в нашата политика след 1990 г. Които излъгаха народа след 1990 г.
« Последна редакция: Март 20, 2018, 13:56:05 от Индивидуалист »
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #29 -: Март 20, 2018, 14:25:39 »
Само че как така се случва,че винаги тия хора, които критикуват- нямат капчица вяра в Христа. И са от сектата на психодесните некадърници в нашата политика след 1990 г. Които излъгаха народа след 1990 г.
Не са вярващи, ама се загрижили видиш ли за вярващите. Това с критикуването е все едно да пратите детото си в училище и то вместо да си учи уроците да критикува учителя, как е облечен, как говори, с каква прическа е, как се усмихва, как пее, как не пее, как ходи и т.н. не особено важни неща. Но докато детето се занимава с това уроците си вървят и то ги пропуска. А важни са уроците, които даже не са писани или измислени от учителя. Така е и с църквата. Каквито и да са този, онзи сульо-пульо и т.н. не те са измислили молитвите, символът на вярата, евангелията и останалото. Заниманието с тях и поведението и да ги критикуват отвлича хората от важното. За това и не случайно критикарите, обикновено не са вярващи. Понеже те няма от какво да се отвличат и вярата не ги интересува и се занимават само с критика. Моля ви другари не вярващи, оставете вярващите да решават.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf