Анкета

Коя предпочитате?

А
2 (100%)
Б, защото А е еврейка
0 (0%)

Общ брой гласове: 2

Eврейки или арабки?

• 1 Отговора
  • 677 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен P!nk fan

• **
  • 59
  • +10/-9
Eврейки или арабки?
« -: Май 31, 2013, 16:04:08 »
А

Б

« Последна редакция: Май 31, 2013, 16:08:55 от P!nk fan »

*

Неактивен Логос

• **
  • 152
  • +44/-2
Re: Eврейки или арабки?
« Отговор #1 -: Юни 14, 2013, 20:15:06 »
А

Б

На еврейките е забранено според религията да се женят за чужденци.

Ето какво е записано за евреите в Стария завет:
Битие, глава 24, стихове 1 до 4
1 А когато Авраам беше стар, напреднал във възраст, и Господ беше благословил Авраама във всичко,    
2 рече Авраам на най-стария слуга в дома си, който беше настоятел на всичкия му имот: Тури, моля, ръката си под бедрото ми;    
3 и ще те закълна в Господа, Бог на небето и Бог на земята, че няма да вземеш жена за сина ми от дъщерите на ханаанците, между които живея;    
4 но да отидеш в отечеството ми, при рода ми, и от там да вземеш жена за сина ми Исаака.

Още от най-ранната история на Израил се е наблягало върху забраната на бракове с чужденци.
Когато обаче са готови да се покланят на Стария Завет, тогава чужденците се приемат от евреите.
Т.е. за да ме приемат евреите, трябва да му резнем краекожието...

/////

За исляма - пак трябва да го резнем...
Но в исляма е разрешено от Аллах, мъжете да имат до ЧЕТИРИ СЪПРУГИ плюс всички пленнички, които десницата ти е владяла!!!
Сура 4, аят 3
3 А ако ви е страх, че няма да сте справедливи към сираците, [ако се ожените за тях,] встъпвайте в брак с онези от жените, които харесвате -; две и три, и четири. А ако ви е страх, че няма да сте справедливи -; с една или с [пленнички] владени от десницата ви. Това е най-малкото, за да не се отклоните.