Анкета

Какво ви е мнението за БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНО- РАДИКАЛНА ПАРТИЯ (БНРП)

ПОЛОЖИТЕЛНО
10 (43.5%)
ОТРИЦАТЕЛНО
13 (56.5%)

Общ брой гласове: 23

Българска национално-радикална партия

• 204 Отговора
  • 39471 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен club28

• **
  • 51
  • +32/-7
Пускам тази тема за да може хората да получат малко информация за първата националистическа партия в България.Партията се основава нелегално на 1 септември 1955 г. в параклиса на евангелиската църква в София,основават я 4-човека между който и сегашния председател Д-р Иван Георгиев.В началото партията се е казвала Българска национално ревулюционна партия но покъсно се преименува,Целта на партията е била да може колкото се може повече млади хора да се вкарат в военни училища за да може когато станат офичери да се направи преврат и да се свали власта,партията макар и в нелегалност бързо натрупва доста голямо одубрение сред хората но след велик ден 1957 година Иван Георгиев и неговите саратници са арестувани.Не навършил още 16 години тои е вкаран за 3,7 години в затвора,и така партията практически се раззформирова.Но след излизането си от затвора той остава верен на идеите си въпреки проблемите си партията се запазва,и така настъпва времето когато комунизма си отива, партията се регистрира официално на 1 септември 1989,до 1991 година в Бнрп членуват около 63000 човека дори на изборите през 1991 партията сабира около 100 000 гласа,които на практика са нерални,гласовете са били около 150 000-200 000,въпреки че днес партията наброява много по малко членове от колкото в момента,но си мисля че Българските националисти не трябва да забравят тази партия която се е борила през толкова много време за нашата страна.СЛАВА!!!
С удоволствие ще отговоря на вички ваши въпроси свързани с нашата партия.
« Последна редакция: Август 08, 2017, 16:36:14 от Hatshepsut »

*

Неактивен Nordwave

• *
  • 4418
  • +1344/-0
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Re: Българска национално-радикална партия
« Отговор #1 -: Юни 02, 2007, 18:49:21 »
Този потребител е официален преставител на Българската национал - радикална партия. Благодаря че откликна на поканата! :)

*

Неактивен Кожодера

• *
  • 36
  • +29/-44
« Отговор #2 -: Юни 06, 2007, 22:25:38 »
Цитат
до 1991 година в Бнрп членуват около 63000 човека

Бъркаш се,толкова гласуваха за БНРП на първите избори,но като се има предвид голямата избирателна активност това правеше 1,07% В момента между другото БНРП  не съществува официално трябва да се пререгистрира за да може да се явява на избори.

*

Неактивен club28

• **
  • 51
  • +32/-7
« Отговор #3 -: Юни 08, 2007, 00:58:16 »
Аз казвам приблизителна броика на членовете,а и реално гласовете са били повече но пак са били прибирани гласове,за пегистрацията не съм сигорен но на масните избори партията със сигорност ще участва.

*

Неактивен Горд Българин

• *
  • 16
  • +12/-5
    • Лично видео
« Отговор #4 -: Юни 08, 2007, 23:52:48 »
За какво се борите?
Слава на България, за нас тя е една.
Слава на Родината и смърт на врага.
Слава на България Велика.

*

Неактивен Кожодера

• *
  • 36
  • +29/-44
« Отговор #5 -: Юни 08, 2007, 23:57:55 »
Е сега къде се събирате като кръчмата на бай Ташо не работи отдавна?

*

Неактивен Бранник

• **
  • 50
  • +32/-7
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #6 -: Юни 09, 2007, 02:41:56 »
Имате ли някакъв сайт? Къде мога да прочета нещо по информативно за вас?

*

Неактивен club28

• **
  • 51
  • +32/-7
« Отговор #7 -: Юни 09, 2007, 08:17:07 »
За хората който се интересуват за какво се бори партията и каква е неината програма да  пишат на
e-mail  bnrp_pd@abv.bg за съжеление нямаме саит,на Кожодера искам да кажа че не знам за другите градове но ние в Пловдив се събираме най вече в дома на нашият прецедател,понеже от общината по обясними причини не ни отпускат клуб но картината в другите градове не е по различна.

*

Неактивен Бай Иван

• 1303
  • +1/-0
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #8 -: Юни 09, 2007, 08:44:26 »
Навремето - доста отдавна грасувах за вас. Жалко, че не можахте да излезете от типа "кръчмарски национализъм".
« Последна редакция: Април 04, 2018, 21:20:24 от Hatshepsut »

« Отговор #9 -: Юни 09, 2007, 11:39:20 »
БНРП - достойна партия СТЕ БИЛИ. Когато излезе цъобщение че Иван Георгиев е поканил Чернев за лидер тогава разбрах че Георгиев си е загубил ума. Понякога години труд и репутация могат само от нещо такова да се забравят и оплюят.

*

Неактивен club28

• **
  • 51
  • +32/-7
« Отговор #10 -: Юни 10, 2007, 11:14:07 »
На всички критици искам само едно нещо да кажа че когато критикуваш трябва да си постигнал нещо просто искам някои да ми каже нещо по добро  от Бнрп.На БОИЛ искам да кажа едно нещо.Ти в Пловдив идвал ли си говорил ли си с някои от членовете в Пловдив та да говориш че не правим  нищо освен да се напиваме и да решаваме крастословици.

« Отговор #11 -: Юни 10, 2007, 12:04:32 »
На всички критици искам само едно нещо да кажа че когато критикуваш трябва да си постигнал нещо просто искам някои да ми каже нещо по добро  от Бнрп.На БОИЛ искам да кажа едно нещо.Ти в Пловдив идвал ли си говорил ли си с някои от членовете в Пловдив та да говориш че не правим  нищо освен да се напиваме и да решаваме крастословици.
Въпрос
"Павел Чернев ще бъде лидер на възстановената Българска национално-радикална партия /БНРП/. Това обяви досегашният й ръководител д-р Иван Георгиев.Партията беше в период на застой, защото смятахме, че партия Атака ще поеме функциите на национална партия, допълни Георгиев. БНРП възстановява и своя вестник "Български глас". Главен редактор на вестника ще бъде Димитър Соколов.

Според Иван Георгиев Павел Чернев е личността, която може да поеме ръководството на БНРП, защото е енергичен и човек с воля. Той се е разграничил от Волен Сидеров, след като е останал разочарован от неговото поведение, подчерта Георгиев. Самият Павел Чернев заяви, че приема възложената му задача с нужната отговорност. Де юре той ще може да поеме лидерството след решение на Националния форум на партията, което ще стане през октомври, но де факто става неин ръководител от този момент.

Чернев подчерта, че няма да измени на традициите на българския патриотизъм, желанието за национални промени и българското Възраждане. Делегация на БНРП вече е била на посещение в Румъния, където се е срещнала с представителите на партия "Велика Румъния". В Букурещ е станало ясно, че тази румънска националистическа формация вече няма никакви претенции към Южна Добруджа.

На срещата е било уточнено, че БНРП поема отговорността да извърши "балканска националистическа совалка" и да проведе срещи с националистическите формации в Македония и Гърция, за да осигури присъствието на балканските националисти на световната среща на националистите в Париж през септември, нещо, което Атака не е успяла да направи, заявиха от БНРП. БНРП е единствената националистическа партия, която защитава интересите на българския народ и се обявява за запазване на независимостта на България и просперирането на българския народ във всички области, обявиха от ръководството на партията."
http://politics.actualno.com/news_71510.html

Не смятате ли в вашата партич че с това си погребахте сами години упорит труд.

*

Неактивен club28

• **
  • 51
  • +32/-7
« Отговор #12 -: Юни 16, 2007, 20:04:08 »
 :D Ми аз за такова нещо не знам Чернев да става прецедател утре ще сме на митинг пред НДК и ще питам тези от раководството но малко се съмнявам това да е истина.Те по весниците и телевизията бяха казали че дпс били дали на Атака 1 600 000 лева ама истина ли е това?

*

Неактивен Бай Иван

• 1303
  • +1/-0
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #13 -: Юни 17, 2007, 19:46:35 »
                          Чернев беше казал по БТВ, че ще
 прави нова партия - Свобода или нещо подобно май беше. :-[

*

Неактивен BGRocker

• **
  • 122
  • +28/-13
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #14 -: Август 07, 2007, 09:57:52 »
Мога да кажа, че по места Радикалите са много свестни и вършат отлична работа, не само на приказки. Аз съм от Севлиево и мога да кажа, че в околноста са направили много дела. Доколкото помня в Габрово май свалиха едно знаме на ЕС.
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Българска паравоенна организация

Започната от Imperatora

Отговора: 13
Прегледи: 1726
Последна публикация Юли 17, 2012, 10:14:31
от Франкист
Българска Родолюбива Младеж

Започната от Nordwave

Отговора: 5
Прегледи: 1255
Последна публикация Декември 06, 2009, 04:31:43
от Likvidatora
Българска расова теория - българският народ.

Започната от Мишок

Отговора: 39
Прегледи: 1527
Последна публикация Май 15, 2018, 23:33:02
от генерал Жеков
Българска Националдемократическа партия

Започната от Сит

Отговора: 9
Прегледи: 1311
Последна публикация Септември 21, 2007, 00:44:28
от Metoman_88
Обновен уебсайт на Българска национално-радикална партия!

Започната от BoGo

Отговора: 12
Прегледи: 3656
Последна публикация Юни 05, 2012, 23:48:13
от Nacional-Radikal