Автор Тема: Български народни юнаци - национални герои  (Прочетена 4616 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hatshepsut

• Pharaoh
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 7108
    • Български Националисти
  • Интереси: История, Археология, Етнография, Религия, Компютри
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
  • Religion: Paganism-Egyptian Paganism-Egyptian
Re: Български народни юнаци - национални герои.
« Отговор #15 -: Юни 04, 2018, 23:35:13 »
Много добре.Смяташ ли,че има някой допълващ списъка,в синхрон със мишока?Той реши,че всеки хайдутин е герой,със едничката цел-да оправдае самоназованието си и да се нарича герой.Та,тук въпроса се изменя до:С цялото ми уважение,но смяташ ли общия ни приятел Мишока за нац.герой?

Аз бих добавил Стефан Стамболов, Захарий Стоянов, Паисий Хилендарски и Иларион Макариополски.
Първите двама са дейци на българското национално-освободително движение и Съединението на България, също и строители на съвременна България (по думите на Симеон Радев, напълно подходящи).
Паисий Хилендарски дава програмата за национално освобождение - борба за независима църква, за българска просвета и култура и за политическо освобождение на българите. А Иларион Макариополски е борец срещу фанариотското иго, което е нанесло големи поражения на българщината.

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4571
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #16 -: Юни 04, 2018, 23:46:28 »

В този смисъл,великия националист Боян Расате е национален герой също.
Боже мили !

Аз бих добавил Стефан Стамболов, Захарий Стоянов, Паисий Хилендарски и Иларион Макариополски.
Първите двама са дейци на българското национално-освободително движение и Съединението на България, също и строители на съвременна България (по думите на Симеон Радев, напълно подходящи).
Паисий Хилендарски дава програмата за национално освобождение - борба за независима църква, за българска просвета и култура и за политическо освобождение на българите. А Иларион Макариополски е борец срещу фанариотското иго, което е нанесло големи поражения на българщината.
Паисий е народен будител може би най-важният но не влиза в списъка на националните герои.
За да е някой народен юнак- национален герой, трябва да е направил нещо  юначно - геройско.
Колкото до Стефан Стамболов, Захарий Стоянов в средите на родолюбците се смятат даже за предатели. Не може човек искал да предаде капитан Петко на Турция да е народен юнак-герой.

Неактивен генерал Жеков

• Adviser
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1499
  • Интереси: История, Философия, Политика
  • Зодия: Aries Aries
  • Religion: Paganism-Tangrism Paganism-Tangrism
« Отговор #17 -: Юни 04, 2018, 23:50:14 »
Боже мили !

Нещо не схванах,какво имаш предвид?Не си съгласен ли?
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Неактивен Panzerfaust

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1360
  • Интереси: история, политика, психология, военно дело, икономика
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #18 -: Юни 05, 2018, 00:44:17 »
Колкото до Стефан Стамболов, Захарий Стоянов в средите на родолюбците се смятат даже за предатели. Не може човек искал да предаде капитан Петко на Турция да е народен юнак-герой.
В средите на рубладжийските национални предатели-помияри - може би.

За Петко войвода си личи, че си гледал сериалчето на Хайтов.  :Azn:

Неактивен генерал Жеков

• Adviser
  • Hero Member
  • *
« Отговор #19 -: Юни 05, 2018, 00:45:37 »
Че то си е достоверен източник :lol: Ти знаеше ли,че "Време разделно" е комунистически роман?
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Hatshepsut

• Pharaoh
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 7108
    • Български Националисти
  • Интереси: История, Археология, Етнография, Религия, Компютри
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
  • Religion: Paganism-Egyptian Paganism-Egyptian
« Отговор #20 -: Юни 05, 2018, 09:26:25 »
Очевидно е, че всеки може да разшири списъка с българските национални герои, според собствените си представи.
Аз редактирах Правилата на форума, като добавих клауза възпрепятстваща плюенето по българските национални герои и техните дела. Посочил съм само тези герои, които са общоприети:

Цитат
2.12 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено. Не се допускат публикации на произведения, рецензии, лични коментари и др., които нарушават законодателството (съдържащи призиви за насилствена смяна на обществения ред, към класова и верска омраза, ислямски фундаментализъм и други). Не се допускат коментари популяризиращи българофобски  идеи, примерно пантюркизъм, панславизъм, антибългарски сепаратизъм и т.н.
Не се допускат обидни квалификации по отношение на Българската държава, примерно "Булгаристан", "руско-турски кенеф", "Славяния" и т.н.; нашата държава е България, независимо от обществения строй и формата на управление.
Обидни квалификации спрямо българските национални герои (Васил Левски, Христо Ботев, Георги Раковски, Любен Каравелов) са недопустими във форума, потребителите публикували такива квалификации или отричащи делата на героите ще бъдат санкционирани.

http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?topic=12906.0

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #21 -: Юни 05, 2018, 10:22:31 »
Очевидно е, че всеки може да разшири списъка с българските национални герои, според собствените си представи.
Аз редактирах Правилата на форума, като добавих клауза възпрепятстваща плюенето по българските национални герои и техните дела. Посочил съм само тези герои, които са общоприети:
Трябва да се знае че някои герои са били така да се каже назначени за такива по политически причини и под влиянието на масоно-сатанинската пропаганда след освобождението. Би било добре да се обсъдят делата им. Но това сега не може да стане защото веднага ще последват обвинения в нарушаване на правилата и така на практика нещата няма да могат да се изяснят. Доста неща са останали неизследвани и дори и да са изследвани : хората правили това са си замълчали. Например нещата около Левски не са изяснени до край, изследвано , знае се но изводи и заключения не са дадени. Тука имам пред вид кой е истинският му предател.

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #22 -: Юни 05, 2018, 10:31:00 »
Нещо не схванах,какво имаш предвид?Не си съгласен ли?
За да бъде някой национален герой - народен юнак трябва да отговаря на определени критерии.
Ето как го мисля аз, може и да греша - поправете ме.
- да се е борил за свободата на България може и да не е непременно с оръжие в ръка, но да се е борил. Строителите на съвременна България са строители не народни -юнаци. Трябва да има някакво юначество - геройство по западному.
- да не е привърженик или последовател на никаква друга идеология освен чистата българщина.
- да не е предавал или искал да предаде друг българин или народен юнак на врагът особено на Турция. Тук Стамболов моментално отпада. Няма значение че уж за не знам си кое добро е искал да предаде Капитан Петко. Врагът си е враг и всяко сътрудничество с него е зло.
- да не е бил член на масоно-сатанински организации, ложи и т.н.
- да не е писал срещу родината си и народа си. Тук Алеко веднага отпада, както и друг един .
- да не е водил пропаганда в полза на чужда страна: особено важи за западна такава, понеже запада винаги е подпомагал Турция и заради него не сме могли да се освободим сума ти години.
Освен това при обсъждането на това кой да е народен юнак или т.н. национален герой не трябва да има политически пристрастия.
Колкото до това дали Расате е народен юнак ............... !

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #23 -: Юни 05, 2018, 10:32:37 »
В средите на рубладжийските национални предатели-помияри - може би.

За Петко войвода си личи, че си гледал сериалчето на Хайтов.  :Azn:
В средите на родолюбците няма руски интереси, рубли или западно влияние. Мнението ми за Хайтов не е никак добро но в случаят с филма и капитан Петко си е направил добре трудът да проучи нещата.

Неактивен генерал Жеков

• Adviser
  • Hero Member
  • *
« Отговор #24 -: Юни 05, 2018, 12:32:21 »

http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?topic=12906.0

Още в следващото мнение се говори за масони,сатанисти и т.н.И да,отново го пише Мишока,отричайки смело нац.герой(посочени от теб).Ще чакаме ли санкция или и това е вик в пустинята?
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #25 -: Юни 05, 2018, 14:19:51 »

Още в следващото мнение се говори за масони,сатанисти и т.н.И да,отново го пише Мишока,отричайки смело нац.герой(посочени от теб).Ще чакаме ли санкция или и това е вик в пустинята?
Не трябва ли да се изясняват нещата и да се казва истината. Не съм писал повече кой е масон и сатанист. Интригите ти ме уморяват.

Неактивен генерал Жеков

• Adviser
  • Hero Member
  • *
« Отговор #26 -: Юни 05, 2018, 19:35:16 »
Няма интриги.Точно 10минути след публикацията на Хатшепсут ти поруга без страх национален герой,даже трима.Три бана заслужаваш до тук,но няма нито един
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #27 -: Юни 05, 2018, 19:36:40 »
Няма интриги.Точно 10минути след публикацията на Хатшепсут ти поруга без страх национален герой,даже трима.Три бана заслужаваш до тук,но няма нито един
Покажи ми това мое поругателно мнение !

Неактивен генерал Жеков

• Adviser
  • Hero Member
  • *
« Отговор #28 -: Юни 05, 2018, 19:41:05 »
Веднага.
Боже мили !
Паисий е народен будител може би най-важният но не влиза в списъка на националните герои.
За да е някой народен юнак- национален герой, трябва да е направил нещо  юначно - геройско.

В твойте писаници се вижда доста ясно какво и що говориш.
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #29 -: Юни 05, 2018, 19:53:47 »
Веднага.

В твойте писаници се вижда доста ясно какво и що говориш.
Това Боже мили е за простотията че расате е национален герой  :mad:
Отец Паисий не е национален герой - народен будител е.
З. Стоянов не влиза в числото на националните герои, Стамнболов също. А какво стана бе ?