Докога най-големият ни храм ще носи името на РУСКИ МЮСЮЛМАНИН?

• 61 Отговора
  • 6182 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Siegfried

• *
  • 1947
  • +89/-58
Шлемът на руският мюсюлмански светец Александър Невски, изработен от златната орда, украсен с цитати от Корана !

http://fakeoff.org/history/shlem-aleksandra-nevskogo-ukrashennyy-tsitatoy-iz-korana-sdelan-v-zolotoy-orde

Всички ясно виждаме, че България продължава да е задунайска РУСКА губерния, но е СРАМНО и ПОЗОРНО за България, най - големият православен храм да продължава да носи името на МЮСЮЛМАНИН пък бил той и от държавата ОКУПАТОР - РУСИЯ  !?
« Последна редакция: Юни 08, 2018, 22:19:39 от Hatshepsut »
Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4581
  • +23/-34
Тема пълна с лъжи. Па и ти нали си католик бе, какво те интересува. Гледай си папата как мие краката на ислямистите за добре дошли.

*

Неактивен Siegfried

• *
  • 1947
  • +89/-58
Тема пълна с лъжи. Па и ти нали си католик бе, какво те интересува. Гледай си папата как мие краката на ислямистите за добре дошли.

руснЯче, аз за разлика от теб,  преди всичко съм българин и не желая в моята България, храмове, улици, градове, паметници, училища, булеварди да носят имената на РУСКИ окупатори, най - малкото пък на руски МЮСЮЛМАНИ  !!! 

И кое е лъжа бе палячо, това е руска статия, не съм я писал нито аз, нито който и да е българин !?

Премиерът Радославов „изгонва“ от България светеца мюсюлманин Александър Невски
  :lol:  :lol:  :lol:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjA56rvv8HbAhVEGCwKHReoC8kQFggpMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.faktor.bg%2Fbg%2Farticles%2Fpolitika%2Fna-vseki-kilometar%2F-premierat-radoslavov-izgonva-ot-balgariya-svetetsa-myusyulmanin-aleksandar-nevski-57689&usg=AOvVaw0K_urXjspozRCzsb2u3rDc

Вместо да слави името на светите братя Кирил и Методий или Борис Покръстител, катедралният ни храм кръстен на РУСКИ последовател на Пророка !?

Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4581
  • +23/-34
да носят имената на РУСКИ окупатори, най - малкото пък на руски МЮСЮЛМАНИ  !!! 

Александър Невски е руски окупатор на България ли ? :mad: Днеска веселбата е голяма  :mad:

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1510
  • +31/-1
  • Интереси: История, Философия, Политика
  • Зодия: Aries Aries
Александър Невски е руски окупатор на България ли ? :mad: Днеска веселбата е голяма  :mad:

Ал.Невски е руски боклук,при това чалма.Как би изглеждало сега да си кръстим една улица на Бен Ладен,а?Второ,православието е вредно за нас,обяснил съм защо.Трето,ти живееш в чужбина от години и си никой за национализма тук.И извода който правим е че нямаш право на глас,ясно,ДРУГАРЮ?
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4581
  • +23/-34

Ал.Невски е руски боклук,при това чалма.Как би изглеждало сега да си кръстим една улица на Бен Ладен,а?Второ,православието е вредно за нас,обяснил съм защо.Трето,ти живееш в чужбина от години и си никой за национализма тук.И извода който правим е че нямаш право на глас,ясно,ДРУГАРЮ?
Не е ислямист, какви ги говорите. Прочетете житието му преди да го обсъждате. И като не сте вярващи, какво ви интересува ?

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1510
  • +31/-1
По това време не е имало много голямо значение,всеки изповядващ тази религия е луд фанатик и дори в тоалетната стъпва с точно определен крак и т.н ГЛУПАВИНИ.Храма да се събори и на негово място да се издигне Царски дворец,за новия български водач-потомък на царското семейство,като преди това бъде внимателно проучен и обучен във БЪЛГАРО-НАЦИСТКАТА идеология.За втори върховен водач да бъде назначен великия български националист Боян Расате и тогава бихме могли да придвижим държавата "на преде".
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8690
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
Не е ислямист, какви ги говорите. Прочетете житието му преди да го обсъждате. И като не сте вярващи, какво ви интересува ?
Не ислямист, а мюсюлманин!
На шлема му е имало надпис "Зарадвай вярващите с обещанието за помощ от Аллах и бърза победа" .(аят 13 на 61-ва сура на Корана).

Цитат
«Большая ерихонка», шлем Александра Невского. Судя по документам, сделана в 1621 году мастером Никитой Давыдовым.

«Среди царских ерихонских шапок шлем работы Давыдова занимал особое место. В Росписи Походной казны 1654 года он назван „большой ерихонкой“, а в Переписной книге Оружейной казны 1687 года был оценен в огромную сумму — 1175 рублей (это чуть меньше, чем общая цена пяти следующих за ним ерихонских шапок)»[1].

Помещена на герб Российской империи.

Арабская надпись на шлеме гласит:

«   Обрадуй правоверных обещанием помощи от Аллаха и скорой победы[3] (13-й аят 61-й суры Корана)   
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8_%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D1%86%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B9

« Последна редакция: Юни 07, 2018, 21:14:12 от Petkan »
Ad honores

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4581
  • +23/-34
ле-ле колко сме тъпи всички да не знаем до сега че Ал. Невски всъщност е мюсюлманин идаже сме кръстили църква на негово име. Нали ви казах четете му житието. Защо шлема му е такъв не знам, както и дали е неговият шлем, но за всяко нещо си има обяснение.
Моето мнение е че храм-паметник Ал. Невски, трябваше да се казва Всети Цар Борис-Михаил. Ама това е положението.

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8690
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
ле-ле колко сме тъпи всички да не знаем до сега че Ал. Невски всъщност е мюсюлманин идаже сме кръстили църква на негово име. Нали ви казах четете му житието. Защо шлема му е такъв не знам, както и дали е неговият шлем, но за всяко нещо си има обяснение.
Моето мнение е че храм-паметник Ал. Невски, трябваше да се казва Всети Цар Борис-Михаил. Ама това е положението.
Това, че ти не знаеш е отделен въпрос и не променя историческата истина за религиозната принадлежност на Александър Невски, както и за неговият шлем.
Уверен съм, че след години храм-паметник Ал. Невски ще се  казва Всети ГБХ Милански!
« Последна редакция: Юни 07, 2018, 22:07:48 от Petkan »
Ad honores

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1510
  • +31/-1
То трябва и да се чете,образованието не се гради на шутове
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8690
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
То трябва и да се чете,образованието не се гради на шутове

Цитат

Оружейная палата. Шлем Александра Невского

Дата съемки: 1955–1965
https://russiainphoto.ru/photos/187013/
Ad honores

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1510
  • +31/-1
Междудругото,Всети ГБХ Милански е добро име,не видях,че си го добавил.Доста авторитетно звучи :lol:
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4581
  • +23/-34
Между другото какво ви интересува как се казва храма, като не сте вярващи а ?

*

Неактивен генерал Жеков

• *
  • 1510
  • +31/-1
Може ли да не казваш,кое ни интересува и кое-не?Просто никой не ти е дал това право.По темата:Все още съм на мнение храма да се събори и да се построи царски дворец там.За новия цар,след като го обучим в българо-нацизма.
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!