Автор Тема: Непълнолетни обругали националните символи  (Прочетена 826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Бащицата Махно

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 193
Служители на Четвърто РПУ са задържали двама непълнолетни младежи, които запалили националния флаг и изкъртили герба на Република България от сградата на СОУ“Любен Каравелов“в кв.“Аспарухово“. Това съобщиха от четвърто РПУ. Инцидентът станал в началото на март т. г.Сутринта установихме, че гербът над входа на училището липсва. На пилона до него имаше и национален флаг, който също липсваше, разказва директорът на училището Метин Незим. Той допълни, че веднага са сезирали органите на реда.На място пристигналата дежурна група със следовател от Окръжна Следствена Служба във Варна извършват оглед на местопроизшествието, а по случая било образувано следствено дело.Към момента то е спряно до издирване на извършителя, съобщи вчера зам.-директорът на ОСС - Варна, Галя Бакалова. Междувременно стана ясно, че криминалисти от Четвърто РПУ са издирили и задържали двама непълнолетни младежи - на 14 и 17 г.При разпитите те признали, че са изкъртили герба от сградата на училището, за да го предадат за вторични суровини. Непълнолетните отмъкнали и флага, като по-късно го изгорили.Справка в досиетата им показала, че са криминално проявени за кражби и не учат. След разпит те били освободени.Материалите по случая ще бъдат изпратени на Варненската окръжна прокуратура за възобновяване на спряното дело, допълниха от полицията.
     DarikNews - 09 Юни 19:24
Когато си в лодката, бреговете изглеждат други!

Неактивен Bulgarian_f

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 9
  • Да Живее България !!
  • Зодия: Aquarius Aquarius
Я ги виж -  ''Метин Незим'' , ''При разпитите те признали, че са изкъртили герба от сградата на училището, за да го предадат за вторични суровини'' -- турци , цигани,некадърници и не разбрах защо са спрели образуваното дело ?
   Пълно безобразие !

Вчера отидохме до кв.Аспарухово , и погледнахме таблото на отличниците на ''ОУ Васил Левски'' , под заглавие: ''гордостта на училището'' , отдолу изредени имената на отличниците + техните снимки , направи ми впечатление иманата : Джамиле , Ахмед , Мехмед , Джадар , Марихме  и цял куп подобни !
 В това училище  се случи подобна история , но не беше българския флаг ,а знамето на училището със портрета на Левски.  :-[

Неактивен atakista

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 14
Строги санкции за посегателства с националните символи и светини! :s-minigun:
Левски глас вика нас,
турски глас бяга от нас!
                       Добри Чинтулов

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
Цитат
не разбрах защо са спрели образуваното дело ?
Защото са непълнолетни. В никакъв случай не одобрявам спирането на делото, но за съжаление в една колониална държава се случват такива работи.
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен Патриот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Българин от Бесарабия!
Цитат
Публикувана от: schagane
Вмъкни Цитат
Цитат
не разбрах защо са спрели образуваното дело ?
Защото са непълнолетни. В никакъв случай не одобрявам спирането на делото, но за съжаление в една колониална държава се случват такива работи.
Кво като са напълнолетни , нямат ли си родители. Сега аз ако реша например да срежа на две турското знаме пред общината ще спрат делото щото съм непълнолетен ли?

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf