Автор Тема: Чалгата - духовният злокачествен тумор  (Прочетена 56216 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
  • Публикации: 850
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Re: Чалгата - духовният злокачествен тумор
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2007, 20:26:10 »
Говорите за Малина ... Вижте Бареков - какъв беше, какъв стана!
Ако не сте гледали предаванията на Хигиена Нулева - Сигнално жълто, в които е показан един стар запис на "Водещия на чалгатеката" Ники Бареков - Който в акомпанимента на една чалга "певица", повече преличаща на хипопотамче в къса поличка, пееше "само дате гепна радке п****та ще ти цапна, само да те гепна кли***а ще ти цепна", правеше конкурси по "лапане на дюдюк" и пускаше мазни четки на собственика на чалгатеката (доколкото разбрах - пловдивска мутра).
Та такива красавци като бареков, днес оформят гражданското мнение и налагат своите идеи и разбирани на народа! Даже, Бареков се беше изхвърлил, че иска да се кандидатира за президент!

Ххахахахахахах  :lol:

Това предаване го гледааааааааах хахахаха :lol:

Наистина гнусна и жалка картинка - как може да паднеш толкова ниско - нещастна отрепка, мижитурка е този Барека.
Аз и преди го ненавиждах, ама като му видях пияната и потна мутра направо ме отврати.....И после като го видя костюмиран в сутрешния блок да дискутира политика и сериозни теми здраво ме напушва на смях  :-P
Чудя се как ли се е намърдал в БТВ.
« Последна редакция: Февруари 05, 2007, 20:29:10 от Родолюбец IYI »

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3560
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2007, 20:39:58 »
От музиката на съседите ни, единственото което що-годе ядвам е гръцкото сиртаки - и то само при определен случай - да съм на морето, да съм фиркан като руски стругар след заплата и да съм на маса!
От сърбежа ми излизат пришки, прекалено ми мангалее!
И пак ви напомням за зурните - днес половин българия се гърчи под звуците им, а преди 200 години,на дедите на тия същите, които днес доброволно се гърчат на тоя вой, са им рязали главите и са ги водили в Диярбекир под звуците на същите тези зурни!

Неактивен SSK

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 291
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2007, 20:50:31 »
Иванович да ти кажа предпочитам да гледам и слушам някоя истинска поп-фолк песен на Лепа Брена,Драгана Миркович или Цеца Величкович отколкото да гледам и слушам турско-цигански маанета изпълнени от платени любовни жрици и пендели.
В тоя случай е по-добре славянското щото го разбирам смисъл отколкото турско-циганските маанета с по едно изречение текст било то и български(в случая изключително арогантен,пошлив и гнусен и жива гавра с езика ни).

Ми то и в някои от техните песни има турски и особено цигански мотиви - визирам Лепа Брена, чието истинско име е Фархета -мюсюлманка....
Циганията и турската помия здраво са се впили в културата на балканските народи за жалост  >:(

Фихрета Яшич ако трябва да сме обиктивни,но пак имаш грешка,в някои песни на Лепа Брена има арабски не турско-цигански мотив(примерно песента Робиня които пък клип е сборно показване на арабски и мюсюлмански знамена и джамии в Босна),но в повечето има славянски мотиви(примерно нейния "хит" от 1988-Югославенка),относно Драгана и Цеца те са едни от певиците който през 3-4 песни и клипове пеят за Сърбия,сръбския народ,славянската музика и винаги вкарват в клиповете си птицата сокол,която е национален символ на Сърбия(за справка последния клип на Цеца-Лепи громе мой) а от по-новата генерация на сърбия вярно че го удариха на чиста чалга по славянски но пак сърбите ще извадят през 3-4 до 5 чалгии в славянски стил чисти поп-фолк песни(примери-Сека Алексич-балкан,Сузана Йованович-Соколе).
Това е нещото което признавам в сърбите-че имат поп-фолк музика а ние нашата я затрихме и заместихме с турско-цигански маанета.
Дори в днешна Турция се слуша модерна турска музика а тази чалгия те я пращат насам където нашите мангусти си я преправят по техен стил и готово-културна турска инвазия.
Трябва да покажем на Света,че не всички сме като тях.

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2007, 21:26:32 »
Фихрета Яшич ако трябва да сме обиктивни,но пак имаш грешка,в някои песни на Лепа Брена има арабски не турско-цигански мотив(примерно песента Робиня които пък клип е сборно показване на арабски и мюсюлмански знамена и джамии в Босна),но в повечето има славянски мотиви(примерно нейния "хит" от 1988-Югославенка),относно Драгана и Цеца те са едни от певиците който през 3-4 песни и клипове пеят за Сърбия,сръбския народ,славянската музика и винаги вкарват в клиповете си птицата сокол,която е национален символ на Сърбия(за справка последния клип на Цеца-Лепи громе мой) а от по-новата генерация на сърбия вярно че го удариха на чиста чалга по славянски но пак сърбите ще извадят през 3-4 до 5 чалгии в славянски стил чисти поп-фолк песни(примери-Сека Алексич-балкан,Сузана Йованович-Соколе).
Това е нещото което признавам в сърбите-че имат поп-фолк музика а ние нашата я затрихме и заместихме с турско-цигански маанета.
Дори в днешна Турция се слуша модерна турска музика а тази чалгия те я пращат насам където нашите мангусти си я преправят по техен стил и готово-културна турска инвазия.

Фихрета - така да е. :) Не мога да помня такива имена.
А иначе съм съгласен - в сравнение с нашите фолк певачки сръбските наистина правят по - стойностни песни без много цигании .....А то щом е за национализъм сърбите винаги са на първо място - затова и до известна степен им се възхищавам.
Чудя се откъде това прехласване по кючеците.....какво толкова им харесват  ???
Че то това музика ли е? Да ти пищи зурлата в ушите докато не те заболи главата

Неактивен SSK

• Forum Member
  • **
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2007, 22:21:25 »

Фихрета - така да е. :) Не мога да помня такива имена.
А иначе съм съгласен - в сравнение с нашите фолк певачки сръбските наистина правят по - стойностни песни без много цигании .....А то щом е за национализъм сърбите винаги са на първо място - затова и до известна степен им се възхищавам.
Чудя се откъде това прехласване по кючеците.....какво толкова им харесват  ???
Че то това музика ли е? Да ти пищи зурлата в ушите докато не те заболи главата

Ми незнам дали е музика или не но определено се слуша много в България,те хората дето го танцуват това не могат една стойностна ръченица да изиграят но за циганията са 1-ви.
Незнам извратен вкус може би...липса на всякаква култура...най-обикновенна простотия...
Причините да се харесва тази "музика" са много,но повярвай ми в една чалготека(дискотека)ако си по наблюдателен ще познаеш кое момиче е българка и кое циганка или туркиня(не само по вънщния вид)само ако се загледаш кое как играе кючека.
Едните го могат(туркините и циганките) а другите се мъчат да им подражват(нашите момичета).

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 235
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2007, 23:55:54 »
Мдааа всички нападат чалгаджийките жени, а дума не отварят за Азис, Амет, Милко Калайджиев и отрепките от Биг Брадър недоразумениято Пеньо, вулгарния Панайот и още какви ли не извреатени типове.
По-лесно ли е да се нападат жените??!!

ПП Забравих за Ванко1 и Кондьо.
Кой е казал че не злословим по адрес на "мъжката" част от чалгистите?
Докато, чалгарките обаче, им стига да им вкараш един шамар и да ги заплюеш, "мъжката" част е директно за бесене! Ванко 1 и Кондьо най-вече!  >:(

Прекрасно те разбрах...ти би ли обесил един чалгар...аз не бих, защото не съм сигурна, че няма да се предадат по-лесно след шамара от женичките :)
Те просто не са мъже...
Всеки може да види залеза, но малцина виждат изгрева на новия ден!

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3560
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #66 -: Февруари 06, 2007, 00:22:43 »
Цитат
Цеца-Лепи громе мой
До колкото познавам славянските езици, мисля че Сръбската думата ГРОМ има значението на Руската дума Гром - която значи ГРЪМ!  ;)
Не съм на 100% сигурен, но със сигурност не значи ГНОМ!  :-P

Неактивен SSK

• Forum Member
  • **
« Отговор #67 -: Февруари 06, 2007, 00:48:50 »
Цитат
Цеца-Лепи громе мой
До колкото познавам славянските езици, мисля че Сръбската думата ГРОМ има значението на Руската дума Гром - която значи ГРЪМ!  ;)
Не съм на 100% сигурен, но със сигурност не значи ГНОМ!  :-P

Лепи Громе Мой-Красиви гръме(светкавице)мой

Правилно си се ориентирал Аменхотеп :)

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
« Отговор #68 -: Февруари 06, 2007, 11:15:17 »
Ми незнам дали е музика или не но определено се слуша много в България,те хората дето го танцуват това не могат една стойностна ръченица да изиграят но за циганията са 1-ви.
Незнам извратен вкус може би...липса на всякаква култура...най-обикновенна простотия...
Причините да се харесва тази "музика" са много,но повярвай ми в една чалготека(дискотека)ако си по наблюдателен ще познаеш кое момиче е българка и кое циганка или туркиня(не само по вънщния вид)само ако се загледаш кое как играе кючека.
Едните го могат(туркините и циганките) а другите се мъчат да им подражват(нашите момичета).

Така си е...то не ти ли идва от вътре не става. Я накарай циганка или туркиня да играе хоро например. Вярвай ми бил съм свидетел на такава сценка и направо си умрях от смях....то куц петел би се справил по - добре.  :-P
Въпреки, че съм виждал българки, които вече доста добре са научили азиатските иширети и се справят не по - зле...Срам  >:(
Някои казват, че слушат циганиите след някоя друга чашка...но дори и това не ги оправдава.Имало е моменти, когато съм бил доста на градус, но никога не съм въртял кючеци - под достойнството ми е!!! Пък и просто не ми идва от вътре - най - много да стана за смях  :)
Но виж - чуя ли нещо народно - хорце или ръченица съм във вихъра си  ;D Кипва ми кръвта и не слизам от дансинга  :-P

Неактивен stoyan

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #69 -: Февруари 06, 2007, 15:08:30 »
мног им е трудно на другите да играят нашите хора,защото не могат да хванат неравноделния ритъм.Добрите играчи българи могат кючека,защото е еротика,но мангалските стойки ги немогат.Подобно на това е звукът Ъ .Българските турци го казват,когато са трезви,но пияни:Кънчо-Канчо;къща-киьща.Просто умряхме от смях.
Да се кефиш от чалга е почти същото,като от поп-музика.Не забравяйте и сатанинските послания на рока.

Неактивен Иван Иванов

• Senior Member
  • Публикации: 624
« Отговор #70 -: Февруари 06, 2007, 16:04:00 »
Цитат
Не забравяйте и сатанинските послания на рока.

Ха-ха-ха, да са живи и здрави сатанинските му послания !  ;) :-P

Неактивен legion

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #71 -: Април 29, 2007, 12:12:40 »
Здравейте Amenhotep.

Уважаеми господине Amenhotep, не съм расист и прочието. Все ми е тая от какви хора- като расова, религиозна и прочие характеристики, се прави музиката. Стига да се прави Музика. Това изисква хората- певци, музиканти, да са с ВИСШЕ МУЗИКАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ, да имат ГЛАСОВИ ДАННИ- ДА МОГАТ ДА ПЕЯТ ХУБАВО И ПРАВИЛНО СПОРЕД ИЗИСКВАНИЯТА НА ПЕСЕНТА, да могат да владеят създаването на музика посредством МУЗИКАЛНИ ИНСТРУМЕНТИ. Да имат ИНТЕЛЕКТ да напишат СТОЙНОСТЕН ТЕКСТ НА ПЕСЕН. Външният им вид да не е продукт на множество пластични операции. Имиджът им да не е резултат от ПРОСТИТУЦИЯ, а издаването на албумите им да не се дължи на преспиване с шефа на звукозаписното студио.

Моето скромно мнение е, че чалгата НЕ Е МУЗИКА. Чалгата се прави от Преуспяли Проституиращи Особи, често с едва избутано ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ и интелигентност под необходимия за нормално мислене минимум. И е повече от видно, че същите чалга-проституиращи особи, точно защото целият им живот е преминал в подлагане на телата им за Обругаване срещу Заплащане, не са в състояние да творят музика. Те могат да ЧЕГЪРТАТ (не мога да употребя думата ПЕЯТ - ще е непростима обида за онези, които действително са певци) единствено на сцени от собственото си Пропаднало житие и битие, като например: "Ох, Банана, гот ми става щом го хвана." Такова нещо, като текст, НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ текст на ПЕСЕН. Става за НАДПИС В ОБЩЕСТВЕНА ТОАЛЕТНА, ИЗДРАСКАН ОТ МАЛОУМНО  НЕКУЛТУРНО СЪЗДАНИЕ, ИЗБЯГАЛО ОТ ЗООЛОГИЧЕСКАТА ГРАДИНА. За друго - не става.

Непълнолетна Чалга-Чегърталка пред едно бг радио, станцията на което улучих преди време в търсене на една друга, но се заслушах (просто не можах да не се заслушам) в интервюто, което даваше: тази  Непълнолетна Чалга-Чегърталка си призна, без грам свян, че до издаването на албума и се е стигнало, след като в една "дискотека" се запознала с шефа на едно записно студио и ПРЕСПАЛА с него.

Ужасно е, че Малки Момиченца, попадащи в Капана на Чалга- Проституцията, остават незащитени от Законите на РБ. Навремето, струва ми се, че беше в "Господари на Ефира", по телевизията алармираха за подобен случай с така наречените Малолетни Чалга- Чегърталки "Малките Пантери", които вечер и до по нощите Чегъртат РАЗГОЛЕНИ по чалгатеките за радост на позастаряващи ПЕДОФИЛИ. Някой ЛЪЖЕ тези деца, че те могат да пеят и ги ЕКСПЛОАТИРА ПО НЕДОПУСТИМ ОТ ВСЯКАКВА ГЛЕДНА ТОЧКА НАЧИН. А родителите на тези Малолетни изглежда си затварят очите срещу 20 (ДВАДЕСЕТ) лева на дете за вечер. ПОЗОР ЗА ТАКИВА РОДИТЕЛИ Е, ЧЕ СА СИ ПРОДАЛИ ТАКА ДЕЦАТА НА ПЕДОФИЛИ И БИ ТРЯБВАЛО ТЕЗИ РОДИТЕЛИ ДА БЪДАТ СЪДЕНИ, А ДЕЦАТА ИМ ДА ИМ БЪДАТ ОТНЕТИ, ПОНЕЖЕ НЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ТЯХ!

Чалгата трябва да бъде забранена със Закон в качеството и на ОРОНВАЩА МОРАЛА НА БЪЛГАРСКОТО ОБЩЕСТВО и СКЛОНЯВАЩА КЪМ ПРОСТИТУЦИЯ. И ПРОСТИТУЦИЯТА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАБРАНЕНА И ДА СЕ НАКАЗВА С ПОНЕ 10 ГОДИНИ ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА, а при повторно нарушение - и трябва да има и по-строго наказание. И по тази линия всичките Чалга-Чегърталки трябва да отидат в затвора (след като и сами си признават, че проституират), а Малолетните и Непълнолетните Чалга-Чегърталки трябва да посещават психолог, който да им помогне да станат пълноправни членове на това общество и да осъзнаят, ЧЕ ПОДРИПВАНЕТО В НЕДОТАМ ОБЛЕЧЕНО СЪСТОЯНИЕ НА СЦЕНА В ЧАЛГАТЕКА Е ВРЕДНО ЗА ТЯХ.

Не признавам нито една религия, защото не понасям прекланящи се хора, смазани от догмите на вярата си. Не понасям онези, имащи войната за игра и не разбиращи цената на пролятата чужда кръв. За тях Земята е монета, взривовете - фойерверк. Войните не се правят за обикновените хора и не са заради тях.

Неактивен Исперих

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1654
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
« Отговор #72 -: Май 11, 2007, 09:20:09 »
Настъплението на чалгата

Автор проф. Велко Вълканов     
Wednesday, 09 May 2007 

Безпогрешно разпознавам чалгата, но, признавам, не ми е лесно да я определя. Имам за нея не толкова научни определения, колкото усещания.
Чалгата е без съмнение най-напред музика, но колко зле се свързва тя с това понятие. Музиката винаги се изживява като нещо възвишено (“музика, лъчи!”), поради което поставена до музиката чалгата се превръща във вид  оскърбление за нея. Музиката въодушевява, чалгата  отвращава. Защото освен музика чалгата е и вид манталитет, тя е вид култура. Тя е дребта на културата.

Музиката, общо взето, бива музика за духа и музика за тялото Доколкото е музика, чалгата е музика  за тялото. Музиката за  тялото може, разбира се, да бъде също толкова красива, колкото е красива и музиката за душата. Кой може да отрече красота в една ръченица, в едно танго, в един валс?
Но както тялото може да бъде колкото красиво, толкова и грозно, така и музиката за тялото може да бъде колкото красива, толкова и грозна. Чалгата е музика за грозното, безсрамното, порочното тяло, за тялото, което се къпе в собствената си пошлост. Това е плът, която не е друго освен една гола, лишена от всякаква социалност, биология. Тя има своите входни и изходни отверстия, които активно, но и безогледно функционират. И както в голата биология няма чувството за срам, така  няма чувство за срам и в човека на чалгата. Чувството за срам е състояние не на тялото, а на духа.
Чалгата у нас е сравнително ново явление. Тя се появи с последните 10-15 години, когато култът към парите измести култа към духовното.Тя е музика на простака, който търси целия онзи разгул, който парите могат да му предложат. Чалгата е музика, разбира се, не само на богатите парвенюта. Тя идва всъщност от най-нисшите слоеве на населението, които поради собствената си мизерия, не са могли да познаят друго освен нея.
Някои могат да кажат, че чалгата е музика на циганите. Но това няма да е съвсем точно. Вярно е, че у нас тя започна като музиката на циганите. Но несправедливо е да не видим, че циганите имат е прекрасни песни. Спомнете си за онези руски филми, в които циганите със своите песни и танци са повличали след себе си, изпаднали в самозабвение, истински руски благородници – князе, графове, барони.
Така или иначе днес чалгата почти безразделно господства по екрани и естради. Тя непрекъснато разширява полето на своето действие. Като стил  на изпълнение тя завладя дори някои от най-красивите върхове на музиката на духа. Слушал съм например в шоуто на Слави (и не само там) чалгаджийско изпълнение на Одата на радостта от Деветата симфония на Бетовен. Това е повече от кощунство. Никой не бива да си позволява дори и да тананика тази мелодия. Да се слуша Одата на радостта, да се слуша изобщо Деветата симфония на Бетовен е вид свещенодействие. Тя изисква предварително съсредоточено мълчание, изисква дълго съсредоточено мълчание и след това. При това Одата на радостта е вече и Химн на Европейската общност. Тя трябва да бъде защитена по същия начин (със същата строгост на закона), с която се защитава и националният ни химн.
Чалгата завладя дори и политиката. В пропагандната си дейност по повод предстоящите избори за евродепутати партиите активно ангажираха и възможностите на чалгата. Убеждават ни, че привлякла множество млади хора, тя ще ги привлече и към каузата на съответната партия. Не съм в състояние да кажа, доколко чалгата ще успее да привлече търсеното множество от хора, но съм сигурен, че никой или почти никой няма да тръгне да гласува за съответната партия само защото е слушал определен представител на чалгата.  Хората на чалгата не са хора на партиите. Те имат своята логика, която няма нищо общо с логиката на партиите. Примитивът не може да бъде привлечен от възвишените идеи на една например лява партия.  Примитивът в музиката е неизбежно примитив и в политиката.
Не можем следователно да не сме изумени, че една партия като БСП се реши да прибегне до певческите услуги на Азис. Не зная доколко  добър певец е Азис, но зная, че множество привърженици на БСП няма да участват на предстоящите избори единствено и само заради Азис. Те не желаят Азис да бъде лицето на тази стогодишна партия, която винаги се е отличавала със своята висока идейност. Проблемът е не просто в това, че господинът (или госпожицата) е с ненормална сексуална ориентация. Хомосексуализмът е природна аномалия, която може да предизвиква определено съчувствие. Той може да бъде търпян, но все пак не и легитимиран. Още по-малко трябва да бъде легитимиран хомосексуалността на особа като Азис, който преминава границите на благоприличието, за да се афишира тъкмо с него. Будейки отвращение, това не може да не отблъсне от БСП стотици, а може би хиляди нейни привърженици.
Агитпропчиците на БСП очевидно не са разбрали най-същественото.  Изборите се печелят не от един или друг певец, а от една последователна, твърдо следвана политика в интерес на милионите трудови хора.
Дайте на хората работа и хляб, и тогава азисовци няма да ви бъдат потребни. Във всички случаи тежко и горко на партията, спечелила изборите благодарение на един Азис.

30 април 2006 г.
« Последна редакция: Октомври 22, 2018, 06:50:33 от Hatshepsut »
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

Неактивен Димитър Списаревски IYI

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 260
  • Чърчил-- Не пожелавам на никого да воюва с Българи
« Отговор #73 -: Февруари 05, 2008, 13:20:28 »
Тука предлагам да слагаме клипове осмиващи долнопробната музика наречена чалга  :-P ето моето предложение

http://www.vbox7.com/play:0e2e093e    :ricar: :ricar: :ricar:

crazy crazy crazy

Неактивен Пол Пот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 442
  • бахмааму...
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #74 -: Февруари 05, 2008, 13:40:06 »
Човече, навремето ква ЧАЛГА имаше... дори МашинистаБг й беше фен - то Селска баня ли не беше, то Радка-пиратка ли... а сега само такива като тебе останаха да я слушат и да й се "възмущават"... КАЖИ СИ НАПРАВО, ЧЕ ТЪРСИШ ЧАЛГИЯ  :-P :-P :-P :-P

Редактирано от модератор: Премахване от постинга на обширен цитат на друг потребител.
« Последна редакция: Октомври 02, 2011, 09:30:07 от Hatshepsut »

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf